Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    30-07-2014
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σας κύριοι..


    Πολλά συχαρητήρια για την υπέροχη δουλειά που γίνετε σε αυτό το φόρουμ..

    Το θέμα μου:

    Στό σπίτι έχω χάσει τη σύνδεση με το free wifi και θέλω μεγαλύτερη εμβέλεια. Από μία προηγούμενη δραστηριότητά μου, είχα το usb adapter [URL="http://www.skroutz.gr/s/310806/TP-LINK-TL-WN722N.html"] με λευκή κεραιούλα, και μία κεραία την TP-LINK TL-ANT2414A..(14 DB)[URL="http://www.skroutz.gr/s/398392/TP-LINK-TL-ANT2414A.html"]



    Σκέφτηκα πώς θα ήταν αρκετό να συνδεόμουν με αυτά, γιά καλό σήμα, όμως τίποτε..

    Aρκετές φορές έπιανε καλύτερα με την εσωτερική ασύρματη κάρτα του laptop.. και αρκετές φορές περιπλανήθηκα.. γυρνώντας την κεραία και το laptop μπρός πίσω στο σπίτι.. χωρίς αποτέλεσμα.

    Καταλαβαίνετε..

    Έψαξα μερικές μέρες στο google.. βρήκα πολλές πληροφορίες.. και κατάλαβα πώς αν και ηλεκτρονικός του Ευκλείδη στη Θεσσαλονίκη...δεκαετία 70' και ΣΕΤΗΛ στον Πύργο Ηλείας στον στρατό.. υστερούσα σε καινούριες ωρολογίες και έννοιες.. ασυρμάτων δικτύων..

    Και το μόνο που γινόταν ηταν κομφούζιο ιδεών και μυαλού..

    Ρώτησα τον γιό μου που είναι φάν του adslgr και νάμαι..

    Η ερώτηση έχει 2 σκέλη:



    Χρησιμοποιώντας την ήδη υπάρχουσα κεραία (είναι κατευθυντική) τοποθετώντας την ακόμη και στην ταράτσα.... είναι πιθανό... με αγορά κάποιου repeater της tp-link (για συμβατότητα) ή κάτι άλλο.. να πιάνω ικανοποιητικότερο ενυσχημένο σήμα? και να το μοιράζω απλά, [B]ασύρματα σε 2 laptop ΄όπως χρειάζομαι[/B]?


    Αισθάνομαι πώς χρειάζομαι μία μη κατευθυντική κεραία για να πιάνω περισσότερα ασύρματα δίκτυα, με μεγαλύτερη απολαβή όμως από 14db που έχει η κατευθυντική πού έχω ήδη.

    Δηλαδή: Χρειάζομαι να λαμβάνω καλό ενυσχημένο σήμα.. και να το δίνω ασύρματα στο σπίτι σε 2 λάπτοπ. Οι αποστάσεις είναι γύρω στα 100 μέτρα..
    Ποιές είναι οι απόψεις σας?


    Ευχαριστώ προκαταβολικά για τον κόπο τον χρόνο και την ΑΓΑΠΗ σας..

  2. #2
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Δεν ειμαι σιγουρος για το αν καταλαβα τι θελεις να κάνεις. Αλλα είναι βασικο να ξερεις οτι δεν ειναι αρκετο να πιανεις ενα σήμα με την super duper απολαβή της Γ-της κεραιας σου για να καταφερεις να κάνεις ζευξη. Είναι εξ ισου απαραιτητο να διαθετει και η αλλη πλευρα αντιστοιχο εξοπλισμο.
    Για να το θεσω πιο απλα, οι κατευθυντικες κεραιες εχουν νοημα μόνο αν κοιτάει η μια την αλλη και καταπεριπτωση μπορει να φτασει και τα μερικα χλμ.
    Οι omni κεραιες ειναι για καλυψη μερικων μονάδων ή δεκαδων μετρων, μετα αρχιζουν τα προβληματα.
    Αν θες κάνε ενα σχεδιαγραμμα (τολοπογία) με το τι θελεις να συνδεσεις, βάλε τις αποστάσεις και τον διαθεσιμο εξοπλισμο στις θεσεις που νομίζεις και το κουβεντιαζουμε παλι.

    Και θυμισου ολα τα repeater αναλογα με την ποιοτητα τους εχουν απωλιες στην ταχυτητα, οπώτε με φειδο.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-07-2014
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    σέ ευχαριστώ για τη απάντηση αστραπή...antipages

    καταλαβαίνω αυτό που λές για την άλλη πλευρά που χρειάζετε να διαθέτει τον αντίστοιχο εξοπλισμο...
    ΑΛΛΑ...
    εγω στο μόνο που μπορώ να επέμβω ειναι η δική μου πλευρά...
    απλά θέλω να έχω πρόσβαση στο ιντερνετ με κάποιο από τα ασύρματα δίκτυα που πιάνω από το σπίτι..
    και τα οποία ειναι καμμιά 3-4 με 1-2 ανοικτά και ανάλογα με την ώρα και τον καιρό συνδέομαι και αποσυνδέομαι συχνά...Ταλαιπωρούμαι με μετακινήσεις εξοπλισμου μέσα στό σπίτι.. εδώ πιάνει τώρα εκεί δεν πιάνει τώρα και τα λοιπά ..
    ετσι ζητώ από την τεχνολογία ενίσχυση του ληφθέντος σήματος και διαμοιρασμό του ασύρματα στο σπίτι.
    Για το reapeter που μου λές δεν το γνωρίζω αν εχει απώλειες όμως καταλαβαίνω αυτό που μου λές...
    Ελπίζω να έγινα κατανοητός τώρα..
    Γιά το σχεδιάγραμμα που ανέφερες θα το κάνω.. ίσως αύριο αν εξακολουθείς να το θέλεις.. μετά από αυτά που σου εγραψα λεπτομερώς..
    Η καινούρια άποψή σου? σε ευχαριστώ πάλι..

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fineasfog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποιώντας την ήδη υπάρχουσα κεραία (είναι κατευθυντική) τοποθετώντας την ακόμη και στην ταράτσα.... είναι πιθανό... με αγορά κάποιου repeater της tp-link (για συμβατότητα) ή κάτι άλλο.. να πιάνω ικανοποιητικότερο ενυσχημένο σήμα? και να το μοιράζω απλά, [B]ασύρματα σε 2 laptop ΄όπως χρειάζομαι[/B]?


    Αισθάνομαι πώς χρειάζομαι μία μη κατευθυντική κεραία για να πιάνω περισσότερα ασύρματα δίκτυα, με μεγαλύτερη απολαβή όμως από 14db που έχει η κατευθυντική πού έχω ήδη.

    Δηλαδή: Χρειάζομαι να λαμβάνω καλό ενυσχημένο σήμα.. και να το δίνω ασύρματα στο σπίτι σε 2 λάπτοπ. Οι αποστάσεις είναι γύρω στα 100 μέτρα..
    συμπολεμιστή και απόφοιτε της ηρωικής ΣΕΤΗΛ.

    Με αυτά που έχεις, δεν γίνεται τίποτα από την ταράτσα.

    Για να έχεις το καλό ενισχυμένο σήμα που θέλεις, πρέπει να πάρεις μια κεραία(π.χ.) που θα συνδεθεί με ethernet καλώδιο,

    με ένα Access point(π.χ.)

    που θα βάλεις στο σπίτι ώστε να δίνεις στα Laptop που θέλεις.

    Υπάρχει και Omni-directional αντίστοιχη αν θέλεις.

    Υπάρχει δυνατότητα να μπεί καλώδιο;;;;

    Τι ακριβώς θέλεις να πιάνεις;;; ότι νάναι ή κάποιο συγκεκριμένο hotspot;;;

    Tα 100 μέτρα που γράφεις τι είναι;;;;

    Γράφεις ότι θέλεις να πιάνεις περισσότερα ασύρματα δίκτυα, αλλά τα 100 μέτρα μας μπερδεύουν.

    Spoiler:
    Δεν πιστεύω να ήσουνα και τεχνίτης ΛΥΣΕ;;;;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    30-07-2014
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ουαου ( συμπολεμιστή και απόφοιτε της ηρωικής ΣΕΤΗΛ.)
    με άγγιξε η απάντησή σου πολύ... σε ευχαριστώ γιαυτή την αισθηση..

    οσον αφορά την πρότασή σου μου άρεσε, και η κεραία και το acces point..
    Από ότι είδα η κεραία αυτή έχει 8db και θα ηθελα να ξέρω, περίπου πώς δουλεύει.. με τις μνήμες της..

    κάνε μου σε παρακαλώ και μία πρόταση για Omni-directional.. και τι περισσότερο προσφέρει αυτή..
    γιατί μάλλον θα τη βάλω στη ταράτσα και θα λαμβάνω σήμα είτε από αριστερά είτε από δεξιά..

    Καλώδιο μπορώ να βάλω.. αν εννοείς μεταξύ κεραίας και acces point..

    Θέλω να πιάνω ότι νάναι και όχι κάποιο συγκεκριμένο hotspot..

    Όσον αφορά τα 100 μέτρα εννοώ πώς το σπίτι εχει μπροστά θάλασσα.. και αριστερα δεξιά σπίτια και καφετέριες σε μικρή απόσταση..και πιάνω 4-5 hotspot..(ως προηγούμενη απάντηση) με χαμηλό σήμα..που θέλω να δυναμώσω.
    Αυτά τα 100 μετρα γύρω γύρω με καλύπτουν και δεν χρειάζομαι πολύ δυνατότερο και ακριβότερο εξοπλισμό για μεγαλύτερες αποστάσεις.. όπως διαβάζω σε μερικές ερωτήσεις στο φόρουμ.. που μιλούν για χιλιόμετρα.

    Και πιστεύω πώς με αυτό τον εξοπλισμό τα 4-5 hotspot θα γίνουν τουλάχιστον 6-7
    Αυτά σε ευχαριστώ για την όμορφη διάθεσή σου...
    ποιά είναι η άποψή σου?

  6. #6
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fineasfog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πιστεύω πώς με αυτό τον εξοπλισμό τα 4-5 hotspot θα γίνουν τουλάχιστον 6-7
    Αυτά σε ευχαριστώ για την όμορφη διάθεσή σου...
    ποιά είναι η άποψή σου?
    Μην εχεις φρουδες ελπιδες για τα 2-3 επιπλέον hotspot διοτι είναι προφανως σε μεγαλη αποσταση για αυτο και δε τα πιανεις και σήμερα. Το γεγονος οτι με καλυτερο εξοπλισμο θα πιανεις το σημα τους δε σημαινει οτι μπορεις να συνδεθεις. Για να καταλαβεις καποτε επιασα το σημα ενος access point πολλα χιλιομετρα μακρυα (διαμεσου θαλασσας) και αυτο χωρις κατευθηντικη κεραια.

    Αν τελικα δε πας στη λυση που σου προτεινε ο sweet dreams μπορεις να κοιταξεις για λυση εσωτερικου χωρου οπως εδω :
    https://www.skroutz.gr/s/408301/TP-LINK-TL-WA830RE.html
    (σιγουρα υπαρχουν και αλλα μοντελα καλυτερης ποιοτιτας)

    Βασικο σημειο όμως είναι εκει που θα το στησεις να εχει καλό σήμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antipages : 31-07-14 στις 08:43.

  7. #7
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι κεραίες αυτές είναι ένα ολοκληρωμένο Access point και όχι απλή κεραία.

    Aφού θέλεις να πιάνεις ότι μπορείς από γύρω σου, θα πρέπει να πάς στις Omni.

    Το θέμα είναι ότι με τις Omni, δεν είναι τα πράγματα τόσο ρόδινα όπως με τις κατευθυντικές.

    Δεν είσαι σίγουρος για το αν θα έχεις σωστό σήμα, γιατί θα σαρώνει κυκλικά.

    Θα πρότεινα να ανεβείς στην ταράτσα, με αυτά που έχεις τώρα και να βρείς το ποιο καλό hotspot

    γύρω σου, ώστε να πάρεις μια κατευθυντική και να την βάλεις να βλέπει αυτό.

    Αν πάλι επιμένεις εγώ σου βάζω 2 Link, ώστε να πάρεις μια ιδέα, αλλά με ευθύνη δική σου.

    Στο PicoStation υπάρχει και ποιο μικρό, αλλά δεν νομίζω να σε καλύψει.

    http://computers.xpatit.gr/14-diktya...MO-AIRMAX.html

    http://computers.xpatit.gr/14-diktya...M2-HP-KIT.html

    Περίμενε και άλλες γνώμες από τους υπόλοιπους.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #8
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Θέλω να θέσω μια διαφορετική παράμετρο. Πόσο ηθικό και κατεπέκταση υγιεινό είναι να στοχεύεις με κατευθυντικο και πιθανόν "High Power" εξοπλισμό μια γειτονική ιδιοκτησία;
    Θέλω να πω οτι οι συνέπειες των ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων έχουν σωρευτικές ιδιότητες που μπορεί να εμφανιστούν ακόμα και πολλά χρονιά.
    Οι συγκεκριμένες εφαρμογές είναι πολύ καινούργιες για να υπάρχουν ασφαλείς μετρήσεις των συνεπειών. Βασίζονται στην συνετή και συνήθη χρήση με ανάγωγη στον χρόνο. Άρα κάτι πολύ θεωρητικό. Δε λέω ότι είναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος που αντιμετωπίζουμε, άλλα προσωπικά εγώ δε θα ήθελα να είναι δημόσια απειλή. Δεν είμαι τεχνοφοβικός απλά σκεπτικός.

  9. #9
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antipages Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να θέσω μια διαφορετική παράμετρο. Πόσο ηθικό και κατεπέκταση υγιεινό είναι να στοχεύεις με κατευθυντικο και πιθανόν "High Power" εξοπλισμό μια γειτονική ιδιοκτησία;
    Θέλω να πω οτι οι συνέπειες των ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων έχουν σωρευτικές ιδιότητες που μπορεί να εμφανιστούν ακόμα και πολλά χρονιά.
    Οι συγκεκριμένες εφαρμογές είναι πολύ καινούργιες για να υπάρχουν ασφαλείς μετρήσεις των συνεπειών. Βασίζονται στην συνετή και συνήθη χρήση με ανάγωγη στον χρόνο. Άρα κάτι πολύ θεωρητικό. Δε λέω ότι είναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος που αντιμετωπίζουμε, άλλα προσωπικά εγώ δε θα ήθελα να είναι δημόσια απειλή. Δεν είμαι τεχνοφοβικός απλά σκεπτικός.
    Αυτό που θίγεις άπτεται πολλών και κυρίως διαφορετικών θεμάτων.

    Αν ξεκινήσουμε με το τεχνικό θέμα, έχουν γίνει μετρήσεις και έχουν θεσπιστεί και όρια όσον αφορά τις

    εκπομπές των κεραιών.

    Αν κοιτάξεις στην σελίδα των κεραιών, κάτω χαμηλά, υπάρχει επισήμανση που εφιστά την προσοχή μας

    για την ισχύ εκπομπής έχοντας και παραπομπές στην E.E.T.T.

    Προσοχή! Βάσει της ισχύουσας Ελληνικής Νομοθεσίας, του Ε.Κ.Κ.Ζ.Σ. και των όσων προβλέπει το Π.Δ. 44/2002 η νόμιμη χρήση του προϊόντος αυτού στη ζώνη συχνοτήτων 2400 – 2483,5 MHz, προβλέπει μέγιστη ισχύ εκπομπής τα 100mW e.i.r.p.
    Στην ισχύ αυτή συνυπολογίζεται η ισχύς εξόδου του πομπού και το κέρδος της κεραίας. Αρμόδια για την εποπτεία του φάσματος είναι η E.E.T.T.
    Το προϊόν αυτό είναι εφοδιασμένο με σήμα συμμόρφωσης CE βλ. Π.Δ. 44/2002
    Το προϊόν αυτό προορίζεται για χρήση σε εξωτερικούς χώρους.
    Όσον αφορά το ιατρικό κομμάτι, εκεί είναι που θα αργήσουμε ή δεν θα μάθουμε ποτέ τίποτα.

    Κάθε ομάδα λέει τα δικά της όπως είχε γίνει και θα συνεχίσει να γίνεται άλλωστε, με όλα τα άλλα πράγματα

    που έχουν να κάνουν με την δημόσια υγεία, βλέπε κινητά, φούρνους μικροκυμάτων, λάμπες οικονομίας κ.λ.π.

    Σίγουρα η αλήθεια είναι πάντα κάπου στην μέση, αλλά μέχρι να καταλήξουμε τι θα πιστέψουμε μας έχει γίνει

    απαραίτητο ή το χρησιμοποιούν όλοι οι άλλοι εκτός από μας, οπότε και το ξεχνάμε προσωρινά μέχρι να το

    θυμηθούμε σε καμιά συζήτηση.

    Πιστεύω ότι μέχρι να μάθουμε όλα αυτά από τα οποία κινδυνεύουμε και να μπορέσουμε να προστατευτούμε

    αποτελεσματικά........ θα είναι πολύ αργά.

    Για να μιλήσουμε και λίγο με την γλώσσα του Forum, o πλανήτης θα έχει κάνει μόνος του επανεκκίνηση και

    όταν θα bootάρει ξανά....... απλά θα λείπουμε από πάνω εμείς. λίγο μακάβριο βέβαια... αλλά προσωπική μου άποψη.

    Τρώμε τόση επιβάρυνση εμείς κι' αυτός μαζί, που δεν βλέπω να προλαβαίνουμε.... γιατί είμαστε και πολλοί

    πανάθεμα μας.

    Τώρα και το ηθικό κομμάτι είναι ολίγον φλού, γιατί δεν νομίζω να τίθεται ηθικό ζήτημα στην χρησιμοποίηση

    προϊόντος μέσα στα νόμιμα όρια εκπομπής.

    Δηλαδή για όλους τους άλλους που μας βομβαρδίζουν με τρόφιμα δηλητήρια, καπνούς, θόρυβο και ένα σωρό

    άλλα πράγματα που μας κάνουν την ζωή μας κόλαση τι να πούμε;;;; Aυτοί με τα Links μας μάραναν;;;;

    Σίγουρα είναι η μόλυνση του μέλλοντος, αλλά τι να κάνουμε..... θα το αντιμετωπίσουμε κι' αυτό.

    Εγώ στα νιάτα μου μπορεί να μην είχα τέτοια μόλυνση, αλλά έτρωγα το γάλα και το φαγητό μου

    φτιαγμένο μέσα σε αλουμινένια σκεύη κουζίνας.

    Είπα το ποιο απλό, γιατί κάναμε τραγικά πράγματα τότε σε βάρος της υγείας μας από την άγνοια μας

    και δόξα το Θεό καλά είμαστε......(με 3~4 φάρμακα ).
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #10
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Σε γενικές γραμμες συμφωνουμε, αλλα θελω να υπερτονισω 1-2 σημεια. Τα νομιμα ορια εκπομπης που πολυ ωραια αναφερεις, σημερα είναι στη μέγιστη ισχύ εκπομπής των 100mW e.i.r.p., (που αυριο μπορει να αλλαξουν) δε σημαινει οτι είναι και ασφαλη.
    Το βασικοτερο όμως είναι οτι στις περισσοτερες των περιπτωσεων στη πραξη δε μπορουν να ελεγχτουν, οποτε και σε αυτο τον τομεα είμαστε στο ελεος της τύχης


    Αγαπητε fineasfog,
    ελπιζω να βοηθιθηκες για την καταλληλη επιλογή. Αν παλι οχι, ξερεις τι πρεπει να κάνεις.

  11. #11
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antipages Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βασικοτερο όμως είναι οτι στις περισσοτερες των περιπτωσεων στη πραξη δε μπορουν να ελεγχτουν, οποτε και σε αυτο τον τομεα είμαστε στο ελεος της τύχης
    Δεν μπορούν να ελεγχθούν από τους απλούς χρήστες.
    Οι επαγγελματίες όμως με τις κατάλληλες συσκευές , μια χαρά μπορούν να τις μετρήσουν.
    Το ίδιο και η ΕΕΤΤ, στην οποία μπορεί να απευθυνθεί ο οποιοσδήποτε, αν νομίζει ότι κάποιος ξεπερνά τα προβλεπόμενα όρια.
    Σχεδόν το σύνολο των επώνυμων συσκευών που πωλούνται στην Ευρώπη, που δεν έχουν δυνατότητα περιορισμού της ισχύος, αλλά αυτή είναι σταθερή, να είσαι σίγουρος ότι ακολουθούν πιστά τον κανονισμό διαφορετικά δεν παίρνουν άδεια για εισαγωγή-πώληση των προϊόντων.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-07-2014
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    σε ευχαριστώ αδελφέ μου για την απάντηση..κατάλαβα.. <3

    - - - Updated - - -

    ναι ναι πράγματι δεν το βρίσκω και εγώ Ηθικό αλλά "ανάγκες και θεοί πείθονται".. πρός το παρόν εμένα δεν θα με πείραζε προσωπικά να δίνω ιντερνετ σε κάποιους.. όσο για την υγεία μας τι να πώ??

    - - - Updated - - -

    Τελικά μου αρεσε η πρόταση να ανέβω ταράτσα και να δώ από που έρχετε το σήμα το δυνατό που θέλω και να πάρω κατευθυντική με δυνατότητα περιστροφής.. θά το προσπαθήσω..και με αυτό τον εξοπλησμό που ήδη έχω και με το κινητό μου με διάφορα προγράμματα που ανακάλυψα στο play stor όπως το wifiradar για να δούμε θα σας ενημερώσω για το τι έκανα μέσα στη βδομάδα .. νάστε καλά όσοι ασχοληθήκατε μαζί μου..

  13. #13
    Εγγραφή
    30-07-2014
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    [SIZE=3]http://www.hellasdigital.gr/index.ph...roduct_id=1461
    Καλησπέρα σας... την πρόταση αυτή την εκτίμησα πολύ.. μου αρέσει η Ubiquiti..
    όσο για την tplink http://computers.xpatit.gr/14-diktya...Point-PoE.html
    θα προτιμούσα μία πρότασή σας με κάτι από Ubiquiti παρόμοιο...acces point...η κάποια άλλη αξιόπιστη μάρκα... με τη tplink δεν νοιώθω καλές δονήσεις.. αυτά ευχαριστώ...

  14. #14
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kαι τα δύο αυτά είναι μια χαρά, αξιόπιστες μάρκες και οι δύο και δοκιμασμένες.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #15
    Εγγραφή
    23-08-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    325
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Hellenic Cable Network
    SNR / Attn
    11(dB) / 27.3(dB)
    Πως τα πας; κατεληξες κάπου;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 238
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-16, 15:21
  2. Για Θεσσαλονικεις και οχι μονο.
    Από maik στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-14, 17:41
  3. Ενισχυση σηματος wifi
    Από computer στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-14, 20:29
  4. bluetooth πληκτρολογιο για Nexus 7 και οχι μονο
    Από geoal στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-13, 10:13
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-13, 16:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας