Σελ. 6 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 8762
  1. #76
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    ok τελικα τη δεχτηκε
    κατι εκανα λαθος στα στοιχεια billing address

  2. #77
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Περιοχή
    Ορμύλια
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΟΡΜΥΛΙΑΣ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    31(dB) / 11(dB)
    Παιδιά μπορώ να βγάλω χρεωστική κάρτα από το ταχυδρομικό ταμιευτήριο?
    S@K1$




  3. #78
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Μηνύματα
    804
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ρίξε μια ματιά στη σελίδα του Τ.Τ.

  4. #79
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Περιοχή
    Ορμύλια
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΟΡΜΥΛΙΑΣ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    31(dB) / 11(dB)
    Ευχαριστώ
    S@K1$




  5. #80
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει με χρεωστηκες της Eurobank ?


  6. #81
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    παιδια θελω να μεταφερω καποια χρηματα απο το paypal στο λογαριασμο μου στη τραπεζα

    εχω καταθετικο λογαριασμο στη τραπεζα πειραιως και μια καρτα electorn visa wincard

    τι στοιχεια πρεπει να βαλω?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  untitled2cx8.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  82,9 KB 
ID: 23470

    bank name: winbank ???
    bank location : Greece ???

    account type: ???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hedgehog : 06-10-07 στις 14:42. Αιτία: Προσθήκη attach tag

  7. #82
    Εγγραφή
    14-04-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 32,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pOLoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια θελω να μεταφερω καποια χρηματα απο το paypal στο λογαριασμο μου στη τραπεζα

    εχω καταθετικο λογαριασμο στη τραπεζα πειραιως και μια καρτα electorn visa wincard

    τι στοιχεια πρεπει να βαλω?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  untitled2cx8.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  82,9 KB 
ID: 23470

    bank name: winbank ???
    bank location : Greece ???

    account type: ???
    Λοιπόν
    bank name: Piraeus bank
    bank location: Greece (προφανώς)
    acount type: εξαρτάται από το είδος του λογαριασμού σου. Το πρώτο σημαίνει τρεχούμενος (ή όψεως και συγκεκριμένα για την Πειραιώς υπάρχει περίπτωση να αναφέρεται σαν Πειραιώς αποδοχών) και το δεύτερο σημαίνει ταμιευτήριο.

    Ελπίζω να βοήθησα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hedgehog : 06-10-07 στις 14:43. Αιτία: Προσ

  8. #83
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pinwouza Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν
    bank name: Piraeus bank
    bank location: Greece (προφανώς)
    acount type: εξαρτάται από το είδος του λογαριασμού σου. Το πρώτο σημαίνει τρεχούμενος (ή όψεως και συγκεκριμένα για την Πειραιώς υπάρχει περίπτωση να αναφέρεται σαν Πειραιώς αποδοχών) και το δεύτερο σημαίνει ταμιευτήριο.

    Ελπίζω να βοήθησα!
    ευχαριστω για τη βοηθεια

  9. #84
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    επειδή όμως τα φορούμ δεν υποκαθιστούν σε καμία περίπτωση τα help desk των ιδιωτικών εταιριών, άλλη φορά με ένα τηλ στο πιστωτικό σου ίδρυμα θα έχεις έγκυρη ενημέρωση. [αν και μερικές εταιρίες το να πιάσεις γραμμή είναι αδύνατον δυστυχώς, ευτυχώς όχι τράπεζες]




  10. #85
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.041
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από limplixos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορεί κάποιος να με πληροφορήσει και για την Alpha Bank θα του ήμουν ευγνώμων! Σχετικά με τον λογαριασμό και το πόσα χρήματα πρέπει να έχει κάποιος μέσα.
    Αν και έχει περάσει καιρός από την ερώτηση, θα σας πω ακριβώς τι μου είπε υπάλληλος της Alpha Bank σε επί τόπου επικοινωνία.

    Σε απλούς καταθετικούς λογαριασμούς της Alpha Bank, αν το μέσο εξαμηνιαίο υπόλοιπο του λογαριασμού είναι λιγότερο από 300 ευρώ, ο πελάτης χρεώνεται 9 ευρώ ανά εξάμηνο.

    Αυτά τα 18 ευρώ/έτος με έκαναν να εγκαταλείψω την Alpha Bank και να προτιμήσω την Πειραιώς για τη χρεωστική κάρτα που χρησιμοποιώ για διαδικτυακές αγορές. Το μειονέκτημα της Πειραιώς είναι η συσκευή token, που χρειάζεται για να καταθέτεις ποσά σε λογαριασμούς τρίτων (δεν θυμάμαι αν έχει να κάνει με το ποσό ή όχι) χρεώνεται 8 ευρώ/έτος, ενώ της Alpha Bank έχει μόνο εφάπαξ χρέωση απόκτησης και όχι ετήσιο ενοίκιο.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metalmike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε κι εγω οπως λεω πιο πανω πηρα τηλεφωνο πριν κανα μισαωρο και μου ειπαν οτι μπορεις να κανεις αγορες απο το εξωτερικο και οτι συνεργαζεται κανονικα με το paypal!Παντως θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο την υποθεση μου να δουμε αν τελειωσει θετικα,θα ποσταρω εδω και θα ενημερωνω!

    Mα φιλε μου το ξερω αυτο,αφου τα βαζεις τα χρηματα στον φακελο και πρεπει να ελεγχτει μετα απο την τραπεζα μεσα,το προβλημα μου ειναι οτι δεν την δεχεται το paypal το οποιο ειναι ασχετο αν εχω βαλει χρηματα μεσα ή οχι!
    Κι όμως το paypal για έλεγχο της κάρτας στην αρχική ενεργοποίηση, δεσμεύει για λίγες μέρες (λιγότερες από 10) ένα ποσό 1 ευρώ. Επομένως, αν στο λογαριασμό που συνδέεται με την κάρτα δεν υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο, δεν μπορείς να την ενεργοποιήσεις. Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω, οι καταθέσεις σε ΑΤΜ που δεν σου πιστώνει αμέσως τα χρήματα (δηλαδή αν πρέπει να τα βάζεις σε φάκελο στο συγκεκριμένο ATM και όχι απευθείας στη σχισμή), καταμετρώνται μετά το πέρας του ωραρίου εξυπηρέτησης κοινού και πιστώνονται την επόμενη ημέρα. Δηλαδή, αν καταθέσεις 6 το απόγευμα, θα καταμετρηθεί το ποσό την επόμενη ημέρα το μεσημέρι και θα πιστωθεί τη μεθεπόμενη ημέρα.

    Σε περίπτωση που δεν έχετε δεύτερο λογαριασμό στην Τράπεζα για να μεταφέρετε online τα χρήματα στο λογαριασμό της χρεωστικής, μπορείτε να επιλέγετε ΑΤΜ που πιστώνουν αμέσως τα χρήματα, ώστε να καταθέτετε το ποσό και να κάνετε αμέσως μετά τη διαδικτυακή αγορά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 30-09-07 στις 12:15.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  11. #86
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    Internet
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SKScorpio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μπορώ να βγάλω χρεωστική κάρτα από το ταχυδρομικό ταμιευτήριο?
    Του Τ.Τ. δε γίνεται δεκτή σε internet συναλλαγές για λόγους ασφαλείας σύμφωνα με το Τ.Τ.
    I can't tell you what the Cuore Sportivo is...
    You have to see it for yourself.

  12. #87
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.041
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Όπως ειπώθηκε για το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο και για την Εθνική, οι χρεωστικές κάρτες δεν έχουν την ίδια ιδιότητα από τράπεζα σε τράπεζα. Ακόμα κι αν έχουν το ίδιο σήμα (π.χ. Visa Electron) οι δυνατότητές τους εξαρτώνται από τις συμφωνίες που έχει κάνει η τράπεζα.

    Επίσης θυμάμαι το Μάρτιο που έψαχνα για κάρτα, σε κάποιες τράπεζες οι Visa electron είναι πιστωτικές και όχι χρεωστικές, ενώ σε κάποιες άλλες υπάρχει όριο υπερανάληψης το οποίο τις κάνει πιστωτικοειδείς. Χρειάζεται επομένως πολλή προσοχή στην επιλογή του πακέτου κάρτα-τράπεζα και στους ειδικούς όρους που θέτει η κάθε τράπεζα. Το electron δεν σημαίνει χρεωστική, άσχετα αν οι περισσότερες τράπεζες τους έχουν δώσει αυτή την ιδιότητα. Electron σημαίνει ότι για να γίνει η συναλλαγή απαιτείται on-line επικοινωνία με την τράπεζα για έλεγχο εγκυρότητας και διαθεσιμότητας πιστωτικού υπολοίπου. Πλέον αυτό τείνει να καθιερωθεί πλήρως, αλλά πριν μερικά χρόνια που εμφανίστηκαν στην αγορά οι elextron Visa, σε πολλά καταστήματα οι συναλλαγές γίνονταν με off-line μηχανήματα που έπαιρναν το αποτύπωμα της κάρτας (γι' αυτό και οι απλές πιστωτικές είναι ανάγλυφες, ενώ οι electron όχι). Κατόπιν για ευκολία και ασφάλεια ξεκίνησε ο on-line έλεγχος, αλλά και πάλι μόνο στις electron είναι υποχρεωτικός.

    Αν κάποιος θέλει χρεωστική με μηδενικό υπόλοιπο στο λογαριασμό του (για ασφάλεια) προς το παρόν είναι μονόδρομος η Τράπεζα Πειραιώς. Η δυνατότητα αυτή υπάρχει σε Alpha (με enter visa) και στις προπληρωμένες της Attica και Eurobank με επιπλέον χρέωση όμως.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 16-11-07 στις 16:04.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  13. #88
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    Internet
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κάποιος θέλει χρεωστική με μηδενικό υπόλοιπο στο λογαριασμό του (για ασφάλεια) προς το παρόν είναι μονόδρομος η Τράπεζα Πειραιώς. Η δυνατότητα αυτή υπάρχει σε Alpha (με enter visa) και στις προπληρωμένες της Attica και Eurobank με επιπλέον χρέωση όμως.
    Ίσως δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς με το ¨μηδενικό υπόλοιπο" Εγώ έχω alpha 1-2-3 και δεν έχει υπερανάληψη.
    I can't tell you what the Cuore Sportivo is...
    You have to see it for yourself.

  14. #89
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.041
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από t300 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς με το ¨μηδενικό υπόλοιπο" Εγώ έχω alpha 1-2-3 και δεν έχει υπερανάληψη.
    Εδώ διαβάζω ότι έχει:
    http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=348&la=1
    "Λογαριασμό καταθέσεων με προνομιακό επιτόκιο και με δυνατότητα υπεραναλήψεως, για να σε διευκολύνει σε μια ώρα ανάγκης "

    Αν τώρα υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσεις τη δυνατότητα υπερανάληψης (ή να μην την ενεργοποιήσεις), τότε γλιτώνεις από ενδεχόμενο κίνδυνο να χάσεις χρήματα, ενώ δεν έχεις στο λογαριασμό σου.

    Μάλιστα ο λογαριασμός νέων, πρέπει να έχει και έξοδα διαχείρισης λογαριασμού, σε περίπτωση που έχεις μικρό υπόλοιπο χρημάτων στο λογαριασμό, διότι δεν αναφέρεται πουθενά ότι είναι δωρεάν αυτά. Αντιθέτως στο λογαριασμό 1|2|3 για εφήβους αναφέρεται πρώτο στη λίστα των πλεονεκτημάτων:
    "Λογαριασμό καταθέσεων με προνομιακό επιτόκιο, χωρίς ελάχιστο όριο ανοίγματος και έξοδα διαχειρίσεως, που ενθαρρύνει την αποταμίευση του εφήβου"

    Φυσικά έχω κάθε λόγο να πιστεύω ότι η συγκεκριμένη τράπεζα ακολουθεί την ίδια πολιτική σε αυτό το λογαριασμό, όπως στους απλούς λογαριασμούς ταμιευτηρίου, όπου δεν σου λέει για έξοδα διαχείρισης, αν δεν πας ο ίδιος να ρωτήσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 02-10-07 στις 12:09.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  15. #90
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    Internet
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    1-2-3 για νέους έχω. Συνεχώς μηδενικό υπόλοιπο και δεν έχω χρεωθεί με έξοδα διαχείρισης έως τώρα (4 χρόνια). Επίσης, όταν γράφτηκα στο paypal, επειδή είχα μηδενικό υπόλοιπο, δε μπορούσε να προστεθεί η κάρτα (το 1 ευρώ που απαιτείται), οπότε υποθέτω δεν έχω δυνατότητα υπερανάληψης.
    Δε γνωρίζω βέβαια αν έχουν αλλάξει οι όροι για έκδοση νέων καρτών 1-2-3 για νέους.
    I can't tell you what the Cuore Sportivo is...
    You have to see it for yourself.

Σελ. 6 από 585 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 21:31
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 17:13
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 22:02
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 10:05
  5. REISER 4 - Πλεονεκτήματα/Μειονεκτήματα.
    Από mich83 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-06, 15:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας