Σελ. 15 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 250
  1. #211
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christhenis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως την βγάζω τσαμπέ εδω και κάνα χρόνο! Μου χει δώσει φίλος τα user/pass. Μάλλον σε κάτι τέτοιους σαν εμένα θα αναφέρεται ο φίλος πάνω :P
    ο φιλος σου προφανώς δεν ξερει οτι για καθε σιτε που επισκέπτεστε η οτιδήποτε βλέπεις η κάνεις η κατεβάζεις, νομιμο η παράνομο ειναι εκεινος υπευθυνος αφου φαίνεται οτι μπαινει εκεινος με την δικη του συνδεση ....

  2. #212
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο φιλος σου προφανώς δεν ξερει οτι για καθε σιτε που επισκέπτεστε η οτιδήποτε βλέπεις η κάνεις η κατεβάζεις, νομιμο η παράνομο ειναι εκεινος υπευθυνος αφου φαίνεται οτι μπαινει εκεινος με την δικη του συνδεση ....
    Έτσι ακριβώς.

  3. #213
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο φιλος σου προφανώς δεν ξερει οτι για καθε σιτε που επισκέπτεστε η οτιδήποτε βλέπεις η κάνεις η κατεβάζεις, νομιμο η παράνομο ειναι εκεινος υπευθυνος αφου φαίνεται οτι μπαινει εκεινος με την δικη του συνδεση ....
    Ετσι ειναι αλλα οπως εχει αποδειχτει σε αλλες περιπτωσεις βρισκουν αν ειναι αλλο μηχανημα φορητο κτλ.
    Οπως ειχε ανακοινωσει και η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος με το θεμα της παιδεραστιας, καποιος πχ εμπαινε με συνδεση αλλου, μεσω wifi παρολαυτα τον βρηκαν.
    Καθαριζεις, αλλα εχει παιδεμα και πλεξιμο.....
    οποτε καλο ειναι να τα αποφυγουμε ολα αυτα να εχουμε ησυχο το κεφαλακι μας!
    τα ιδια θεματα μπορει να εχει πολυς κοσμος πχ ξενοδοχεια, νοικοιαζομενα δωματια που παρεχουν wifi, καφετεριες και πολλοι αλλοι.
    Δλδ αμα γινει απο εκει κακοβουλη πραξη θα την πληρωσει ο ιδιοκτητης? αλιμονο!

  4. #214
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μπορεί ο ιδιοκτήτης να μην έχει νομικά προβλήματα αν δεν έγινε από αυτόν, αλλά ενδέχεται να διακοπεί η υπηρεσία από τον πάροχο. Προβλέπεται από τους όρους του συμβολαίου, αφού είναι ο κύριος υπεύθυνος για την λειτουργία της σύνδεσης και την σωστή χρήση της.
    Συνήθως σε επαγγελματικές συνδέσεις όπου δίνεται ελεύθερη πρόσβαση, υπάρχουν κατάλληλοι κανόνες για φιλτράρισμα των ιστοσελίδων που μπορούμε να πλοηγηθούμε. Τώρα αν κάποιοι δεν το εφαρμόζουν, κακό δικό τους με τυχόν μπλεξίματα.

  5. #215
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ειναι αλλα οπως εχει αποδειχτει σε αλλες περιπτωσεις βρισκουν αν ειναι αλλο μηχανημα φορητο κτλ.
    Οπως ειχε ανακοινωσει και η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος με το θεμα της παιδεραστιας, καποιος πχ εμπαινε με συνδεση αλλου, μεσω wifi παρολαυτα τον βρηκαν.
    Καθαριζεις, αλλα εχει παιδεμα και πλεξιμο.....
    οποτε καλο ειναι να τα αποφυγουμε ολα αυτα να εχουμε ησυχο το κεφαλακι μας!
    τα ιδια θεματα μπορει να εχει πολυς κοσμος πχ ξενοδοχεια, νοικοιαζομενα δωματια που παρεχουν wifi, καφετεριες και πολλοι αλλοι.
    Δλδ αμα γινει απο εκει κακοβουλη πραξη θα την πληρωσει ο ιδιοκτητης? αλιμονο!
    Δεν ειναι το ιδιο... ουτε καν παρομοιο..
    Τα ξενοδοχεια, νοικοιαζομενα δωματια καφετεριες παρεχουν δημοσιο wifi
    Με το Ote my wifi χρησιμοποιείς το προσωπικό σου user και pass του οτε αρα δηλωμένο ονομα επώνυμο σε καθε συνδεση σου και χρηση και εχει την αποκλειστική ευθυνη αυτος που συνδέεται αφου μονο αυτος ειναι ο νομιμος χρηστης
    Δεν ειναι δημοσια η χρηση του. Ειναι μονο για συνδρομητες του οτε

    Οταν συνδέεται κάποιος με το wifi fon χρησιμοποιεί τι username kai pass που συνδέεται το ρουτερ με τον οτε (και ειναι προσωπικο )
    Δεν εχει σχεση με το username kai pass που συνδέεται ενας χρηστης με το wifi ρουτερ που ειναι ανώνυμο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 31-08-16 στις 13:18.

  6. #216
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι το ιδιο... ουτε καν παρομοιο..
    Τα ξενοδοχεια, νοικοιαζομενα δωματια καφετεριες παρεχουν δημοσιο wifi
    Με το Ote my wifi χρησιμοποιείς το προσωπικό σου user και pass του οτε αρα δηλωμένο ονομα επώνυμο σε καθε συνδεση σου και χρηση και εχει την αποκλειστική ευθυνη αυτος που συνδέεται αφου μονο αυτος ειναι ο νομιμος χρηστης
    Δεν ειναι δημοσια η χρηση του. Ειναι μονο για συνδρομητες του οτε
    Οταν συνδέεται κάποιος με το wifi fon χρησιμοποιεί τι username kai pass που συνδέεται το ρουτερ με τον οτε (και ειναι προσωπικο )
    Δεν εχει σχεση με το username kai pass που συνδέεται ενας χρηστης με το wifi ρουτερ που ειναι ανώνυμο
    α δεν το γνωριζα αυτο ναι δεν ειναι ακριβως το ιδιο τοτε....
    και παλι ομως μπορει να το εχεις δωσει σε γειτονα, κολλητο σου, φιλο σου δεν ξερω και εγω τι αλλο, να μην κανει σωστη χρηση και να βρεις μπελα.
    Οποτε σε αυτη την περιπτωση το αποτελεσμα τελικα ειναι το ιδιο! και μετα ακομα ποιο δυσκολο να βρεις το δικιο σου γιατι δεν μπορεις να πεις και πχ σου κλεβανε ιντερνετ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 31-08-16 στις 15:43.

  7. #217
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι συνδέσεις, έχουν συγκεκριμένο όριο σε χρήστες και bandwidth.
    To ότι πληρώνεις 2 συνδέσεις είναι αδιάφορο. Οι 2 συνδέσεις εξυπηρετούν εσένα περισσότερο, εφόσον μπορείς να συνδεθείς σε έως 4 διαφορετικά hotspot ή τουλάχιστον σε 2.
    Ο "τζαμπαντζής" που αναφέρεις πληρώνει την δικιά του σύνδεση και μπορεί ελεύθερα να συνδεθεί στην μία δικιά σου (με 2 συσκευές) ή και στις 2 δικές σου (από μία συσκευή).
    Και να μου φάει upload.. Αυτό γιατί δεν το λαμβάνεις υπόψη δηλαδή; Ουτε 1 ΚΒ δεν θέλω να χάσω από αυτό.
    Της θεσσαλονίκης το FON μπορεί να το ενεργοποιήσω όταν λείπω από το σπίτι και δεν χρησιμοποιώ τη γραμμή ως υπηρεσία. Όταν γυρνάω όμως το κλείνω.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  8. #218
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Προφανώς γνωρίζεις ότι όλη η επικοινωνία βασίζεται στο upload. Χωρίς αυτό δεν υπάρχει download. Πρώτα ζητάς την πληροφορία και μετά σου έρχεται η απάντηση.
    Αν δεν θέλεις να δίνεις πρόσβαση, έχεις κάθε δικαίωμα να κλήσεις το My WiFi. Όσο το έχεις κλειστό, η μόνη επίδραση είναι να μην μπορείς να συνδεθείς σε άλλα αντίστοιχα δίκτυα.

  9. #219
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    α δεν το γνωριζα αυτο ναι δεν ειναι ακριβως το ιδιο τοτε....
    και παλι ομως μπορει να το εχεις δωσει σε γειτονα, κολλητο σου, φιλο σου δεν ξερω και εγω τι αλλο, να μην κανει σωστη χρηση και να βρεις μπελα.
    Οποτε σε αυτη την περιπτωση το αποτελεσμα τελικα ειναι το ιδιο! και μετα ακομα ποιο δυσκολο να βρεις το δικιο σου γιατι δεν μπορεις να πεις και πχ σου κλεβανε ιντερνετ!
    αν δινεισ τουσ κωδικουσ ειναι σαν να αφηνεισ εμενα να παιρνω τηλεφωνο απο το τηλεφωνο σου

  10. #220
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εμενα παντως μου αρεσε η ιδεα του OTE My WiFi ετσι την ενεργοποιησα (οπως μου αρεσει γενικα το FREE WIFI υπο προυποθεσεις)

    αλλα λογω τεχνικων προβληματων που δημιουργουσε στο υπαρχων εσωτερικο δικτυο (ενσυρματο/ασυρματο) για τα οποια δεν μπορεσαν απο το τεχνικο τμημα να βρουν τι φταιει ουτε φυσικα λυση προχωρησα σε απενεργοποιηση της υπηρεσιας

    τωρα εχω το δικο μου ασυρματο δικτυο για μενα προσωπικα και τους συγγενεις που μενουν στον ιδιο χωρο.

    και εχω επισης ενα αλλο ασυρματο δικτυο για επισκεπτες/φιλους που ερχονται στον χωρο μου.

    εννοειται οτι και τα δυο ειναι κλειδωμενα

    οτι αφορα την ιδεα για το My WiFi (FON) με βρισκει συμφωνο καθως απευθυνεται σε ηδη πελατες της COSMOTE (OTE) δεν ειναι "τσαμπατζηδες" οπως ατυχως τους χαρακτηριζει ο φιλος και συνομιλητης μας (πιθανον να μην γνωριζει λεπτομερειες)

    πληρωνουν και αυτοι στην COSMOTE (OTE) για τις υπηρεσιες xDSL (ADSL/VDSL) και εισερχονται με τους δικους κωδικους στο συστημα My WiFi ετσι εισαι καλυμμενος για οτι συμβει στην δικη σου συνδεση νομικα.

    δεν ειναι το ιδιο με τους πραγματικους τσαμπατζηδες η αλλιως κλεφτες που κλεβουν συνδεση απο τον γειτονα ειτε εις γνωση του ειτε εν αγνοια του.

  11. #221
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα παντως μου αρεσε η ιδεα του OTE My WiFi ετσι την ενεργοποιησα (οπως μου αρεσει γενικα το FREE WIFI υπο προυποθεσεις)

    αλλα λογω τεχνικων προβληματων που δημιουργουσε στο υπαρχων εσωτερικο δικτυο (ενσυρματο/ασυρματο) για τα οποια δεν μπορεσαν απο το τεχνικο τμημα να βρουν τι φταιει ουτε φυσικα λυση προχωρησα σε απενεργοποιηση της υπηρεσιας

    τωρα εχω το δικο μου ασυρματο δικτυο για μενα προσωπικα και τους συγγενεις που μενουν στον ιδιο χωρο.

    και εχω επισης ενα αλλο ασυρματο δικτυο για επισκεπτες/φιλους που ερχονται στον χωρο μου.

    εννοειται οτι και τα δυο ειναι κλειδωμενα

    οτι αφορα την ιδεα για το My WiFi (FON) με βρισκει συμφωνο καθως απευθυνεται σε ηδη πελατες της COSMOTE (OTE) δεν ειναι "τσαμπατζηδες" οπως ατυχως τους χαρακτηριζει ο φιλος και συνομιλητης μας (πιθανον να μην γνωριζει λεπτομερειες)

    πληρωνουν και αυτοι στην COSMOTE (OTE) για τις υπηρεσιες xDSL (ADSL/VDSL) και εισερχονται με τους δικους κωδικους στο συστημα My WiFi ετσι εισαι καλυμμενος για οτι συμβει στην δικη σου συνδεση νομικα.

    δεν ειναι το ιδιο με τους πραγματικους τσαμπατζηδες η αλλιως κλεφτες που κλεβουν συνδεση απο τον γειτονα ειτε εις γνωση του ειτε εν αγνοια του.
    Συμφωνώ. Εγω το εχω ενεργοποιημένο. Εγω και δίνω και παίρνω.
    Σε αλλες Ευρωπαϊκές χώρες ειναι πολυ διαδεδομένο (φαίνεται και απ το χαρτη )

  12. #222
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Το ενεργοποίησα επειδή θα έλειπα λίγες μέρες για να έχω ίντερνετ εκεί που πήγα και το άφησα ενεργό. Πριν λίγο ήθελα να ανεβάζω μερικά MB σε FTP. Μου σπασε τα νεύρα. Μόλις αποσυνδέθηκε όποιος ήταν συνδεδεμένος άρχισε να ΠΕΤΑΕΙ. Το απανεργοποίησα μόλις. Θα το ενερογποιώ ΜΟΝΟ όταν λείπω από το σπίτι. ΕΛΕΟΣ πια
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  13. #223
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ποιοι ειναι οι περιορισμοι για να θεωρειται οτι οντως εισαι χρηστης της υπηρεσιας, οτι 'δινεις' οποτε μπορεις και να 'παιρνεις';

    Πχ αν την ενεργοποιησω, αλλα εχω το wifi κλειστο, θεωρειται οτι μοιραζω; Ή ελέγχουν να δουν ποιος συνδεθηκε κλπ;
    Εχει χρονικο περιορισμο το μοιρασμα, minimum χρονο που το μοιραζεις και τετοια;

  14. #224
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    αν εχεις κλειστο wifi η υπηρεσια δεν λειτουργεί (Αν πας να το κλείσεις μεσα απ το μενου του ρουτερ σε ενημερώνει )

  15. #225
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν εχεις κλειστο wifi η υπηρεσια δεν λειτουργεί (Αν πας να το κλείσεις μεσα απ το μενου του ρουτερ σε ενημερώνει )
    ok. Χρονικος περιορισμος υπαρχει;
    Αν δηλαδη το ανοιξω 1 ωρα μες το μηνα, θεωρειται οτι ειμαι οκ και μοιρασα internet?
    Ή υπαρχει πλαφον/μινιμουμ ωρων διαμοιρασμου;

Σελ. 15 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-19, 12:49
  2. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-15, 00:04
  3. Μηνύματα: 498
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-15, 19:03
  4. Αλλαγη 2db attenuation εξω απο το σπιτι
    Από AlexTselikas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-14, 15:01
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-14, 18:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας