Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30

Θέμα: ZXHN H108N v2.5

  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2013
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14100
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΥΚΑΡΠΙΑ
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 24.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σημερα παρελαβα το ZXHN H108N v2.5 αναμενετε να συνδεθω με forthnet σε 2 μερες τι λετε για αυτο το router ? Η forthnet εδινε μεχρι πριν 1 μηνα το technicolor 5136

  2. #2
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    το χειρότερο που υπάρχει στην αγορα είναι το ZTE. Το technicolor 5136 που ειχεςς είναι ενα απ τα καλύτερα, το'χω εγώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Πριν είχα το ZTE και ήταν για πέταμα. Το ZTE δεν έχει σταθερότητα, δεν κρατάει το SNR, κάνει αποσυνδέσεις και έχει κακή μετάδοση WiFi.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2013
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14100
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΥΚΑΡΠΙΑ
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 24.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το technicolor 5136 το εχω σε αλλο τηλεφωνο forthnet που εχω και ειναι καλο .Στο τηλεφωνο που εχω τωρα στη Ηol εχω το ZXHN H108N v2.3 και ειναι πολυ καλο.Τωρα εκανα και αυτο το τηλεφωνο forthnet και μου εστειλαν το ZXHN H108N v2.5 που ειναι λογικα πιο νεο μοντελο.Σε 2 μερες που θα ενεργοποιηθει η forthnet θα το δοκιμασω.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    ZXHN H108N V2.5
    Είναι όντως πολύ χάλια το μηχανάκι και όλα τα services κλειδωμένα. Ξέρει κανείς πώς να ενεργοποιήσει το telnet μήπως και καταφέρουμε να του δίνουμε κάνα προγραμματισμένο reboot;

  5. #5
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημέρα, όταν λέτε για χάλια ΖΤΕ να αναφέρετε το μοντέλο για να ξερουμε για ποιο μιλαμε, εγώ έχω αυτό που εδινε η 4νετ πριν http://www.forthnet.gr/Article.aspx?a_id=7093 και ειναι αψογο κανενα προβλημα αν και πλεον το δουλευω bridge ΜΟΝΟ δλδ σαν adsl modem, εχω ενα MT RB 711 για ιντερνετ ρουτερ και ενα RB 411 με openwrt για wifi AP, εχω και απο οτε το W300 ολα ξεκλειδωτα και ενα που εδινε η wind με το τζαμακι απο πανω αυτο ηταν οντως μαπα, αλλα το ξεκλειδωσα με root exploit που εγραψε καποιος εδω στο forum...oποτε δεν ειναι ολα τα ΖΤΕ το ιδιο!
    αυτο που λετε εδω τωρα ποιο ειναι? βαζετε καμια φωτο? αυτο που δινει ο ΟΤΕ λεγετε NS ειναι αλλο ετσι? γιατι το εχω στην δουλεια και ειναι αψογο.
    Δυστυχως η 4net τα κλειδωνει οπως και η wind ενω ο ΟΤΕ οχι.
    Δειτε μηπως ισχύουν και για το δικο σας : http://www.adslgr.com/forum/threads/...ZTE-ZXHN-H108L
    ενα γραμμα αλλαξε Ν = L (το παλιο).
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...N-H108L-Telnet
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 30-01-15 στις 11:59.

  6. #6
    Εγγραφή
    02-06-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teryps Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα παρελαβα το ZXHN H108N v2.5 αναμενετε να συνδεθω με forthnet σε 2 μερες τι λετε για αυτο το router ? Η forthnet εδινε μεχρι πριν 1 μηνα το technicolor 5136
    ααυτά είναι τα ρουτερ που δίνει η forthnet . Αν έχει πρόβλημα κάποιο τυς λες να στο αλλάξουν με άλλο και στο αλλάζουν . Το technicolor 5136 είναι πολύ καλό

  7. #7
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ps.yellow Εμφάνιση μηνυμάτων
    ααυτά είναι τα ρουτερ που δίνει η forthnet . Αν έχει πρόβλημα κάποιο τυς λες να στο αλλάξουν με άλλο και στο αλλάζουν . Το technicolor 5136 είναι πολύ καλό
    αυτο ειναι καλυτερο και απο το ΖΤΕ Η108L που εδιναν παλιοτερα? αν ναι θελω και εγω!!! αμα τους πω θα μου δωσουν? υποψην οπως ειπα με νοιαζει ΜΟΝΟ σαν modem εχω αλλο router και αλλο AP

  8. #8
    Εγγραφή
    02-06-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ειναι καλυτερο και απο το ΖΤΕ Η108L που εδιναν παλιοτερα? αν ναι θελω και εγω!!! αμα τους πω θα μου δωσουν? υποψην οπως ειπα με νοιαζει ΜΟΝΟ σαν modem εχω αλλο router και αλλο AP
    Για να στο αλλάξουν λογικά θα πρέπει να έχει πρόβλημα . Πάντως έχει πολλά που δίνει η forthnet όπος φένετε http://www.forthnet.gr/Article.aspx?a_id=3953 .Δεν χάνεις και τίποτα να τους ρωτήσεις

  9. #9
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ps.yellow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να στο αλλάξουν λογικά θα πρέπει να έχει πρόβλημα . Πάντως έχει πολλά που δίνει η forthnet όπος φένετε http://www.forthnet.gr/Article.aspx?a_id=3953 .Δεν χάνεις και τίποτα να τους ρωτήσεις
    Ευχαριστώ, αλλά γιατί δεν αναφέρει το ΖΧΗΝ Η108Ν όπως αναφέρει το τοπικ? υπάρχει Ν ή είναι το L γιατί τέτοιο με N δεν έχω βρει. Αν εχει κανεις καπου να το δειχνει ας το δωσει το link.

  10. #10
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ, αλλά γιατί δεν αναφέρει το ΖΧΗΝ Η108Ν όπως αναφέρει το τοπικ? υπάρχει Ν ή είναι το L γιατί τέτοιο με N δεν έχω βρει. Αν εχει κανεις καπου να το δειχνει ας το δωσει το link.
    αυτο http://prntscr.com/6al9zl ειναι το νεο ρουτερ που δεινει η forthnet (Η108Ν) , το εβαλα στην γραμμη που εχω αυτην την στιγμη hol και συγχρονιζει 1mbps λιγοτερο απ οτι το netfaster, δεν ξερω αν φταιει που δεν εδωσα κωδικους της hol, περιμενω να συνδεθω με forthnet για να δω τι ψαρια θα πιασουμε

  11. #11
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.137
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    ολα με τα ιδια νουμερα 108, δεν υπαρχουν αλλα νουμερα? παλι θα μπερδευομαστε.....προσωπικα δεν μου αρεσει η εμφανιση του οπως τα αλλα παντως.
    εγω δεν δουλευω το modem σαν router το εχω bridge οποτε δλδ σαν adsl modem και για ιντερνετ ροuτερ εχω ενα routerboard της Mikrotik με Mikrotik Router OS. Oλα τα adsl routers ειδικα αυτα που δινουν οι παροχοι ειναι ελεεινα και τρισαθλια, με ελαχιστες εξαιρεσεις καποιες πολυ καλες μαρκες και πανακριβα φυσικα.

  12. #12
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ν.ΣΜΥΡΝΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    330 Mbps/ 30.5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H288A
    Το έβαλα προχθές σε αντικατάσταση του Technicolor 5130 - που παρόλη την αναβάθμιση στο τελευταίο firmware, συνέχιζε να έχει το γνωστό bug με τους χαμηλούς συγχρονισμούς - και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

    Φοβήθηκα να πάω στο Technicolor 5136, λόγω της κακής εμπειρίας από το 5130 και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

    Δεν ξέρω τι υποστηρίζει το 5136, αλλά το ΖΤΕ ZXHN H108N v2.5 έχει:

    IPv6 (δουλεύει μια χαρά), 300Mbps 802.11n και πολύ υψηλό συγχρονισμό, ενώ στα συν και όχι στα πλην βάζω το ότι είναι μια σταλιά (το μικρότερο modem/router που είχα ποτέ)

    Έχει πάρα πολλές δυνατότητες ξεκλείδωτες, ακόμα δεν τις έχω δοκιμάσει όλες.

    Το μόνο θέμα που έχω δει προς το παρόν, είναι ότι δεν σε αφήνει να αλλάξεις τα default credentials user/κενό, όπως γράφουν και εδώ:

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...XHN-H108N-v2-5

  13. #13
    Εγγραφή
    14-10-2010
    Μηνύματα
    1.036
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20050/1022
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    speedport Entry2i
    SNR / Attn
    6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikdiam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έβαλα προχθές σε αντικατάσταση του Technicolor 5130 - που παρόλη την αναβάθμιση στο τελευταίο firmware, συνέχιζε να έχει το γνωστό bug με τους χαμηλούς συγχρονισμούς - και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

    Φοβήθηκα να πάω στο Technicolor 5136, λόγω της κακής εμπειρίας από το 5130 και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

    Δεν ξέρω τι υποστηρίζει το 5136, αλλά το ΖΤΕ ZXHN H108N v2.5 έχει:

    IPv6 (δουλεύει μια χαρά), 300Mbps 802.11n και πολύ υψηλό συγχρονισμό, ενώ στα συν και όχι στα πλην βάζω το ότι είναι μια σταλιά (το μικρότερο modem/router που είχα ποτέ)

    Έχει πάρα πολλές δυνατότητες ξεκλείδωτες, ακόμα δεν τις έχω δοκιμάσει όλες.

    Το μόνο θέμα που έχω δει προς το παρόν, είναι ότι δεν σε αφήνει να αλλάξεις τα default credentials user/κενό, όπως γράφουν και εδώ:

    http://www.adslgr.com/forum/threads/...XHN-H108N-v2-5
    φιλε μια απορια, μπορουμε να βαλουμε IPv6 σε ολες τις γραμμες? πχ στην δικια μου 24αρα γραμμη (15 πιανω πανω κατω) μπαινει? τι κερδιζουμε?

  14. #14
    Εγγραφή
    01-01-2013
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παιδιά καλησπέρα, την προηγούμενη εβδομάδα γύρισα από το vdsl της forthnet σε adsl γιατί το θεωρούσα ασύμφορο και άχρηστο για την χρήση που έκανα. Έτσι λοιπόν ζήτησα καινούργιο router και μου έδωσαν το h108n. Έχω πρόβλημα με την ταχύτητα που συγχρονίζει και δεν ξέρω τι φταίει...Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ το technicolor tg589vn v3 το οποίο το είχα από την vdsl σύνδεση και φυσικά κάνει και για adsl. Το συγκεκριμένο συγχρονίζει στα 17300 σε ITU-T G.992.5 σε αντίθεση με το zte το οποίο συγχρονίζει στα 14700 και σε ITU-T G.992.3 δηλαδή adsl2 απλό και όχι plus. Τελικά στον υπολογιστή μου φτάνει με το technicolor μια ταχύτητα 15000 και με το δεύτερο 12300 , δηλαδή μια σημαντική διαφορά. Παίρνοντας τους τηλέφωνο στη forthnet μου είπαν ότι είναι θέμα router και να πάω για αντικατάσταση, αν και δεν τους πίστεψα, το πήγα, πήρα καινούργιο και πάλι τα ίδια...Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνδέεται σε adsl2 και όχι σε adsl2+ . Δηλαδή αν είχα γραμμή 20άρα θα με περιόριζε η forthnet στα 12 λόγω του dsl type που υποστηρίζει το router τους;

  15. #15
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ν.ΣΜΥΡΝΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    330 Mbps/ 30.5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kaktos7 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το συγκεκριμένο συγχρονίζει στα 17300 σε ITU-T G.992.5 σε αντίθεση με το zte το οποίο συγχρονίζει στα 14700 και σε ITU-T G.992.3 δηλαδή adsl2 απλό και όχι plus.
    Είναι λάθος του status που γράφει 992.3 και όχι ότι πραγματικά είναι ADSL2.
    Αν ήταν ADSL2 δεν θα μπορούσες να ξεπεράσεις τα 12Mbit, ενώ εσύ συγχρονίζεις στα 14Mbit+.

    Αν κοιτάξεις πιο πάνω στο Status γράφει:

    Modulation Type: ADSL_2Plus.

    Από όλα τα παλιά router που είχα το H108N συγχρονίζει ψηλότερα.
    Από καινούργια δεν ξέρω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikdiam : 16-05-15 στις 19:36.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] ZTE ZXHN H108N v2.3 (HOL)
    Από FoTiKiS στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 303
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-23, 23:31
  2. ZXHN H108N V2.3 port forwarding
    Από panosru στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-18, 18:22
  3. [Other] ZXHN H108N V2.3 της HOL και Tenda..
    Από zvrikos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-14, 02:48
  4. ZXHN H108N και repeater(s)
    Από villasg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-14, 13:17
  5. Router HOL ZXHN H108N V2.3 και torrents
    Από fragiskos89 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-14, 10:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας