Σελ. 35 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 15253033343536374045 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 511-525 από 742

Θέμα: Yuboto telephony

  1. #511
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Λειτουργεί κανονικά εδώ.

  2. #512
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    έκανα τελικά και το μικροτικ reboot... και έστρωσε... τώρα το έβαλα να κάνει αυτόματα κάθε μέρα στις 5 το πρωί...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  3. #513
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.112
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Vodafone Power Station
    Από την ημέρα που ανέβασαν στο site τους την ενημέρωση για τις αυξήσεις των τιμών, έχουν στείλει 3 emails για το πόσο καλή εταιρία είναι και για τα διεθνή βραβεία που έχει λάβει για το "Customer Expirience".

    Για την νέα τιμολογιακή πολιτική της δεν έχει στείλει ούτε μια ενημέρωση.

    Μόνο εμένα μου φαίνεται κάπως η όλη κατάσταση? Δηλαδή κανένας πραγματικός σεβασμός στον πελάτη παρα μόνο φρου φρού και αρώματα?

    Σαφέστατα μπορεί να αλλάξει τιμές και είναι δικαίωμα της. Κρίνω μόνο την στάση του τμήματος marketing.
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  4. #514
    Εγγραφή
    21-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    835
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    απο εχτες ειμαι στο δικτυο της omni. μια που ειδα την προηγουμενη εβδομαδα την νεα οικονομικη πολιτικη της yuboto και μια που εκανα αιτηση φορητοτητας και εφυγα.
    εσυ καλα τα λες για την λογικη το σεβασμο του τμηματος μαρκετιν. εγω ομως αλλου κολλησα.
    πως ειναι δυνατον να κανεις αυξηση 285% στις υπηρεσιες που πουλας οταν υπαρχουν ανταγωνιστες σου που ειναι 50% πιο φτηνοι απο εσενα σε σχεση με το κοστος που χρεωνεις πριν την νεα αυξηση της νεας οικονομικης πολίτικης!!
    και μιλαω καθαρα με αριθμους. 6€ το χρονο η omni και η uboto απο 12,60€ σε 36€ !!!!!
    γιατι !!!!!!
    το τμημα μαρκετινκ φανταστηκε οτι ετσι θα αυξηθουν οι πελατες!!!!!
    ελικρινα απορώ !!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος geioannou : 03-07-18 στις 13:29.

  5. #515
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο εχτες ειμαι στο δικτυο της omni. μια που ειδα την προηγουμενη εβδομαδα την νεα οικονομικη πολιτικη της yuboto και μια που εκανα αιτηση φορητοτητας και εφυγα.
    εσυ καλα τα λες για την λογικη το σεβασμο του τμηματος μαρκετιν. εγω ομως αλλου κολλησα.
    πως ειναι δυνατον να κανεις αυξηση 285% στις υπηρεσιες που πουλας οταν υπαρχουν ανταγωνιστες σου που ειναι 50% πιο φτηνοι απο εσενα σε σχεση με το κοστος που χρεωνεις πριν την νεα αυξηση της νεας οικονομικης πολίτικης!!
    και μιλαω καθαρα με αριθμους. 6€ το χρονο η omni και η uboto απο 12,60€ σε 36€ !!!!!
    γιατι !!!!!!
    το τμημα μαρκετινκ φανταστηκε οτι ετσι θα αυξηθουν οι πελατες!!!!!
    ελικρινα απορώ !!!!!
    και η βιβα τα ιδια έκανε στην ουσία... κάπου αλλού ποντάρουν....

    πόσες μέρες έκανε η μεταφορά σου?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  6. #516
    Εγγραφή
    21-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    835
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    την μια ημερα εστειλα τα χαρτια μου την επομενη εργασιμη ενεργοποιηθηκε

  7. #517
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    940
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote ADSL
    yuboto σε ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα υπηρεσίες σου, αλλά πήγα στην Omnivoice γιατί θεωρώ τουλάχιστον υπερβολική την αύξηση στις τιμές.

  8. #518
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παιδιά επειδή δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει με τις αυξήσεις που γράφετε εδώ.....εγώ από τον Σεπτέμβριο έχω μεταφέρει το νούμερο μου ( 210xxxxxxx ) στην yoboto από την wind και επειδή δεν το χρησιμοποιώ συχνά για εξερχόμενες , έχω βάλει 15 € και αυτή την στιγμή έχω υπόλοιπο 5 € . Με επηρεάζουν σε κάτι αυτές οι αυξήσεις ?
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  9. #519
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Θα σε επηρεάσουν τον Σεπτέμβρη του 18. Ή θα ανανεώσεις με 36 ή το μεταφέρεις αλλού και χάνεις όσα από τα 5 ευρώ έχουν μείνει αξόδευτα. Μεταφορά με φορητότητα ΠΡΙΝ ΛΗΞΕΙ αλλιώς ή χάνεις το νούμερο ή αναγκαστικά πληρώνεις το 36άρι.

    Δες αν ισχύει ακόμα η προσφορά της omnivoice που σου πιστώνει τη διαφορά αν το μεταφέρεις από τώρα.
    hnesne

  10. #520
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες αν ισχύει ακόμα η προσφορά της omnivoice που σου πιστώνει τη διαφορά αν το μεταφέρεις από τώρα.
    δεν ισχύ... έκανα μεταφορά χτες...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  11. #521
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σε επηρεάσουν τον Σεπτέμβρη του 18. Ή θα ανανεώσεις με 36 ή το μεταφέρεις αλλού και χάνεις όσα από τα 5 ευρώ έχουν μείνει αξόδευτα. Μεταφορά με φορητότητα ΠΡΙΝ ΛΗΞΕΙ αλλιώς ή χάνεις το νούμερο ή αναγκαστικά πληρώνεις το 36άρι.

    Δες αν ισχύει ακόμα η προσφορά της omnivoice που σου πιστώνει τη διαφορά αν το μεταφέρεις από τώρα.
    μάλιστα......
    οπότε λήγει και μετά από κάποιες μέρες μεταφέρομαι αλλού χάνοντας τα 5 € ή μέρος αυτών
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  12. #522
    Εγγραφή
    03-11-2003
    Περιοχή
    Πετρούπολη, Αθήνα
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κρίμα πάντως, τελικά και η yuboto ακολουθεί την πολιτική της viva.
    Ελπίζω οι πελάτες τους να τους αποχαιρετήσουν σύντομα...
    Απαράδεκτη αύξηση.

  13. #523
    Εγγραφή
    21-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    835
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    με την viva δεν μπορω να πω οτι καταλαβα τι ακριβως συνεβει!
    εγω την viva την γνωρισα με το voip οταν ειχε μονο και ΜΟΝΟ αυτο να δωσει σαν υπηρεσια.
    μαλιστα τοτε το εκανε και πολυ καλα μαλιστα.
    αργοτερα μπηκε στο χωρο των θεαματων και τη πωληση εισιτηρίων που προφανως της απεφερε περισσοτερα κερδη και μαλλον πολυ πιο ευκολα. χωρις να εχει να διατηρει servers, η τεχνικη υποστηριξη κλπ.
    ετσι περισσοτερο μου εμοιαζε, "αγαπητοι μας πελατες, αποφασισαμε να παρατησουμε το voip αλλα δυστυχως δεν μπορουμε να σας πουμε ευθέως να φυγεται. για αυτο καναμε αυξηση 10.000% και οτι θελεται κανετε εσεις"

    εγω ετσι το καταλαβα με την viva και μαλιστα τους το ειπα και σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα μαζι τους μιας και ειχα δεκαψηφιο αριθμο. τους ειπα οτι "ειναι σαν να μας λετε να φυγουμε επειδη δεν θελεται αλλο να εχετε voip υπηρεσιες". απαντηση δεν πηρα.

    με την yuboto τωρα το περιεργο ειναι οτι δεν κανει κατι αλλο απο το voip, ουτε εχει μπει μεσα σε καποιο αλλο χωρο απο τον οποιο εχει κερδη. για αυτο και βρισκω εντελως αψυχολόγητη την αυξηση τους μιας κια οπως εχω ξαναγραψει, οτι οταν προσφερεις ακριβως τα ιδια με καποιους αλλους και εισαι 100% και 200% πιο ακριβος, ειναι κοινή λογικη οτι θα χασεις παρα θα κερδισεις.
    τωρα, η ηταν μια παρεα απο γνωστες του αντικείμενου, το στησαν, δεν τους πηγε και αποφασισαν να το παρατησουν.
    η οι οικονομικοι τους συμβουλοι ακομα δεν εχουν ξεκινησει τα μαθηματα στην οικονομικη σχολη που θα σπουδασουν!
    ετσι το καταλαβαινω. και το λεω με σεβασμο μιας και ενα χρονο στην yuboto μονο καλα λογια ειχα να πω και για τις υπηρεσιες τους αλλα και για το support τους.

    το μονο σιγουρο ειναι οτι εχασαν πολλους πελατες και θα χασουν και αλλους μεσα στο επομενο χρονο, οταν θα χρειαστει ο καθε πελατης τους να κανει ανανεωση.

  14. #524
    Εγγραφή
    11-09-2017
    Μηνύματα
    1.641
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    None
    Η yuboto πρώτα ήταν εταιρεία sms marketing και μετά όλα τα άλλα.

    http://www.yuboto.com/

    Την τηλεφωνία την έκανε πολύ αργότερα αφού είχει ήδη χρόνια στην προώθηση με sms.
    Συγκεκριμένα μετά την εισαγωγή της υπηρεσίας click to call για sites μάλλον θα είδε ότι μπορεί να κάνει expand την υπηρεσία σε full τηλεφωνία και το κανε.
    Τώρα μάλλον κάνει scale down, πιθανόν με την ίδια λογική της viva.

  15. #525
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Η Viva ξανοίχτηκε σε ταξιδιωτικές κρατήσεις, ασφάλειες αυτοκινήτων (εξαφανισμένες), τηλεφωνία (παρατημένη στην τύχη της) κι ό,τι της κάτσει. Σήμερα είναι το viva wallet, αύριο θα είναι μάρκα γλυφιτζουριών. Και όσοι είχαμε την τύχη ή ατυχία να μιλήσουμε μαζί τους, ξέραμε με τι ανθρώπους είχαμε να κάνουμε, εγώ τουλάχιστον δεν είχα ποτέ την ψευδαίσθηση ότι τους νοιάζει για τον πελάτη, μόνο για την τσέπη τους.

    Η yuboto πάντα σχετικές με τηλεφωνία υπηρεσίες είχε, όπως τα λες, αλλά συναφή είναι. Μάλλον προσπαθεί να ξεφορτωθεί το ζημιογόνο κομμάτι της λιανικής ή να το κάνει κερδοφόρο.

    Και η ephone που είχα δωρεάν νούμερο 211χχχχχχχ χωρίς ετήσια συνδρομή άρχισε πρόπερσι να τα χρεώνει, μόνο που δεν ενημέρωσε κανέναν, ούτε νομίζω άφησε κανέναν ξεκρέμαστο, αν το δείτε από τη σκοπιά κάθε εταιρείας δεν είναι παράλογες κινήσεις.
    hnesne

Σελ. 35 από 50 ΠρώτηΠρώτη ... 15253033343536374045 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Viva Telephony νέος τιμοκατάλογος... :( 300% αύξηση! Πάνε καλά;
    Από lakis στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 300
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-22, 18:38
  2. top telephony Θεσσαλονίκη?
    Από Raiden5 στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-19, 15:01
  3. Top Telephony Double Play
    Από pufne στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-19, 19:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας