Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Σήμερα έκανα τα συμβόλαια για μεταφορά από την ON TELECOMS στην CYTA.

    Όλα αυτά που έχουν γίνει το τελευταίο διάστημα με τα δικαστήρια της ON και με το γεγονός πως οι συνδρομητές της εταιρίας δεν έχουμε καμία ανακοίνωση
    και κανένα δελτίο τύπου ώστε να μην φοβόμαστε, με έκαναν να κάνω τα συμβόλαια και να φύγω προς άλλο πάροχο.
    Τι γίνεται αν ξαφνικά βάλει λουκέτο η ON? Τι θα γίνει με τους αριθμούς τηλεφώνου μου? Θα τρέχω να βρω άκρη... και πού?
    Αφού δεν δείχνουν ενδιαφέρον για εμάς που τους πληρώνουμε κάθε μήνα, για 8 χρόνια, χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση... ε, δεν θα τους παρακαλάω κι' όλας.

    Είμαι στην ON από την αρχή της VIVODI, 8 χρόνια και κάτι , και είναι καιρός να προχωρήσω παρακάτω.
    Στην ON πλήρωνα 23-25 ευρώ τον μήνα και είχα και δωρεάν απεριόριστες κλήσεις προς Ευρώπη, +Αμερική (και κινητά), +διάφορες άλλες χώρες.
    Αρχές Μαρτίου λήγει η τελευταία μου ανανέωση που έκανα πριν 1 χρόνο, οπότε δεν υπάρχει κάποιο πρόστιμο που θα πρέπει να πληρώσω.

    Τώρα έκανα συμβόλαιο στην CYTA με 22 ευρώ τον μήνα, με απεριόριστα σταθερά, απεριόριστο ίντερνετ έως 24, και με κινητά 160', 24μηνο συμβόλαιο.
    Προσθέτω και τον δεύτερο σταθερό μου αριθμό με +10.70 ευρώ, και έχουμε τελική τιμή 32.70 ευρώ τον μήνα. Η μεταφορά προς CYTA είναι δωρεάν.
    Επίσης με την CYTA δεν μπορώ να έχω VDSL λόγω απόστασης... 2.5 χιλιόμετρα.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Η απορία μου... χάνω τελείως τις κλήσεις προς εξωτερικό οι οποίες είναι πλέον με χρέωση. Έχω επαφές με Γερμανία και οι δωρεάν κλήσεις που είχα με βοηθούσαν πολύ.
    Βλέπετε πως αν πιέσω κάπως την CYTA να μπορύν να μου τις προσθέσουν χωρίς χρέωση?
    Επίσης, πριν τα Χριστούγεννα που είχα καλέσει στην CYTA μου είχαν πει πως υπάρχει μία προσφορά που ίσχυε έως εκείνο το απόγευμα, και η τελική τιμή ήταν 28.70 αντί 32.70, με ενεργοποίηση 30 ευρώ και όχι δωρεάν.
    Αυτό μου είπαν σήμερα πως ίσχυε έως τότε και δεν υπάρχει πλέον. Έχει ακούσει κανένας κάτι διαφορετικό?
    Θέλω να δω και τι θα γίνει από την μεριά της ON και αν θέλουν να με κρατήσουν με κάποια καλή αντιπρόταση που θα μου κάνουν. Αν γίνει αυτό και είναι κατι πραγματικά καλό, θα παραμείνω στην ON.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    679
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    Path Level
    Fastpath
    Δεν μπορεί να μην υπάρχει πακέτο με απεριόριστες κλήσεις εξωτερικού για check it. Έχω τέτοιο πακέτο εδώ και χρόνια.

  3. #3
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Δεν είναι ότι δεν έχουν, το αν θα το πρόσθεταν χωρίς χρέωση λέω. Το έχει πάρει κανείς δώρο?

  4. #4
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    679
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    Path Level
    Fastpath
    NOthing is for free in this life

  5. #5
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Τελικά από την CYTA δεν μπόρεσαν να μου δώσουν κάτι παραπάνω. Μόνο μετά από δική μου πίεση συζητούσαν να μου προσθέσουν 1-2 νούμερα της επιλογής μου προς εξωτερικό
    τα οποία φαινόταν πως θα μου τα δώσουν χωρίς χρέωση, αλλά εγώ ήθελα απεριόριστα όπως έχω και στην ΟΝ και μου είπαν πως αυτό δεν γίνεται.

    Μου έκαναν και αντιπρόταση από την ΟΝ με 19 ευρώ σύνολο, οπότε θα παραμείνω στην ΟΝ και πάμε για 9ο χρόνο.
    http://www.adslgr.com/forum/threads/...27#post5628727

Παρόμοια Θέματα

  1. Καλύτερη προσφορά που σας έκαναν;
    Από jimger στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 441
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 19:05
  2. Μεταφορά από ΟΤΕ σε άλλη εταιρεία
    Από JethroTull στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-14, 09:37
  3. Πατρα,Απο ΟΤΕ Σε CYTA
    Από stelios134 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-14, 19:13
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-14, 12:48
  5. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-14, 23:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας