Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 46
  1. #1
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Καλησπέρα σε όλους!
    Ένας φίλος θέλει να φτιάξει νέο υπολογιστή για επαγγελματική επεξεργασία video. Απ' ότι μου είπε για προγράμματα θα χρησιμοποιηθεί Canopus Edius και Avid Media Composer (αν τα λέω σωστά..).
    Γενικά πράγματα που πρέπει να ληφθούν υπόψη είναι ότι :
    -Θέλουμε να συναρμολογηθούν όλα μαζί από ένα κατάστημα και κατά 90% από e-shop (οπότε εκτός συγκλονιστικού απροόπτου κοιτάμε μόνο εκεί).
    - Δεν έχει ιδέα από Η/Υ ο φίλος οπότε δεν πρόκειται να γίνουν εύκολα αλλαγές/πειράγματα και κανονικά ούτε overclocking, αλλά δεν ξέρω αν κάποιος από παιδιά που πάει να δουλέψει εκεί ξέρει και θελήσει..
    - Λειτουργικό δεν υπολογίζουμε στην τιμή, ούτε οθόνη, ούτε ποντίκι/πληκτρολόγιο.
    Η παραγγελία θα γίνει άμεσα (Δευτέρα-Τρίτη).
    Το budget γενικά ήθελε να είναι γύρω στα 1200€, αν και με αυτά που μου είπε ότι θέλει εγώ έχω βγάλει μια σύνθεση στα 1400€ περίπου και πάλι κόβοντας διάφορα!
    λοιπόν, αυτά που βρήκα εγώ ως πρώτη ιδέα είναι :
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Pc-Video.jpg 
Εμφανίσεις:  52 
Μέγεθος:  170,4 KB 
ID: 152706

    Σε αυτά το συγκεκριμένο LG Blu-Ray μου το έθεσε ως δεδομένο, οπότε δεν το κουβεντιάζουμε.
    Επίσης δεδομένο το να έχει 240-250 gb SSD (το ποιόν το προτείνω εγώ). RAM θα μπει θεωρητικά κι άλλη σύντομα (οπότε θέλουμε 2χ8), αλλά προς στιγμήν βάζουμε 16 με την προοπτική να αγοραστούν άλλες 2 ίδιες μόλις βρεθεί άνεση (ή αν δει ότι δε του φτάνουν με τίποτε τα 16).
    Τροφοδοτικό θέλουμε καλό, αυτό που έχω βάλει το έχουν πάρει 2 γνωστοί και του το πρότειναν, εγώ είδα αυτό που είναι και 40€ φθηνότερο σχεδόν και λέω μάλλον γι αυτό, αλλά έβαλα και το corsair για να μου πείτε αν αξίζει τη διαφορά στα χρήματα (ή αν έχετε κάποια αρνητική εμπειρία από το coolermaster που λέω).
    Εφόσον λογικά δε θα κάνει overclocking, τι τον θέλει τον 4790k θα μου πείτε, αλλά κι αυτό πάλι το έθεσε αρχικά ως δεδομένο. Αν πάει στον "απλό" 4790 γλυτώνει κοντά 50€. Εκτός από τη δυνατότητα OC έχει καμιά άλλη διαφορά ο Κ? Επίσης, αν μου πει ότι με το να έχουμε φτάσει 1400€ ξεφεύγει πολύ , ο μόνος τρόπος να πέσει αρκετά η τιμή είναι να πάει σε i5 και συγκεκριμενα εγώ σκεφτόμουν αυτόν. Δε θα του φτάνει αυτός για τη δουλειά που θέλει? Ας κάνει και 5 λεπτά π.χ. παραπάνω για να γίνει το rendering του video (ή θα κολλάει και τέτοια??). Επίσης για όποιον επεξεργαστή κι αν πάμε, αρχικά δε σκεφτόμουν να βάλει ψυκτρα έξτρα, από όσο έχω διαβάσει είναι μια χαρά αυτή που έχουν εξαρχής.
    Για τις μνήμες δεν έχω ιδέα τι λεν αυτές, παρόμοια τιμή είχαν όλες, καλές μου φανήκαν (παν και 2400mhz και τέτοια )
    Τέλος για την κάρτα γραφικών, η αρχική ιδέα ήταν να πάει σε κάποια με 4gb ram, αλλά έφευγε η τιμή άλλα 100€ τουλάχιστον. Θα είμαστε εντάξει με αυτή που λέω? Γενικά θα προτιμούσα ATI εκτός αν θεωρείτε ότι σε αντίστοιχη τιμή σε nvidia έχει αρκετή διαφορά στην απόδοση. Μήπως αξίζει το να βάλει i5 (οπότε να κόψει 150€ από εκεί) αλλά να τα δώσει πάλι αυτά και να πάει σε r9 290x?

    Ευπρόσδεκτες προτάσεις, σχόλια, ιδέες κτλ!
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τροφοδοτικό, το COOLERMASTER G650M GM SERIES 650W.
    Review, εδώ.

    Mε τίποτα, δεν χρειαζόσαστε παραπάνω.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Δεν είναι καλύτερα να πάρει Nvidia να έχει και Cuda;
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για να τρέχει με τους κωλο-drivers της Nvidia ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Δεν έχω άποψη πάνω στο συγκεκριμένο...
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  6. #6
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εντωμεταξυ τα τροφοδοτικα corsair vs/cs/cx/rm ολα ιδια ειναι ποιοτικα σχεδον δηλαδη μετριοτητες, δεν αξιζουν τα λεφτα τους ουτε για πλακα! καλυτερα του cranky

    αφου δεν θα γινει oc τοτε γιατι να δωσετε εξτρα χρηματα για Ζ μητρικη και Κ επεξεργαστη?

    για θεμα rendering video αξιζει ο i7 λογο multithreading, δεν θα προτεινα να πεσει σε i5.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να τρέχει με τους κωλο-drivers της Nvidia ;
    λες και της amd ειναι καλυτεροι... και οι 2 εχουν προβληματα. το θεμα ειναι ποια τεχνολογια τον βοηθαει καλυτερα στην δουλεια του!
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να τρέχει με τους κωλο-drivers της Nvidia ;
    μου θυμίζει ένα άλλο νήμα όπου κάποιος έχει παράπονα και τρέχει και δε φτάνει με κάτι tdr και τέτοια?
    κάπου είδα πριν λίγο ότι ένας έλεγε με drivers 310.90 του'χαν λυθεί κάποια προβλήματα τέτοια, έχεις κάνει δοκιμή με αυτούς?


    Για τροφοδοτικό που λες, αυτό που προτείνεις cranky είναι Bronze, πέρα από το -100W. Κι εγώ γενικά θεωρώ ότι μια χαρά είναι τα 650, αλλά πιστεύω ότι αξίζει τη μικρή -σχετικά- διαφορά των 25€ παραπάνω (τυχαίνει και το'βαλε σε crazy sundays τώρα!) για να πάει σε Gold κυρίως αλλά συν και τα 100Watt (δεν ξέρω με πόσους δίσκους θα καταλήξει π.χ. ή μη βάλει αργότερα άλλη κάρτα γραφικών πιο θηρίο)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iakoboss7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου δεν θα γινει oc τοτε γιατι να δωσετε εξτρα χρηματα για Ζ μητρικη και Κ επεξεργαστη?

    για θεμα rendering video αξιζει ο i7 λογο multithreading, δεν θα προτεινα να πεσει σε i5.
    - - - Updated - - -
    λες και της amd ειναι καλυτεροι... και οι 2 εχουν προβληματα. το θεμα ειναι ποια τεχνολογια τον βοηθαει καλυτερα στην δουλεια του!
    Περί Κ επεξεργαστή, θα προσπαθήσω να του εξηγήσω, τσάμπα το βλέπω κι εγώ. Για τη μητρική είδα ότι κι αυτές με H97 ίδιες τιμές έχουν περίπου αλλά οι Ζ97 έχουν και κάτι (1 ή 2?) features παραπάνω, πέραν της δυνατότητας για OC. Επίσης θυμάμαι ότι είχα διαβάσει σε άλλο thread στο εδώ forum ότι ως κατασκευή πιθανώς είναι καλύτερες (αν και δεν έχω άποψη καθόλου στο θέμα και δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει)
    Για το ποιά τεχνολογία τον βοηθάει, δεν έχω ιδέα! Δεν ξέρω τίποτε από επεξεργασία video, ουτε τι θα χρειαστεί ούτε τι τρέχουν από πίσω και τέτοια! Μου'πε τα ονόματα των προγραμμάτων μόνο και τα'γραψα!

    - - - Updated - - -

    ο i5 δεν υποστηρίζει multithreading??

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τροφοδοτικό που λες, αυτό που προτείνεις cranky είναι Bronze, πέρα από το -100W. Κι εγώ γενικά θεωρώ ότι μια χαρά είναι τα 650, αλλά πιστεύω ότι αξίζει τη μικρή -σχετικά- διαφορά των 25€ παραπάνω (τυχαίνει και το'βαλε σε crazy sundays τώρα!) για να πάει σε Gold κυρίως αλλά συν και τα 100Watt (δεν ξέρω με πόσους δίσκους θα καταλήξει π.χ. ή μη βάλει αργότερα άλλη κάρτα γραφικών πιο θηρίο και τέτοια)
    Αν θέλει gold, πάει στο SEASONIC G-650 GOLD 650W, που είναι υπερ-αρκετό, ότι και να βάλει πάνω (εκτός αν μιλάμε για SLI/Crossfire).
    Oι δίσκοι δεν τραβάνε πάνω απο 6-7 W οι μηχανικοί, και 2-3 oι ssd.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefp Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάπου είδα πριν λίγο ότι ένας έλεγε με drivers 310.90 του'χαν λυθεί κάποια προβλήματα τέτοια, έχεις κάνει δοκιμή με αυτούς?
    Για την ώρα, πάει καλά με τους 347.88
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  9. #9
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefp Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο i5 δεν υποστηρίζει multithreading??
    Καλά...! Δεν ξέρω γιατί/πως (οκ, έχω καιρό να καθίσω να διαβάσω βρε παιδιά τι γίνεται σε κάποια πράγματα! ) αλλά μου είχε μείνει ως δεδομένο ότι έχει multithreading o i5.. Mea culpa! Αν είναι έτσι, τότε μάλλον αξίζει όντως τη διαφορά για τα +150 φοβάμαι..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλει gold, πάει στο SEASONIC G-650 GOLD 650W, που είναι υπερ-αρκετό, ότι και να βάλει πάνω (εκτός αν μιλάμε για SLI/Crossfire).
    Oι δίσκοι δεν τραβάνε πάνω απο 6-7 W οι μηχανικοί, και 2-3 oι ssd.
    Το οποίο είναι 20€ πιο ακριβό από αυτό που λέω εγώ το coolermaster όμως, με την τωρινή προσφορά. Θεωρείς πιο αξιόπιστο/ποιοτικό το Seasonic;

  10. #10
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αν σκοπευει να δουλεψει σε αναλυσεις πανω απο hd (μιλαω για το project οχι την οθονη) τοτε θελει πανω απο 2gb, δες κατω κατω το κουτακι http://www.grassvalley.com/products/edius_pro_7

    δεν βρηκα καπου για κανενα απο τα 2 να αναφερει μαρκα καρτας γραφικων η τεχνολογια (πχ cuda), δεν τον ρωτας μηπως ξερει? (η καποιος συναδελφος του)
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  11. #11
    Εγγραφή
    04-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    NetFaster WLAN 3
    SNR / Attn
    12(dB) / 11(dB)
    Τώρα στην αρχή σε hd θα δουλέψει, στο μέλλον -δεν ξέρω πόσο κοντινό- θα αγοραστεί κάμερα που μπορεί να γράψει μεγαλύτερες αναλύσεις (οπότε το βίντεο προς επεξεργασία θα έχει ποιότητα πάνω από hd) και θέλει να έχει δυνατότητα και για κάτι τέτοιο. Η 280 έχει 3gb οπότε τον καλύπτει πιστεύω.
    Με έναν συνάδελφό του που μίλησα λίγο πάντως (και φάνηκε πιο σχετικός με υπολογιστές και προγράμματα κτλ) και ο οποίος είπε ότι αγόρασε κάμερα που "τραβάει" 4K μου είπε ότι ο ίδιος έχει R9 290x.

  12. #12
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν κάνει oc μπορεί να πάει στον 4790 http://www.e-shop.gr/cpu-intel-core-...x-p-PER.558462 43 ευρώ κέρδος

    Τροφοδοτικό http://www.e-shop.gr/psu-super-flowe...g-p-PER.811702 26,5 ευρώ κέρδος και παίρνεις ένα από τα καλύτερα. Αν θέλεις ακόμη μείωση μπορείς να δεις το http://www.e-shop.gr/psu-super-flowe...e-p-PER.811709 (gold , 5έτη εγγύηση απλά όχι modular)

    Μητρική δεν κερδίζει και πολλά αλλά αν δεν θα κάνει oc και είναι και φθηνότερη 5 ευρώ μπορεί να δει την http://www.e-shop.gr/mitriki-asrock-...l-p-PER.528746

    μνήμες ram φαντάζομαι το μέγεθος μετράει και όχι τόσοι η συχνότητα και αν πάτε σε επεξεργαστή οχι Κ + H97 μητρική , μπορείτε να δείτε αυτές
    http://www.e-shop.gr/ram-gskill-f3-1...t-p-PER.556277 15,34 ευρώ κέρδος

    Το κακό με την r9 280 είναι ότι όλα τα άλλα καταστήματα την έχουν περίπου 215ευρω και το e-shop 246 ευρώ . Από e-shop δλδ αξίζει να πας σε r9 290 γιατί είναι μόνο 60ευρώ η διαφορά. Δεν ξέρω αν μπορείτε να παζαρέψετε την τιμή της 280 πάντως αλλά την έχουν πανάκριβα. Πάντως είναι μεταβατική περίοδος για τις κάρτες γραφικών ειδικά στο στρατόπεδο της Amd καθώς αναμένουμε τις R9 390

    Η διαφορά του 4790K είναι ότι είναι 4 GHz με Turbo 4.4 και παίρνει και oc ενώ ο 4790 είναι 3.6 GHz με Turbo 4.0 και δεν παίρνει oc , καθώς και μερικά ακόμα πραγματάκια που δεν τον ενδιαφέρουν. Τώρα πόσο μεγάλη διαφορά θα κάνει αυτό στα προγράμματα που χρησιμοποιεί δεν το ξέρω.

    Αν θέλει πάντως να φτιάξει το pc και να μην το ξαναπειράξει καλό θα ήταν να βάλετε και μια ψύκτρα από την αρχή
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  13. #13
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Εγώ πάντως νομίζω ότι αν είναι να πάρει παιχνιδόκάρτα για γραφικά, καλύτερα να πάρει nvidia, είναι πιο δυνατές από τις αντίστοιχες amd, και αν τα προγράμματα υποστηρίζουν cuda, που λογικά κάτι θα έχουν, θα μπορεί να την χρησιμοποιήσει και για επεξεργασία, αντί να στηρίζεται αποκλειστικά στον επεξεργαστή.

    Nvidia έχω και δεν είχα θέμα με τους drivers, επίσης, ιστορικά, η AMD είχε μεγαλύτερο πρόβλημα με αυτούς από την nvidia. Αλλά δεν είχα AMD/Ati Radeon εδώ και 10+ χρόνια για να ξέρω.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  14. #14
    Εγγραφή
    31-01-2003
    Περιοχή
    Greece
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind adsl
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    3com Officeconnect
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ας πάρει από την αρχή μια καλή ψύκτρα, γιατί αν είναι να τη βάλει μετά συνεπάγεται να βγάλει το motherboard από μέσα για να βιδώσει την aftermarket από πισω.

  15. #15
    Αν ο φιλος σου φτιαχνει επαγγελματικο συστημα για video editing δεν θα τον καλυψει μονο η καρτα γραφικων που εχετε διαλεξει. Εχω να ασχοληθω πολυ καιρο με το αθλημα, οποτε δεν μπορω να σου δωσω φρεσκιες πληροφοριες.
    Παντως θα πρεπει να δειτε κατι σε matrox ή κατι παρομοιο για editing συν μια απλη καρτα γραφικων για το συστημα. Επισης να παρετε ενα μεγαλο κουτι με θεσεις για πολλους σκληρους δισκους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος arakisa : 22-03-15 στις 13:07.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνθεση Η/Υ για γραφειο
    Από stathis23 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-18, 14:37
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-15, 21:54
  3. Σύνθεση Η/Υ
    Από livadaki στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 22:28
  4. Σύνθεση Η/Υ κυρίως για gaming
    Από Durdyn στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-14, 16:19
  5. Οθόνη Η/Υ για TV
    Από Doxaios στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-14, 11:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας