Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 91
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Με την απόφαση 5249/18.12.2014 το Πολυμελές Πρωτοδικείο Αθηνών, έκρινε πως η ανάρτηση συνδέσμων (links) προς οπτικοακουστικό περιεχόμενο που καλύπτεται από πνευματικά δικαιώματα, στην μορφή καταλόγου, είναι νόμιμη και απέρριψε την αγωγή που είχε κατατεθεί εναντίον site για παραβίαση του νόμου πνευματικής ιδιοκτησίας.

    Η απόφαση που αναρτήθηκε από τον νομικό εκπρόσωπο του διαχειριστή του ανωτέρω site, βασίστηκε σε ανάλογη απόφαση του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου και αναφέρει.


    Ο συγκεκριμένος διαδικτυακός τόπος του ενάγοντος αποτελεί ένα ψηφιακό ευρετήριο ταξινομημένων πληροφοριών για τηλεοπτικά και κινηματογραφικά έργα. Σε ορισμένα λήμματα του ως άνω ευρετηρίου, περιλαμβάνεται και ένας σύνδεσμος υπερκειμένου (hyperlink), ο οποίος περιέχει την εντολή να μεταφέρει τον χρήστη, αν αυτός επιλέξει με τη συσκευή κατάδειξης (λ.χ. “ποντίκι”) αυτοματοποιημένα σε άλλον διαδικτυακό τόπο, από τον οποίο υπάρχει η δυνατότητα θέασης του αντίστοιχου οπτικοακουστικού έργου.

    Πρόκειται δηλαδή για την περίπτωση των βαθέων συνδέσμων, οι οποίοι μεταφέρουν το χρήστη όχι στην αρχική σελίδα ενός ιστοτόπου, που μπορεί να περιέχει λ.χ. δικό της ευρετήριο με συνδέσμους προς το ειδικότερο περιεχόμενό της, αλλά απ' ευθείας στην εσωτερική σελίδα στην οποία είναι άμεσα θεάσιμο από το χρήστη το εν λόγω οπτικοακουστικό έργο.

    Αυτό το αποδέχθηκε στην κατάθεσή του και ο ίδιος ο μάρτυρας των εναγομένων στο ακροατήριο, ο οποίος περιέγραψε την ως άνω λειτουργία του ιστότοπου εκθέτοντας τα ίδια ως άνω περιστατικά.

    Περί του αντιθέτου είχαν καταθέσει την 19-2-2010 ενώπιον προανακριτικών αρχών κατόπιν υποβληθείσας μήνυσης (βλ. κατωτέρω) ο δεύτερος και ο τρίτος εναγόμενος. Αυτοί ανέφεραν, συγκεκριμένα, για το θέμα αυτό, στις δύο ένορκες καταθέσεις τους ότι “οι επισκέπτες έχουν τη δυνατότητα ακρόασης/θέασης (streaming) χωρίς την καταβολή ανταλλάγματος. Τα έργα αυτά είναι uploaded (αποθηκευμένα) στους κεντρικούς διακομιστές (servers) του ***.gr και άλλων”.

    Πλην, όμως, οι καταθέσεις αυτές είναι συνοπτικές και ασαφείς, ενώ οι ίδιοι οι εναγόμενοι με τις προτάσεις τους ομολογούν ότι η ιστοσελίδα αποτελεί κατάλογο υπερσυνδέσμων, και απλώς επιμένουν, εσφαλμένα σύμφωνα με όσα εκτέθηκαν στην μείζονα πρόταση, ότι η δραστηριότητα αυτή θα έπρεπε να χαρακτηριστεί νομικά ως παράνομη εφόσον γίνεται χωρίς άδεια.

    Η αναφορά δε σε αποθήκευση των έργων σε διακομιστές της ίδιας της ιστοσελίδας και όχι τρίτων πρέπει να αποδοθεί σε έλλειψη πληροφόρησης, αφού οι ίδιοι σήμερα ως διάδικοι δεν επιμένουν στο ζήτημα αυτό [...] Αποδείχθηκε, δηλαδή, ότι ο ενάγων δεν διατηρεί σήμερα ούτε διατηρούσε στο παρελθόν τα οπτικοακουστικά έργα αποθηκευμένα σε ψηφιακή μορφή σε δικούς του υπολογιστές από τους οποίους πραγματοποιείται μετάδοση προς τους υπολογιστές των χρηστών, είτε με την παροχή δυνατότητας “κατεβάσματος” (download) του έργου ώστε να δημιουργηθεί ψηφιακό αντίγραφο στον υπολογιστή του χρήστη, είτε με τη δημιουργία “ροής” (streaming) κατ' αίτηση του χρήστη ή διαρκώς σε πραγματικό χρόνο.

    Αντιθέτως, αποδείχθηκε ότι οι ως άνω σύνδεσμοι οδηγούν όλοι σε ιστότοπους στους οποίους τρίτα πρόσωπα είχαν αναρτήσει τα εν λόγω οπτικοακουστικά έργα. [...] Τα έργα αυτά δε, ήταν αποθηκευμένα στους υπολογιστές που φιλοξενούσαν τις ιστοσελίδες αυτές (οι λεγόμενοι “εξυπηρετητές” ή “server”), και από εκεί γινόταν διαθέσιμα στους χρήστες με τη μέθοδο της ροής.

    Δεν προέκυψε δεν από κανένα στοιχείο της δικογραφίας ότι οι ιστοσελίδες αυτές που ανήκαν σε τρίτα πρόσωπα, είχαν κατά το χρόνο αυτό ή έχουν λάβει σήμερα οποιοδήποτε μέτρο για να ελέγχουν την πρόσβαση του κοινού στα οπτικοακουστικά έργα, όπως πρόσβαση με ειδικό λογαριασμό χρήστη και κωδικό, επ' αμοιβή (paywall) ή έστω δωρεάν με απλή εγγραφή.

    Ως εκ τούτου όλα τα έργα που βρισκόταν σε αυτές τις ιστοσελίδες ήταν ελεύθερα προσβάσιμα από όλους τους χρήστες του διαδικτύου, οι οποίοι αποτελούσαν το κοινό στο οποίο τα έργα απευθύνονται. Συνεπώς, κατά τα εκτιθέμενα στη μείζονα πρόταση της παρούσας απόφασης, ο ενάγων δεν παρουσίαζε τα έργα αυτά σε νέο κοινό και συνεπώς δεν πραγματοποιούσε μετάδοση ή αναμετάδοση των οπτικοακουστικών αυτών έργων κατά την έννοια του ν.2121/1993 και της Οδηγίας 2001/29/ΕΚ.

    Την μετάδοση και αναμετάδοση των έργων πραγματοποιούν, ως ανεφέρθη, μόνο οι κάτοχοι και διαχειριστές των ιστοσελίδων στις οποίες παραπέμπουν οι σύνδεσμοι. Βεβαίως, αποδείχθηκε ότι σε χρόνο προγενέστερο της άσκησης της αγωγής ορισμένοι από τους συνδέσμου της ιστοσελίδας ***.gr παρέπεμπαν σε ιστοσελίδες των οποίων οι κάτοχοι και διαχειριστές δεν είχαν την απαιτούμενη άδεια μετάδοσης και αναμετάδοσης έργων. Τούτο δε το κατέθεσε και ο ίδιος ο μάρτυρας του ενάγοντος, όταν ερωτήθηκε σχετικά. Πλην όμως, σύμφωνα με όσα εκτέθηκαν ανωτέρω, αυτό είναι αδιάφορο αφού ο ενάγων τοποθέτησε απλώς υπερσυνδέσμους προς τα έργα αυτά, που ήταν διαθέσιμα στους χρήστες.

    Διαφορετικό συμπέρασμα θα μπορούσε να εξαχθεί μόνο αν ετίθετο θέμα συμμετοχής του ενάγοντος στην πραγματοποίηση της παράνομης μετάδοσης με άλλο τρόπο, οπως θα συνέβαινε λ.χ. αν ο ενάγων είχε έρθει σε κάποια συνεννόηση με τους διαχειριστές των ιστοσελίδων αυτών για τη διανομή εσόδων από αναρτημένες διαφημίσεις.

    Τούτο, όμως, δεν προκύπτει από κανένα στοιχείο της δικογραφίας, ούτε και προβάλλεται τέτοιος ισχυρισμός. Κατά συνέπεια ο ενάγων δεν παραβίασε το νόμο και δεν χρειάζεται την άδεια των δικαιούχων των δικαιωμάτων των έργων ή της εναγομένης εταιρείας ως οργανισμού συλλογικής διαχείρισης των δικαιωμάτων αυτών για να τοποθετηθεί σύνδεσμος που παραπέμπουν σε αναρτημένα στο διαδίκτυο έργα όπως πράττει."


    Πηγή : E-Lawyer

  2. #2
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    δεν υπαρχει σωστη εικονα που να δειχνει τι ακριβως θελω να πω για την ΑΕΠΙ..

  3. #3
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Μέχρι να μάθουν οι δεινόσαυροι τι είναι η τεχνολογία..
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  4. #4
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για να καταλάβω δηλαδής...

    1 - Ανεβάζω παράνομα μια ταινία στο beststreams.com, από την οποία έχω ένα link.

    2 - Μετά φτιάχνω την ιστοσελίδα OxAp0d0-movies.gr στην οποία έχω χώσει και διαφημίσεις και μέσα σε αυτή βάζω το link από το beststreams.

    3 - Profit;


    Δεν είμαι παράνομος, επειδή ότι έχει σύνδεση με εμένα και τις διαφημίσεις μου θεωρείται απλά ένας "κατάλογος link"; Θεωρείτε την απόφαση σωστή δηλαδή; ΟΚ, κι εγώ την ίδια άποψη έχω για την ΑΕΠΙ, αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  5. #5
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    δεν εισαι παρανομος διοτι δεν βγαζεις λεφτα απο τα Link

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν είχε λίνκς, όμως, θα είχε κίνηση η σελίδα του ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  7. #7
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν είχε λίνκς, όμως, θα είχε κίνηση η σελίδα του ;
    αμα το γραφω σε χαρτι και για καθε χαρτι ζηταω 10 σεντς δωρεα ; μετραει ;

    Η να το πω διαφορετικα, εστω οτι εχω επιχειρηση διανομης φυλαδιων και το γραφω στα φυλαδια, ειμαι παρανομος ;

    ΥΓ. δηλωνω κανονικα τα εσοδα της επιχειρησης διανομης.


  8. #8
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να καταλάβω δηλαδής...

    1 - Ανεβάζω παράνομα μια ταινία στο beststreams.com, από την οποία έχω ένα link.

    2 - Μετά φτιάχνω την ιστοσελίδα OxAp0d0-movies.gr στην οποία έχω χώσει και διαφημίσεις και μέσα σε αυτή βάζω το link από το beststreams.

    3 - Profit;


    Δεν είμαι παράνομος, επειδή ότι έχει σύνδεση με εμένα και τις διαφημίσεις μου θεωρείται απλά ένας "κατάλογος link"; Θεωρείτε την απόφαση σωστή δηλαδή; ΟΚ, κι εγώ την ίδια άποψη έχω για την ΑΕΠΙ, αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
    To - 1 - που λες δεν εχει αποδειχθει ...αρα που ειναι παρανομος;

  9. #9
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα το γραφω σε χαρτι και για καθε χαρτι ζηταω 10 σεντς δωρεα ; μετραει ;
    Όχι, γιατί την δωρεά, αν θέλω την κάνω.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  10. #10
    Εγγραφή
    12-11-2014
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ολοι
    για να τελειωνουμε με την υποθεση των πνευματικων δικαιωματων θα πρεπει να καταλαβει ο καθενας/μια απο εμας οτι αυτο μπορει να φτασει σε σημειο να μη μπορουμε να διαβασουμε ενα βιβλιο οποιασδηποτε χρονολογιας διοτι καποια εταιρεια εδωσε λεφτα και αποκτησε τα ''δικαιωματα'' - που ηδη γίνεται - !!! Εχουε φτασει σε σημειο που μονο οποιος/α εχει λεφτα εχει προσβαση στην πληροφορια, και για να πατησω στο θεμα αυτο που μιλαμε, αυτο ειναι και στην ψυχαγωγια (ταινιες, μουσικη κτλ). Αυτο βεβαια δεν ειναι μια παρθενογεννηση, ιδιοκτησια υπαρχει στη γη, στο νερο και οπουδηποτε μπορει να φανταστει το πιο αρρωστημενο μυαλο. Ολα αυτα γινοντε για τα λεφτα. Εδω εχουν φτασει σε σημειο να πληρωνεις το σπορο που θα φυτεψεις για να φας και μετα να μη μπορεις να τον αναπαραγεις εσυ ο ιδιος. Για εμενα αυτη η κατασταση ειναι αρρωστημενη και σιχαμενη και δεν μπαινω καν στη διαδικασια να σκεφτω το πως θα ζησει ο αλλος/η εαν δεν πληρωσω την ταινια, το τραγουδι κ.ο.κ. Για μενα η λυση ειναι απλη, πρεπει να απαλαχτουμε απ το θεσμο της ιδιοκτησιας αλλιως αργα ή γρηγορα ολα θα ισοπεδωθουν.

  11. #11
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petalouditsa Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να τελειωνουμε με την υποθεση των πνευματικων δικαιωματων θα πρεπει να καταλαβει ο καθενας/μια απο εμας οτι αυτο μπορει να φτασει σε σημειο να μη μπορουμε να διαβασουμε ενα βιβλιο οποιασδηποτε χρονολογιας διοτι καποια εταιρεια εδωσε λεφτα και αποκτησε τα ''δικαιωματα'' - που ηδη γίνεται - !!! Εχουε φτασει σε σημειο που μονο οποιος/α εχει λεφτα εχει προσβαση στην πληροφορια, και για να πατησω στο θεμα αυτο που μιλαμε, αυτο ειναι και στην ψυχαγωγια (ταινιες, μουσικη κτλ). Αυτο βεβαια δεν ειναι μια παρθενογεννηση, ιδιοκτησια υπαρχει στη γη, στο νερο και οπουδηποτε μπορει να φανταστει το πιο αρρωστημενο μυαλο. Ολα αυτα γινοντε για τα λεφτα. Εδω εχουν φτασει σε σημειο να πληρωνεις το σπορο που θα φυτεψεις για να φας και μετα να μη μπορεις να τον αναπαραγεις εσυ ο ιδιος. Για εμενα αυτη η κατασταση ειναι αρρωστημενη και σιχαμενη και δεν μπαινω καν στη διαδικασια να σκεφτω το πως θα ζησει ο αλλος/η εαν δεν πληρωσω την ταινια, το τραγουδι κ.ο.κ. Για μενα η λυση ειναι απλη, πρεπει να απαλαχτουμε απ το θεσμο της ιδιοκτησιας αλλιως αργα ή γρηγορα ολα θα ισοπεδωθουν.
    Δώσε τότε το σπίτι σου, το αυτοκίνητό σου και τα λεφτά σου αν δε θες ιδιοκτησία.

    Αν μου τη σπάει κάτι είναι να ακούω θεωρίες "ελευθερίας" με τα λεφτά των άλλων. Και ναι, θα δίνεις λεφτά για πρόσβαση στην πληροφορία. Ήδη δίνεις λεφτά για να μπαίνεις στο internet. Στον κινηματογράφο δίνεις λεφτά για να μπεις. Γιατί δηλαδή θα έπρεπε να μην πληρώσεις την εκάστοτε ταινία;

    Και τι πρόβλημα έχεις αν μια εταιρία έδωσε λεφτά και απέκτησε δικαιώματα. Δώσε και εσύ λεφτά να αποκτήσεις δικαιώματα αν πιστεύεις ότι αυτό θα είναι κερδοφόρο.

    Ζούμε στην εποχή της ζήτησης και της προσφοράς. Η πληροφορία δεν είναι δωρεάν.

  12. #12
    Εγγραφή
    11-07-2003
    Περιοχή
    Αποδημος Ελληνισμος
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    960
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    200/40
    ISP
    AIM Τσεχια
    οχι απλα δεν ειναι δωρεαν αλλα υπαρχουν τεραστια κερδη απο αυτη... λεγε με big data
    Νothing that you learned from ash and debris...

  13. #13
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δηλαδή με βάση τον τρόπο σκέψης όσων διαφωνούν με την ορθότητα της απόφασης, -επικαλούμενοι την χρηματική αξία της πληροφορίας- θα έπρεπε να πληρώνουμε για κάθε πινακίδα που διαβάζουμε στο δρόμο και μας καθοδηγούν για να φτάσουμε στον προορισμό μας???

    Επίσης με βάση αυτή την απόφαση γιατί η ΔΗΕ έστειλε στον εισαγγελέα τον διαχειριστή άλλης αντιστοιχης ιστοσελίδας που το adslgr δημοσίευσε σε άλλο σχετικό νήμα???
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  14. #14
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να καταλάβω δηλαδής...
    1 - Ανεβάζω παράνομα μια ταινία στο beststreams.com, από την οποία έχω ένα link.
    2 - Μετά φτιάχνω την ιστοσελίδα OxAp0d0-movies.gr στην οποία έχω χώσει και διαφημίσεις και μέσα σε αυτή βάζω το link από το beststreams.
    3 - Profit;
    Δεν είμαι παράνομος, επειδή ότι έχει σύνδεση με εμένα και τις διαφημίσεις μου θεωρείται απλά ένας "κατάλογος link"; Θεωρείτε την απόφαση σωστή δηλαδή; ΟΚ, κι εγώ την ίδια άποψη έχω για την ΑΕΠΙ, αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
    Αν κατάλαβα καλά το σκεπτικό της απόφασης, αν εγώ ψάχνοντας στο Google μπορέσω να καταλήξω από μόνος μου στο link που πήρες από το (1), χωρίς να περάσω από το καθόλου από site σου, τότε όχι, δεν έχεις κάποιο πρόβλημα....

    .... εκτός φυσικά κι αν μπορέσουν να δείξουν πως εσύ είσαι αυτός που ανεβάζει το περιεχόμενο στο (1), οπότε θα σε τσιμπήσουν από κει και δε τη γλυτώνεις.

    Διαφορετικά σου λέει, αφού όλοι έχουν πρόσβαση στο σύνδεσμο με το περιεχόμενο, γιατί είναι αναρτημένος σε εμφανές σημείο σε άλλη σελίδα που έχει μπεί σε search engines κλπ κλπ, δεν κάνεις εσύ περισσότερο "κακό" από αυτό που έχει ήδη γίνει. Τα δε έσοδα από διαφημίσεις στο site σου τα έχεις γιατί συγκέντρωσες και οργάνωσες πληροφορία που κυκλοφορεί ήδη στο διαδίκτυο και γι' αυτό έχεις επισκέπτες.

    Μ' άλλα λόγια, "πάτε να βρείτε την πηγή". Χωρίς αυτή δεν υπάρχει παρανομία και επιπλέον δεν απασχολείτε τα δικαστήρια.

    Εμένα πάντως σωστή μου φαίνεται η απόφαση.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  15. #15
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να καταλάβω δηλαδής...

    1 - Ανεβάζω παράνομα μια ταινία στο beststreams.com, από την οποία έχω ένα link.

    2 - Μετά φτιάχνω την ιστοσελίδα OxAp0d0-movies.gr στην οποία έχω χώσει και διαφημίσεις και μέσα σε αυτή βάζω το link από το beststreams.

    3 - Profit;


    Δεν είμαι παράνομος, επειδή ότι έχει σύνδεση με εμένα και τις διαφημίσεις μου θεωρείται απλά ένας "κατάλογος link"; Θεωρείτε την απόφαση σωστή δηλαδή; ΟΚ, κι εγώ την ίδια άποψη έχω για την ΑΕΠΙ, αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
    Αυτό το "ανεβάζω παράνομα" που γράφεις είναι αυθαίρετο. Δεν αποδείχθηκε, σύμφωνα με το σκεπτικό της απόφασης οτι ο κατηγορούμενος ανέβαζε το υλικό. Μην πατάς σε δικές σου εικασίες για να δημιουργήσεις εσφαλμένες εντυπώσεις.
    Timeo Danaos et dona ferrentes

Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-14, 23:29
  2. Μηνύματα: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-14, 19:05
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-14, 19:37
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-14, 12:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας