Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    23-10-2004
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχω αυτό το ταμπλετακι το οποίο μου το έχουν κάνει δώρο. Το θέμα είναι ότι η μπαταρία δεν κρατάει πολύ και έτσι αναγκάζομαι να έχω την φωτεινότητα στο Ελάχιστο! Έχω διαβάσει αρθρακια σας οσον αφορά τις ρυθμίσεις κτλ κτλ αλλά θα ήθελα καμιά καλή εφαρμογή ώστε να μπορεί να βοηθήσει! Κατέβασα το juicy battery (κάπως έτσι ονομάζεται αλλά δεν με καλύπτει είναι πολύ απλό). Καμία καλή πρόταση!?
    Επίσης έχω κατεβάσει το Clean Master ήθελα να ρωτήσω δεν λειτουργεί και σαν αντιβιοτικό το συγκεκριμένο? Βοηθάει και λειτουργεί σαν task killer? Ώστε να απελευθερωνει μνήμη και να σταματάει εφαρμογές που τρέχουν background! Μπας και μπορέσω να εξοικονομησω μπαταρία!
    Φιλικά,
    Άγγελος

  2. #2
    Εγγραφή
    29-08-2013
    Μηνύματα
    2.580
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Με καμία από τις παραπάνω εφαρμογές δεν εξοικονομείς μπαταρία, αντίθετα την καταναλωνεις πιο γρήγορα. Ο μόνος τρόπος να εξοικονομήσεις μπαταρία είναι η αλλαγή kernel, το μπλοκάρισμα wakelocks κλπ. Σχεδόν σίγουρα δεν υπάρχει custom kernel για το tablet σου και root δεν ξέρω πως μπορείς να κάνεις. Συνεπώς,συμβιβάζεσαι με την κατάσταση όπως έχει, και βγάζεις τις εφαρμογές που δεν κάνουν απολύτως τίποτα.

  3. #3
    Εγγραφή
    05-02-2009
    Περιοχή
    In the Stargate Universe...
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16699/985
    ISP
    OTEnet
    Router
    Huawei EchoLife 520c
    SNR / Attn
    4.1(dB) / 20.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κάνεις εγκατάσταση του Wakelock Detector, το αφήνεις λίγη ώρα να τρέξει και μετά απεγκαθιστάς οτιδήποτε σου βγάζει πολλά wakelocks και δεν σου είναι απαραίτητο

    Ομοίως, περνάς το Greenify και κάνεις hibernate όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και δεν έχουν notifications (στην donate έκδοση τα notifications δουλεύουν και για τις hibernated εφαρμογές)

    Το clean master το πετάς, είναι σκουπίδι και μόνο βαραίνει τη συσκευή. Στη θέση του πέρνα το CCleaner ή το SD Maid

    Εξυπακούεται πως location services/bluetooth/wifi είναι στο off όταν δεν χρειάζονται.
    >> James Randi <<--- A man to admire, a man to respect

    Linux4Coffee
    You'll never know what you're missing until you try Arch

    "Next time you want to buy a computer, consider buying a mac (and installing Windows/Linux on it). Even after five years, when it's cheap chinese hardware is obsolete there will be someone ignorant enough to buy it for ten times the price."

Παρόμοια Θέματα

  1. ποιό από τα 2 τάμπλετ να πάρω;LG vs SAMSUNG
    Από Lefteris13 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-15, 17:10
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-15, 15:14
  3. Πρόβλημα με εφαρμογή Twitter σε ταμπλετ με Android.
    Από Godian στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-14, 17:29
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-14, 23:03
  5. Τάμπλετ Intenso 824 ερώτηση για Τ9!
    Από enigma στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-14, 14:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας