Σελ. 250 από 1240 ΠρώτηΠρώτη ... 230240245248249250251252255260270 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.736-3.750 από 18594

Θέμα: Inalan

  1. #3736
    Εγγραφή
    12-01-2005
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GrandGamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά το φως είναι ηλεκτρομαγνητικό κύμα...
    Βασικά ίσως και να μην ήσουν κακός στη Φυσική, αλλά σίγουρα είσαι πολύ κακός στην εξαγωγή συμπερασμάτων.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Electromagnetic-Spectrum.png 
Εμφανίσεις:  82 
Μέγεθος:  73,3 KB 
ID: 185577

  2. #3737
    Εγγραφή
    28-09-2016
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γιατί ασχολούμαστε με μία αφισούλα που προφανώς δεν απευθύνεται στα άτομα του φόρουμ; Δεν είπαν οι άνθρωποι να γεμίσουν μια εικόνα με κουλό brainstorming, προφανώς ένιωσαν την ανάγκη να απαντήσουν σε ηλίθιες ερωτήσεις κόσμου άσχετου με το αντικείμενο. Τώρα που το ανέβασαν εδώ μπορείτε να το λινκάρετε σε άτομα που εξέφρασαν παρόμοιους φόβους!

  3. #3738
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Attiki
    Με τις 2 μικρές κόκκινες περιοχές στη διαθεσιμότητα της Νέας Ιωνίας τι θα γίνει? Παίρνω ενα τηλέφωνο την βδομαδα ετσι να ενημερωθώ αλλα δυστυχώς ακουω μονίμως τα προβληματα με τον δήμο (καταραμένες αδειες)

    Έχουμε μήπως καποια τελική ημερομηνία (προσωπικα είμαι στο μικρο τετραγωνακι πανω απο την Κασταμονής) γιατι αν ολα πηγαινανε οπως πρεπει με τις αδειες θα είχα συνδεθεί απο αρχές Ιουλίου (ετσι μου είχαν πει).

    Δεν είμαι δυσαρεστημένος, ουτε θυμωμένος , έχω πλήρη κατανόηση με τα προβληματα που προκύπτουν απλά κ εγω με την σειρά μου θελω πιο συγκεκριμένες πληροφορίες απο το "περιμένουμε τις αδειες να εγκριθουν"

  4. #3739
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NitrouZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τις 2 μικρές κόκκινες περιοχές στη διαθεσιμότητα της Νέας Ιωνίας τι θα γίνει? Παίρνω ενα τηλέφωνο την βδομαδα ετσι να ενημερωθώ αλλα δυστυχώς ακουω μονίμως τα προβληματα με τον δήμο (καταραμένες αδειες)

    Έχουμε μήπως καποια τελική ημερομηνία (προσωπικα είμαι στο μικρο τετραγωνακι πανω απο την Κασταμονής) γιατι αν ολα πηγαινανε οπως πρεπει με τις αδειες θα είχα συνδεθεί απο αρχές Ιουλίου (ετσι μου είχαν πει).

    Δεν είμαι δυσαρεστημένος, ουτε θυμωμένος , έχω πλήρη κατανόηση με τα προβληματα που προκύπτουν απλά κ εγω με την σειρά μου θελω πιο συγκεκριμένες πληροφορίες απο το "περιμένουμε τις αδειες να εγκριθουν"
    Καλησπέρα σας. Έχετε κάθε δίκαιο, όμως σκεφτείτε πως και εμείς σας μεταφέρουμε τις πληροφορίες από τους εκάστοτε φορείς. Όταν μας υπόσχονται ότι στις τάδε του μηνός τα έγγραφα θα είναι έτοιμα, αυτό λέμε και σε εσάς. Όσον αφορά την παρούσα χρονική περίοδο, μην ξεχνάτε πως χάσαμε και ακόμα χάνουμε πάνω από έναν μήνα λόγω των καλοκαιριών αδειών των αρμόδιων υπαλλήλων.

  5. #3740
    Εγγραφή
    24-04-2017
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Attiki
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας. Έχετε κάθε δίκαιο, όμως σκεφτείτε πως και εμείς σας μεταφέρουμε τις πληροφορίες από τους εκάστοτε φορείς. Όταν μας υπόσχονται ότι στις τάδε του μηνός τα έγγραφα θα είναι έτοιμα, αυτό λέμε και σε εσάς. Όσον αφορά την παρούσα χρονική περίοδο, μην ξεχνάτε πως χάσαμε και ακόμα χάνουμε πάνω από έναν μήνα λόγω των καλοκαιριών αδειών των αρμόδιων υπαλλήλων.
    Αυτό το κατανοώ, και καταλαβαίνω από την παραπάνω πρόταση ότι ούτε και τώρα έχουμε κάποιο νεότερο.. Άντε να δούμε

  6. #3741
    Εγγραφή
    14-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Interleaved
    Θα μπορουσε καποιος συνδρομητης να βγαλει φωτο απο το σημειο που μπαινει η ινα σπιτι του; Δηλαδη εξω και μεσα. Θελω να καταλαβω ποσο μεγαλη ειναι η διατομη της τρυπας που χρειαζεται. Σε ποιο σημειο σας τρυπησαν; π.χ. διπλα σε κασα αλουμινιου ή μεσα απο τουβλο; Φανταζομαι οτι επιλεγει ο πελατης που θα γινει η τρυπα. Υπαρχει προβλημα να περναει η ινα κοντα (10-20 ποντους) απο καλοριφερ;

    ευχαριστω πολυ!

  7. #3742
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paparen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορουσε καποιος συνδρομητης να βγαλει φωτο απο το σημειο που μπαινει η ινα σπιτι του; Δηλαδη εξω και μεσα. Θελω να καταλαβω ποσο μεγαλη ειναι η διατομη της τρυπας που χρειαζεται. Σε ποιο σημειο σας τρυπησαν; π.χ. διπλα σε κασα αλουμινιου ή μεσα απο τουβλο; Φανταζομαι οτι επιλεγει ο πελατης που θα γινει η τρυπα. Υπαρχει προβλημα να περναει η ινα κοντα (10-20 ποντους) απο καλοριφερ;

    ευχαριστω πολυ!
    Μην το πολυσκέφτεσαι, φαντάσου το σαν καλώδιο τηλεφώνου δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Η μόνη ιδιατερότητα που υπάρχει είναι πως δεν πρέπει να έχει μεγάλα "λυγίσματα" το καλώδιο.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  8. #3743
    Εγγραφή
    14-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Interleaved
    να κολληθει με σιλικονη ακολουθωντας σοβαντεπι δεν παιζει δηλαδη; οι 90μοιρες στροφη θα ειναι προβλημα;
    Πραγματικα με προβληματιζει πολυ το σημειο εισοδου, διοτι θελω να μπει σε πολυ συγκεκριμενο σημειο.

  9. #3744
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Η ινα συνηθως "καθεται" μεσα σε φεροντα αγωγο.
    Φαντασου οτι αν τη δεις εξωτερικα, θα νομιζεις οτι ειναι ομοαξωνικο καλωδιο - ο αγωγος εχει σχεδον τις ιδιες διαστασεις.

  10. #3745
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας. Είναι κάτι που το δουλεύουμε τον τελευταίο καιρό. Όταν και αν θα είμαστε έτοιμοι με το καλό, θα σας ενημερώσουμε με μεγάλη μας χαρά!

    - - - Updated - - -



    Το παλεύουμε καθημερινά. Είμαστε αρκετά αισιόδοξοι και σιγά σιγά προχωράμε. Σήμερα μάλιστα ήμασταν Κορίνης για κάποιες παλιές συνδέσεις που εκκρεμούσαν, μετά τις τόσες φορές που μας σταμάτησαν!
    Γιατί δε βγάζετε ανακοίνωση για τις ταλαιπωρίες που τραβάτε από τους δημαρχαίους;Με ονόματα όμως.Από ό,τι ξέρω,έχουμε και... ειδικό στην και καλά κυβέρνηση, για τα ψηφιακά.Ούτε αυτοί καταλαβαίνουν τίποτα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zenith Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ κακη διαφημιση.
    πολυ καλα κανει η ιναλαν να διαφημιζει τα προτερηματα της οπτικης ινας.....αλλα να μιλαει για πονοκεφαλους, ηλεκτροπληξιες!!!!! (απο το καλωδιο του τηλεφωνου?!?) μου φερνει κατι απο αθεμιτο ανταγωνισμο, δυσφημιση κλπ
    Εσείς γράφεται από τη...Βονταφον ή τη Γουίντ;Γιατί δεν αφήνετε λοιπόν αυτούς να διαμαρτυρηθούν,αν νομίζουν ότι η διαδήμιση είναι out;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας. Έχετε κάθε δίκαιο, όμως σκεφτείτε πως και εμείς σας μεταφέρουμε τις πληροφορίες από τους εκάστοτε φορείς. Όταν μας υπόσχονται ότι στις τάδε του μηνός τα έγγραφα θα είναι έτοιμα, αυτό λέμε και σε εσάς. Όσον αφορά την παρούσα χρονική περίοδο, μην ξεχνάτε πως χάσαμε και ακόμα χάνουμε πάνω από έναν μήνα λόγω των καλοκαιριών αδειών των αρμόδιων υπαλλήλων.
    Τελιλκά κλασσική αδιαφορία γραφειοκράτών είναι,ή γουστάρουν γρηγορόσημα και γι' αυτό το κάνουν;

  11. #3746
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Theodore41 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δε βγάζετε ανακοίνωση για τις ταλαιπωρίες που τραβάτε από τους δημαρχαίους;Με ονόματα όμως.Από ό,τι ξέρω,έχουμε και... ειδικό στην και καλά κυβέρνηση, για τα ψηφιακά.Ούτε αυτοί καταλαβαίνουν τίποτα;
    γιατί αν βγάλουν ονόματα θα έρθουν σε συγκρουση με κάποιους που είτε το θέλουμε είτε όχι τους κρατάνε από τα ....! Ελλαδιστάν

    Το καλύτερο που μπορούν να κάνουν είναι να μιλάνε γενικά για τους δήμους που έχουν πρόβλημα και να βγάζουν τις αποφάσης του κάθε Δήμου όπως κάνουν μέχρι τώρα.

  12. #3747
    Εγγραφή
    14-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Interleaved
    μια ακομα ερωτηση προς συνδρομητες. Συμβολαιο ποτε υπογραψατε; Οταν εφεραν το κουτακι "κατω" στο σπιτι; Οταν ανεβασαν την οπτικη και σας συνδεσαν το μοντεμ;

  13. #3748
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paparen Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια ακομα ερωτηση προς συνδρομητες. Συμβολαιο ποτε υπογραψατε; Οταν εφεραν το κουτακι "κατω" στο σπιτι; Οταν ανεβασαν την οπτικη και σας συνδεσαν το μοντεμ;
    Δεν υπάρχει κανένα δεσμευτικό συμβόλαιο. Θεωρείστε πελάτης μας από την μέρα εκείνη που θα σας συνδέσει ο τεχνικός και θα ενεργοποιηθεί η γραμμή παροχής.

  14. #3749
    Εγγραφή
    14-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Interleaved
    ευχαριστω για την αμεση απαντηση σας!

  15. #3750
    Εγγραφή
    07-12-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paparen Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι 90μοιρες στροφη θα ειναι προβλημα;
    Μέχρι 40 μοίρες

    Π.χ. με 45 μοίρες χαλάει. Αυτό μου είπε ο τεχνικός, αυτό σου λέω.

Σελ. 250 από 1240 ΠρώτηΠρώτη ... 230240245248249250251252255260270 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας