Σελ. 381 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 361371376379380381382383386391401 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.701-5.715 από 18580

Θέμα: Inalan

  1. #5701
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, στην Ανω Κυψελη στην οδο Πυθιας μου ειχανε πει στο τηλεφωνο οτι θα περασει κεντρικος κορμος, ξερουμε περιπου πότε ειναι να γινει αυτο? εννοω να ξεκινησει.
    Καλημέρα σας.
    Απαιτούνται λίγοι μήνες ακόμα, η πιο κοντινή προσέγγιση είναι 4-6 μήνες.

  2. #5702
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.128
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας.
    Απαιτούνται λίγοι μήνες ακόμα, η πιο κοντινή προσέγγιση είναι 4-6 μήνες.
    Καλημέρα, όταν είχα ρωτήσει και τηλεφωνικά κιόλας τουλάχιστον 2 φορές, μου ειχαν πει για ότι θα εχω μεχρι Νοέμβριο, εγω που είμαι κοντά στην Πυθιας.
    Μου είχαν κανει καλη προσφορα από ΟΤΕ, ειχα υπογραψει και τα ακυρωσα όλα γιαυτο.
    Τωρα έγιναν 4-6 μηνες!!! Και μαλιστα η κοπελα στο τηλ ρωτησε καποιον εκει και το ειχαν σιγουρο.
    Ενταξει τωρα τι να πω....1η Νοεμβριου ληγει το συμβολαιο μου με τη NOVA που είμαι τωρα.
    Είναι σιγουρη αυτή η προσεγγιση? μπορει να γινει και πολύ ποιο συντομα ή όχι? για να δω τι να κανω…

  3. #5703
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Να ανανεωσεις το συμβολαιο σου. θα αργησει να ερθει σε σενα η οπτικη.
    The gr81 .

  4. #5704
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, όταν είχα ρωτήσει και τηλεφωνικά κιόλας τουλάχιστον 2 φορές, μου ειχαν πει για ότι θα εχω μεχρι Νοέμβριο, εγω που είμαι κοντά στην Πυθιας.
    Μου είχαν κανει καλη προσφορα από ΟΤΕ, ειχα υπογραψει και τα ακυρωσα όλα γιαυτο.
    Τωρα έγιναν 4-6 μηνες!!! Και μαλιστα η κοπελα στο τηλ ρωτησε καποιον εκει και το ειχαν σιγουρο.
    Ενταξει τωρα τι να πω....1η Νοεμβριου ληγει το συμβολαιο μου με τη NOVA που είμαι τωρα.
    Είναι σιγουρη αυτή η προσεγγιση? μπορει να γινει και πολύ ποιο συντομα ή όχι? για να δω τι να κανω…
    τρωγεστε με τα ρουχα σας μου φαινεται. Εδω δεν εχουμε δει ακομα vdsl απο τους μεγαλους τοσα χρονια, ουτε καν vectoring, σας πειραξαν 4-6 μηνες ακομα αναμονη απο inalan, που εχει ακομα και χαρτη με το πλανο. Οι αλλοι ουτε καν..
    φιλικα παντα...και καλοπροαιρετα. μην τρελενεστε. :-)

  5. #5705
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.128
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nxenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρωγεστε με τα ρουχα σας μου φαινεται. Εδω δεν εχουμε δει ακομα vdsl απο τους μεγαλους τοσα χρονια, ουτε καν vectoring, σας πειραξαν 4-6 μηνες ακομα αναμονη απο inalan, που εχει ακομα και χαρτη με το πλανο. Οι αλλοι ουτε καν..
    φιλικα παντα...και καλοπροαιρετα. μην τρελενεστε. :-)
    Δεν καταλαβαινεις καν το πρόβλημα!!!! Μην Λες άσχετα χωρίς να ξέρεις... Και εδώ δεν έχει Vdsl. Όπως ξέρεις μάλλον κάνουν ανανεώσεις 18 μηνών. Εμένα μου έκανε προσφορά ο ΟΤΕ πολύ καλή και είχα κάνει συμβόλαιο. Επειδή μου είπαν τα παραπάνω από την Ιναλαν ακύρωσα! Τώρα μου λένε 4-6 μήνες και είναι σε νόβα που λήγει τον Νοέμβριο. Οπότε μην λες ότι νανε χωρίς να ξέρεις την υπόθεση μου. Φιλικά πάντα....πιστεύω να κατάλαβες τι εγινε και ποιο είναι το πρόβλημα μου τώρα. Τώρα πρέπει να ζητήσω στην νόβα να συνεχίσω χωρίς συμβόλαιο, αν δεν θέλουν πάω οτε. Όταν έρθει η Ιναλαν θα έχω συμβόλαιο 18μηνο και άρα ποινή που σημαίνει ζήσε Μάη μου να φας Τριφυλι...

  6. #5706
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καταλαβαινω φιλε μου, και γω τα ιδια τραβαω τοσα χρονια. στην ιδια περιοχη ειμαστε. μολις προχτες και γω ανανεωσα το συμβολαιο μου με την voda για αλλα 2 χρονια. Το θεμα ειναι οτι η inalan θα ερθει. Αυτοι ΠΟΤΕ. ( Ο τονος οπου σε βολευει.) Απλα κανουμε υπομονη..

  7. #5707
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.128
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nxenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταλαβαινω φιλε μου, και γω τα ιδια τραβαω τοσα χρονια. στην ιδια περιοχη ειμαστε. μολις προχτες και γω ανανεωσα το συμβολαιο μου με την voda για αλλα 2 χρονια. Το θεμα ειναι οτι η inalan θα ερθει. Αυτοι ΠΟΤΕ. ( Ο τονος οπου σε βολευει.) Απλα κανουμε υπομονη..
    δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου, το πρόβλημα μου είναι ότι ειχα κανει συμβολαιο με ΟΤΕ με φοβεροτατη προσφορα και το ΑΚΥΡΩΣΑ!!! επειδή μου ειπαν ότι θα εχω ΣΙΓΟΥΡΑ μεχρι 1η Νοεμβριου! αυτό είναι το πρόβλημα μου!!!!

    οσο για τις ποινες είναι ακυρες τα λενε οποτε θελουνε….
    Η NOVA μου λεει για να παω σε αυτην δεν πληρωνεις τιποτα κτλ κτλ, και μετα τα λεει Ο ΟΤΕ.
    Καποια στιγμη μου ειπαν ότι τα λενε ολοι μην δινεις σημασια…

    Anyway θα δουμε εμενα αυτά που λεω στα bold με πειραξαν τιποτα άλλο!

    Πηρα τηλ και μου ειπαν ότι αργουν γιατι δεν εχουν τις αδειες….αλλα μπορει να είναι και ποιο συντομα.
    Και πρεπει να μπουν και τα αντιστοιχα φρεατια να γινουν και οι διακλαδώσεις κτλ.
    Τονιζω ότι τοτε που ειχα μιλησει μου ειχαν πει ότι εχουν, τωρα να καταλαβα εγω λαθος?
    ετσι είναι τωρα τι να κανουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 11-09-18 στις 13:11.

  8. #5708
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Πέραν του οικονομικου σκεφτείτε και το πλεονέκτημα των δύο συνδέσεων. Εγω έχω και οτε λόγο τηλεφωνίας αλλα τελικά δεν θα το κόψω για τον ενα και απλο λόγο. Να μπορώ να μπαίνω στο δίκτυό μου "απο έξω" είτε για δοκιμές είτε για έλεγχο.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  9. #5709
    Εγγραφή
    15-12-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MF286R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είναι αυτό το πρόβλημα μου, το πρόβλημα μου είναι ότι ειχα κανει συμβολαιο με ΟΤΕ με φοβεροτατη προσφορα και το ΑΚΥΡΩΣΑ!!! επειδή μου ειπαν ότι θα εχω ΣΙΓΟΥΡΑ μεχρι 1η Νοεμβριου! αυτό είναι το πρόβλημα μου!!!!
    Λίγο off-topic και σίγουρα δεν μου πέφτει λόγος, αλλά στην ίδια φάση αρνήθηκα κι εγώ την ανανέωση σε Forthnet (προπληρωμή 12μηνου), και την κράτησα χωρίς τη δέσμευση του συμβολαίου (φυσικά με μεγαλύτερο πάγιο) για 4 μήνες μέχρι να έρθει η Inalan.

    Αν είχες κάνει αυτό το πολύ καλό συμβόλαιο που αναφέρεις πόσο θα πλήρωνες τον μήνα; (υποθέτω 18 μήνες ελάχιστη δέσμευση?)
    Αν η Inalan κάνει άλλους 4 με 6 μήνες να σου φέρει την οπτική πόσο θα πληρώσεις στη Nova (χωρίς ανανέωση συμβολαίου);
    Who? Me??? I just want to cut a little "z" in your forehead!

  10. #5710
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Αν όντως κάνει 6 μήνες (γιατί τίποτε δεν είναι σίγουρο), 6 * (τρέχον πάγιο οτε - πάγιο προσφοράς ΟΤε που ακυρώθηκε) - πέναλτι ακύρωσης συμβολαίου προσφοράς = το ποσό που χάνεις (+) ή κερδίζεις (-) ανάλογα.

    σε εμένα το πέναλντι του 18μηνου ήταν 128€.

  11. #5711
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Το θεμα ειναι οτι λιγο πολυ ολοι ξερουμε μεσα σε αυτο το θεμα τι δυσκολιες υπαρχουν στο να περασει η Inalan (και η καθε εταιρια) οπτικες ινες μεχρι τον πελατη.
    Παρολα αυτα καταληγουμε να λεμε παλι τα ιδια και τα ιδια - "Ποτε θα περασει η ινα", ή "γιατι δεν περασε η ινα τωρα και θα περασει σε 6 μηνες" κτλ.

  12. #5712
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Ναι αλλά αυτός δεν είναι ο σκοπός αυτού του νήματος ? για αυτό πήγαμε τα τεχνικά σε άλλο για να μην το "βρομίζουμε"

  13. #5713
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.128
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Samael_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο off-topic και σίγουρα δεν μου πέφτει λόγος, αλλά στην ίδια φάση αρνήθηκα κι εγώ την ανανέωση σε Forthnet (προπληρωμή 12μηνου), και την κράτησα χωρίς τη δέσμευση του συμβολαίου (φυσικά με μεγαλύτερο πάγιο) για 4 μήνες μέχρι να έρθει η Inalan.

    Αν είχες κάνει αυτό το πολύ καλό συμβόλαιο που αναφέρεις πόσο θα πλήρωνες τον μήνα; (υποθέτω 18 μήνες ελάχιστη δέσμευση?)
    Αν η Inalan κάνει άλλους 4 με 6 μήνες να σου φέρει την οπτική πόσο θα πληρώσεις στη Nova (χωρίς ανανέωση συμβολαίου);
    εμενα με νοιαζει να μην μου λενε για ποινες μετα, οτι οτι θα πληρωνα κατι , οι ιδιοι διαφημιζουν οτι ειναι παρανομο αυτο....
    δεν θυμαμαι ακριβως την προσφορα γιατι ειχε τα παντα μεσα, και κλησεις κινητα και ote tv full pack, χρονο προς ολους απο το κινητο κτλ, παντως δεν υπηρχε αυτη η προσφορα, γιαυτο στραβωσα τωρα γιατι ειχα ρωτησει και μαλιστα μου ειχαν πει οτι εχουν αδειες ενω τωρα λενε αλλα, γιαυτο παει τοσους μηνες μετα. Βασικα δεν ειναι πολλοι μετα, γιατι το 2 που εχουμε ακομα εγινε 4-6 αλλα στο τηλ μου ειπαν μπορει να ειναι λιγοτερο ειδικα για μενα επειδη ειμαι κοντα στα αλλα και κοντα στην Πυθιας. Δεν γνωριζω τιμες για NOVA δεν εχω μιλησει ακομα, εγω θα τους πω θα μεινω ως εχω χωρις συμβολαιο αλλιως ΟΤΕ....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέραν του οικονομικου σκεφτείτε και το πλεονέκτημα των δύο συνδέσεων. Εγω έχω και οτε λόγο τηλεφωνίας αλλα τελικά δεν θα το κόψω για τον ενα και απλο λόγο. Να μπορώ να μπαίνω στο δίκτυό μου "απο έξω" είτε για δοκιμές είτε για έλεγχο.
    δεν βλεπω τον λογο για μενα κανενας να εχω 2 συνδεσεις!!!
    το σταθερο μου θα παει οταν ειναι σε VOIP παροχο , τους εχω πει Yuboto. Και το απεξω γιατι δεν γινεται με INALAN? φυσικα και γινεται....εκτος αν εννοεις οτι εχεις προβληματα και μενεις εκτος!!!

  14. #5714
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων

    δεν βλεπω τον λογο για μενα κανενας να εχω 2 συνδεσεις!!!
    το σταθερο μου θα παει οταν ειναι σε VOIP παροχο , τους εχω πει Yuboto. Και το απεξω γιατι δεν γινεται με INALAN? φυσικα και γινεται....εκτος αν εννοεις οτι εχεις προβληματα και μενεις εκτος!!!
    Λόγο localhost. Μπορείς να συνδεθεις πχ στο vpn που εχεις φτιαξει δίνοντας την εξωτερική ip του δικτύου σου απο το ίδιο δίκτυο; Αυτό εννοώ. Κατα τ' αλλα αν δεν συντρέχει λόγος φυσικά και είναι άχρηστες δυο γραμμές.
    ουδέν μονιμότερο του προσωρινού

  15. #5715
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.128
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγο localhost. Μπορείς να συνδεθεις πχ στο vpn που εχεις φτιαξει δίνοντας την εξωτερική ip του δικτύου σου απο το ίδιο δίκτυο; Αυτό εννοώ. Κατα τ' αλλα αν δεν συντρέχει λόγος φυσικά και είναι άχρηστες δυο γραμμές.
    κατι δεν εχεις καταλαβει καλα....
    φυσικα και μπορεις να συνδεθεις απεξω οπου θες σε οτι υπηρεσια θες.
    Αν εχεις dynamic ip τοτε πρεπει να εχεις μια υπηρεσια DDNS να σου δινει ενα ονομα, εγω πχ δουλευω το noip και ip cloud της Mikrotik.
    Αν εχεις static ip τοτε με την ip σου. Στην Inalan οπως εχουν πει με 1 ευρω εχεις static.
    Aνοιγεις στο ρουτερ τις πορτες που θες και μπαινεις, δεν βλεπω τον λογο να μην γινεται. Τι εννοεις με το localhost δεν καταλαβαινω.

Σελ. 381 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 361371376379380381382383386391401 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας