Σελ. 422 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 402412417420421422423424427432442 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.316-6.330 από 18572

Θέμα: Inalan

  1. #6316
    Εγγραφή
    29-06-2016
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Περισσος...

  2. #6317
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Δεν παρατήρησα κάτι, αν και δεν έκανα κάτι για να το προσέξω

    Online Duration (dd:hh:mm:ss): 26:04:51:09

  3. #6318
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeke Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περισσος...
    Είχα ένα θέμα κι εγώ αλλά... δεν πρόσεξα την ώρα, νομίζω πως ήταν πριν από 40 με 30 λεπτά

  4. #6319
    Εγγραφή
    29-06-2016
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kootoomootoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα ένα θέμα κι εγώ αλλά... δεν πρόσεξα την ώρα, νομίζω πως ήταν πριν από 40 με 30 λεπτά
    ε ναι περιπου.... ακομα το κανει εμενα, δεν ξερω τι παιζει. δεν με καιει προφανως απλα ερωτηση εκανα

  5. #6320
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Mία από τα ίδια και σε εμένα, στιγμιαίο ΄΄πέσιμο΄΄ στο 88' του ματς της ΑΕΚ,μετά το γκολ
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

  6. #6321
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, απο την inalan σου ηρθε αυτο? τι λεει ακριβως οτι το κατεβασες ή το εκανες seed?
    λεει τον τροπο? πχ torrent?
    καλα πως σε κατηγορουν χωρις να εχεις κανει κατι?
    καλα ουτε καν ηξερα τι ειναι αυτο τωρα το εψαξα να δω.
    Και μετα τι σου λενε καποια προειδοποιηση?

    - - - Updated - - -
    Μου εκαναν forward το email της cogent το οποίο είχε μέσα το ticket .έλεγε ημμερομηνια ότι ήταν από torrent και το όνομα του αρχείου.


    P.s Τώρα τελευταία με προβληματίζει πολύ το uptime της συνδεσης.Πέφτει συνέχεια κάθε 1 με 2 μέρες για 15 20 λεπτά.Αυτο που γράφουν και τα άλλα παιδιά...

  7. #6322
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosk82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου εκαναν forward το email της cogent το οποίο είχε μέσα το ticket .έλεγε ημμερομηνια ότι ήταν από torrent και το όνομα του αρχείου.
    P.s Τώρα τελευταία με προβληματίζει πολύ το uptime της συνδεσης.Πέφτει συνέχεια κάθε 1 με 2 μέρες για 15 20 λεπτά.Αυτο που γράφουν και τα άλλα παιδιά...
    καλησπέρα, ευχαριστω για την απαντηση. Αυτο που ειχα πει αυτη η cogent ολα τα ψαχνει αναλυτικα, οποτε προσοχη....
    Ερωτηση, για download ή seed? ειναι πολυ σημαντικο αυτο.

    Το δηλωσες βλαβη? τηλ πηρες?

  8. #6323
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, ευχαριστω για την απαντηση. Αυτο που ειχα πει αυτη η cogent ολα τα ψαχνει αναλυτικα, οποτε προσοχη....
    Ερωτηση, για download ή seed? ειναι πολυ σημαντικο αυτο.

    Το δηλωσες βλαβη? τηλ πηρες?
    Δεν είναι η cogent που ψάχνει αλλά άλλες εταιρίες που δουλεύουν για τα στούντιο. Αυτές οι εταιρίες στέλνουν μειλ στο abuse department της cogent την ip που βρήκανε και αυτή απλά τα προωθεί στον κάτοχο της τάδε ip δηλαδή την Inalan και αυτή στον χρήστη με την τάδε ip

  9. #6324
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Νικηφόρε,

    Δεν έχει σημασία στο bittorent protocol. Δεν ορίζεται. Ανεβάζεις ακόμα και την ώρα που κατεβάζεις.

    Seed / Leech διαφέρει μόνο στο αν έχεις το 100% του αρχείου ή όχι. Το ίδιο είναι γενικά. Αν μπεις στο Swarm παράνομου αρχείου είσαι το ίδιο παράνομος.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Glossa...tTorrent_terms

    Ας μην το αναλύσουμε εδώ γιατί θα χαλάσουμε και άλλο το topic.

  10. #6325
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, ευχαριστω για την απαντηση. Αυτο που ειχα πει αυτη η cogent ολα τα ψαχνει αναλυτικα, οποτε προσοχη....
    Ερωτηση, για download ή seed? ειναι πολυ σημαντικο αυτο.

    Το δηλωσες βλαβη? τηλ πηρες?
    Έγραψε ο άνθρωπος, δεν ξέρω αν ισχύει, ότι δεν ξέρει πως βρέθηκε στη λίστα των αποδεκτών αφού δεν κατέβαζε/διαμοίραζε το εν λόγω αρχείο.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  11. #6326
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Μην λέτε ασχετα πραγματα, εγω ρωτησα ενα πραγμα τον ιδιο, δεν ειναι αναγκη να απαντησουμε 500 ατομα...ουτε ζητησα καμια αναλυση ή ορολογια!
    ρωτησα το email που του εστειλαν αν αναφερει download ή seed, ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, τα αλλα λογια που λετε ειναι περιττα. Τα εχουμε πει, ασχετα με το τι εκανε ο φιλος ή τι δεν εκανε. Εγω απλα ρωταω σε τι αναφερθηκε το email!!!!
    Ρωταω εδω γιατι μπορει να ενδιαφερονται και αλλοι, αλλιως καλλιστα θα μπορουσα με PM....
    με την inalan εχει να κανει το θεμα ΔΕΝ ειναι OFFTOPIC!!! αυτη η τακτικη οπως φαινεται αλλωστε εχει να κανει με την cogent, ψαχτε στο google να δειτε τι γινεται με αυτην μην λεμε τα ιδια παλι...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 13-12-18 στις 17:43. Αιτία: Συμπληρωμα για cogent

  12. #6327
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην λέτε ασχετα πραγματα, εγω ρωτησα ενα πραγμα τον ιδιο, δεν ειναι αναγκη να απαντησουμε 500 ατομα...
    ρωτησα το email που του εστειλαν αν αναφερει download ή seed, ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, τα αλλα λογια που λετε ειναι περιττα. Τα εχουμε πει, ασχετα με το τι εκανε ο φιλος ή τι δεν εκανε. Εγω απλα ρωταω σε τι αναφερθηκε το email!!!!
    Ρωταω εδω γιατι μπορει να ενδιαφερονται και αλλοι, αλλιως καλλιστα θα μπορουσα με PM....
    με την inalan εχει να κανει το θεμα ΔΕΝ ειναι OFFTOPIC!!!
    Σου απάντησε ο φίλος άνωθεν ότι δεν έχει διαφορά το download με το seed αφού δεν υπάρχει download χωρίς διαμοιρασμό. Και στην τελική δεν αναφέρει κάτι τέτοιο το μέηλ της Ιναλάν.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  13. #6328
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου απάντησε ο φίλος άνωθεν ότι δεν έχει διαφορά το download με το seed αφού δεν υπάρχει download χωρίς διαμοιρασμό. Και στην τελική δεν αναφέρει κάτι τέτοιο το μέηλ της Ιναλάν.
    Ηρθε σε εσενα και ξερεις αν λεει ή οχι δλδ ? δεν με ενδιαφερει η θεωρια, ρωτησα αν το email αναφερεται σε download ή seed, ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ!
    Θελω να γινω πελατης της ΙΝΑΛΑΝ και μαλιστα συντομα, οποτε ΠΡΕΠΕΙ να ξερω....

  14. #6329
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηρθε σε εσενα και ξερεις αν λεει ή οχι δλδ ? δεν με ενδιαφερει η θεωρια, ρωτησα αν το email αναφερεται σε download ή seed, ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ!
    ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ που ρωτάς, είναι offtopic. Ίσως δεν είναι εύκολο να το αντιληφθείς γι΄αυτό προσπαθώ να σε βοηθήσω. ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  15. #6330
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.126
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    πως ειναι offtopic αφου ειναι email που εστειλε η inalan σε πελατη της??? και μαλιστα για κατι που ΔΕΝ εκανε και μπορει να τυχει και σε αλλους!!!
    καλα αστο ρωτησα με pm αμα θελει να μου πει.
    αλλιως θα ρωτησω την inalan αμα με θελουν πελατη θα μου πουν....
    δεν ειναι δυνατον να παω να γινω πελατης και μετα να με αρχινισουν σε τετοια emailS!

Σελ. 422 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 402412417420421422423424427432442 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας