Σελ. 471 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 451461466469470471472473476481491 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.051-7.065 από 18577

Θέμα: Inalan

  1. #7051
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Εγώ πληρώνω απο Eurobank με μεταφορά σε λογαριασμό τρίτου, δωρεάν (νομίζω για όλους γιατί εγώ έχω και τις δωρεάν συναλλαγές ενεργοποιημένες) και από τo app του κινητού είναι λιγότερο από ένα λεπτό.

  2. #7052
    Εγγραφή
    13-04-2007
    Περιοχή
    Salonica
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cian Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εχετε και σεις μεγαλυτερο ping μετα την βλαβη που ειχαν η ειμαι μονο εγω που το παρατηρησα ?
    στα speedtest με θεσσαλονικη λαρισα και μπιτολα εχω 9-15-20 Ping ενω δεν ξεπερνουσε το 5... εχετε καμια ιδεα τι παιζει? επισης το Upload επεσε λιγακι

    Τα ίδια και σε 'μένα. το upload έπεσε στο 40. Down ok.

  3. #7053
    Εγγραφή
    27-04-2015
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1GB download/upload
    ISP
    inalan.gr
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioadim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ίδια και σε 'μένα. το upload έπεσε στο 40. Down ok.
    Καλημέρα σας. Οποιοδήποτε site χρησιμοποιεί το Ookla εδώ και μια εβδομάδα δείχνει λάθος και κυρίως το upload. Η εφαρμογή της ή γενικά άλλα site μέτρησης ταχύτητας θα σας δώσουν τα σωστά αποτελέσματα. Και γενικά, αφήστε στην άκρη τα speedtests.Δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστα. Κατεβάστε ή ανεβάστε μεγάλα αρχεία. Εκεί θα δείτε την πραγματική σας ταχύτητα

  4. #7054
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από INALAN TEAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας. Οποιοδήποτε site χρησιμοποιεί το Ookla εδώ και μια εβδομάδα δείχνει λάθος και κυρίως το upload. Η εφαρμογή της ή γενικά άλλα site μέτρησης ταχύτητας θα σας δώσουν τα σωστά αποτελέσματα. Και γενικά, αφήστε στην άκρη τα speedtests.Δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστα. Κατεβάστε ή ανεβάστε μεγάλα αρχεία. Εκεί θα δείτε την πραγματική σας ταχύτητα

    οπως δηλαδη ειναι ο κατεξοχην τροπος να δοκιμαζουμε την συνδεση και τις επιδοσεις της .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #7055
    Εγγραφή
    23-05-2019
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    inalan
    έχουμε όμως κάποια λυση για τα πακετα που χανονται ? έχω συνεχως το εικονιδιο του packet loss στο overwatch και θα τσεκαρω το απογευμα και σε αλλα games

  6. #7056
    Εγγραφή
    23-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    καλημέρα παλικάρια μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω, ενδιαφέρομαι να βάλω ιναλαν και το συμβόλαιο της σύνδεσης μου λήγει 4 ιουνίου. Θέλω να βάλω και τηλεφωνία με φορητότητα ήδη υπάρχων αριθμού.

    Μπορώ να ξεκινήσω τώρα τη διαδικασία φορητότητας ή θα μου έρθει κάποιο πρόστιμο επειδή λήγει στις 4 ιουνίου?

    Θα μου διακόψουν από την inalan την vodafone εφόσον μεταφέρω τον αριθμό(όπως γίνεται με άλλες εταιρίες)? ή θα πρέπει να πάω στην βόνταφον να διακόψω εγώ?

    από τη μία λέω να περιμένω να λήξει το συμβόλαιο, από την άλλη διαβάζω πρέπει να τους ενημερώσεις ένα μήνα πριν αλλιώς πληρώνεις πάγια του επόμενου. βγήκαν και νέοι κανόνες είδα τον σεπτέμβριο και είπα να ρωτήσω εδώ που γνωρίζετε περισσότερα. ευχαριστώ

  7. #7057
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skanjos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα παλικάρια μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω, ενδιαφέρομαι να βάλω ιναλαν και το συμβόλαιο της σύνδεσης μου λήγει 4 ιουνίου. Θέλω να βάλω και τηλεφωνία με φορητότητα ήδη υπάρχων αριθμού.

    Μπορώ να ξεκινήσω τώρα τη διαδικασία φορητότητας ή θα μου έρθει κάποιο πρόστιμο επειδή λήγει στις 4 ιουνίου?

    Θα μου διακόψουν από την inalan την vodafone εφόσον μεταφέρω τον αριθμό(όπως γίνεται με άλλες εταιρίες)? ή θα πρέπει να πάω στην βόνταφον να διακόψω εγώ?

    από τη μία λέω να περιμένω να λήξει το συμβόλαιο, από την άλλη διαβάζω πρέπει να τους ενημερώσεις ένα μήνα πριν αλλιώς πληρώνεις πάγια του επόμενου. βγήκαν και νέοι κανόνες είδα τον σεπτέμβριο και είπα να ρωτήσω εδώ που γνωρίζετε περισσότερα. ευχαριστώ
    Η Inalan δύσκολα να σε καλύψει μέχρι τις 4 του μήνος, για να σκάψουν κλπ συνήθως θέλουν αρκετά παραπάνω σε χρόνο.\

  8. #7058
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    H φορητότητα θα γίνει από Modulus ή Yuboto. Όποιον διαλέξεις.
    Η inalan σου φέρνει απλά γραμμή και δεν πειράζει την υπάρχουσα. Άρα η φορητότητα μπορεί να γίνει και ανεξάρτητα.

    https://www.inalan.gr/Phone

    Οι παραδοσιακές εταιρίες αν αιτηθείς φορητότητα, δεν σου αφήνουν τη γραμμή μόνο για internet, οπότε αυτό σημαίνει διακοπή.
    Δες το συμβόλαιο σου να δεις τι πέναλτυ θα έχεις (σίγουρα θα έχεις κάποιο)

    Ρώτα σε inalan αν ισχύει ακόμα η "επιδότηση" (δεν θυμάμαι πως το λέει), όπου το πέναλτι αφού το πληρώσεις και τους στείλεις την απόδειξη στο πιστώνουν στο λογαριασμός σου.
    Διαφορετικά βλέπεις τι είναι πιο λίγο, 4 πάγια ή το πέναλτι.

  9. #7059
    Εγγραφή
    13-04-2007
    Περιοχή
    Salonica
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    INALAN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skanjos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα παλικάρια μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω, ενδιαφέρομαι να βάλω ιναλαν και το συμβόλαιο της σύνδεσης μου λήγει 4 ιουνίου. Θέλω να βάλω και τηλεφωνία με φορητότητα ήδη υπάρχων αριθμού.

    Μπορώ να ξεκινήσω τώρα τη διαδικασία φορητότητας ή θα μου έρθει κάποιο πρόστιμο επειδή λήγει στις 4 ιουνίου?

    Θα μου διακόψουν από την inalan την vodafone εφόσον μεταφέρω τον αριθμό(όπως γίνεται με άλλες εταιρίες)? ή θα πρέπει να πάω στην βόνταφον να διακόψω εγώ?

    από τη μία λέω να περιμένω να λήξει το συμβόλαιο, από την άλλη διαβάζω πρέπει να τους ενημερώσεις ένα μήνα πριν αλλιώς πληρώνεις πάγια του επόμενου. βγήκαν και νέοι κανόνες είδα τον σεπτέμβριο και είπα να ρωτήσω εδώ που γνωρίζετε περισσότερα. ευχαριστώ
    Έπρεπε ήδη να την έχεις ξεκινήσει την διαδικασία!
    Την τηλεφωνία θα την αναλάβει η INALAN , αρκεί να επιλέξεις εσύ Yuboto ή Modulus.

  10. #7060
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Λάθος μου κατάλαβα 4 μήνες ακόμα (είδα την απάντηση του sdikr)
    Οπότε μετά θα πάει σε αορίστου χωρίς δέσμευση (λογικά πιο ακριβό) και το κόβεις όποτε θες.

    - - - Updated - - -

    Επίσης αν πληρώσεις πάγια του επόμενου (συμβαίνει σε όλες τις εταιρίες νομίζω), θα κάνεις μετά αίτηση επιστροφής. Δεν τα χάνεις.

    Θα δουν πότε έγινε η φορητότητα και θα σου επιστρέψουν τα υπόλοιπα.

    Επίσης η φορητότητα νομίζω πλέον θέλει το χρόνο της γιατί υπάρχει και υπαναχώρηση 14 ημέρες αν δεν κάνω λάθος. Οπότε τον μήνα θα τον ψιλοφάς στην παλιά

  11. #7061
    Εγγραφή
    23-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις θα ξεκινήσω τη διαδικασία αν είναι

  12. #7062
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skanjos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα παλικάρια μερικές ερωτήσεις θέλω να κάνω, ενδιαφέρομαι να βάλω ιναλαν και το συμβόλαιο της σύνδεσης μου λήγει 4 ιουνίου. Θέλω να βάλω και τηλεφωνία με φορητότητα ήδη υπάρχων αριθμού.

    Μπορώ να ξεκινήσω τώρα τη διαδικασία φορητότητας ή θα μου έρθει κάποιο πρόστιμο επειδή λήγει στις 4 ιουνίου?

    Θα μου διακόψουν από την inalan την vodafone εφόσον μεταφέρω τον αριθμό(όπως γίνεται με άλλες εταιρίες)? ή θα πρέπει να πάω στην βόνταφον να διακόψω εγώ?

    από τη μία λέω να περιμένω να λήξει το συμβόλαιο, από την άλλη διαβάζω πρέπει να τους ενημερώσεις ένα μήνα πριν αλλιώς πληρώνεις πάγια του επόμενου. βγήκαν και νέοι κανόνες είδα τον σεπτέμβριο και είπα να ρωτήσω εδώ που γνωρίζετε περισσότερα. ευχαριστώ
    Να σε ρωτήσω σε ποια περιοχή είσαι. Αν έχεις κουτί της Inalan κοντά σου. Λογικά δεν σε χρεώσουν τίποτα μιας και έχεις προπληρώσει το μήνα που είσαι δεσμευμένος. Φυσικά θα πρέπει να μιλήσεις με Ιναλαν για το πότε θα σε συνδέσουν. Μετά μπορείς να συνεχίσεις με την τηλεφωνία. Ήμουν Νόβα, συνδέθηκα με Ιναλάν και πήγα την τηλεφωνία στην Modulus χωρίς να βάλω κάποιο πρόγραμμα. Απλά βάζω χρήματα στο πορτοφόλι και από κει τραβάει για την τηλεφωνία.

  13. #7063
    Εγγραφή
    23-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    πηρα τηλ, νεάπολη θεσσαλονίκης μένω και θα έρθουν να σκάψουν πέμπτη με δευτέρα. πολύ γρήγορα.

    Η κοπέλα που μίλησα δεν πολυ γνώριζε για τη φορητότητα. της είπα να γίνει μετά τις 4 ιουνίου η φορητότητα αλλα έχω την εντύπωση οτι δε κατάλαβε.... θα συνεννοηθώ με το τεχνικό τμήμα όταν με πάρουν τηλ καλύτερα.

  14. #7064
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η Inalan δεν έχει καμία σχέση με το πότε λήγει η παρούσα σύνδεση που έχεις και την φορητότητα.
    Φορητότητα κάνουμε τον τηλεφωνικό αριθμό σε άλλον πάροχο και μέσω αυτής να έχουμε τηλεφωνία από το χάλκινο δίκτυο κι αν θέλουμε να λαμβάνουμε ταυτόχρονα υπηρεσία DSL.
    Η Inalan δεν παρέχει DSL, αλλά μόνο σύνδεση FTTH μέσω οπτικής ίνας για το διαδίκτυο. Άρα δεν χρειάζεται να κάνουμε φορητότητα.

    Φορητότητα θα χρειασθείς μόνο για να διατηρηθεί στην κατοχής σου ο τηλεφωνικός αριθμός. Αυτό το κάνεις εσύ προς όποιον πάροχο VoIP επιθυμείς. Απλά αν θέλεις να γίνει προς Modulus ή Yuboto, μπορεί να γίνει μέσω Inalan αφού συνεργάζεται με αυτές τις 2 εταιρείες.

  15. #7065
    Εγγραφή
    23-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    η ιναλαν αναλαμβανει σε συνεργασία με yuboto ή modulus την φορητότητα του αριθμού. απλά εγώ ζήτησα να γίνει από τρίτη που λήγει το 2 χρόνια συμβόλαιο με βόνταφον και γίνεται αορίστου, για να μην έχω κάποιο πρόβλημα. περιμένω τον τεχνικό για να συνεννοηθώ καλύτερα, ελπίζω να μη ξεκινήσουν την διαδικασία και για φορητότητα απο σήμερα αλλά μόνο για το ίντερνετ όπως τους ζήτησα...

Σελ. 471 από 1239 ΠρώτηΠρώτη ... 451461466469470471472473476481491 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας