Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    15-07-2015
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημερα!

    Ενδιαφερομαι για internet στο laptop μου για ενα μικρο διαστημα που λογω δουλειας θα βρισκομαι σε αλλη πολη και επομενως δεν αξιζει να κανω νεα συνδεση. Πηγα και ρωτησα στο τοπικο καταστημα Cosmote τι θα μου προτειναν και μου ειπαν οτι υπαρχει προγραμμα 12μηνο που σου δινει 5GB το μηνα με 25 ευρω (ερχεται λογαριασμος μηνιαιος γι αυτα τα 25) και αν τα 5GB σου τελειωσουν, τοτε, για τις υπολοιπες μερες του μηνα, υπαρχουν πακετα που μπορεις να αγορασεις αναλογα με την εκτιμωμενη χρηση σου για τις υπολοιπομενες μερες. Επισης αν θελησεις να το κοψεις πριν το 12μηνο, ακομα και π.χ. στους 3 μηνες οπως στην περιπτωση μου, δεν υπαρχει καποιο προστιμο παρα μονο πληρωνεις 22 ευρω για το USB stick...

    Ξερει κανεις τπτ σχετικο; Γιατι πχ στο site της Cosmote το προγραμμα αυτο δεν το βρισκω...

  2. #2
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Καλησπέρα!Λοιπόν και οι 3 εταιρίες κινητής έχουν προγράμματα για ιντερνετ εκτός σπιτιού είτε με συμβόλαιο είτε με κάρτα.Η κοσμοτε δίνει 5 γίγα με 15 ευρώ με συμβόλαιο ή 10 γίγα με 30 ευρώ(προσωρινή καλοκαιρινή προσφορά) αλλά με κάρτα δηλαδή χωρίς δεσμεύσεις.Για την πρώτη περίπτωση το usb stick είναι τζάμπα ενώ για την δεύτερη κοστίζει 29 ευρώ με δώρο αρχικό υπόλοιπο 5 γίγα.Αν κάνεις συμβόλαιο πρέπει να παραμείνεις σε αυτό 12 μήνες ενώ με κάρτα βάζεις όταν θες π.χ. 1 φορά το χρόνο....Δες εδώ:http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pa...IOTG_Plans_Prs
    Τώρα για wind έχει με κάρτα με 15 ευρώ 5 γίγα ενώ το usb stick κοστίζει 29,90 ευρώ με 6 γίγα αρχικό χρόνο.Η wind έχει και δωρεάν μεταφορά δηλαδή βάζεις τα στοιχεία σου και στο στέλνουν σπίτι έτοιμο για υπογραφή!!Δες εδώ:http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti...oadband/Για vodafone δε σου λέω καν καθώς είναι πολύ ακριβότερη......

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για Cosmote Mobile Internet με κάρτα
    Από Wizard στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-18, 17:48
  2. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-15, 18:33
  3. sim τηλεφώνου WIND σε usb stick internet της cosmote?
    Από gmarse στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-14, 19:49
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-14, 06:37
  5. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-14, 19:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας