Σελ. 7 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 1117
  1. #91
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Περιοχή
    Έδεσσα
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16.432/1.021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Thomson TG 585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pepina 1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 211952000. Τα 5ψηφια πλεον τα χρεωνουν και απο σταθερα της forthnet!!!
    ΚΑΙ ΑΥΤΟ χρεώνεται, δυστυχώς, Απαράδεκτη πολιτική εξυπηρέτησης πελατών

  2. #92
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xlapatsas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ φοβάμαι πως την πάτησα!ήμουνα 2 χρόνια στη forthnet και έκανα αίτηση φορητοτητας στον ΟΤΕ με σκοπό να μου κάνουν καλύτερη προσφορά από τη forthnet. Δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο από forthnet για προσφορά και σήμερα μου ήρθε μήνυμα από ΟΤΕ ότι ο πάροχός μου έκανε δεκτό το αίτημα φορητοτητας μου.
    Το ίδιο έγινε και με εμένα σε εικονική φορητότητα από HOL σε ΟΤΕ. Λίγη ώρα μετά, με πήραν τηλέφωνο από τη HOL.
    Αλλο το έγινε δεκτό και άλλο το μεταφέρθηκες. Φαντάσου κάθε μήνα μου έρχονται μηδενικοί λογαριασμοί από τον ΟΤΕ.

  3. #93
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Περιοχή
    Έδεσσα
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16.432/1.021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Thomson TG 585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι χρόνια πελάτης Forthnet,πέρασα από διάφορα πακέτα, εδώ και αρκετά χρόνια έχω το πακέτο triple play 29.90 (απεριόριστα κινητά + Απλή nova) . Με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών της nova, Πρότειναν “mini full πακέτο” (τάχα ως “ανταμοιβή"), 40€ (hd, nova go, novacinema1, novasports1, 18μηνη Δέσμευση). Ακούω γνώμες.

  4. #94
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    To εχουν παρει και με 29,90 τιποτα το σπουδαιο... Εχει παιξει και φουλ πακ σε αυτη την τιμη... Αλλα συνηθως δινουν το σπορτ πακ.
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  5. #95
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Περιοχή
    Έδεσσα
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16.432/1.021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Thomson TG 585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BARKOULETOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    To εχουν παρει και με 29,90 τιποτα το σπουδαιο... Εχει παιξει και φουλ πακ σε αυτη την τιμη... Αλλα συνηθως δινουν το σπορτ πακ.
    Επίτρεψέ μου (με κάθε καλή προαίρεση) να παραμένω ολίγον δύσπιστος για την αλήθεια τέτοιων/τόσο "καλών προσφορών". Αν δεν βάλω το χέρι μου επί τον τύπον των ήλων (βλ κάποιας μορφής απόδειξη), δύσκολα θα πιστέψω την ύπαρξή τους (παντού υπάρχει ένα μύθος... ,πολύ δε μάλλον στο διαδίκτυο )

  6. #96
    Εγγραφή
    18-11-2015
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lzrs21lz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι χρόνια πελάτης Forthnet,πέρασα από διάφορα πακέτα, εδώ και αρκετά χρόνια έχω το πακέτο triple play 29.90 (απεριόριστα κινητά + Απλή nova) . Με πήραν τηλέφωνο από το τμήμα προσφορών της nova, Πρότειναν “mini full πακέτο” (τάχα ως “ανταμοιβή"), 40€ (hd, nova go, novacinema1, novasports1, 18μηνη Δέσμευση). Ακούω γνώμες.
    Κρατησες τον αριθμο?
    Βασικα σε ενδιαφερει ενα απο τα 2 πακετα full? Αν ναι ζητησε σε αυτα τα λεφτα 'η ολα τα αθλητικα 'η ολα τα cinema. Στα 40 δεν θα τα εδινα εγω μονο για αυτα τα 2.

  7. #97
    Εγγραφή
    13-10-2015
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    TP-LINK wireless N ADSL2+
    Χρεωνεται και το 11ψηφιο? Αποκλειεται εγω που κοιταω τις κλησεις που χρεωνονται στον λογαριασμο μας στους μονους που ειχα χρεωθει ηταν κατι ραντεβου που ειχα κλεισει. Αλλα δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια,μπορει να αλλαξε τωρα τελευταια.Θα το ρωτησω στην σελιδα τους.Καποιος παλι το ειχε ρωτησει αλλα για το 5ψηφιο οτι χρεωνουν και οντως αυτο το εχαν παραδεχτει!!!

  8. #98
    Εγγραφή
    18-07-2007
    Περιοχή
    Έδεσσα
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16.432/1.021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Thomson TG 585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Teo010 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρατησες τον αριθμο?
    Βασικα σε ενδιαφερει ενα απο τα 2 πακετα full? Αν ναι ζητησε σε αυτα τα λεφτα 'η ολα τα αθλητικα 'η ολα τα cinema. Στα 40 δεν θα τα εδινα εγω μονο για αυτα τα 2.
    2111030527

    Επειδή βλέπω ελάχιστη τηλεόραση, Το μόνο που πραγματικά με ενδιαφέρει είναι όταν χαζεύω για λίγο να βλέπω kalo(?) hd, που το δίνουν μεν δωρεάν, αλλά μ ανανέωση/δέσμευση 18μηνου.

  9. #99
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lzrs21lz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίτρεψέ μου (με κάθε καλή προαίρεση) να παραμένω ολίγον δύσπιστος για την αλήθεια τέτοιων/τόσο "καλών προσφορών". Αν δεν βάλω το χέρι μου επί τον τύπον των ήλων (βλ κάποιας μορφής απόδειξη), δύσκολα θα πιστέψω την ύπαρξή τους (παντού υπάρχει ένα μύθος... ,πολύ δε μάλλον στο διαδίκτυο )
    Οτι δινονται, δινονται, εμενα μου ειχαν προτεινει πριν κανα εξαμηνο, φουλ πακ , 24ρι, αστικα (χωρις hd και κινητα) στα 39,90 αλλα δεν δεχτηκα αφου ηθελα και τα HD και δεν μου τα εδιναν με τιποτα!

    Το 39,90 φουλ πακ και με κινητα το εχουν δωσει σε περιπτωσεις που ειχε ο αλλος χρονια φουλ πακ 60+ ευρω και εκανε φορητοτητα.
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  10. #100
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Περιοχή
    Piraeus
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    247
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102393/10238
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 2,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο αίτημα φορητότητας τα δίνουν όλα με λίγο ψήσιμο. Σε εμένα έδωσαν στα 39,90 Full pack, HD, multiview, pvr865, 24dp αστικά υπεραστικά, δωρεάν τροποποίηση της εγκατάστασης με νέο 4πλο lnb

  11. #101
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus
    Στο αίτημα φορητοτητας που έκανα από τη forthnet στον ΟΤΕ, απάντησε τελικά η forthnet λίγο πριν παραλάβω το router του ΟΤΕ. Δέχομαι την αντιπροταση τους στις 12/4 και την ίδια μέρα στέλνω το γνωστό fax ακυρωσης στον ΟΤΕ. Στον κουριερ λεω ότι δεν θα παραλάβω το router καθώς έχω ακυρωσει τη συμφωνία με τον ΟΤΕ.
    Σήμερα στις 14/4 μου κάνουν νέα καλύτερη προσφορά από τον ΟΤΕ και οταν τους είπα οτι εχω δεχτεί ήδη την αντιπροταση της forthnet, μου είπαν πως δεν υπάρχει πρόβλημα καθώς είχαν τραβήξει τη γραμμή μου από την πρώτη φορά που είχα κάνει το αίτημα φορητοτητας και ότι μπορώ να παω στον ΟΤΕ χωρίς κάποια επιπλέον διαδικασία.
    Όταν με πήρε όμως μετά η forthnet τηλέφωνο για να κανονίσουμε την ημερομηνία παραλαβής των συμβολαίων, μου είπαν ότι έχουν δεσμεύσει τη γραμμή μου από 12/4 και ότι θα πρέπει να πληρώσω 99,9 ευρώ πρόστιμο για την αποδεσμευση!
    Ισχύει αυτό που μου λένε ή με εκβιαζουν για να μη φυγω;

  12. #102
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xlapatsas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο αίτημα φορητοτητας που έκανα από τη forthnet στον ΟΤΕ, απάντησε τελικά η forthnet λίγο πριν παραλάβω το router του ΟΤΕ. Δέχομαι την αντιπροταση τους στις 12/4 και την ίδια μέρα στέλνω το γνωστό fax ακυρωσης στον ΟΤΕ. Στον κουριερ λεω ότι δεν θα παραλάβω το router καθώς έχω ακυρωσει τη συμφωνία με τον ΟΤΕ.
    Σήμερα στις 14/4 μου κάνουν νέα καλύτερη προσφορά από τον ΟΤΕ και οταν τους είπα οτι εχω δεχτεί ήδη την αντιπροταση της forthnet, μου είπαν πως δεν υπάρχει πρόβλημα καθώς είχαν τραβήξει τη γραμμή μου από την πρώτη φορά που είχα κάνει το αίτημα φορητοτητας και ότι μπορώ να παω στον ΟΤΕ χωρίς κάποια επιπλέον διαδικασία.
    Όταν με πήρε όμως μετά η forthnet τηλέφωνο για να κανονίσουμε την ημερομηνία παραλαβής των συμβολαίων, μου είπαν ότι έχουν δεσμεύσει τη γραμμή μου από 12/4 και ότι θα πρέπει να πληρώσω 99,9 ευρώ πρόστιμο για την αποδεσμευση!
    Ισχύει αυτό που μου λένε ή με εκβιαζουν για να μη φυγω;
    Αφου δεν υπογραψες σε κανεναν πως σου δέσμευσαν τη γραμμη?
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  13. #103
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου δεν υπογραψες σε κανεναν πως σου δέσμευσαν τη γραμμη?
    Υπέγραψα την πρώτη φορά που έκανα αίτημα φορητοτητας για να πάω στον ΟΤΕ.
    Στη forthnet δεν έχω υπογράψει. Μπορούν να σου δεσμευσουν τη γραμμή χωρίς υπογραφή; από τον ΟΤΕ μου δηλώνουν ότι η γραμμή μου είναι δεσμευμενη από αυτούς και όχι από τη forthnet.

  14. #104
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Εστειλες φαξ (φαξ, όχι τηλέφωνο ή email) στον ΟΤΕ για ακύρωση της φορητότητας;

  15. #105
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου δεν υπογραψες σε κανεναν πως σου δέσμευσαν τη γραμμη?
    Αφού δεν υπέγραψε σε κανέναν τότε πως του δώσανε την προσφορά;

Σελ. 7 από 75 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεφωνο για το τμημα προσφορων;
    Από MANTHES στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 03:12
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-15, 12:58
  3. Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-15, 21:25
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-14, 15:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας