Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εχω το hosting μου στην forthnet, εδω και μια δεκαετια.
    Γενικα ευχαριστημενος, υπαρχουν ομως περιθωρια βελτιωσης σε διαφορα θεματα.

    Ελαβα ενα ενημερωτικο email σημερα, που γραφει:


    ------


    "Αγαπητέ Πελάτη,

    Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την εμπιστοσύνη σας στη Forthnet και τις υπηρεσίες φιλοξενίας που αυτή προσφέρει

    Στη Forthnet προσπαθούμε συνεχώς να ανταποκριθούμε στις διαρκώς αυξανόμενες ανάγκες των πελατών μας. Είμαστε στη ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι η εταιρεία μας σύναψε στρατηγική συνεργασία με την εταιρεία Ελληνικά Χρηματιστήρια Α.Ε.

    Ως απόρροια της συνεργασίας αυτής θα λάβει χώρα μετεγκατάσταση των υποδομών που σχετίζονται με υπηρεσίες φιλοξενίας των πελατών μας από το DC του Αγίου Στεφάνου, στο νέο υπερσύγχρονο κέντρο δεδομένων της Ελληνικά Χρηματιστήρια Α.Ε.

    Ο συνδυασμός του υψηλά καταρτισμένου προσωπικού της εταιρείας μας σε θέματα σχεδιασμού, εγκατάστασης, διαχείρισης και λειτουργίας data centers καθώς και των σύγχρονων υποδομών του νέου Datacenter της Ε.Χ.Α.Ε αποτελούν τη καλύτερη εγγύηση για τη πλήρη κάλυψη των αναγκών σας με το πιο αποτελεσματικό τρόπο.

    H μετεγκατάσταση της κεντρικής υποδομής της Forthnet θα ξεκινήσει στις 26/9 και ώρα 22:00 και να ολοκληρωθεί στις 27/9 και ώρα 10:00. Κατά τη χρονική περίοδο αυτή δεν θα είναι διαθέσιμη η υπηρεσία που διατηρείτε μαζί μας. "

    ------



    Μπορουμε να αναλυσουμε λιγο τι λεει αυτο το mail, τι πρακτικα σημαινει, και τι προκειται να αλλαξει τελικα;
    Προτιμω να παρω feedback απο κοσμο που ασχολειται με αυτα τα πραγματα, παρα να παρω το helpdesk της forthnet και να μου αναμασουν οσα λεει το παραπανω ενημερωτικο mail.


    - Γιατι αραγε μετακομιζουν; Υποτιθεται για καλυτερα, αλλα θα ειναι οντως ετσι;
    Δεν αμφιβαλλω οτι το ΧΑΑ θα εχει καλο datacenter, αλλα απο ποτε....νοικιαζει κιολας και συνεργαζεται με hosting providers?

    - Μηπως ειναι προαγγελος εξελιξεων απο την πλευρα της forthnet?

    - Αραγε η εξυπηρετηση θα μεινει στα ιδια επιπεδα, καλυτερα, ή χειροτερα;

    - Για αμεσα τωρα, αραγε απο Δευτερα θα μου παιζουν ολα καλα με το site που εχω το hosting εκει, θα τρεχω να μαζεψω τα ασυμαζευτα; Παρομοιες εμπειριες;

    - Εν τελει, ποια η φιλοσοφια της ολης κινησης, και τι μπορω να περιμενω εγω ως χρηστης;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-15, 20:09
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-15, 10:58
  3. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-15, 22:39
  4. Μεταφορά αριθμού σε νέο βρόχο
    Από sakis.kom στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-15, 15:37
  5. Η Apple φαίνεται ετοιμάζει νέο MacBook Air
    Από superalex405 στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-15, 20:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας