Σελ. 748 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 728738743746747748749750753758768 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.206-11.220 από 19519
  1. #11206
    Εγγραφή
    07-11-2016
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    93500/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    speedport entry 2ι
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogeta01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ την έχω από πρώτη μέρα
    Και εγώ, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα

  2. #11207
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Περαστικά και στους δύο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #11208
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Πλάκα πλάκα είναι σαν τον καρκίνο ή το κέρατο. Εσύ δεν έχεις ιδέα τι τρέχει. Σε παίρνει τηλέφωνο ο γιατρός μια μέρα και σου λέει ότι έχεις καρκίνο ή μαθαίνεις από τρίτους ότι κάτι δεν πάει καλά σε ένα σοβαρό θέμα σου (το έτερο σου ήμισυ). Παλιοκατάσταση.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  4. #11209
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tommybertsen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα
    ουτε εγω εχω το παραμικρο θεμα σε 2 pc και δεν ειχα ποτε σε κανενα update σε κανενα υπολογιστη . Μη ξεχνας οτι οποιος ειναι οκ δεν μπαινει καπου να το πει. Οταν εχει προβλημα μπαινει

  5. #11210
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Δεν αντιλέγω ότι δεν έχει κάποιος πρόβλημα.
    Απλά είναι περισσότερο επίφοβο στο θέμα της σταθερότητας.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #11211
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουτε εγω εχω το παραμικρο θεμα σε 2 pc και δεν ειχα ποτε σε κανενα update σε κανενα υπολογιστη . Μη ξεχνας οτι οποιος ειναι οκ δεν μπαινει καπου να το πει. Οταν εχει προβλημα μπαινει
    Ας μην είμαστε απόλυτοι. Ή ντρέπεται ή το λύνει με κάποιο τρόπο κλπ κλπ. Εγώ πάλι πιστεύω ότι όποιος λέει ότι δεν έχει πρόβλημα απλά δεν ξέρει τι του γίνεται. πχ


    Windows 10 bug prevents Registry backup creation

    "Current versions of Windows 10, including at the very least Windows 10 version 1803 and 1809, and the latest Insider builds of version 1903, report in the Task Scheduler that the Registry backup task completed successfully when it has not in fact."


    Με αυτά και με αυτά τις τελευταίες εβδομάδες παρατηρεί κανείς ότι οι άνθρωποι εκεί στο Redmond πίνουν διάφορα. Προχώρησαν στην 1809 μην έχοντας λύσει σοβαρότατα θέματα από την 1803. Στο τέλος θα μας πουν να γυρίσουμε στην 1709. Πρόοδος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mirmidon : 31-10-18 στις 20:31.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  7. #11212
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #11213
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αντιλέγω ότι δεν έχει κάποιος πρόβλημα.
    Απλά είναι περισσότερο επίφοβο στο θέμα της σταθερότητας.
    παντα νομιζω οπουδήποτε αλλαγη ειναι επιφοβη
    Προσωπικα κανω παντα ολα τα update σε ολα τα συστηματα και προγραμματα και drivers και ολα Ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα σε τιποτα απ ολα αυτα. (και εχω και το back up)
    Σε υπολογιστη που προοριζετε για εργασια θα περιμενα αρκετα πριν κανω οτιδηποτε γιατι θα ηταν επιφοβο και θα προχωρουσα αργοτερα σε ενημερωσεις αφου εχω και το back up παντα
    Το σιγουρο ειναι πως δεν θα ειχα απαρχαιωμένο τιποτα για λογους ασφαλειας Ο καθενας κανει της επιλογες του

  9. #11214
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντα νομιζω οπουδήποτε αλλαγη ειναι επιφοβη
    Προσωπικα κανω παντα ολα τα update σε ολα τα συστηματα και προγραμματα και drivers και ολα Ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα σε τιποτα απ ολα αυτα. (και εχω και το back up)
    Σε υπολογιστη που προοριζετε για εργασια θα περιμενα αρκετα πριν κανω οτιδηποτε γιατι θα ηταν επιφοβο και θα προχωρουσα αργοτερα σε ενημερωσεις αφου εχω και το back up παντα
    Το σιγουρο ειναι πως δεν θα ειχα απαρχαιωμένο τιποτα για λογους ασφαλειας Ο καθενας κανει της επιλογες του
    Η ασφάλεια που επικαλείσαι στα Windows10 θέλουν και το ανάλογο HW. Όπως τα μεταξωτά γνωστά υπορούχια. Για να είσαι τόσο σίγουρος τα έχεις σκάσει πρώτα στο ανάλογο υλικο. Επίσης λογικά έχεις φάει αρκετές ώρες να κάνεις και τις απαιτούμενες ρυθμίσεις προστασίας.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  10. #11215
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    για να παίξω τον δικηγόρο του διαβόλου λίγο.
    είτε μας αρέσει είτε όχι, τα Windows χρησιμοποιούνται απο εκαντάδες εκατομύρια υπολογιστές. Οπότε εαν το 10% μόνο να έχει πρόβλημα, ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ αριθμός, και σίγουρα θα γίνεται ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ντόρος στα φόρουμ κλπ. Αλλά οι υπόλοιποι 90% δεν έχουν πρόβλημα. Αυτό δεν σημαίνει ότι ένα ποσοστό 10% εαν έχει πρόβλημα είναι μικρό ποσοστό ή θα πρέπει η μικρομαλακή να σφυρίζει αδιάφορα, αλλά απέχει πάρα πολύ απο το ότι οι χρηστες που δεν έχουν πρόβλημα δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
    Αυτά απο έναν λινουξά.

  11. #11216
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    παντα νομιζω οπουδήποτε αλλαγη ειναι επιφοβη
    Προσωπικα κανω παντα ολα τα update σε ολα τα συστηματα και προγραμματα και drivers και ολα Ποτε δεν ειχα κανενα προβλημα σε τιποτα απ ολα αυτα. (και εχω και το back up)
    Σε υπολογιστη που προοριζετε για εργασια θα περιμενα αρκετα πριν κανω οτιδηποτε γιατι θα ηταν επιφοβο και θα προχωρουσα αργοτερα σε ενημερωσεις αφου εχω και το back up παντα
    Το σιγουρο ειναι πως δεν θα ειχα απαρχαιωμένο τιποτα για λογους ασφαλειας Ο καθενας κανει της επιλογες του
    Ε... δεν νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλη η διαφορά του fast με το slow ring.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #11217
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Μηνύματα
    2.030
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Πότε Πάνω / Πό
    ISP
    Wind
    Router
    NetFaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μην είμαστε απόλυτοι. Ή ντρέπεται ή το λύνει με κάποιο τρόπο κλπ κλπ. Εγώ πάλι πιστεύω ότι όποιος λέει ότι δεν έχει πρόβλημα απλά δεν ξέρει τι του γίνεται. πχ


    Windows 10 bug prevents Registry backup creation

    "Current versions of Windows 10, including at the very least Windows 10 version 1803 and 1809, and the latest Insider builds of version 1903, report in the Task Scheduler that the Registry backup task completed successfully when it has not in fact."


    Με αυτά και με αυτά τις τελευταίες εβδομάδες παρατηρεί κανείς ότι οι άνθρωποι εκεί στο Redmond πίνουν διάφορα. Προχώρησαν στην 1809 μην έχοντας λύσει σοβαρότατα θέματα από την 1803. Στο τέλος θα μας πουν να γυρίσουμε στην 1709. Πρόοδος.
    Υπάρχουν και αυτοί (π.χ. σαν εμένα) που έχουν λάβει τα μέτρα τους και δεν μας νοιάζει αν βγάλει ένα πρόβλημα π.χ, registry backup. Ok το να χάσεις αρχεία το θεωρώ χοντρό, αλλά ψιλοπροβλήματα όπως είπαν όλοι θα έχεις και δεν είναι ότι ντρέπεσαι να τα πεις, αλλά δεν μπορείς να κάνεις σα τη χήρα στο κρεβάτι γιατί σταμάτησε π.χ. το γκλιν που κάνει όταν κάνεις login στο pc.

    ΘΑ σου πω ένα παράδειγμα που μου έτυχε πριν λίγο με το mojave της apple. Ζήτησε update το xcode και όπως στην προηγούμενη έκδοση είπα να το κάνω pause για να κάνει update το λειτουργικό μιας και τα 2 μαζί - ελέω γραμμής - πηγαίναν σα χελώνα.

    Ε μόλις το έκανε, μηδένισε το κοντέρ και το update ξεκίνησε από το 0. (XCode update = 6.6 GB)

    Ε τι να κάνω ρε φίλε, να μπω να κράζω σε όλα τα φόρουμ; Έγινε, πάαααει...
    Sent From My Computer Using Firefox

  13. #11218
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και αυτοί (π.χ. σαν εμένα) που έχουν λάβει τα μέτρα τους και δεν μας νοιάζει αν βγάλει ένα πρόβλημα π.χ, registry backup. Ok το να χάσεις αρχεία το θεωρώ χοντρό, αλλά ψιλοπροβλήματα όπως είπαν όλοι θα έχεις και δεν είναι ότι ντρέπεσαι να τα πεις, αλλά δεν μπορείς να κάνεις σα τη χήρα στο κρεβάτι γιατί σταμάτησε π.χ. το γκλιν που κάνει όταν κάνεις login στο pc.

    ΘΑ σου πω ένα παράδειγμα που μου έτυχε πριν λίγο με το mojave της apple. Ζήτησε update το xcode και όπως στην προηγούμενη έκδοση είπα να το κάνω pause για να κάνει update το λειτουργικό μιας και τα 2 μαζί - ελέω γραμμής - πηγαίναν σα χελώνα.

    Ε μόλις το έκανε, μηδένισε το κοντέρ και το update ξεκίνησε από το 0. (XCode update = 6.6 GB)

    Ε τι να κάνω ρε φίλε, να μπω να κράζω σε όλα τα φόρουμ; Έγινε, πάαααει...
    lol Τι ξέρεις για μένα;

    Spoiler:
    Απολύτως τίποτα


    Η ουσία για αυτά που γράφω είναι ότι 1ον το λειτουργικό είναι λειψό ούτε πιο ασφαλές από παλαιότερα ούτε ποιο σταθερό, 2ον Το ότι το χρησιμοποιεί αρκετός κόσμος είναι μόνο και μόνο απόρροια του γεγονότος ότι διατίθεται δωρεάν. Το δωρεάν το πληρώνουν όλοι με beta testing. Το ότι άναψε κάποιος τον Η/Υ και μπήκε στο λειτουργικό και τρέχει κάνα παιχνίδι ή έναν browser δεν σημαίνει ότι δουλεύει δίχως πρόβλημα.Κάθε νέο feature update δίνει στον χρήστη προβλήματα και όταν το διαπιστώνει όποιος γνωρίζει, ξέρει ότι είναι σοβαρά προβλήματα. Τα Windows 10 σε όλες τις μη LTSB εκδόσεις είναι προβληματικά. Μόνον όσοι έχουν κάποια LTSB είναι πιο σίγουροι ότι δεν έχουν προβληματικό λειτουργικό. Αποδεδειγμένα όποιος ισχυρίζεται το αντίθετο δεν έχει ιδέα τι του γίνεται. Συγνώμη παιδια, με την έλευση και υιοθέτηση των W10 αυτή είναι η πραγματικότητα. Τα παράπονά σας στην MS.


    ΥΓ Και φυσικά σωστά μαντέψατε μια LTSB κοστίζει. Και πάρα πολύ ακριβά μάλιστα. Πάει με τον μήνα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mirmidon : 01-11-18 στις 09:37.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  14. #11219
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήδη είναι Μπανανιακό OS.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #11220
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ασφάλεια που επικαλείσαι στα Windows10 θέλουν και το ανάλογο HW. Όπως τα μεταξωτά γνωστά υπορούχια. Για να είσαι τόσο σίγουρος τα έχεις σκάσει πρώτα στο ανάλογο υλικο. Επίσης λογικά έχεις φάει αρκετές ώρες να κάνεις και τις απαιτούμενες ρυθμίσεις προστασίας.
    οπως εσυ λες σε προηγουμενο ποστ σου "εγώ πάλι πιστεύω ότι όποιος λέει ότι δεν έχει πρόβλημα απλά δεν ξέρει τι του γίνεται" οποτε εγω μαλλον στη κατηγορια που δε ξερω τι μου γινεται Η διαφορα μας ειναι στο οτι οταν εμενα κατι δεν μου κανει επιλεγω κατι αλλο. Εσυ πχ αφου εχουν τοσα χαλια τα win μπορεις να πας σε linux η OS. Σημασια εχει να υπαρχουν επιλογες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να παίξω τον δικηγόρο του διαβόλου λίγο.
    είτε μας αρέσει είτε όχι, τα Windows χρησιμοποιούνται απο εκαντάδες εκατομύρια υπολογιστές. Οπότε εαν το 10% μόνο να έχει πρόβλημα, ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ αριθμός, και σίγουρα θα γίνεται ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ντόρος στα φόρουμ κλπ. Αλλά οι υπόλοιποι 90% δεν έχουν πρόβλημα. Αυτό δεν σημαίνει ότι ένα ποσοστό 10% εαν έχει πρόβλημα είναι μικρό ποσοστό ή θα πρέπει η μικρομαλακή να σφυρίζει αδιάφορα, αλλά απέχει πάρα πολύ απο το ότι οι χρηστες που δεν έχουν πρόβλημα δεν ξέρουν τι τους γίνεται.
    Αυτά απο έναν λινουξά.
    θα συμφωνησω σχεδον σε ολα. Ετσι ειναι 9 στους 10 ΔΕΝ εχουν προβλημα αλλα το το 1 ειναι μεγαλος αριθμος
    Η μοναδικη μου διαφωνια ειναι στο οτι σφυριζει αδιαφορα... Εκει εργαζοναται κορυφαιοι στο ειδος τους και ολοι θα ηθελαν να δουλεψουν εκει. Δεν πιστευω οτι αδιαφορουν απλα εκαναν επιλογες που δεν ειναι σωστες κρινοντας απ το αποτελεσμα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε... δεν νομίζω ότι είναι τόσο μεγάλη η διαφορά του fast με το slow ring.
    Δεν διαφωνω.
    Σε εργαλειο δουλειας θα ηθελα να κρινω εγω ποτε θα αναβαθμισω οχι τα win με fast slow. Οταν βγει ενημερωση ξερουμε τι φτιαχνει, αν δεν εχω προβλημα στο πισι εργασιας να μπορω να μην κανω την αναβαθμιση. Αν εχει διορθωσεις ασφαλειας να μπορω να κανω μονο αυτες. Να εχω επιλογες

Σελ. 748 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 728738743746747748749750753758768 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας