Σελ. 919 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 899909914917918919920921924929939 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.771-13.785 από 19519
  1. #13771
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το κοκομπλόκο με τον κωδικό το laptop το ξεπέρασε. Το είχα αναφέρει σε αυτό το post
    Πως δεν ξέρω. Έβαλα μέσα ένα dvd των windows 10 αλλά ήταν στα 64. Δεν το θυμόμουν όμως ότι το laptop είχε 32 έκδοση. Έτσι μου έβγαλε μετά από λίγο Ότι δεν είναι συμβατή η έκδοση κτλ.
    Κάνει επανεκκίνηση και μου λέει ότι πρέπει να γίνει επιδιόρθωση. Εκεί πατάω επαναφορά συστήματος. Δεν μου ζητήθηκε κωδικός και επανήλθε κανονικά.
    Τι έγινε τώρα δεν ξέρω. Το σίγουρο ήταν ότι ο κωδικός δεν ήταν λάθος.

    Η μλε οθόνη οφειλόταν στην κάρτα Nvidia σύμφωνα με το error code που έβγαζε.

  2. #13772
    Εγγραφή
    08-02-2011
    Μηνύματα
    659
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Την πάτησα κι εγώ πριν ένα μήνα περίπου. Έβαλα να μπει σε safe mode από msconfig και δεν δέχονταν τον κωδικό του ms account ούτε μπορούσα να γυρίσω σε normal start.
    Με τα πολλά και αφού κατάφερα να ξαναμπώ στα windows, απενεργοποίησα το PIN και συνδέθηκα με τον κωδικό του ms account μια φορά. Έπειτα ξανάβαλα το PIN.
    Είχα αλλάξει τον κωδικό του ms account πριν καιρό αλλά επειδή συνδεόμουν με το PIN, στον υπολογιστή λογικά ήταν ακόμα ο παλιός κωδικός. (Τον οποίο και δεν είχα πια).
    Τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου εξήγηση, αλλά ίσως να υπάρχει και κάποιο bug.

  3. #13773
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πριν τα κάνω αυτά στο laptop όπως πήγαινε το πράγμα δεν γλύτωνε το format μπήκα από άλλο υπολογιστή στον λογαριασμό μου στην Microsoft με τον κωδικό. Εκεί είδα τον υπολογιστή και την τοποθεσία που βρίσκεται κτλ.

    Όταν τελικά κατάφερα και μπήκα στο laptop μετά την επαναφορά μου ήρθε και ειδοποίηση ότι κάποιος διαχειριστής ζήτησε πρόσβαση στον υπολογιστή αυτό.
    Δοκίμασα και άλλο πληκτρολόγιο για να είμαι σίγουρος για τον κωδικό αλλά και εκεί μου τον έβγαζε λάθος.

    Αυτό που παρατήρησα την πρώτη φορά που μπήκα είναι που είχε εξαφανιστεί η φωτογραφία που έχω βάλει στο προφίλ μου.
    Στην επανεκκίνηση εμφανίστηκε η φωτό κανονικά.
    Οπότε μάλλον για bug πρόκειται.

  4. #13774
    Εγγραφή
    13-10-2015
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    TP-LINK wireless N ADSL2+
    Χρόνια πολλά παιδιά, θα ήθελα τα φώτα σας γιατί έχω πελαγωσει.
    Το πρωί πήγα να συνδεθω στο λάπτοπ και πριν βάλω κωδικό συνδέθηκε στον διαχειριστή.Είπα θα μπω στις ρυθμίσεις και θα το αλλάξω αλλά τζιφος.. Το τρελό ειναι ότι έκανε ενημέρωση μου ζηταγε να βάλω γλώσσα και στους λογαριασμους δεν είχε την επιλογή να αλλάξω σε τοπικο χρήστη τον λογαριασμό μου ηταν στους άλλους χρήστες και έκανα την χαζομαρα να το κάνω διαχειριστη επειδή το διάβασα στις λύσεις των windows και δεν αλλάζει. Έβαλα λογαριασμό Microsoft όπως διαβασα μπας και μπω με τοπικό χρήστη αλλά το μόνο που άλλαξε ήταν η φωτό στην επιφάνεια εργασίας. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος στο πως να ξαναμπω στα δικα μου αρχεία γιατί εχω την δουλειά μου μέσα και μου εκοψε τα χέρια , και δεν έχω ούτε back up στα αρχεία μου. Βρίσκω στον πίνακα ελέγχου τον λογαριασμό που μπαίνω με τον κωδικό ασφαλείας απο την διαχείριση και μου βγάζει να επιλεξω τι θελω να κανω με τις επιλογές αλλαγή του τύπου λογαρισμου, διαγραφή και διαχείριση άλλου λογαριασμού. Κάθε βοήθεια δεκτή

  5. #13775
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pepina 1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρόνια πολλά παιδιά, θα ήθελα τα φώτα σας γιατί έχω πελαγωσει.
    Το πρωί πήγα να συνδεθω στο λάπτοπ και πριν βάλω κωδικό συνδέθηκε στον διαχειριστή.Είπα θα μπω στις ρυθμίσεις και θα το αλλάξω αλλά τζιφος.. Το τρελό ειναι ότι έκανε ενημέρωση μου ζηταγε να βάλω γλώσσα και στους λογαριασμους δεν είχε την επιλογή να αλλάξω σε τοπικο χρήστη τον λογαριασμό μου ηταν στους άλλους χρήστες και έκανα την χαζομαρα να το κάνω διαχειριστη επειδή το διάβασα στις λύσεις των windows και δεν αλλάζει. Έβαλα λογαριασμό Microsoft όπως διαβασα μπας και μπω με τοπικό χρήστη αλλά το μόνο που άλλαξε ήταν η φωτό στην επιφάνεια εργασίας. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος στο πως να ξαναμπω στα δικα μου αρχεία γιατί εχω την δουλειά μου μέσα και μου εκοψε τα χέρια , και δεν έχω ούτε back up στα αρχεία μου. Βρίσκω στον πίνακα ελέγχου τον λογαριασμό που μπαίνω με τον κωδικό ασφαλείας απο την διαχείριση και μου βγάζει να επιλεξω τι θελω να κανω με τις επιλογές αλλαγή του τύπου λογαρισμου, διαγραφή και διαχείριση άλλου λογαριασμού. Κάθε βοήθεια δεκτή
    Aς τα πάρουμε από την αρχή και ένα-ένα, το Laptop είχε 2 χρήστες, ένας ο διαχειριστής ξεκλείδωτος;; και ένας εσύ με κωδικό;; γιατί για να μπει κατευθείαν στον διαχειριστή ήταν χωρίς κωδικό.
    Πες μας πρώτα αυτό για να συνεχίσουμε πιο κάτω.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #13776
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΡΟΚΟΣ
    Καλησπέρα και καλή χρονιά.

    Είχα βάλει σε ένα partition που δημιούργησα στα windows μία διανομή ubuntu. Είδα ότι δεν μου άρεσε, την ξήλωσα και ένωσα τα partitions. Όμως σε αραιά χρονικά διαστήματα μου αλλάζει τη σειρά στο boot και μου βγάζει το εξής μήνυμα σε μαύρη οθόνη: "Minimal BASH like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. anywhere else TAB lists possible device or file completions"... (Προφανώς ψάχνει να μπουτάρει από το ubuntu). Ξανααλλάζω τη σειρά εκκίνησης, αλλά το πρόβλημα επανέρχεται αργότερα. Μάλλον κάτι δεν έκανα σωστά στην απεγκατάσταση. Μπορείτε να βοηθήσετε;

    Σας ευχαριστώ.

  7. #13777
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.533
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εκτος απο το partition, πρεπει να επαναφερεις και τον bootloader των windows. Ο πιο απλος τροπος να το κανιες αυτο ειναι να εκκινησεις απο το δισκακι των 10, να επιλεξεις repair και μετα startup repair. Αν δεν πιασει αυτο, μετα το ψαχνεις με εντολες τυπου bootrec κλπ απο command prompt.
    ديميتريس

  8. #13778
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.533
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πριν αρχισω ακομα ενα rant, υπαρχει τροπος να βγω απο S mode χωρις να κανω ms account?
    ديميتريس

  9. #13779
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    On your PC running Windows 10 in S mode, open Settings > Update & Security > Activation.
    In the Switch to Windows 10 Home or Switch to Windows 10 Pro section, select Go to the Store. (If you also see an "Upgrade your edition of Windows" section, be careful not to click the "Go to the Store" link that appears there.)
    On the Switch out of S mode (or similar) page that appears in the Microsoft Store, select the Get button. After you see a confirmation message on the page, you'll be able to install apps from outside of the Microsoft Store

    Μόνο έτσι αλλάζει

  10. #13780
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.533
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Την διαδικασια τη γνωριζω. Το θεμα ειναι οτι απαιτει ms account χωρις λογο.
    Και για να προλαβω τα fanboys που θα πουνε "σιγα μωρε, κανε ενα account και ξεχνα τον μετα", δεν κανω επειδη ο local account που εχει τωρα θα γινει ms, αρα θα απαιτει mail και κωδικο σε καθε εκκινηση.

    Επιπλεον, για ποιο λογο λαπτοπ* με i3 7ης γενιας και ssd να εχει εκδοση των w10 που προοριζεται για χρεπια με atom κλπ? Υποτιθεται οτι η ms την σταματησε εδω και 1+ χρονο, αλλα παρολο που ηρθε με 1903, εξακολουθει να ειναι με την αυτιστικη s mode.

    * https://www.public.gr/product/comput...rod10070438pp/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 08-01-20 στις 21:51.
    ديميتريس

  11. #13781
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.668
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν αρχισω ακομα ενα rant, υπαρχει τροπος να βγω απο S mode χωρις να κανω ms account?
    Εμένα πρόσφατα μου φέρανε καινούριο υπολογιστή, του κουτιού, με Windows 10 S. Τα μετέτρεψα σε "κανονικά" Windows, αλλά αναγκαστικά ζήτησε λογαριασμό Ms. Βασικά μιας και ήταν καινούριος ο υπολογιστής, στο καπάκι του έκανα και ένα ωραιότατο φορμάτ και έκανα από την αρχή καθαρή εγκατάσταση, για να διώξω τα σαβουροπρογράμματα του κατασκευαστή. Και κατά την εγκατάσταση επέλεξα να γίνει τοπικός λογαριασμός. Εσύ αν δεν θες να κάνεις φορματ μπορείς να πας εκ των υστέρων στις ρυθμίσεις --> χρήστες και από εκεί να ξανακάνεις τοπικό τον λογαριασμό.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  12. #13782
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.533
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οχι, δεν θα κατσω να κανω εγκατασταση απο την αρχη και ειδικα για να παρακαμψω την καθε αναπηρια της ms. Στη συγκεκριμενη στιγμη, ειναι χαμενος χρονος για τον οποιο δεν θα πληρωθω κιολας.
    Το να αφησω τον υπαρχον local λογαριασμο να γινει ms account και μετα να τον ξανακανω local ειναι pita χωρις καποιο λογο.
    ديميتريس

  13. #13783
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Καλημερούδια

    Μια ερωτησούλα. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να μεταφέρω το ημερολόγιο των Windows σε άλλο Pc; Για τα sticky notes πχ, έχω βρει το αρχείο που αποθηκεύονται καθώς & πατέντα για να περνάω και στο 2ο. Απλώς θέλω να βλέπω τις εγγραφές και στα δύο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Blackened : 09-01-20 στις 13:08.
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  14. #13784
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.945
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Να κάνεις το λογαριασμό σου Microsoft και να ενεργοποιήσεις το συγχρονισμό
    Ανυπόγραφος

  15. #13785
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    εχει βάλει κάνεις την έκδοση 1909 ?

    μου την εμφανίζει σαν feature update
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


Σελ. 919 από 1302 ΠρώτηΠρώτη ... 899909914917918919920921924929939 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 170
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-15, 10:55
  2. Μηνύματα: 193
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-15, 17:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-15, 01:46

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας