Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν και φανατικός Αρκικός από τα mid 90's (από το 1992-1993 με θυμαμαι να διαβαζω μανιωδώς τα ασπρόμαυρα αλμπουμ του Ισοβίτη) και έχων σχεδόν όλα τα standalone αλμπουμ, για κάποιο ακατανόητο λόγο δεν ειχα μαζέψει τα επίτομα, αφήνοντάς το για το μέλλον. Εντρομος συνειδητοποιησα πέρυσι ότι ειχαν ξεκινησει να εξαντλούνται, οπότε άρχισα να παίρνω το ένα επίτομο μετά το άλλο. Αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω, παρακαλώ διορθώστε με), έχουν κυκλοφορήσει 9 επίτομα του Αρκά :

    -Ισοβίτης
    -Κόκκορας
    -Καστράτο
    -Συνομήλικοι
    -Πειραματόζωα
    -Η ζωή μετά
    -Χαμηλές πτήσεις
    -Ξυπνάς μέσα μου το ζώο
    -Σόου Μπιζνες

    Από αυτα τα 9, κατάφερα να βρω τα 8 και μου λείπει πλέον μόλις ένα , ο Καστράτο (αυτός). Εχει επανεκδοθει σε μικρό μεγεθος Α5 (μπλιαχ), αλλά δεν το θέλω. Θέλω το original επίτομο σε μέγεθος Α4. Οντας στην Ολλανδία, δε μπορώ να ψάξω physically σε βιβλιοπωλεία, αλλά ό,τι βρήκα online το ξετίναξα, δίχως δυστυχώς αποτελεσμα . Δεν έχω βρει πουθενά τίποτα (βρήκα πάντως τα υπόλοιπα 8) . Αρχισα με τα μεγάλα στυλ Παπασωτηρίου, Ελευθερουδάκη, Ιανό, Public, CosmoteBooks, Πρωτοπορία και συνεχισα σε διψήφιο αριθμό απο μικρότερα. Σε όλα εξαντλημενο. Επειδή από τον εκδότη έχει εξαντληθει εδώ και καιρό, μόνη μου ελπιδα είναι να υπάρχει κάπου σε κάποιο βιβλιοπωλείο ή σε κάποια αποθηκη στοκαρισμένο από παλιά. Ενας εξαιρετικός επαγγελματίας βιβλιοπώλης στην Ξάνθη (!) έψαξε σε όλους τους χονδρέμπορους συνεργατες του ανά την Ελλάδα και μετά από 2 μερες μου βρηκε μεν ένα και μοναδικό τελευταιο αντίτυπο σε ένα στοκάδικο , αλλά δυστυχως ήταν κακέκτυπο (κακή εκτύπωση, του έλειπαν 16 σελίδες) .

    Το λοιπόν, εχετε ιδέα πού μπορώ να το βρω? μήπως το έχει πάρει το μάτι σας? δε μπορεί, όλο και σε κάποιο βιβλιοπωλείο κάπου στην Ελλάδα θα υπάρχει. Δε νομίζω να έχει εξαντληθεί παντού. Θυμαμαι χαρακτηριστικά να το βλέπω στη βιτρινα ενός βιβλιοπωλείου στην Καλλιθεα (Δαβάκη και Πλάτωνος γωνία στην πλατεία Δαβάκη) κάθε μερα όπως γυρνουσα σπίτι (νοικιαζα ως φοιτητης ούτε 100 μέτρα από εκεί) . Αν κανείς περνάει από εκεί (δε θυμάμαι όνομα βιβλιοπωλειου, ένα γωνιακό είναι), ας ελέγξει στη βιτρίνα μπας και φαίνεται . Φαντάζομαι ότι όλο και σε κάποιο κομιξάδικο στα Εξάρχεια θα υπάρχει κάτι ή έστω σε κάποιο βιβλιοπωλείο της ... Ορεστιάδας ή των ... Χανίων ή σε κανα εφημεριδοπωλειο στην ορεινη ... Φωκίδα που κάποτε ειχε φέρει και τα επίτομα του Αρκά για λόγους πληρότητας και τωρα του χουν ξεμεινει πάνω στα βουνά και στα λαγκάδια. Οπου και να είναι στην Ελλάδα, θα τη βρω την άκρη με courier+αντικαταβολή ή και μονοημερη εκδρομη μουτζαχεντίν . Βοηθείστε τον απελπισμένο Αρκόφιλο παρακαλώ . Κάπου θα έχει πάρει κάτι το ματι σας, κάποιο φίλο βιβλιοπωλη ή βιβλιεμπορα θα'χετε.


    ΥΓ. Γενικά δε θα το ηθελα μεταχειρισμενο (γι'αυτό και δεν άνοιξα topic στις Αγγελίες) , αλλά ως last resort και εάν είναι σε άψογη κατασταση, θα το δεχθώ. Εαν είναι σε πράγματι άψογη κατασταση, το αγοράζω στην τιμή του καινούριου (35 ευρώ).

    (δεν καταλαβαινω γιατί δεν επανεκδοθηκε ο Καστρατο σε μέγεθος Α4 ή, τέλος πάντων επειδη ειναι δυσκολες οι εποχές, σε δύο μεγεθη, Α4 και Α5, ώστε να παίρνει ο καθενας αυτό που θέλει)
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  2. #2
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κανείς τίποτα πουθενά ?

    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.450
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved

  4. #4
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Μηνύματα
    393
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    καμιά φορά 768..
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
    Router
    speedtouch 585
    Πριν λίγο καιρό, νομίζω το είχα δει στην Πρωτοπορία. Αλλά δυστυχώς με έπιασαν οι ματζιριές μου και αγόρασα το μικρό. Το σκυλομετάνιωσα γιατί έχω όλα τα υπόλοιπα σε κανονική (Α4) έκδοση ενώ η Α5 κυριολεκτικά δε διαβάζεται.
    Schiller : Ενάντια στη βλακεία ακόμα και οι θεοί μάταια αγωνίζονται.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ειχα μπλέξει με το λαπτοπ και δεν πρόλαβα να απαντησω νωριτερα .

    Το μεν πρώτο το ειχα ψάξει πριν κανα μήνα και δεν το εχει διαθεσιμο, το δε δευτερο δεν το ειχα βρει στο ψάξιμο, πήρα τηλεφωνο και δυστυχως δεν το εχουν διαθέσιμο. Οπότε back to square 1 .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mplamplampla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο καιρό, νομίζω το είχα δει στην Πρωτοπορία. Αλλά δυστυχώς με έπιασαν οι ματζιριές μου και αγόρασα το μικρό. Το σκυλομετάνιωσα γιατί έχω όλα τα υπόλοιπα σε κανονική (Α4) έκδοση ενώ η Α5 κυριολεκτικά δε διαβάζεται.
    Πριν πόσο καιρό? γιατι το χα ψαξει στην Πρωτοπορία πριν μερικους μήνες και ειχε ηδη εξαντληθει. Πράγματι, το μεγεθος Α5 ειναι ΑΘΛΙΟ.

    Εψαξα και σε δύο βιβλιοπωλεία στην Κω τωρα που πήγα, αλλά τζίφος. Σκούρα τα πραματα. Για έχετέ το στα υπόψιν ρε παίδες, μπας και το δειτε πουθενά.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-χαριλαου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Το ειδα πριν λιγο καιρο(δεν εχει μηνα) σε βιβλιοπωλειο της θεσσαλονικης (οχι στις γνωστες μεγαλες αλυσιδες)
    εχει και site Παντως το βιβλιοπωλειο αυτο

    αν δεν το βρηκες ακομα στειλε πμ να σου πω το ονομα μην το γραψω εδω και κανω και διαφημιση

  7. #7
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στείλε μου σε παρακαλώ pm με το που δεις το ποστ μου. Ευχαριστώ.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τσάρε ?
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  9. #9
    Εγγραφή
    05-11-2011
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vivodi
    κοιταξε και παπασωτηριου,εχει και ιστοσελιδα
    εχω βρει διαφορα πραματα παλια σε επανεκδοσεις οπως για παραδειγμα παιχνιδια υπολογιστων
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metalhead30 : 26-09-15 στις 12:11.

  10. #10
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να δώσω το σχετικό update:

    -ο tsaros επικοινώνησε μαζί μου και μου εδωσε τις σχετικές πληροφοριες και τον ευχαριστώ θερμά γι'αυτό. Αμέσως παρήγγειλα το επίτομο εκείνο το βράδυ , αλλά με μεγάλη μου λύπη το επόμενο πρωί μου ήρθε ενα (πλήρως επαγγελματικό) e-mail από το βιβλιοπωλείο ότι το τελευταιο αντίτυπο είχε πουληθεί μόλις μερικές μέρες (!) πριν

    -προχθες ο draco71 με ενημέρωσε με pm ότι πλέον η Πρωτοπορία δίνει διαθεσιμότητα, οπως πράγματι ισχύει. Θελω να ευχαριστήσω και αυτόν εξίσου θερμά. Αμέσως παρήγγειλα το επίτομο, το οποίο είναι ήδη στο δρομο της παράδοσης με Γενική Ταχυδρομική και λογικά μέσα στη μερα θα βρίσκεται στο σπίτι ενός φίλου μου στην Αθήνα. Κατεβαινοντας Ελλάδα σε 5 βδομαδες ακριβως για διακοπές Χριστουγέννων, θα το πάρω πια στα χερια μου, καλά να'μαστε. Θα ενημερωσω σχετικά με την παράδοση μεσα στο ΣΚ

    @metalhead30 : δυστυχως είχα ψαξει και στον Παπασωτηρίου και σε λοιπά διαδικτυακά βιβλιοπωλεία, δίχως τύχη

    - - - Updated - - -

    Και ψάχνοντας κατά τύχη στο Ιντερνέτς, έπεσα στην επισημη σελίδα του Αρκα στο facebook. Ευτυχως ειναι ανοιχτή και στα μη μέλη, γιατι δεν εχω καν λογαριασμο στο fb. Είδα λοιπόν εδώ :

    Kostas Papadopoulos Υπαρχει καμμια περιπτωση να βρεθουν (ή να ξανατυπωθουν) τα μεγαλα επιτομα που εχουν εξαντληθει; (πχ χαμηλες πτησεις. ισοβιτης, κοκκορας, καστρατο, σοου μπιζνες, πειραματοζωα). Τα αλλα τρια (η ζωη μετα, οι συνομιληκοι και το Ξυπνας μεσα μου το ζωο) τα εχω.
    1 · November 10 at 2:09pm

    και απάντηση:

    ARKAS -The Original Page Ναι, τις επόμενες εβδομαδες
    1 · November 11 at 5:38am



    Ήταν ένα κενό στην αγορά που φαίνεται να καλύφθηκε, επιτέλους.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  11. #11
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά παπάγια η παράδοση . Μάλλον δεν κάνει παραδοσεις η Γενική Ταχυδρομική τα Σάββατα. Εφτασε στο τοπικό καταστημα της ΓΤ το Σαββατο νωρίς το πρωί και έμεινε εκεί ολόκληρο το ΣΚ. Οπότε πάει από σημερα και βλέπουμε. Ο φίλος μου λείπει σχεδόν όλη μέρα από το σπίτι (ωράριο δουλειάς 10:00-19:00), οπότε θα παίξει χαρτάκι και θα περάσει μόλις μπορέσει.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  12. #12
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παρελήφθη χθες τελικά το επίτομο του Καστρατο σε μέγεθος Α4 . Είπα στο φίλο μου να κοιτάξει εντος του τόμου και γράφει έκδοση 2005. Δεν ξερω αν τυπωσαν και φέτος, απλά χωρίς να αλλάξουν την ημερομηνία έκδοσης .

    Ειρήσθω εν παρόδω, έχει λίγο καιρό που κυκλοφόρησε το 10o επιτομο του Αρκα, "Επικίνδυνα Νερά" . Αυτό θα το πάρω μετά χαράς στις διακοπές των Χριστουγέννων που θα κατεβω Ελλάδα, να το ... ξεκοκκαλίσω (pun intended), αφού δεν εχω διαβασει πάρα κάποια ελάχιστα καρέ που κυκλοφορούν online.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα στο "μοίρασμα" του internet.
    Από babaliaris στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-15, 01:42
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-15, 14:32
  3. [Other] Ψάχνω για ένα "τούμπανο" (πολύ καλό) router για video streaming και με δυνατό WiFi σήμα.
    Από lupus_Hegemonia στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-15, 15:18
  4. Πολύ πιθανή η οριστική "διαγραφή" του διαβήτη τύπου Ι
    Από anon στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-14, 11:22
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-14, 02:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας