Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 80
  1. #46
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο μπορεις να μου το δειξεις? γιατι εγω κατι τετοιο δεν βλεπω....
    και δεν ειναι και τυχαιο που ξεσηκωθηκαν ΟΛΟΙ ανα τον κοσμο... αν ειχε δικιο και δικαιωμα θα ηταν σαφως πιο μικρες οι αντιδρασεις.
    Οι γενικοί όροι είναι εδώ http://www.microsoft.com/el-gr/servicesagreement/

    Το να μην διαβάζουμε σχεδόν πότε τους όρους είναι κάτι που το κάνουμε όλοι

  2. #47
    Εγγραφή
    01-07-2010
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    2.671
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Βασικά,ας κάνουν ότι θέλουν στην τελική...
    Πολύ ασχοληθήκαμε@


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dGUoBZp.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  63,0 KB 
ID: 163262

  3. #48
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι γενικοί όροι είναι εδώ http://www.microsoft.com/el-gr/servicesagreement/

    Το να μην διαβάζουμε σχεδόν πότε τους όρους είναι κάτι που το κάνουμε όλοι
    Ότι και να πω είναι λίγο.... εγώ σε ρωτάω που είναι η Καμάρα και εσύ μου δείχνεις την Ελλάδα, πολύ καλή απάντηση.
    Τους όρους τους διάβασα, τώρα διάβασε τους και εσύ και πες μου που γράφει ότι μπορεί να μου κόψει το πακέτο που η ίδια μου έδωσε και λήγει το 2017.
    μέχρι να μου απαντήσεις μην το παίζεις έξυπνος. είπαμε, εταιρείες είναι και έχουν σκοπό το κέρδος, αλλά δεν είναι ανεξέλεγκτες.
    ούτε εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να τις δικαιολογούμε για κάθε βλακεία που κάνουν, άλλωστε, υποθέτω, ούτε εσύ έχεις μετοχές στην Μ$ ούτε εγώ.

  4. #49
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι γενικοί όροι είναι εδώ http://www.microsoft.com/el-gr/servicesagreement/
    Και ειδικότερα εδώ, Σπύρο.

    7. Ενημερώσεις των Υπηρεσιών ή του Λογισμικού και Αλλαγές στους Παρόντες Όρους.

    α. Εάν πρόκειται να αλλάξουμε τους παρόντες Όρους, θα σας ενημερώσουμε. Ενδέχεται να αλλάξουμε τους παρόντες Όρους εάν είναι αναγκαίο (i) λόγω του εφαρμοστέου δικαίου, συμπεριλαμβανομένων μεταξύ άλλων και αλλαγών στο εν λόγω δίκαιο, (ii) λόγω συμβουλής ή/και εντολής που βασίζεται στο εφαρμοστέο δίκαιο, (iii) λόγω της εξέλιξης των Υπηρεσιών, (iv) για τεχνικούς λόγους, (v) λόγω απαιτήσεων λειτουργίας ή (vi) λόγω μιας αλλαγής στους όρους προς όφελος του χρήστη. Θα σας ενημερώσουμε για την επικείμενη αλλαγή προτού αυτή τεθεί σε ισχύ, μέσω του περιβάλλοντος εργασίας χρήστη, μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή μέσω άλλων εύλογων μέσων. Θα σας προσφέρουμε τη δυνατότητα να ακυρώσετε τις Υπηρεσίες τουλάχιστον 30 ημέρες προτού τεθεί σε ισχύ η αλλαγή. Εάν χρησιμοποιήσετε τις Υπηρεσίες μετά την ημερομηνία έναρξης ισχύος των αλλαγών, σημαίνει ότι αποδέχεστε τους νέους όρους. Εάν δεν συμφωνείτε με τους νέους όρους, θα πρέπει να σταματήσετε τη χρήση των Υπηρεσιών και να κλείσετε το λογαριασμό Microsoft ή/και το λογαριασμό Skype σας σύμφωνα με την ενότητα 4(α)(iv). Θα επισημάνουμε ρητά αυτό το γεγονός κατά την ενημέρωσή σας σχετικά με την επικείμενη αλλαγή αυτών των Όρων.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  5. #50
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι και να πω είναι λίγο.... εγώ σε ρωτάω που είναι η Καμάρα και εσύ μου δείχνεις την Ελλάδα, πολύ καλή απάντηση.
    Τους όρους τους διάβασα, τώρα διάβασε τους και εσύ και πες μου που γράφει ότι μπορεί να μου κόψει το πακέτο που η ίδια μου έδωσε και λήγει το 2017.
    μέχρι να μου απαντήσεις μην το παίζεις έξυπνος. είπαμε, εταιρείες είναι και έχουν σκοπό το κέρδος, αλλά δεν είναι ανεξέλεγκτες.
    ούτε εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να τις δικαιολογούμε για κάθε βλακεία που κάνουν, άλλωστε, υποθέτω, ούτε εσύ έχεις μετοχές στην Μ$ ούτε εγώ.
    Δεν στο παίζει κανένας έξυπνος. Όλες οι εταιρίες, ανεξαιρέτως, έχουν στους όρους χρήσης κάτι ανάλογο. Εάν εξαιρέσεις τα custom συμβόλαια με μεγάλες εταιρίες που εάν σπάσουν πέφτουν ρήτρες, παντού το νομικό team βάζει το παραπάνω για να προστατεύεται η εταιρία σε τέτοιες περιπτώσεις.

  6. #51
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ειδικότερα εδώ, Σπύρο.
    Επειδή και το είδα αλλά και περίμενα να το αναρτήσει κάποιος.....
    σύμφωνα με την ανακοίνωση της Μ$ οι αλλαγές θα γίνουν στα απεριόριστα επειδή κάποιοι ανέβασαν μέχρι και 75ΤΒ
    καταλαβαίνω λοιπόν το "τεχνικούς λόγους".
    αυτό που δεν καταλαβαίνω (και δεν είναι σε καμιά από τις παραπάνω παραγράφους) είναι το γιατί πρέπει να μου κόψει εμένα τα 100γιγα (που δεν χρησιμοποιώ) τα οποία μου έδωσε σε κάποια χρονική στιγμή.
    επίσης δεν καταλαβαίνω το πόσο εύκολα κάποιοι, βασιζόμενοι σε μονομερής ορούς (που υποχρεωτικά μας πασάρουν οι εταιρείες) δείχνουν προθυμία να δικαιολογήσουν τα πάντα.

  7. #52
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Ρε παιδια υπηρχε τροπος να παρει ενας χρήστης 75 ΤΒ; Δινανε τοσο χωρο; Με Referral bonus, Loyalty bonus, Camera roll bonus, Enthusiast bonus κλπ εγω εφτανα 140 GB αντε και με συνδρομη office καποιος να έπαιρνε αλλα 100.
    Αυτα δεν είναι ούτε ενα τεταρτο του TB. Τα άλλα 74 TB που βρεθήκανε;

  8. #53
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Επειδή και το είδα αλλά και περίμενα να το αναρτήσει κάποιος.....
    σύμφωνα με την ανακοίνωση της Μ$ οι αλλαγές θα γίνουν στα απεριόριστα επειδή κάποιοι ανέβασαν μέχρι και 75ΤΒ
    καταλαβαίνω λοιπόν το "τεχνικούς λόγους".
    αυτό που δεν καταλαβαίνω (και δεν είναι σε καμιά από τις παραπάνω παραγράφους) είναι το γιατί πρέπει να μου κόψει εμένα τα 100γιγα (που δεν χρησιμοποιώ) τα οποία μου έδωσε σε κάποια χρονική στιγμή.
    επίσης δεν καταλαβαίνω το πόσο εύκολα κάποιοι, βασιζόμενοι σε μονομερής ορούς (που υποχρεωτικά μας πασάρουν οι εταιρείες) δείχνουν προθυμία να δικαιολογήσουν τα πάντα.
    Αυτό που δυστυχώς δεν καταλαβαίνεις είναι ότι χρησιμοποιείς μια δωρεάν υπηρεσία η οποία διέπεται από όρους χρήσης που συμφωνείς όταν εγγράφεσαι. Εάν πληρώσεις την υπηρεσία και αλλάξουν οι όροι, η εταιρία σου δίνει την δυνατότητα να διακόψεις ατελώς ή σου επιστρέφει το ποσό που πλήρωσες εάν το προπλήρωσες (για το διάστημα που υπολείπεται). Αυτά εκτός εάν έχεις συνάψει διαφορετικό συμβόλαιο (πχ μεγάλη εταιρία) που έχει και εγγυητικές κλπ. Εάν δεν έχεις πληρώσει μια υπηρεσία δεν έχεις κάποιο δικαίωμα πέραν της πρόσβασης του περιεχομένου που ανέβασες σε αυτή. Εάν δεν σε καλύπτει η υπηρεσία μπορείς πάντα να μεταφέρεις τα δεδομένα σου σε μια διαφορετική υπηρεσία.

    Ρε παιδια υπηρχε τροπος να παρει ενας χρήστης 75 ΤΒ; Δινανε τοσο χωρο; Με Referral bonus, Loyalty bonus, Camera roll bonus, Enthusiast bonus κλπ εγω εφτανα 140 GB αντε και με συνδρομη office καποιος να έπαιρνε αλλα 100.
    Αυτα δεν είναι ούτε ενα τεταρτο του TB. Τα άλλα 74 TB που βρεθήκανε;
    Με πληρωμή στο office 365.

  9. #54
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια υπηρχε τροπος να παρει ενας χρήστης 75 ΤΒ; Δινανε τοσο χωρο; Με Referral bonus, Loyalty bonus, Camera roll bonus, Enthusiast bonus κλπ εγω εφτανα 140 GB αντε και με συνδρομη office καποιος να έπαιρνε αλλα 100.
    Αυτα δεν είναι ούτε ενα τεταρτο του TB. Τα άλλα 74 TB που βρεθήκανε;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πληρωμή στο office 365.

    Με office 365 και εγώ και άλλοι εδώ μέσα είχαμε μόνο 1ΤΒ. Είχε κανείς με συνδρομή πάνω από 1ΤΒ;
    Τα 75 πως τα έφτασαν κάποιοι;

  10. #55
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Εάν δεν κάνω λάθος ήταν για το office 365 for business.

  11. #56
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V

  12. #57
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή και το είδα αλλά και περίμενα να το αναρτήσει κάποιος.....
    σύμφωνα με την ανακοίνωση της Μ$ οι αλλαγές θα γίνουν στα απεριόριστα επειδή κάποιοι ανέβασαν μέχρι και 75ΤΒ
    καταλαβαίνω λοιπόν το "τεχνικούς λόγους".
    αυτό που δεν καταλαβαίνω (και δεν είναι σε καμιά από τις παραπάνω παραγράφους) είναι το γιατί πρέπει να μου κόψει εμένα τα 100γιγα (που δεν χρησιμοποιώ) τα οποία μου έδωσε σε κάποια χρονική στιγμή.
    επίσης δεν καταλαβαίνω το πόσο εύκολα κάποιοι, βασιζόμενοι σε μονομερής ορούς (που υποχρεωτικά μας πασάρουν οι εταιρείες) δείχνουν προθυμία να δικαιολογήσουν τα πάντα.
    Οπότε το είδες, γιατί ρωτάς που αναφέρει στους όρους ότι έχουν δικαίωμα να το αλλάζουν;
    Δεν έχω κάποια όρεξη να δικαιολογήσω, απλά νομικά αν θέλεις είναι οκ,

    Αν θέλεις απλά να φωνάξεις οκ, δικαίωμα σου, αλλά τουλάχιστον μην λες οτι δεν το λέει πουθενά στους όρους

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με office 365 και εγώ και άλλοι εδώ μέσα είχαμε μόνο 1ΤΒ. Είχε κανείς με συνδρομή πάνω από 1ΤΒ;
    Τα 75 πως τα έφτασαν κάποιοι;
    Μάλλον με πολλαπλούς λογαριασμούς

  13. #58
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Δεν νομίζω. Και πως έγινε η ταυτοποίηση; Πως κατάλαβαν ότι είναι ο ίδιος χρήστης;

    Εξάλλου, το να κάνεις πολλαπλούς λογαριασμούς σε συνδρομητική υπηρεσία για να πάρεις δωρεάν χώρο είναι λίγο άκυρο

  14. #59
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Από εδώ http://www.computerworld.com/article...d-storage.html

    Previously, subscribers to Office 365 Home and Office 365 Personal had been allowed unlimited space. Office 365 Home, which costs $10 monthly or $100 annually, offered unlimited storage to up to five users; Office 365 Personal, at $7 monthly or $70 yearly, provided unlimited OneDrive for one user. Those accounts have been rolled back to 1TB, effective immediately for new subscribers. Current subscribers will have 12 months to drop their usage under 1TB.

  15. #60
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Αυτό δεν ίσχυε εδώ και πολύ καιρό όμως. Η παράθεση που έκανα και αναφέρει 1ΤΒ είναι από οδηγίες για migration στο office 365 και είναι τουλάχιστον 6 μηνών.

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-15, 22:42
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-15, 12:10
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-15, 15:33
  4. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-15, 15:44
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-14, 11:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας