Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    01-12-2007
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Γεια σας,

    Η Cyta ισχυρίζεστε ότι θέλει 75euro περίπου διότι ακυρώνω το συμβόλαιο το οποίο έγινε τηλεφωνικά και όχι γραπτά λόγο ανανέωσης.
    Η Wind ισχυρίζεται πως τα 75ευρο περίπου είναι καθαρά εκφοβισμός για να μην φύγει ο πελάτης και στην πραγματικότητα δεν υπάρχει καμία χρέωση. Επίσης μου παν να ρωτήσω και δικηγόρο για επιβεβαιώσει των όσον λένε. Επίσης μου παν πώς ποινή τέτοιου τύπου υπάρχει μόνο σε συμβόλαιο που έχει υπογραφή και όχι σε προφορική ανανέωση.

    Μήπως ξέρει κάνεις τι από τα 2 ισχύει τελικά για να ξέρω τι να κάνω και εγώ .

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Να ρωτήσεις την wind εσύ πόσα θα πληρώσεις αν θελήσεις να φύγει απο αυτούς πριν τελειώσει το συμβόλαιο σου

    Απο την στιγμή που είσαι πελάτης και απλά κάνεις ανανέωση τηλεφωνικά δεν χρείαζεται υπογράφη

  3. #3
    Εγγραφή
    01-12-2007
    Μηνύματα
    99
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Μα δε μιλώ για ανανέωση πια. Ανανέωση είχα κάνει πριν λίγο καιρό τηλεφωνικός στην εταιρεία Cyta. Αυτή την στιγμή είμαι σε νέα προσφορά που ισχύει για 2 χρόνια , σήμερα όμως αποφάσισα να φύγω από την Cyta και να πάω στην Wind.
    Εδώ γίνετε το μπέρδεμα.
    Η Cyta ζητά 72ευρο λόγο ότι ακυρώνω το τηλεφωνικό συμβόλαιο ή αλλιώς την νέα προσφορά.
    Η Wind από την άλλη μου επιβεβαιώνει πως δεν υποχρεούμαι να δώσω 72ευρο στην Cyta και γενικότερα σε οποιαδήποτε εταιρεία τηλεφωνίας κι αν ήμουν διότι πια δεν έχω συμβόλαιο με υπογραφή σε χαρτί αλά μια συμφωνία τηλεφωνική. Επίσης η Wind μου είπε αν είμαι δύσπιστος στα παραπάνω τότε αν έχω κάποιον γνωστό μου δικηγόρο να τον ρωτήσω, για να ακούσω τα ίδια από έναν ιδικό στο νομικό κομμάτι.

    Σκέφτηκα πριν προβώ σε αυτή την ενέργεια μήπως γνωρίζει κανείς κατά πόσο στέκι αυτό που λέει η Cyta και πόσο τα όσα λέει η Wind.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    η wind θα πεί ότι την συμφέρει, πελάτη ψάχνει, όταν θα σου έρθει ο λογαριασμός εσυ τι θα κάνεις;

  5. #5
    Εγγραφή
    29-08-2014
    Περιοχή
    στην Ανατολική πλευρά της Νήσου Sark
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13297/1020
    ISP
    VoIP
    SNR / Attn
    7.6(dB) / 18.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x9V3V8x Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δε μιλώ για ανανέωση πια. Ανανέωση είχα κάνει πριν λίγο καιρό τηλεφωνικός στην εταιρεία Cyta. Αυτή την στιγμή είμαι σε νέα προσφορά που ισχύει για 2 χρόνια , σήμερα όμως αποφάσισα να φύγω από την Cyta και να πάω στην Wind.
    Εδώ γίνετε το μπέρδεμα.
    Η Cyta ζητά 72ευρο λόγο ότι ακυρώνω το τηλεφωνικό συμβόλαιο ή αλλιώς την νέα προσφορά.
    Η Wind από την άλλη μου επιβεβαιώνει πως δεν υποχρεούμαι να δώσω 72ευρο στην Cyta και γενικότερα σε οποιαδήποτε εταιρεία τηλεφωνίας κι αν ήμουν διότι πια δεν έχω συμβόλαιο με υπογραφή σε χαρτί αλά μια συμφωνία τηλεφωνική. Επίσης η Wind μου είπε αν είμαι δύσπιστος στα παραπάνω τότε αν έχω κάποιον γνωστό μου δικηγόρο να τον ρωτήσω, για να ακούσω τα ίδια από έναν ιδικό στο νομικό κομμάτι.

    Σκέφτηκα πριν προβώ σε αυτή την ενέργεια μήπως γνωρίζει κανείς κατά πόσο στέκι αυτό που λέει η Cyta και πόσο τα όσα λέει η Wind.
    οπου και αν ησουν την ποινη για σπασιμο συμβολαιου δεν την γλυτωνεις.σε περιπτωση που ξαναμιλησεις ομως με τον εκπροσωπο οποιασδηποτε εταιρειας κανε μου μια χαρη και ζητα του γραπτως οτι σε περιπτωση δικαστηριου αναλαμβανει τα εξοδα καθως και οτι σε περιπτωση σσπασιματος συμβολαιου με τον νεο παροχο δεν επιβαρυνεσαι με καποια ποινη,και κανε ενα κοπο να μας πεις τι σου απαντησε.

  6. #6
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.037
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x9V3V8x Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,

    Η Cyta ισχυρίζεστε ότι θέλει 75euro περίπου διότι ακυρώνω το συμβόλαιο το οποίο έγινε τηλεφωνικά και όχι γραπτά λόγο ανανέωσης.
    Η Wind ισχυρίζεται πως τα 75ευρο περίπου είναι καθαρά εκφοβισμός για να μην φύγει ο πελάτης και στην πραγματικότητα δεν υπάρχει καμία χρέωση. Επίσης μου παν να ρωτήσω και δικηγόρο για επιβεβαιώσει των όσον λένε. Επίσης μου παν πώς ποινή τέτοιου τύπου υπάρχει μόνο σε συμβόλαιο που έχει υπογραφή και όχι σε προφορική ανανέωση.

    Μήπως ξέρει κάνεις τι από τα 2 ισχύει τελικά για να ξέρω τι να κάνω και εγώ .

    Ευχαριστώ
    To κλασικό παραμύθι των Call Center της Wind για να σε κάνουν πελάτη. Την λυπητερή θα την πληρώσεις όμως εσύ, μιας και μετά θα σου αρνηθούν τα πάντα. Αν στα δίνουν γραπτώς (σε καμμία περίπτωση δεν θα το κάνουν), προχώρα σε φορητότητα...

    Διάβασε αν θες και την σελίδα 4 της αίτησης να δεις τη χρεώνει η Wind...

    https://www.wind.gr/files/1/Wind_v2/...ember_2015.pdf

    Και ένα screenshot...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Wind.jpg 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  144,8 KB 
ID: 164626

  7. #7
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Α.Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZXV10 H201L
    Μας δουλεύουν κανονικά, δηλαδή η wind σου λέει πως το κάνουν για εκφοβισμό ενώ ταυτόχρονα γνωρίζει πως το κάνει και η ίδια και είναι όρος συμβολαίου και όχι εκφοβισμός. Δηλαδή τι να πεις .. Μας έχουν αφήσει έρμαια του κάθε απατεώνα και δε τους νοιάζει τίποτα σε αυτό που ονομάζεται Ελληνικό κράτος.

  8. #8
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Διαβασε εδω και δες τι ισχυει
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

Παρόμοια Θέματα

  1. Εργασία στο εξωτερικό: Γνώμες/απόψεις, τι ισχύει από ασφαλιστικά/φορολογικά/συνταξιοδοτικά
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 8098
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-24, 14:53
  2. Dashcams / Προστασία ΠΔ - Τι ισχύει νομικά;
    Από kourampies στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 341
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-19, 18:08
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-15, 13:30
  4. Mobile internet, Ελλαδα, Ευρωπη, περιαγωγή, χρεώσεις
    Από cool11 στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-15, 13:55
  5. Προγραμματισμός αλλαγής .conf αρχείου
    Από bomberb17 στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-15, 19:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας