Σελ. 16 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 1634
  1. #226
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η οδηγία 2014/33/ΕΕ περιέχει διάφορα πρότυπα μεταξύ των οποίων και το ΕΝ 81-20, που έχει ενσωματωθεί στην ελληνική νομοθεσία (ΦΕΚ1047/13.4.16), αναφέρει (βασικά ίσχυε ανέκαθεν) στο άρθρο 6:
    Τα κράτη μέλη λαμβάνουν όλα τα αναγκαία μέτρα ώστε στα φρέατα των ανελκυστήρων να μην περιλαμβάνονται άλλες σωληνώσεις, καλωδιώσεις ή εγκαταστάσεις πλην των αναγκαίων για τη λειτουργία και την ασφάλεια του ανελκυστήρα.

  2. #227
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οδηγία 2014/33/ΕΕ περιέχει διάφορα πρότυπα μεταξύ των οποίων και το ΕΝ 81-20, που έχει ενσωματωθεί στην ελληνική νομοθεσία (ΦΕΚ1047/13.4.16), αναφέρει (βασικά ίσχυε ανέκαθεν) στο άρθρο 6:
    Στον ανελκυστήρα βάζω και τηλέφωνο για ηλικιωμένους, αν εγκλωβιστούν
    Με οπτική πλέον
    Χωρίς sim γιατί λήγει κάθε 2 μήνες

    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #228
    Εγγραφή
    01-12-2012
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 / 200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L-C891FW
    Aυτό που κάνει η INA LAN, τελικά, είναι η πιο καλή λύση.
    Σκετη η ίνα, στις γωνιές των τοίχων, χωρίς σωλήνα "Κουβιδη" είναι πρακτικά αόρατη.

  4. #229
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkladakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτό που κάνει η INA LAN, τελικά, είναι η πιο καλή λύση.
    Σκετη η ίνα, στις γωνιές των τοίχων, χωρίς σωλήνα "Κουβιδη" είναι πρακτικά αόρατη.
    Μέχρι να είσαι σε καμια τεράστια πολυκατοικία που θέλουν να έχουν όλοι...

  5. #230
    Εγγραφή
    15-01-2018
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    Router
    ASUS RT-AC68U
    Είναι πειρασμός να πάρω την Cosmote και να τους κράξω να μου φέρουνε τον εξοπλισμό, περιμένω μιάμιση βδομάδα απο τότε που κάνανε την αίτηση για να μου το φέρουνε, αλλά ξέρω οτι μαι το να φωνάξω στο παιδί στο τηλέφωνο δεν γίνεται τίποτα, προτείνει κάποιος κάτι?

    Έκανα την αίτηση 26/7, θα έπρεπε ήδη να εχω το καινούργιο ίντερνετ, αργούνε πάρα πολύ και είναι σπαστικό, μιάμιση βδομάδα για ONT και ρουτερ? Έλεος.

    Θα ήθελα να κάνω κάτι αλλά δεν ξέρω τι. Να πάρω δικό μου εξοπλισμό?

  6. #231
    Εγγραφή
    06-03-2014
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nhadala Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πειρασμός να πάρω την Cosmote και να τους κράξω να μου φέρουνε τον εξοπλισμό, περιμένω μιάμιση βδομάδα απο τότε που κάνανε την αίτηση για να μου το φέρουνε, αλλά ξέρω οτι μαι το να φωνάξω στο παιδί στο τηλέφωνο δεν γίνεται τίποτα, προτείνει κάποιος κάτι?

    Έκανα την αίτηση 26/7, θα έπρεπε ήδη να εχω το καινούργιο ίντερνετ, αργούνε πάρα πολύ και είναι σπαστικό, μιάμιση βδομάδα για ONT και ρουτερ? Έλεος.

    Θα ήθελα να κάνω κάτι αλλά δεν ξέρω τι. Να πάρω δικό μου εξοπλισμό?
    Μήπως γίνεται να κανονίσεις να πάρεις τον εξοπλισμό από ένα κατάστημα Cosmote;
    Εγώ αυτό σκεφτόμουν να δοκιμάσω αν αργήσουν λίγο ακόμα.



    Update:
    Μίλησα σήμερα με Cosmote,πρέπει να έρθει τεχνικός στο σπίτι με τον εξόπλισμο για να το συνδέσει.
    Δυστυχώς δε γίνεται παραλαβή από κατάστημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stef_gk : 12-10-18 στις 17:26.

  7. #232
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    354
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Τους πήρα εχθές. Μα καλά όλα συντονισμένα τα κάνουμε? :P

  8. #233
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Αγόρια

    Φωτογραφίες από την εγκατάσταση

    Για να αποφύγουμε τα χειρότερα
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #234
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Εγω εφαγα ενα πανηγυρικό άκυρο με το κουπόνι: ενώ μου το έδωσε κανονικά το sfbb και λέει είστε δικαιούχος, μετά απο 54 λεπτά στο τηλέφωνο με την cosmote μου είπαν οτι δεν μπορεί να προχωρήσει η αίτηση με την επιδότηση παρά μόνο με τις φούλ τιμές γιατί πήρε το υπουργείο και είπαν οτι είμαι στα όρια του Δήμου και παίρνω internet από Καισαριανή και ότι δεν έπρεπε να μου δώσει κουπόνι το σύστημα!!!

    Εγώ adsl βέβαια παίρνω απο Βύρωνα και vdsl δεν υπάρχει καν υποδομή εδώ

    Δυστυχώς δεν έχω προλάβει να το ξαναψάξω, οχι οτι θα βγεί εύκολα άκρη δηλαδή...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος and64 : 16-10-18 στις 21:52.
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  10. #235
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν υπάρχουν οριακά πράγματα..
    Ή είναι ή δεν είναι στο A/K Βύρωνα.

    Υπάρχουν οι λίστες με τα καφάο..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  11. #236
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stef_gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ'ότι καταλαβαίνω,το κουπόνι πάει με ΤΚ,σωστά;
    Άρα πως γίνεται να μην το δικαιούσαι; Η καμπίνα από την οποία θα παίρνεις βρίσκεται οριακά σε άλλο ΤΚ;
    Σωστά! Το σπίτι είναι στα όρια δήμων Βύρωνα-Καισαριανής, (2 στενά πιο κάτω είναι Βύρωνας) αλλά net έπαιρνα πάντα απο Βύρωνα και το τκ μου το δίνει κανονικά το site!
    Ούτε εγω το κατάλαβα εντελώς αλλά είχα δουλειά μετά και δεν ξανασχολήθηκα. Απο την άλλη βδομάδα που θα επιστρέψω αθήνα θα το ψάξω εκ νέου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχουν οριακά πράγματα..
    Ή είναι ή δεν είναι στο A/K Βύρωνα.

    Υπάρχουν οι λίστες με τα καφάο..
    Που υπάρχουν αυτές οι λίστες; Στο fttx.gr που τσέκαρα δεν δείχνει καφαο κοντά σε μένα πάντως...
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  12. #237
    Εγγραφή
    06-03-2014
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά! Το σπίτι είναι στα όρια δήμων Βύρωνα-Καισαριανής, (2 στενά πιο κάτω είναι Βύρωνας) αλλά net έπαιρνα πάντα απο Βύρωνα και το τκ μου το δίνει κανονικά το site!
    Ούτε εγω το κατάλαβα εντελώς αλλά είχα δουλειά μετά και δεν ξανασχολήθηκα. Απο την άλλη βδομάδα που θα επιστρέψω αθήνα θα το ψάξω εκ νέου.
    Το σπίτι σε ποιο δήμο υπάγεται; Γιατί από το πρώτο μήνυμα καταλαβαίνω πως είναι Βύρωνα,ενώ από το δεύτερο ότι είναι Καισαριανή.

    Πάντως από το τηλεφωνικό κέντρο της Cosmote,δεν είχα και τις καλύτερες εμπειρίες όσον αφορά πληροφορίες.
    Όταν έκανα την αίτηση τηλεφωνικά για το Fiber 100 και τους είπα πως έχω το κουπόνι για επιδότηση κτλ,δεν είχαν ιδέα τι τους έλεγα και με άλλαξαν 3 φορές γραμμή μέχρι να βρεθεί κάποιος που να ξέρει να με εξυπηρετήσει.

    Ένα άλλο παράδειγμα,είναι που πήρα πριν 1 μήνα περίπου να τσεκάρω σε τι στάδιο βρίσκεται η όλη διαδικασία. (Ενάμιση μήνα μετά από την αίτηση)
    Ρωτάω λοιπόν το τι γίνεται με την πορεία της αίτησής μου,και μου απαντάει πως δεν υπάρχουν πόρτες στο Βύρωνα και να ακυρώσουμε αν θέλω τη διαδικασία!! Και μου το παρουσίασε και σαν τελεσίγραφο.." Ή περιμένεις να ανοίξουν πόρτες,ή το ακυρώνουμε" Μετά από κάποια ένταση στο τηλέφωνο,κατάφερα να μάθω ότι προχωράει κανονικά το αίτημα και πρέπει να περιμένω τηλέφωνο από ένα μηχανικό.

    Έχω πολλά τέτοια παραδείγματα,αλλά για να μην πολυλογώ,εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι μπορεί να κάνουν και λάθος στο τηλεφωνικό κέντρο,οπότε μην απελπίζεσαι ακόμα.

  13. #238
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stef_gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σπίτι σε ποιο δήμο υπάγεται; Γιατί από το πρώτο μήνυμα καταλαβαίνω πως είναι Βύρωνα,ενώ από το δεύτερο ότι είναι Καισαριανή.

    Πάντως από το τηλεφωνικό κέντρο της Cosmote,δεν είχα και τις καλύτερες εμπειρίες όσον αφορά πληροφορίες.
    Όταν έκανα την αίτηση τηλεφωνικά για το Fiber 100 και τους είπα πως έχω το κουπόνι για επιδότηση κτλ,δεν είχαν ιδέα τι τους έλεγα και με άλλαξαν 3 φορές γραμμή μέχρι να βρεθεί κάποιος που να ξέρει να με εξυπηρετήσει.

    Ένα άλλο παράδειγμα,είναι που πήρα πριν 1 μήνα περίπου να τσεκάρω σε τι στάδιο βρίσκεται η όλη διαδικασία. (Ενάμιση μήνα μετά από την αίτηση)
    Ρωτάω λοιπόν το τι γίνεται με την πορεία της αίτησής μου,και μου απαντάει πως δεν υπάρχουν πόρτες στο Βύρωνα και να ακυρώσουμε αν θέλω τη διαδικασία!! Και μου το παρουσίασε και σαν τελεσίγραφο.." Ή περιμένεις να ανοίξουν πόρτες,ή το ακυρώνουμε" Μετά από κάποια ένταση στο τηλέφωνο,κατάφερα να μάθω ότι προχωράει κανονικά το αίτημα και πρέπει να περιμένω τηλέφωνο από ένα μηχανικό.

    Έχω πολλά τέτοια παραδείγματα,αλλά για να μην πολυλογώ,εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι μπορεί να κάνουν και λάθος στο τηλεφωνικό κέντρο,οπότε μην απελπίζεσαι ακόμα.
    To σπίτι ανήκει Καισαριανή τυπικά, αλλά παίρνω net απο Βύρωνα!

    Η Καισαριανή όμως, έχει πάρει vdsl 1-2 χρόνια τώρα, εδώ δεν υπήρξε μέχρι τώρα τέτοια επιλογή. Βάζοντας λοιπόν τη διεύθυνση στο sfbb και αφού μου βγάζει διαθεσιμότητα και οτι ειστε δικαιούχος και μου δείχνει και δήμο Καισαριανή ταυτόχρονα, θεώρησα οτι ισχύει...
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  14. #239
    Εγγραφή
    06-03-2014
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από and64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To σπίτι ανήκει Καισαριανή τυπικά, αλλά παίρνω net απο Βύρωνα!

    Η Καισαριανή όμως, έχει πάρει vdsl 1-2 χρόνια τώρα, εδώ δεν υπήρξε μέχρι τώρα τέτοια επιλογή. Βάζοντας λοιπόν τη διεύθυνση στο sfbb και αφού μου βγάζει διαθεσιμότητα και οτι ειστε δικαιούχος και μου δείχνει και δήμο Καισαριανή ταυτόχρονα, θεώρησα οτι ισχύει...
    Εφόσον εξυπηρετείσαι από Βύρωνα και ο ΤΚ σου είναι δικαιούχος της επιδότησης,η λογική λέει ότι πρέπει να σου προχωρήσουν την αίτηση με το κουπόνι.
    'Οπως είπες και σύ,ψάξτο εκ νέου όταν έχεις χρόνο και ελπίζω να βγάλεις άκρη.
    Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω,αλλά δυστυχώς δεν έχω ξανακούσει παρόμοια περίπτωση.

  15. #240
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Στο 13888 πρέπει να πέσεις στο σωστό άτομο
    "Μην κοιτάτε τι γράφει το site ( του OTE)"

    Επειδή δεν έπεφτα πήγα στο Γερμανό
    Επειδή ήμουνα πάνω από το κεφάλι του και επέμεινα, τελικά το βρήκε
    Αλλά μίλησε με κεντρικά και μου είπε μόνο γιά νέα σύνδεση και όχι φορητότητα

    Κι ένα Σάββατο πρωί έπεσα στο σωστό άτομο. Πρώτα φορητότητα στον ΟΤΕ μετά ξεκίνημα για FTTH
    Εδώ είμαι τώρα, στην φορητότητα

    Ξεκίνησα από fsbb, ακολουθώντας τα links έφτασα στο site OTE όπου έλεγε για διαθεσιμότητα 100/200 πάνω από οπτική.

    Η εμπειρία από Παλιό Φάληρο

    Μην σε νοιάζει που είναι το σπίτι. Εχουν σκάψει τον δρόμο ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 16 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-23, 13:24
  2. VDSL - Βύρωνας
    Από civikakias1 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 158
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-18, 17:47
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 02:17
  4. ADSL Βυρωνας
    Από Kotsovlaxos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-15, 07:13
  5. Έργα οπτικών ινών Ηράκλειο κρήτης
    Από papajo στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-15, 08:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας