Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 146
  1. #121
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    aroutis δε χρειαζονται πολλες σαλτσες

    Αν δεν παρει τιτλο η Ferrari θα ειναι ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ αποτυχημενη χρονια

    Και φετος ΕΥΤΥΧΩΣ δε θα εχουμε παλι την καραμελα/κουτοχορτο της αναδιαρθρωσης και των διαφορετικων στοχων που ορισε η ηγεσια, που ειχαμε περσι

    Και για να σε προλαβω, το ιδιο ισχυει φυσικα και για τους McLaren/Alonso. Εφοσον ο στοχος τους οπως δηλωνουν εδω και χρονια ειναι μονο ο τιτλος, οτιδηποτε αλλο θεωρειται αποτυχια
    Μπροστά σε όλους θες να κάνουμε μια συμφωνία πριν ανοίξω το γνωστό thread ότι αυτο ειναι το τελευταίο σου post με αυτό το στυλάκι;

    Με διαβολάκια, κεφαλαία, που προσπαθείς να κάνεις baiting τον άλλο να τσατιστεί;

    Γιατί σε όλο το post μου δεν έχεις μία δικαιολογία να αρχισεις να μιλας για αποτυχημένες χρονιές, στη τελική γράφω μια άποψη. Και για τη Ferrari, και για τη Mercedes, και για τη McLaren και για τη Williams.

    Δεν ξέρω τι κατάλαβες από αυτά που γράφω αλλά για να είμαι ξεκάθαρος :
    α. Δεν προκρίνω δικαιολογίες για τη Ferrari, προσωπικά θέλω να πάρει τον τίτλο σε ένα τουλάχιστο από τα 2 πρωταθλήματα. Οχι, δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα ποιό από τα 2, αν και ως Tifoso, προτιμώ το WCC.
    β. Εννοώ ότι είπα ανδρίκεια για τη McLaren και τη Williams. Η F1 χρειάζεται ειδικά αυτές τις δυο ομάδες, ακριβώς όπως χρειάζεται τη Ferrari, αυτή η τριάδα αποτελεί τη ζωντανή ιστορία της F1 και αν κάποιος δεν το αντιλαμβάνεται ανεξάρτητα προτιμήσεων δεν έχει σχέση με το sport.

    Προσωπικά δεν έχω καμία διάθεση να έχουμε φαινόμενα τρολλαρισμάτων για μία ακόμα φορά όπως και πέρισυ.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #122
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oι αλλαγες στο qualifying δεν ειναι απαραιτητα ασχημες, θα βλεπουμε λιγο παραπανω δραση κ μπορει να εχουμε κ μερικες εκπληξεις που ηθελε ο κοσμος.
    Το οποίο νέο quali πήρε το πράσινο φως για Αυστραλία.

    http://www.grandprix247.com/2016/03/...for-melbourne/


  3. #123
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530


    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  4. #124
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπροστά σε όλους θες να κάνουμε μια συμφωνία πριν ανοίξω το γνωστό thread ότι αυτο ειναι το τελευταίο σου post με αυτό το στυλάκι;

    Με διαβολάκια, κεφαλαία, που προσπαθείς να κάνεις baiting τον άλλο να τσατιστεί;

    Γιατί σε όλο το post μου δεν έχεις μία δικαιολογία να αρχισεις να μιλας για αποτυχημένες χρονιές, στη τελική γράφω μια άποψη. Και για τη Ferrari, και για τη Mercedes, και για τη McLaren και για τη Williams.

    Δεν ξέρω τι κατάλαβες από αυτά που γράφω αλλά για να είμαι ξεκάθαρος :
    α. Δεν προκρίνω δικαιολογίες για τη Ferrari, προσωπικά θέλω να πάρει τον τίτλο σε ένα τουλάχιστο από τα 2 πρωταθλήματα. Οχι, δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα ποιό από τα 2, αν και ως Tifoso, προτιμώ το WCC.
    β. Εννοώ ότι είπα ανδρίκεια για τη McLaren και τη Williams. Η F1 χρειάζεται ειδικά αυτές τις δυο ομάδες, ακριβώς όπως χρειάζεται τη Ferrari, αυτή η τριάδα αποτελεί τη ζωντανή ιστορία της F1 και αν κάποιος δεν το αντιλαμβάνεται ανεξάρτητα προτιμήσεων δεν έχει σχέση με το sport.

    Προσωπικά δεν έχω καμία διάθεση να έχουμε φαινόμενα τρολλαρισμάτων για μία ακόμα φορά όπως και πέρισυ.
    Μη συγχυζεσαι aroutis

    Απλα σου θυμιζω τον ΜΟΝΙΜΟ στοχο της Ferrari, τον τιτλο. Για να μην αρχισεις τιποτα αστειοτητες σαν τις περσινες. Που μας ελεγες οτι τα 5-7 δεκατα πισω απο τον πρωτο ειναι μια χαρα, γιατι προπερσι ηταν 1.5" πισω απο τον πρωτο!

    Οσο για την επιθυμια σου να σταθει στα ποδια της η McLaren οσο και να χτυπιεσαι δεν ψηνεις κανεναν εδω μεσα (ισως λεγε-λεγε ψησεις μονο τον εαυτο σου). Περσι περασες την καλυτερη χρονια της τελευταιας 10ετιας γιατι τα χαλια της McLaren ηταν το καλυτερο βαλσαμο στις πληγες που σου προκαλεσε μια ακομα αποτυχημενη χρονια της Ferrari. Ησουν δε τοσο εκστασιασμενος με τα χαλια της McLaren, που ακομα και οταν ο Vettel ανεβαινε στο βαθρο, εσυ κυριως εκραζες τους McLaren/Alonso παρα πανηγυριζες για την επιτυχια της ομαδας σου

  5. #125
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George_Prix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη συγχυζεσαι aroutis

    Απλα σου θυμιζω τον ΜΟΝΙΜΟ στοχο της Ferrari, τον τιτλο. Για να μην αρχισεις τιποτα αστειοτητες σαν τις περσινες. Που μας ελεγες οτι τα 5-7 δεκατα πισω απο τον πρωτο ειναι μια χαρα, γιατι προπερσι ηταν 1.5" πισω απο τον πρωτο!

    Οσο για την επιθυμια σου να σταθει στα ποδια της η McLaren οσο και να χτυπιεσαι δεν ψηνεις κανεναν εδω μεσα (ισως λεγε-λεγε ψησεις μονο τον εαυτο σου). Περσι περασες την καλυτερη χρονια της τελευταιας 10ετιας γιατι τα χαλια της McLaren ηταν το καλυτερο βαλσαμο στις πληγες που σου προκαλεσε μια ακομα αποτυχημενη χρονια της Ferrari. Ησουν δε τοσο εκστασιασμενος με τα χαλια της McLaren, που ακομα και οταν ο Vettel ανεβαινε στο βαθρο, εσυ κυριως εκραζες τους McLaren/Alonso παρα πανηγυριζες για την επιτυχια της ομαδας σου
    Αρα δεν μπορείς να αντισταθείς στην uber τρολλική φύση σου.

    Point taken


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #126
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Δηλαδή ο Roseberg με τα soft έκανε μόνο 3 δέκατα περισσότερο από τον Κιμι με τα ultra-soft;

    Έ ρε γλέντια στη Φεράρι...
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  7. #127
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ο Roseberg με τα soft έκανε μόνο 3 δέκατα περισσότερο από τον Κιμι με τα ultra-soft;

    Έ ρε γλέντια στη Φεράρι...
    Βασικα, η Φερραρι εκανε πιο γρηγορο χρονο με τα soft απο οτι ο Rosberg με τα soft.

  8. #128
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Δε με πιάνεις Χάχα...

    Νομίζω πως η Mercedes πάει επίτηδες *πολύ* πιο αργά. Μακάρι να είναι αλλιώς, αλλά δε το πολυπιστεύω. Η Φεράρι έχει κάθε λόγο να δείξει την πρόοδό της και πως χτυπάει στα ίσια τη Mercedes. Αλλά 0.3s διαφορά μεταξύ u-soft και soft σε full-throttle από τη Φεράρι μου πολύ λίγο για να το πιστέψω.

    Στα soft, μπορείς να πηγαίνεις για long-stint και να δοκιμάζεις συνδυασμούς δε ξέρω τι, στα u-soft τι να δοκιμάσεις; Μόνο με λίγα καύσιμα και σφεντόνα έχει νόημα να πας, έτσι κι αλλιώς για 5-6 γύρους δεν είναι;
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  9. #129
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Δεν βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα από τα τεστ αυτά ρε σεις. Για περιμένετε τον πρώτο αγώνα να δούμε που βρίσκεται ο καθένας. Λίγο πολύ ξέρουμε το pecking order, απλά το ερώτημα είναι πόσο και αν πλησίασε η Φερράρι την Μερσέντες ή θα έχουμε πάλι σούπα πρωτάθλημα.

  10. #130
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα από τα τεστ αυτά ρε σεις. Για περιμένετε τον πρώτο αγώνα να δούμε που βρίσκεται ο καθένας. Λίγο πολύ ξέρουμε το pecking order, απλά το ερώτημα είναι πόσο και αν πλησίασε η Φερράρι την Μερσέντες ή θα έχουμε πάλι σούπα πρωτάθλημα.
    Σούπα! Ο μόνος τρόπος να πέσει η merc είναι να αλλάξουν ΠΆΛΙ οι κινητήρες, όσο παραμένει ο ίδιος η merc είναι ένα χρόνο μπροστά



    Attached Thumbnails Attached Thumbnails tapatalk_1457259298689.jpeg  

    tapatalk_1457259506394.jpeg  


  11. #131
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από frap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε με πιάνεις Χάχα...

    Νομίζω πως η Mercedes πάει επίτηδες *πολύ* πιο αργά. Μακάρι να είναι αλλιώς, αλλά δε το πολυπιστεύω. Η Φεράρι έχει κάθε λόγο να δείξει την πρόοδό της και πως χτυπάει στα ίσια τη Mercedes. Αλλά 0.3s διαφορά μεταξύ u-soft και soft σε full-throttle από τη Φεράρι μου πολύ λίγο για να το πιστέψω.

    Στα soft, μπορείς να πηγαίνεις για long-stint και να δοκιμάζεις συνδυασμούς δε ξέρω τι, στα u-soft τι να δοκιμάσεις; Μόνο με λίγα καύσιμα και σφεντόνα έχει νόημα να πας, έτσι κι αλλιώς για 5-6 γύρους δεν είναι;
    Απο την στιγμή που υπαρχει χρονος με τα soft ελαστικα κ απο τις 2 ομαδες, δεν εχει πολυ νοημα να συγκρινεις τον χρονο με τα ultrasoft.

    Με τα soft λοιπόν, έκαναν τον ιδιο χρόνο οι 2 ομαδες σε παρόμοιο stint, βασικά ελάχιστα πιο γρηγορη ηταν η Φερραρι.

    Απλα ομως δεν μπορει να βγει ασφαλες συμπερασμα, γιατι δεν ξερουμε fuel loads κλπ

  12. #132
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων

    Απο την στιγμή που υπαρχει χρονος με τα soft ελαστικα κ απο τις 2 ομαδες, δεν εχει πολυ νοημα να συγκρινεις τον χρονο με τα ultrasoft.

    Με τα soft λοιπόν, έκαναν τον ιδιο χρόνο οι 2 ομαδες σε παρόμοιο stint, βασικά ελάχιστα πιο γρηγορη ηταν η Φερραρι.

    Απλα ομως δεν μπορει να βγει ασφαλες συμπερασμα, γιατι δεν ξερουμε fuel loads κλπ
    Ακριβώς έτσι έχουν τα πράγματα.

    Sent from my Samsung Galaxy Note III using Forum Runner


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #133
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Δλδ αν σας εδιναν τωρα 1000€ και σας ελεγαν να τα βαλετε στον οδηγο που πιστευετε οτι θα το σηκωσει θα τα βαζατε σε κοκκινο???

    Εντελως θεωρητικο το ερωτημα βεβαια. Και για να σας προλαβω δεν εχω ασχοληθει ποτε με στοιχημα κλπ
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  14. #134
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ αν σας εδιναν τωρα 1000€ και σας ελεγαν να τα βαλετε στον οδηγο που πιστευετε οτι θα το σηκωσει θα τα βαζατε σε κοκκινο???

    Εντελως θεωρητικο το ερωτημα βεβαια. Και για να σας προλαβω δεν εχω ασχοληθει ποτε με στοιχημα κλπ
    Η απάντηση μου βρισκεται ακριβώς από πάνω από το post σου,
    It's only testing, how the hell should I know?


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #135
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ASFE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ αν σας εδιναν τωρα 1000€ και σας ελεγαν να τα βαλετε στον οδηγο που πιστευετε οτι θα το σηκωσει θα τα βαζατε σε κοκκινο???

    Εντελως θεωρητικο το ερωτημα βεβαια. Και για να σας προλαβω δεν εχω ασχοληθει ποτε με στοιχημα κλπ
    Καταλαβαινω το σκεπτικο σου απλα να τονισω κατι οσον αφορα το στοιχημα (αν και δεν ειμαι παικτης):

    - Οι βλακες στοιχηματιζουν πανω σε αυτον που νομιζουν οτι θα κερδισει...
    - Οι πανιβλακες στοιχηματιζουν πανω σε αυτον που θελουν να κερδισει...
    - Και οι ξυπνιοι στοιχηματιζουν πανω σε αυτον που δινει τη μεγαλυτερη αποδοση αν κερδισει, σε συναρτηση με την πιθανοτητα που υπαρχει να συμβει κατι τετοιο και το αν το ρισκο της επιλογης τους αξιζει το συγκεκριμενο κερδος!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απάντηση μου βρισκεται ακριβώς από πάνω από το post σου,
    It's only testing, how the hell should I know?
    Σοφη κουβεντα οπως παντα ρε aroutis

    Ενω αν ειχε ξεκινησει η χρονια, με τις απιστευτες γνωσεις σου και την αντικειμενικη σου κριση, θα ξετιναζες τους bookmakers στον αερα

Σελ. 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 478910 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-15, 23:06
  2. acronis true image 2016
    Από johnyb98 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-15, 01:40
  3. Σε public preview το Microsoft Office 2016
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-15, 22:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας