Καλησπέρα σε όλους.

Είναι το 1ο μου post και ίσως κάποια από αυτά τα ερωτήματα που έχω να έχουν απαντηθεί στο παρελθόν αλλά θα εκτιμούσα την απάντηση όποιου γνωρίζει μιας και γίνεται ένας χαμός από μηνύματα στο forum.

Είμαι πάρα πολλά χρόνια πελάτης συμβολαίου wind. Την τελευταία λοιπόν φορά που ανανέωσα, περίπου τον 09/2014 έκανα μια 18μηνη σύμβαση με ομολογουμένως πολύ καλή προσφορά. Υποτίθεται λοιπόν ότι για 18 μήνες θα πλήρωνα ένα συγκεκριμένο ποσό για το οικογενειακό μας συμβόλαιο. Προσπερνώντας ότι κάποια στιγμή στη μέση του 18μηνου αυξήθηκε έρχεται φέτος η ώρα της ανανέωσης, την οποία και έκανα στις 14/1/2016. Τότε λοιπόν μου είπαν ότι αυξημένη τιμή που θα πλήρωνα με το νέο συμβόλαιο, θα ξεκινούσε με τη λήξη του παλαιού. Φυσικά ο επόμενος λογαριασμός που ήρθε είχε τη νέα τιμή. Μετρώντας λοιπόν του μήνες που χρεώθηκα το παλιά μειωμένη τιμή βγαίνουν 16. Η 1η μου ερώτηση λοιπόν είναι¨
Δε θα έπρεπε αυτοί να είναι 18;

Και η 2η έχει να κάνει με μια νέα χρέωση που είδα και στα 3 νούμερα του οικογενειακού συμβολαίου: Μηναίο Πάγιο 120 προς Σταθερά, το οποίο έχει εμφανιστεί και ως έξτρα υπηρεσία στο Mywind. Γνωρίζετε κάτι για αυτή τη χρέωση η οποία δεν έχει κανένα νόημα από τη στιγμή που τα προγράμματά μας είναι προς όλους(άρα και σταθερά); Δε βρήκα κάτι σχετικό sto internet.

Ευχαριστώ προκαταβολικά