Σελ. 11 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 640

Θέμα: Racing On Line

  1. #151
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    797
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14566/1006
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Pirelli (λευκό)
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά καλημέρα,

    καταρχήν ευχαριστώ για τα καλά λόγια (ευχαριστώ κι ανταποδίδω, που λέγαμε στα πειρατικά ραδιόφωνα της δεκαετίας του... γκουχ-γκουχ... ογδόντα )

    Πιστεύω η ιδέα να ακολουθήσετε το κανονικό πρόγραμμα της Φ1 είναι η καλύτερη από πλευράς υλοποίησης και διασκέδασης. Είπαμε να τρέχετε για την πλάκα σας, αλλά όχι και άλλη πίστα την ημέρα βρε παιδια (ούτε... Need For Speed να παίζετε )

    Γνωρίζω δυο Έλληνες που έχουν φτιάξει ομάδα στο F1C κι είχαν στήσει μάλιστα και εσωτερικό πρωτάθλημα που ακολουθούσε το πρόγραμμα της πραγματικής F1. Η ομάδα λέγεται [DAX] και βρίσκεται στη διεύθυνση: http://dax.atspace.org/. Από ότι γνωρίζω υπήρχαν κι άλλοι Έλληνες στο πρωτάθλημα. Ίσως καλό θα ήταν να ρίξετε μια ματιά και ενδεχομένως να μιλήσετε και με τον Νίκο (δώστε του χαιρετισμούς από τον migf1 ).

    Τέλος, νομίζω πως το είχα ξανα αναφέρει, δοκιμάστε το rFactor (με κάποιο από τα 2-3 F1 mods που υπάρχουν). Είναι σαφώς καλύτερο από το F1C (βασικά είναι ο διάδοχός του) και θα βρείτε περισσότερο κόσμο online.

  2. #152
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Από ότι έχει δείξει μέχρι σήμερα η ιστορία, σε μιά ομάδα ανθρώπων χρειάζεται κάποιος "αρχηγός" που να παίρνει τις αποφάσεις (ε... και μετά από λίγο τον στέλνουμε εξορία, φυλακή κ.λ.π.)
    Θα πέσουν λοιπόν οι γνώμες στο τραπέζι κι εκείνος θα αποφασίσει για το που, πως και όταν και θα κανονίσει το πρόγραμμα κλ.π., Καλή η Δημοκρατία δεν λέω, αλλά αν είναι να κάνει ο καθένας το δικό του, αστα....

  3. #153
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από migf1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλημέρα,

    καταρχήν ευχαριστώ για τα καλά λόγια (ευχαριστώ κι ανταποδίδω, που λέγαμε στα πειρατικά ραδιόφωνα της δεκαετίας του... γκουχ-γκουχ... ογδόντα )

    Πιστεύω η ιδέα να ακολουθήσετε το κανονικό πρόγραμμα της Φ1 είναι η καλύτερη από πλευράς υλοποίησης και διασκέδασης. Είπαμε να τρέχετε για την πλάκα σας, αλλά όχι και άλλη πίστα την ημέρα βρε παιδια (ούτε... Need For Speed να παίζετε )

    Γνωρίζω δυο Έλληνες που έχουν φτιάξει ομάδα στο F1C κι είχαν στήσει μάλιστα και εσωτερικό πρωτάθλημα που ακολουθούσε το πρόγραμμα της πραγματικής F1. Η ομάδα λέγεται [DAX] και βρίσκεται στη διεύθυνση: http://dax.atspace.org/. Από ότι γνωρίζω υπήρχαν κι άλλοι Έλληνες στο πρωτάθλημα. Ίσως καλό θα ήταν να ρίξετε μια ματιά και ενδεχομένως να μιλήσετε και με τον Νίκο (δώστε του χαιρετισμούς από τον migf1 ).

    Τέλος, νομίζω πως το είχα ξανα αναφέρει, δοκιμάστε το rFactor (με κάποιο από τα 2-3 F1 mods που υπάρχουν). Είναι σαφώς καλύτερο από το F1C (βασικά είναι ο διάδοχός του) και θα βρείτε περισσότερο κόσμο online.
    Νομίζω ότι αυτά που λές είναι στη σωστή κατεύθυνση.

    προτείνω λοιπόν (συμπληρώνοντας και προηγούμενο ποστ του george):

    1) για τις επόμενες μέρες ισπανία-barcelona

    2) ψάχνουμε το dax (thanks migf1 ) για να δούμε τι παίζει.

    3)σιγά σιγά ψάχνουμε το rfactor και πως περνάμε σ'αυτο (αν κάποιος έχει το original
    παιχνίδι και μπορεί να μου το στείλει να το δοκιμάσω ας μου στείλει με pm τη διεύθυνσή του
    να έρθω να το πάρω. (γιατί εγώ το έχω παραγγείλει απο το δίκτυο και αργεί)

    (Αν υπάρχει εθελοντής να κάνει κάτι, γιατί αλλιώς θα περιμένετε λίγο να γίνουν αυτά)

  4. #154
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Οσον αφορα το rFactor απο οσο καταλαβα εγω μπορουν ολοι να το κατεβασουν απο ΕΔΩ ο οποιος ειναι ενας απο τους επισημους servers που μοιραζουν το rFactor.

    Aπλα αυτη η εκδοση ειναι trial και θα πρεπει μετα να αγορασετε το παιχνιδι κανονικα

    Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm να του πω που το πουλανε.

    Επισης παιζει και καποιο update του παιχνιδιου που λειτουργει με τον ιδιο τροπο.
    Κατεβασμα απο το Server και τα υπολοιπα τα λεμε με pm
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος George_Prix : 03-05-07 στις 15:59.

  5. #155
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από migf1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλημέρα,

    καταρχήν ευχαριστώ για τα καλά λόγια (ευχαριστώ κι ανταποδίδω, που λέγαμε στα πειρατικά ραδιόφωνα της δεκαετίας του... γκουχ-γκουχ... ογδόντα )

    Πιστεύω η ιδέα να ακολουθήσετε το κανονικό πρόγραμμα της Φ1 είναι η καλύτερη από πλευράς υλοποίησης και διασκέδασης. Είπαμε να τρέχετε για την πλάκα σας, αλλά όχι και άλλη πίστα την ημέρα βρε παιδια (ούτε... Need For Speed να παίζετε )

    Γνωρίζω δυο Έλληνες που έχουν φτιάξει ομάδα στο F1C κι είχαν στήσει μάλιστα και εσωτερικό πρωτάθλημα που ακολουθούσε το πρόγραμμα της πραγματικής F1. Η ομάδα λέγεται [DAX] και βρίσκεται στη διεύθυνση: http://dax.atspace.org/. Από ότι γνωρίζω υπήρχαν κι άλλοι Έλληνες στο πρωτάθλημα. Ίσως καλό θα ήταν να ρίξετε μια ματιά και ενδεχομένως να μιλήσετε και με τον Νίκο (δώστε του χαιρετισμούς από τον migf1 ).

    Τέλος, νομίζω πως το είχα ξανα αναφέρει, δοκιμάστε το rFactor (με κάποιο από τα 2-3 F1 mods που υπάρχουν). Είναι σαφώς καλύτερο από το F1C (βασικά είναι ο διάδοχός του) και θα βρείτε περισσότερο κόσμο online.
    Φιλε σε ευχαριστουμε πολυ για τη συμβολη σου στο thread.

    Αν μπορεις ριξε μια ματια στο αν ισχυουν αυτα που ειπα για το που και πως θα βρουμε το rFactor για να μην κατεβαζουν τσαμπα τα υπολοιπα παιδια

    Επισης πες μας καμια λεπτομερεια για τα mods που αναφερεις και ποιο θεωρειται το καλυτερο.

  6. #156
    Εγγραφή
    13-09-2005
    Περιοχή
    Αθήνα, Κηφισιά
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    700/150
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801A 5G
    Φίλε George_Prix όπως ακριβώς τα έγραψες είναι. Απο εκεί μπορούμε να κατεβάσουμε το rFactor όπως και το patch του. Προσωπικά κατέβασα και το FSONE mod που διάβασα ότι είναι καλό. Όντως είναι πολύ καλό αλλά με τα αυτοκίνητα και τις πίστες του 2006.

    migf1 πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου σε ευχαριστούμε πολύ. Όποιος θέλει λεπτομέριες για το πως να κάνει "install" το game το pc μου είναι πάντα ανοιχτό και θα χαρώ να βοηθήσω.

    Το επόμενο βήμα να βρούμε skins ktl του 2007 και να δούμε πως παίζουμε οnline. Το ψάχνω και εγώ...

  7. #157
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    797
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14566/1006
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Pirelli (λευκό)
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όντως, το sim το κατεβάζετε από το επίσημο site (http://www.rfactor.net/). Συγκεκριμένα κατεβάζετε την έκδοση 1.150 και κατόπιν κατεβάζετε και περνάτε από πάνω το patch 1.250.
    Απο κει και πέρα, αγοράζετε μέσω πιστωτικής έναν κωδικό και το ξεκλειδώνετε (εκτός αν έχετε κανά... θείο ή άλλον γνωστό ) Στις εκδόσεις του... θείου έχει αναφερθεί πως τα αυτοκίνητα στους online αγώνες βγάζουν ζημιές στους τελευταίους γύρους!

    Χρήσιμες πληροφορίες για το rfactor θα βρείτε εδώ (3 σελίδες είναι μόνο). Ο παράδεισος του modding για το rfactor είναι το http://www.rfactorcentral.com. Για το FSONE 2006 έχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά λόγια, αλλά υπάρρχουν κανα-δυο ακόμα f1 mods για το sim. Και βρισκόμαστε όλοι σε αναμονή του f1 2007 από τους CDTP (οι ίδιοι που έβγαλαν το καταπληκτικό F1 2005).

    ΥΓ. Btw στην GVRteam ψάχνουμε να ανοίξουμε κι άλλα divisios πλην του Live For Speed. Αν καταλήξετε σε sim και ενδιαφέρεστε, παρέχουμε βοήθεια, προώθηση και χώρο στο φόρουμ και στο blog μας (σύντομα και στο website που ετοιμάζουμε), με αντάλλαγμα να αναλάβετε την οργάνωση του division (του όποιου προσομοιωτή συμφωνήσετε).

  8. #158
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Μολις εφτιαξα μια Ισπανια.
    Ελατε να παιξουμε οnline.

  9. #159
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Το χθεσινο μαλιστα.

    Κατι αρχισε να γινεται.

    Σε καποια φαση μαζευτηκαμε μεχρι και 7-8 ατομα και γενικα ειχε καλαμπουρι, πειραγματα και κυριως κοντρες.

  10. #160
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Και κατι ακομα που με προβληματισε

    Το Ηost της πιστας το εκανα εγω και με upload 256 που εχω, οταν μαζευτηκαμε γυρω στα 7 ατομα αρχισαν τα προβληματα

    Απο οτι ειπε ο Σπυρος (τον οποιο θα προσπαθησω να φερω στην παρεα μας)
    με 256 upload το maximum παικτων που μπορουν να παιξουν ειναι 8.

    Οποτε εκτος απο γρηγορους στην πιστα ψαχνουμε σιγα σιγα και για γρηγορους στη συνδεση, το οποιο στην Ελλαδα ειναι σα να ψαχνεις ψυλους στα αχυρα

  11. #161
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από migf1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως, το sim το κατεβάζετε από το επίσημο site (http://www.rfactor.net/). Συγκεκριμένα κατεβάζετε την έκδοση 1.150 και κατόπιν κατεβάζετε και περνάτε από πάνω το patch 1.250.
    Απο κει και πέρα, αγοράζετε μέσω πιστωτικής έναν κωδικό και το ξεκλειδώνετε (εκτός αν έχετε κανά... θείο ή άλλον γνωστό ) Στις εκδόσεις του... θείου έχει αναφερθεί πως τα αυτοκίνητα στους online αγώνες βγάζουν ζημιές στους τελευταίους γύρους!
    Aυτο και αν ειναι αρνητικο.
    Πιστευω πως ολοι αγαπαμε πολυ το θειο μας και αφου ειναι και ανοικτοχερης και μας τα στελνει αμαρτια ειναι να βαλουμε πιστωτικη.
    Απο την αλλη αν ισχυει αυτο που λεει ο migf1 (που δε μπορω να καταλαβω με τιποτα το λογο που θα μπορουσε να γινεται κατι τετοιο) ειναι μεγαλο προβλημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από migf1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το FSONE 2006 έχω ακούσει κι εγώ πολύ καλά λόγια, αλλά υπάρρχουν κανα-δυο ακόμα f1 mods για το sim. Και βρισκόμαστε όλοι σε αναμονή του f1 2007 από τους CDTP (οι ίδιοι που έβγαλαν το καταπληκτικό F1 2005).
    Το να παρατησουμε το F1 Challenge για να παιζουμε παλι με mod 2 χρονια πισω δε νομιζω οτι αξιζει τον κοπο.

    Εγω λεω να συνεχισουμε ετσι οπως ειμαστε και αν βγει αυτο το mod που λεει ο migf1 βλεπουμε.

  12. #162
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    797
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14566/1006
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Pirelli (λευκό)
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα με τις συνδέσεις το αντιμετωπίζουμε κι εμείς στο LFS και δυστυχώς δεν είναι θέμα παιχνιδιού, αλλά των υπερφορτωμένων dslam του ΟΤΕ. Οφείλετε δλδ σε packet-loss και δεν έχει να κάνει με το εύρος της γραμμής (φανταστείτε πως στη GVRteam όταν έχουμε αγώνες με περισσότερους από 10 συμμετέχοντες γυρίζουμε είτε σε απλό 56άρι modem είτε σε isdn.. υπάρχουν και 5-6 παιδιά που είναι σε πιο... αραιοκατηκημένες περιχοές -σε γραμμές dsl αναφέρομαι- που δεν έχουν ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά δυστυχώς αποτελούν την εξαίρεση).

    Σε ότι αφορά το rfactor, το κυριότερο κέρδος είναι ότι έχει πολύ καλύτερα physics από το f1rc, μιας και η μηχανή φυσικής του είναι η gMotor2 (η ίδια που χρησιμοποιεί και το GTR2), ενώ του F1C είναι η gMotor1. Και φυσικά έχει πολύ καλύτερα γραφικά, ήχο και online (θέλει κα ιισχυρότερο pc όμως). Το πρόβλημα με τις ζημιές στους τελευταίους γύρους, ο μόνος τρόπος να το επιβεβαιώσετε ή να το διαψεύσετε είναι να το δικιμάσετε οι ίδιοι, μιας κι εγώ δεν έχω... θείο, οπότε δνε μπορώ να σας πω σίγουρα (το μόνο που ξέρω σίγουρα είναι πως σε εμένα δεν έχει συμβεί ποτέ αυτό το πρόβλημα... είπαμε, δεν έχω θείο )

    Τελος, για το FSONE2006, αφορά νομίζω την περισνή χρονιά και όχι την προπέρσιινη και υπάρχουν επίσης skins του 2007 (σε ξεχωριστό download).

    Βασικά για αρχή προτείνω απλά να το δοκιμάσετε το rFactor, γιατί πιστεύω θα αυξήσει κατακόρυφα την ευχαρίστηση και το ενδιαφέρον σας. Ίσως όμως και όχι, εσείς θα είστε οι τελικοί κριτές.

  13. #163
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Τελικα το γυρισατε στο rfactor τωρα?

  14. #164
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα το γυρισατε στο rfactor τωρα?
    Mπα οχι.

    Απλα γνωμες μαζευουμε και βλεπουμε.

  15. #165
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Οποιος ξυπνησε κεφατος ας ελθει καμια βολτα απο Ισπανια

Σελ. 11 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. momo racing feedback
    Από kospoz στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-08, 22:25
  2. Τα καλύτερα racing παιχνίδια για PC
    Από pcman στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-07, 12:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας