Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γνώσεις τεχνικές δεν έχω πολλές, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να χαλάσει μια microsd κάρτα που έχω εδώ και 3 τρία μέσα στο κινητό LG 4X. Την τελευταία περίοδο είχαν χαθεί κάτι αρχεία μετά από πάγωμα και κάποια reboot που έκανε το κινητό διότι είχε πρόβλημα με σώσιμο docx αρχείου κάποια office εφαρμογή. Χάθηκαν κάποια αρχεία ήχου και φωτογραφίες κυρίως.
    Και μια μέρα δεν αναγνωρίζει την Kingston class 10 32gb που έχω και αυτό ήταν. Δεν την έχει αναγνωρίσει κανένα μέσο μέχρι τώρα, ούτε υπολογιστής, λάπτοπ, τίποτα, σαν να μην υπάρχει. 5 χρόνια εγγύηση δεν έχουν κανονικά αυτές οι κάρτες; Πρέπει να έχει κλείσει και το σκρουτζομάγαζο που την είχα πάρει..
    Αλλά δεν καταλαβαίνω τι συνέβη, έχω δεκαετιών SD κάρτες των 16mb και πολλές άλλες, ΚΑΙ μέσα σε κινητά και καμία δεν έχει ποτέ παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα. Μήπως από τη συνεχόμενη ζέστη μέσα στο κινητό μπορεί να χάλασε; Τι άλλο; Και υπάρχει τρόπος (λογικός) να την διορθώσω; Με την ίδια τιμή που την είχα πάρει περίπου πριν 3 χρόνια ήδη παρέλαβα 2 Kingston 64gb class 10, αλλά ρωτάω για να μη μου μείνει η απορία.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    εγώ έχω ξεπαστρέψει 1-2 από τα πολλά writes. Όχι σε κινητό βέβαια. Στη θέση σου δεν θα πολυέψαχνα. Απλά θα πήγαινα στην επόμενη.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #3
    Εγγραφή
    27-08-2005
    Περιοχή
    Σέρρες
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    268
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΕΡΡΕΣ
    Router
    ZHXHN H168N
    Καλημέρα,

    αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο θέμα με μια Samsung MicroSD 16GB αγορασμένη πριν 2 έτη.....ξαφνικά δεν την βλέπει το κινητό αλλά ούτε αναγνωρίζεται στον Η/Υ, σαν να μην υπάρχει πλέον......είχα πολλές φωτογραφίες και βίντεο μέσα που δεν θέλω να τα χάσω αλλά.....

    Καμιά λύση ?

    Δοκίμασα και σε Win10 αλλά και Ubuntu 16.04 LTS να διαβάσω με Card Reader (ενσωματωμένο στο laptop) αλλά και USB Stick MicroCD reader, μάταια......
    “…Μητρός τε και Πατρός τε και των άλλων προγόνων απάντων τιμιώτερον εστίν η Πατρίς και σεμνότερον και Αγιότερον και εν μείζονι μοίρα και παρά Θεοίς και ανθρώποις τοις νούν έχουσιν".
    ΣΩΚΡΑΤΗΣ δια γραφίδος ΠΛΑΤΩΝΟΣ (ΚΡΙΤΩΝ, 51, Α-Β)

Παρόμοια Θέματα

  1. Αναγνώριση εκτροπής από το κινητό
    Από nikan στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 11:53
  2. Πρόβλημα με το κινητό.
    Από Nikos Theodosiou στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-15, 14:05
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-15, 01:39
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-15, 20:43
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-15, 22:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας