Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    27-11-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ASUS DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Έπειτα από 9 χρόνια συνδρομητής στην Forthnet νομίζω ότι ήρθε ο καιρός να αλλάξω πάροχο λόγω της ΤΡΑΓΙΚΗΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ. Ξαφνικά πριν τρεις ημέρες εμφανίστηκε διαθεσιμότητα VDSL στην γραμμή μου στο web site της Forthnet ( έλεγχος διαθεσιμότητας). Το επιβεβαίωσα και μέσω του εκπροσώπου της Forthnet σε αυτό το forum και με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Ενώ για τρεις ημέρες φαινόταν ότι η αίτηση έχει καταχωρηθεί επιτυχώς σήμερα εντελώς ξαφνικά εξαφανίστηκε από το web site! Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών σήμερα μου είπαν μην ανησυχείτε υπήρξε ένα τεχνικό πρόβλημα και θα επαναπροωωθηθεί η αίτηση σας στον ΟΤΕ (VDSL μέσω KV). Μία ώρα αργότερα νέο τηλέφωνημα από την εξυπηρέτηση πελατών ότι δεν διατίθεται η υπηρεσία VDSL για την γραμμή μου. Το απόλυτο μπάχαλο.

    Επειδή είδα ότι τις τελευταίες ημέρες πολλοί είδαν ξαφνικά διαθεσιμότητα μάλλον πρόκειται για γενικότερο πρόβλημα της Forthnet. Τραγική εξυπηρέτηση...

  2. #2
    Εγγραφή
    19-04-2016
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pkalaits Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπειτα από 9 χρόνια συνδρομητής στην Forthnet νομίζω ότι ήρθε ο καιρός να αλλάξω πάροχο λόγω της ΤΡΑΓΙΚΗΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ. Ξαφνικά πριν τρεις ημέρες εμφανίστηκε διαθεσιμότητα VDSL στην γραμμή μου στο web site της Forthnet ( έλεγχος διαθεσιμότητας). Το επιβεβαίωσα και μέσω του εκπροσώπου της Forthnet σε αυτό το forum και με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Ενώ για τρεις ημέρες φαινόταν ότι η αίτηση έχει καταχωρηθεί επιτυχώς σήμερα εντελώς ξαφνικά εξαφανίστηκε από το web site! Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών σήμερα μου είπαν μην ανησυχείτε υπήρξε ένα τεχνικό πρόβλημα και θα επαναπροωωθηθεί η αίτηση σας στον ΟΤΕ (VDSL μέσω KV). Μία ώρα αργότερα νέο τηλέφωνημα από την εξυπηρέτηση πελατών ότι δεν διατίθεται η υπηρεσία VDSL για την γραμμή μου. Το απόλυτο μπάχαλο.

    Επειδή είδα ότι τις τελευταίες ημέρες πολλοί είδαν ξαφνικά διαθεσιμότητα μάλλον πρόκειται για γενικότερο πρόβλημα της Forthnet. Τραγική εξυπηρέτηση...
    Το ίδιο και σε εμένα φιλε.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    πραγματικά απαραδεκτο!!!! τουλαχιστον υπαρχει μια σωστη ενημερωση ποτε θα έχει? ή απλα οποιος θελει VDSL θα πρεπει να παει στον ΟΤΕ?

  4. #4
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πραγματικά απαραδεκτο!!!! τουλαχιστον υπαρχει μια σωστη ενημερωση ποτε θα έχει? ή απλα οποιος θελει VDSL θα πρεπει να παει στον ΟΤΕ?
    Αν cosmote θα σου βγάλει την διαθεσιμότητα, μετά από λίγες βδομάδες θα δώσουν και άλλοι.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-11-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ASUS DSL-AC68U
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς ενώ έχουν αναβαθμιστεί όλες οι καμπίνες της περιοχής (Νέα Σμύρνη) αυτή στην οποία ανήκει η γραμμή δεν έχει αναβαθμιστεί και μάλλον δεν θα γίνει ποτέ γιατί είναι κοντά στο κέντρο του ΟΤΕ (600 μέτρα). Η Cosmote παρέχει VDSL από τοαστικό κέντρο (μέχρι 30 Mbps) με αναμενόμενη ταχύτητα σύνδεσης μέχρι 28 Mbps οπότε το value for money είναι πολύ μικρό.

  6. #6
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από romankonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν cosmote θα σου βγάλει την διαθεσιμότητα, μετά από λίγες βδομάδες θα δώσουν και άλλοι.
    καλα στην δουλεια μου οτε εχουμε ετσι κι αλλιως, ας ερθει στο κεντρο Αθηνας και βλεπουμε, μας εχουν αφησει τελευταιους!

  7. #7
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα στην δουλεια μου οτε εχουμε ετσι κι αλλιως, ας ερθει στο κεντρο Αθηνας και βλεπουμε, μας εχουν αφησει τελευταιους!
    Ξέρεις γιατί; Εγώ νομίζω ότι, το κέντρο της αθήνας έχει μεγάλη πλεονέκτημα και έχει αρκετή δουλειά, και να αναλαμβάνει μια η δύο ομάδες για επέκταση δικτύου είναι λίγα. Υπολογίζω ότι χριαζεται πάνω από 10 ομάδες συνεργείων για την επέκταση δικτύου στο κέντρο. Για αυτό το λόγο, θέλουν να αποκτήσουν περιοχές της αθήνας και μετά όλοι θα πάρουν στα χέρια τους το κέντρο της αθήνας. Ειναι παρα πολυ δυσκολο αυτο, αλλα θα το καταφέρουν.

  8. #8
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, οπως ειπε φιλαρακι που δουλευει τεχνικος στον ΟΤΕ θελουν να επεκτεινουν το δικτυο γρηγορα σε ποσοστο καλυψης, για να γινει αυτο πρεπει να πανε σε ευκολες περιοχες πρωτα, στο κεντρο Αθηνας ειναι χαλια τα πραγματα, για να κανουν δουλεια πρεπει να γινει χαμος. Θα γινει καποια στιγμη αλλα προς το τελος. Οπως μου ειπε το χρονοδιαγραμμα ειναι οτι μεχρι τελος του 2018 θα εχουν ΟΛΟΙ VDSL.
    Eλπιζω να μην μεινουμε τελευταιοι...

  9. #9
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.812
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Φυσικα και δεν θα εχουν ΟΛΟΙ vdsl στο τελος του 2018.
    Στο δημο Αθηναιων δεν εχουν συμφωνησει πως θα εγκατασταθουν οι καμπινες γιατι απλα δεν υπαρχει χωρος σε πολλες περιπτωσεις.

    Μπορει να μην μπει ποτε vdsl απο καμπινα στο δημο Αθηναιων.

  10. #10
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εχω 2 ατομα που ειναι στον ΟΤΕ τεχνικοι σε εγκαταστασεις απλα λεω τι ειπαν και τι λενε εκει.
    Δε νομιζω οτι δεν θα εχουμε ποτε! απλα θα αργησει περισσοτερο αλλα σε καθε περιπτωση πριν το τελος του 2018.
    αμα θελει καποιος να κανει κατι τροποι υπαρχουν, οταν δεν θελει να ζημωσει λεει η σοφη παροιμια 40 μερες κοσκινιζει.....απλα τα πραγματα!

  11. #11
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pkalaits Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπειτα από 9 χρόνια συνδρομητής στην Forthnet νομίζω ότι ήρθε ο καιρός να αλλάξω πάροχο λόγω της ΤΡΑΓΙΚΗΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ. Ξαφνικά πριν τρεις ημέρες εμφανίστηκε διαθεσιμότητα VDSL στην γραμμή μου στο web site της Forthnet ( έλεγχος διαθεσιμότητας). Το επιβεβαίωσα και μέσω του εκπροσώπου της Forthnet σε αυτό το forum και με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Ενώ για τρεις ημέρες φαινόταν ότι η αίτηση έχει καταχωρηθεί επιτυχώς σήμερα εντελώς ξαφνικά εξαφανίστηκε από το web site! Σε τηλεφωνική επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών σήμερα μου είπαν μην ανησυχείτε υπήρξε ένα τεχνικό πρόβλημα και θα επαναπροωωθηθεί η αίτηση σας στον ΟΤΕ (VDSL μέσω KV). Μία ώρα αργότερα νέο τηλέφωνημα από την εξυπηρέτηση πελατών ότι δεν διατίθεται η υπηρεσία VDSL για την γραμμή μου. Το απόλυτο μπάχαλο.

    Επειδή είδα ότι τις τελευταίες ημέρες πολλοί είδαν ξαφνικά διαθεσιμότητα μάλλον πρόκειται για γενικότερο πρόβλημα της Forthnet. Τραγική εξυπηρέτηση...
    Τα ίδια τράβηξα και εγώ.. Και μάλιστα ΕΠΙΜΕΝΑΝ ότι θα πάρω VDSL από καμπίνα... Μετά το Πάσχα και εγώ αλλάζω πάροχο.. Πραγματικά με κούρασαν. Τους έκανα και μια καταγγελία γιατί τα ήθελε ο τέτοιος τους!!!

  12. #12
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Η πολητικη του οτε ειναι αυτη σταδιακα κανουν επεκταση σε vdsl..πατρα κεντρο δεν εχει ενω παραλια πατρων τωρα βαζουν..τει και πανεπιστήμιο εχουν βαλη..Ευχαριστώ

Παρόμοια Θέματα

  1. TG589vn v3 από forthnet VDSL 50
    Από perfecto στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 292
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-16, 23:36
  2. Διαθεσιμότητα VDSL
    Από invincible στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-16, 18:17
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-16, 08:57
  4. Διαθεσιμότητα VDSL Ερυθρές Αττικής
    Από meletis στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-15, 15:39
  5. Forthnet VDSL απο KV
    Από aekaraole123 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-15, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας