Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα,

    έχω εδώ και πολλά χρόνια ένα fritzbox fon ata 1020 το οποίο χρησιμοποιώ πλέον μόνο για την τηλεφωνία για να ξεχωρίζω 2 νούμερα που έχω στην ίδια γραμμή ΟΤΕ σε 2 διαφορετικές συσκευές και για έχω και το αρχείο των κλήσεων του κάθε extension (εισερχόμενες, εξερχόμενες και αναπάντητες). Θα ήθελα να έχει η συσκευή και δυνατότητα να μπλοκάρει συγκεκριμένα νούμερα εισερχόμενων κλήσεων (διαφημιστικές κλπ κλπ) αλλά δεν γίνεται. Οπότε ψάχνω μια νέα συσκευή που να έχει τις δυνατότητες αυτές. Διάβασα για το 7140 αλλά λένε οτι δέχεται μόνο μέχρι 32 τηλέφωνα-κανόνες για την απόρριψη κλήσεων. Υπάρχει κάποια άλλη που να δέχεται περισσότερα; Υπάρχει ίσως γενικά κάποια άλλη καλύτερη συσκευή για την απλή αυτή δουλειά;

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κανείς;;

  3. #3
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα,

    Καλύτερη λύση είναι να στήσεις το δικό σου τηλεφωνικό κέντρο αλλά αυτό δεν είναι εύκολο για αρκετό κόσμο.

    Στο Fritzbox μπορείς να καταχωρίσεις τα νούμερα που γνωρίζεις(whitelist) και όλα τα υπόλοιπα να τα κάνεις άμεση προώθηση σε τηλεφωνητή πχ μπορείς να λες δεν γνωρίζω τον αριθμό από τον οποίο καλείτε παρακαλώ αφήστε μήνυμα και να σου έρχεται email άμεσα με το μήνυμα οπότε εάν έχεις smartphone και διαβάζεις τα email είναι βολικό. Έτσι ξεπερνάς τον περιορισμό των 30 αριθμών

    Το συγκεκριμένο σενάριο μου έχει δουλέψει άψογα με FRITZbox 7390 . Νομικά δε ξέρω πόσο στέκει, αλλά όλες οι εταιρίες που σε ενοχλούν παρόλο που είσαι εγγεγραμμένος στο μητρώο του άρθρου 11, εν μέρη όταν καλούνε δέχονται την ηχογράφηση από τον τηλεφωνητή σου, οπότε έχεις κάτι στα χέρια σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις μήνυση καταγγελία κλπ
    Τα λέω αυτά γιατί οι εταιρίες δεν σέβονται ΤΙΠΟΤΑ και ΚΑΝΕΝΑ και από ότι φαίνεται υπάρχει αυξάνουσα πορεία της τηλεφωνικής απάτης και του τηλεφωνικού σπαμ .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lagman : 02-06-16 στις 10:49.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πήρα τελικά ένα 7140 αλλά δεν λέει να συνδεθεί με το netmod.. Θα ανοίξω σχετικό θέμα γιατι δεν έχει να κάνει με τον τίτλο αυτού εδώ του θέματος.

Παρόμοια Θέματα

  1. Ote wifi fon.
    Από babaliaris στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 272
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-21, 23:42
  2. Fritzbox 7390 + GSM dongle για τηλεφωνία.
    Από gsan στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-18, 20:22
  3. Fritzbox fon Wlan 7140
    Από NetJim στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-16, 11:33
  4. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-15, 00:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας