Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:

    Για να μπορεί να υποστηρίζει καλύτερα την καθημερινότητα των συνδρομητών του, ο Όμιλος ΟΤΕ αναπτύσσει ταχύτατα τα δίκτυα νέας γενιάς, σε σταθερή και κινητή τηλεφωνία, αυξάνοντας την πληθυσμιακή τους κάλυψη, την ταχύτητα και την χωρητικότητά τους, ενώ φροντίζει να προσφέρει τις πιο καινοτόμες υπηρεσίες.

    No1 σε πληθυσμιακή κάλυψη

    Στην κινητή τηλεφωνία, η πληθυσμιακή κάλυψη COSMOTE 4G αυξήθηκε σε 85%, παραμένοντας Νο1 με μεγάλη διαφορά από τον ανταγωνισμό . Αντίστοιχα, η πληθυσμιακή κάλυψη του δικτύου 4G+, που λανσαρίστηκε τον Ιανουάριο του 2015, έφθασε ήδη το 64%.

    Στη σταθερή τηλεφωνία συνεχίζεται δυναμικά η επέκταση του δικτύου οπτικών ινών, δίνοντας πρόσβαση στις ταχύτητες VDSL σε περισσότερα από 2 εκατομμύρια νοικοκυριά και επιχειρήσεις, δηλαδή πάνω από το 42% των τηλεφωνικών συνδέσεων της χώρας, με στόχο το ποσοστό αυτό να ξεπεράσει το 47% (2,25 εκατομμύρια νοικοκυριά και επιχειρήσεις) στο τέλος του 2016.

    Οι καλύτερες ταχύτητες internet & πρωτοποριακές υπηρεσίες

    Μέσω των δικτύων COSMOTE, οι συνδρομητές έχουν πρόσβαση σε υψηλές ταχύτητες internet, που κάνουν την εμπειρία πλοήγησης απολαυστική. Με το δίκτυο κινητής 4G+, το mobile internet της COSMOTE είναι το μοναδικό στην Ελλάδα (και από τα ελάχιστα στην Ευρώπη) που αγγίζει τα 375 Mbps, ενώ σύντομα θα φτάσει έως και τα 500 Mbps, ταχύτητες που πρώτη η COSMOTE παρουσίασε στην Ελλάδα. Στη σταθερή τηλεφωνία οι ταχύτητες VDSL έως 50 Mbps κάνουν το downloading και το streaming πιο γρήγορα από ποτέ, ενώ επιτρέπουν πολλές ηλεκτρονικές συσκευές ταυτόχρονα online.

    Mε την πρωτοποριακή υπηρεσία COSMOTE Home Speed Booster, οι συνδρομητές COSMOTE Home Double Play μπορούν να αυξήσουν την ταχύτητα του σταθερού τους Internet, μέσω δικτύου κινητής COSMOTE και να απολαμβάνουν ταχύτητες έως και 100 Μbps. Παράλληλα με τις ταχύτητες πρόσβασης, ο όμιλος ΟΤΕ αναβαθμίζει τόσο την διεθνή διασύνδεση Internet όσο και το σύνολο των διασυνδέσεων του ΙΡ δικτύου κορμού του σε nX100Gbps, για την καλύτερη διαχείριση του συνεχώς αυξανόμενου όγκου κίνησης δεδομένων.

    thelifenetwork.gr

    «Με τα δίκτυά μας υποστηρίζουμε την καθημερινότητα των πελατών μας. Θέλουμε να τους προσφέρουμε καινοτόμες υπηρεσίες, που διευκολύνουν και αναβαθμίζουν την ποιότητα της ζωής τους, και τη δυνατότητα να μοιράζονται τις εμπειρίες τους με ταχύτητα και αξιοπιστία, όποτε και όπου εκείνοι επιθυμούν. Γι’ αυτό και η νέα καμπάνια μας είναι βασισμένη σε πραγματικές ιστορίες πελατών μας. Ιστορίες στις οποίες τα δίκτυά μας υποστήριξαν ουσιαστικά τη ζωή των ανθρώπων», δήλωσε σχετικά ο Executive Director Οικιακών Πελατών του Ομίλου ΟΤΕ, κ. Κώστας Νεμπής.

    Μέσα από τη νέα διαφημιστική καμπάνια, που βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα, οι καταναλωτές καλούνται να επισκεφθούν την ιστοσελίδα thelifenetwork.gr για να περιγράψουν τη δική τους θετική εμπειρία από τη χρήση των δικτύων COSMOTE. Δύο τυχεροί θα δουν τις ιστορίες τους να γίνονται τα επόμενα διαφημιστικά σποτ COSMOTE.

    Πηγή: Cosmote

  2. #2
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    ΘΕΤΙΚΑ:Αναπτυξη δικτυων γρηγορα και νεες υπηρεσιες
    ΑΡΝΗΤΙΚΑ:Αυξησεις!
    ΥΓ:ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    συμφωνω με τον MIKU και να συμπληρωσω εδω στο Περιστερι ειναι ο αδερφος μου και δεν εχει γραμμη.....

  4. #4
    Εγγραφή
    10-01-2005
    Περιοχή
    ΦΛΩΡΙΝΑ
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    COSMOTE DATA 4G
    Router
    TP-LINK X20 4G MESH WIFI
    ΚΛΕΦΤΕΣ- ΨΕΥΤΕΣ

    ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑΝ VSDL 50 ΕΝΩ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΟΥΤΕ 6

    ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΕΕΤΤ

    ΣΚΕΤΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.....

  5. #5
    Εγγραφή
    13-11-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15500/1900
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    ZTE H108N
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ λέω να φέρουν κάνα VDSL πρός αιγάλεω νίκαια κερατσίνι δραπετσώνα που έχουμε τεράστιο πρόβλημα!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    και εγω λεω να φερουν και στο κεντρο Αθηνας......

  7. #7
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Περιμένω με αδημονία, από το 2012, να έρθει το VDSL στη Νέα Φιλαδέλφεια, που κατοικώ, εδώ και 37 χρόνια! Τα 36 από αυτά είμαι πελάτης της COSMOTE(OTE)!
    Ενώ έχω συμβόλαιο ADSL 24-1, δυστυχώς διαθέτω μόνο 11-0,725!!! Επιτέλους κάνετε κάτι και για μας, μέσα στην Αττική! Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος maravegias : 15-06-16 στις 07:43.
    Γερ.Μαραβέγιας

  8. #8
    Εγγραφή
    03-05-2013
    Μηνύματα
    572
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    μετα τις αυξησεις ειπαν εκει στο marketing οι παχουλομισθοι προισταμενοι ας πλασαρουμε τπτ τυπου νεα δικτυα να τους παραμυθιασουμε λιγο...

  9. #9
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    και χαιδαρι μαυρο χαλι ειμαστε... πανω απο 13mbps δεν...

  10. #10
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maravegias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένω με αδημονία, από το 2012, να έρθει το VDSL στη Νέα Φιλαδέλφεια, που κατοικώ, εδώ και 37 χρόνια! Τα 36 από αυτά είμαι παλάτης της COSMOTE(OTE)!
    Ενώ έχω συμβόλαιο ADSL 24-1, δυστυχώς διαθέτω μόνο 11-0,725!!! Επιτέλους κάνετε κάτι και για μας, μέσα στην Αττική! Ευχαριστώ για τη φιλοξενία.
    και εγω τοσα χρονια αλλα κοντα κεντρο Αθηνας και τωρα μονο 8mbps.....
    υπομονη ολα θα γινουν σιγα σιγα!

  11. #11
    Εγγραφή
    02-01-2011
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    TP LINK TDW8970/ASUSAC88U
    SNR / Attn
    (dB) / 19.5(dB)
    Σε περιοχή των Μεγαρων χρειάστηκε να περιμένουμε ως το 2010 για adsl. Ταχυτητες σταθερα πάνω απο 20mbps. Vdsl δεν...
    There is no spoon!

  12. #12
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    μιας και λεμε και για κινητη να πω οτι εδω και μερικα χρονια εχω whats up ΠΑΝΤΑ με ιντερνετ, αλλα το κινητο μου ειναι Η+ οχι 4G, εχω τωρα και στικακι 4G, δοκιμασμενα και τα 2 στα ιδια μερη και σημεια εχω δει τον τελευταιο καιρο δραματικη πτωση σηματος! κριμα πραγματικα......και μετα λενε για αναπτυξη δικτυων!!!!! εγω βλεπω υποαναπτυξη παντως.....βεβαια οπως ειχε γινει πριν χρονια μπορει να αποξηλωσαν παλι παρανομες κεραιες κινητης.
    Τωρα που εγινε portal της ΕΕΤΤ για αυτες καποιοι κατοικοι περιοχων κυριως ηλικιωμενοι εχουν λυσαξει με καταγγελιες, και αλλα τετοια! κριμα....πχ εδω μια σελιδα απο Βολο στο FB https://www.facebook.com/voloskeraies/?fref=nf
    για την VDSL βλεπω εργα κοντα μου σε γειτονικες περιοχες και μπορω να πω 100% οτι προχωρανε γρηγορα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 14-06-16 στις 17:42.

  13. #13
    Το avatar του μέλους GTrik
    GTrik Guest
    Μπορεί να προχωράνε γρήγορα και καλό είναι αυτό σε κάποιες περιοχές, αλλά Πάτρα βλέπεις πόλη λίγες καμπίνες και αυτές σπαστές 4 από εδώ 5 από εκεί και αυτές πάνε με ρυθμό χελώνας.

  14. #14
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Μηνύματα
    1.094
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GTrik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να προχωράνε γρήγορα και καλό είναι αυτό σε κάποιες περιοχές, αλλά Πάτρα βλέπεις πόλη λίγες καμπίνες και αυτές σπαστές 4 από εδώ 5 από εκεί και αυτές πάνε με ρυθμό χελώνας.
    Έτσι ακριβώς .....ρυθμό χελώνας !!
    Eίστε καλά ή να βάλω τις φωνές....!!!!!

  15. #15
    Εγγραφή
    30-04-2013
    Μηνύματα
    297
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexisnik199111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα τις αυξησεις ειπαν εκει στο marketing οι παχουλομισθοι προισταμενοι ας πλασαρουμε τπτ τυπου νεα δικτυα να τους παραμυθιασουμε λιγο...
    +1
    Μια ανακοίνωση που έγινε απλά για να γίνει και τίποτα περισσότερο. Αοριστολογίες και αερολογίες χωρίς να αναφέρει κάτι συγκεκριμένο.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 15:43
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-16, 23:48
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-15, 21:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας