Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας παιδια!!Θελω να κανω flash την rom σε ενα tablet e-star beauty hd quad core mid7188.Τον τροπο τον εχω βρει εδω για ubuntu και εδω για windows.Προτιμω ομως να το κανω απο ubuntu.Μου λειπει ομως το firmware(image)της συσκευης.Το μονο που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι αυτο εδω αλλα ειναι αρχειο exe και φοβαμαι να το τρεξω.Επισης οταν παω να τρεξω το livesuit σε windows μου βγαζει κατι μηνυματα οτι λειπουν οι drivers κατι τετοιο και δισταζω να προχωρησω.Αυτο που θα ηθελα ειναι να μου πειτε αν μπορειτε που μπορω να βρω το firmware(στο site του κατασκευαστη δεν το εχει).Ευχαριστω.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Εδώ έχει κάποιες πληροφορίες για τη χρήση του live suite καθώς και διάφορα σχόλια που είναι χρήσιμα:
    http://www.androidsoldier.com/2013/0...-tutorial.html
    Αν δεν έχει το firmware η σελίδα του κατασκευαστή, καλύτερα να μην το προχωρήσεις πάντως(ειδικά το link που παραθέτεις μάλλον fake είναι, αφού είναι .exe). Από μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δε φαίνεται να υπάρχει. Πάντως τα κινέζικα τάμπλετς έχουν πολλούς κλώνους με παρόμοια χαρακτηριστικά και μπορεί να κάνει κάποιο άλλο, γι' αυτό θα πρέπει αρχικά να αποθηκεύσεις αυτό που έχεις(το live suite έχει νομίζω αυτή τη δυνατότητα) ώστε να μπορείς να επαναφέρεις τη συσκευή και ν' αρχίσεις να φλασάρεις διάφορα. Θα πρέπει βέβαια να βρεις πρώτα πληροφορίες για το hardware της συσκευής(cpu, gpu, touch screen κλπ) ώστε να φλασάρεις firmware για συσκευές με όσο το δυνατόν παρεμφερές hardware. Υπήρχε μια σελίδα πριν 2-3 χρόνια, το:
    http://www.techknow.me/forum/index.php
    που είχε πολλές πληροφορίες, διάφορα firmware και εργαλεία για την ανάκτηση των παραπάνω πληροφοριών από το τρέχων firmware της συσκευής, αλλά τελευταία έχει αλλάξει και δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη πρόσβαση σε όλο αυτό το υλικό. Θέλει αρκετό ψάξιμο πάντως από τη στιγμή που δεν υπάρχει επίσημο firmware για κατέβασμα από τον κατασκευαστή της συσκευής.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    220
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaxus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ έχει κάποιες πληροφορίες για τη χρήση του live suite καθώς και διάφορα σχόλια που είναι χρήσιμα:
    http://www.androidsoldier.com/2013/0...-tutorial.html
    Αν δεν έχει το firmware η σελίδα του κατασκευαστή, καλύτερα να μην το προχωρήσεις πάντως(ειδικά το link που παραθέτεις μάλλον fake είναι, αφού είναι .exe). Από μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δε φαίνεται να υπάρχει. Πάντως τα κινέζικα τάμπλετς έχουν πολλούς κλώνους με παρόμοια χαρακτηριστικά και μπορεί να κάνει κάποιο άλλο, γι' αυτό θα πρέπει αρχικά να αποθηκεύσεις αυτό που έχεις(το live suite έχει νομίζω αυτή τη δυνατότητα) ώστε να μπορείς να επαναφέρεις τη συσκευή και ν' αρχίσεις να φλασάρεις διάφορα. Θα πρέπει βέβαια να βρεις πρώτα πληροφορίες για το hardware της συσκευής(cpu, gpu, touch screen κλπ) ώστε να φλασάρεις firmware για συσκευές με όσο το δυνατόν παρεμφερές hardware. Υπήρχε μια σελίδα πριν 2-3 χρόνια, το:
    http://www.techknow.me/forum/index.php
    που είχε πολλές πληροφορίες, διάφορα firmware και εργαλεία για την ανάκτηση των παραπάνω πληροφοριών από το τρέχων firmware της συσκευής, αλλά τελευταία έχει αλλάξει και δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμη πρόσβαση σε όλο αυτό το υλικό. Θέλει αρκετό ψάξιμο πάντως από τη στιγμή που δεν υπάρχει επίσημο firmware για κατέβασμα από τον κατασκευαστή της συσκευής.
    ΟΚ φιλε!!Σ'ευχαριστω πολυ!!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-16, 22:53
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-16, 10:22
  3. ODROID-U3 - Quad Core 1.7 Ghz - 2GB RAM
    Από bomberb17 στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-15, 14:05
  4. Πρόβλημα με ιους σε tablet.
    Από dimitris777 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-15, 03:06
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-15, 20:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας