Σελ. 21 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 1161
  1. #301
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Δυσκολο να ανακτησεις το οτιδηποτε τωρα. Το να προσπαθησεις να διορθωσεις το προβλημα σου ειναι πιο εφικτο. Περα απο τους drivers (στους οποιους λογικα σιγουρευτηκες οτι κατεβασες την σωστη εκδοση) εβαλες ολες τις αλλες ενημερωσεις του λειτουργικου; Κοιταξες στην διαχειριση εργασιων ποιες αλλες διεργασιες τρεχουν μπας και κολλαει καποια και κρεμαει ολο το συστημα;
    Quality is not an act, it is a habit.

  2. #302
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσκολο να ανακτησεις το οτιδηποτε τωρα. Το να προσπαθησεις να διορθωσεις το προβλημα σου ειναι πιο εφικτο. Περα απο τους drivers (στους οποιους λογικα σιγουρευτηκες οτι κατεβασες την σωστη εκδοση) εβαλες ολες τις αλλες ενημερωσεις του λειτουργικου; Κοιταξες στην διαχειριση εργασιων ποιες αλλες διεργασιες τρεχουν μπας και κολλαει καποια και κρεμαει ολο το συστημα;
    Εβαλα τους ιδιους drivers που μου χαν δωσει απο το πλαισιο της μητρικης πρωτα (chaintech) μετα της καρτας γραφικων αλλα μου βγαλε μηνυμα οτι οι drivers της καρτας που παω να εγκαταστησω ειναι παλιοτεροι απο αυτους που ηδη ειχε το λειτουργικο που κατεβασα και απορησα γιατι ειχα με servica pack 3 και τωρα κατεβασα με service pack 2.Οποια εκδοση windows και αν κατεβαζα το ιδιο δε θα ηταν?Επειδη ειμαι λιγο ασχετος κιολας πρεπει να κατεβασω windows που να ταιριαζουν με τη καρτα γραφικων και τη μητρικη που χω?Πως μπορω να το δω αυτο?

  3. #303
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να υπενθυμίσω πως τα Windows δεν κατεβάζονται, εκτός αν είστε στην κατηγορία των φοιτητών που έχουν πρόσβαση από την σχολή τους.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #304
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    430
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υπενθυμίσω πως τα Windows δεν κατεβάζονται, εκτός αν είστε στην κατηγορία των φοιτητών που έχουν πρόσβαση από την σχολή τους.
    Ναι συγνωμη αλλα ειμαι σε τετοιο πανικο με αυτο που επαθα που μονο εδω πιστευα πως θα βρω μια λυση....

  5. #305
    Εγγραφή
    11-06-2008
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    ISP
    On Telecoms
    Router
    pirelli
    Smile
    σε ολους εσας που βοηθατε αλληλους.Δεν εχω βγαλει ασφαλη συμπερασματα,αν και διαβασα απο την αρχη,θελω τα φωτα σας,αν ειναι δυνατον!!Λοιπον,εχω ενα εξ.σκληρο WD 500 giga,o οποιος ηταν χωρισμενος σε 3 partition(50 gb,150gb και 300gb,ή καπως ετσι δεν θυμαμαι καλα).Στην προσπαθεια μου να τα κανω 1 partition με το paragon partition manager,δημιουργηθηκαν, ενα με 25 Gb το οποιο το βλεπει κανονοκα στο My computerκαι ανοιγει κανονικα και ενα αλλο 442 Gb το οποιο φαινεται στο my computer αλλα δεν ανοιγει και λεει οτι θελει φορματ και ειναι Raw και μπλε κτλκτλ.....Τι κανουμε τωρα μαγκες μου Οσκληρος εχει mp3 ταινιες αλλα αυτο που με καιει ειναι οι φωτο και τα βιντεακια του μικρουλη μας για ευνοητους λογους

  6. #306
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Περιοχή
    Κυπριαδου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.148
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritz 5530
    Εγω κλαιω παντως 500 gb west.dig...Πηγα να κανω search ενα τραγουδακι και κολλησαν ολα..Και χαθηκε ο δισκος απο το my computer..Φιλοτιμες προσπαθειες απο ξαδελφο κομπιουτερα απεβησαν ακαπρπες..
    Τελικα ο δικσος πηγε σε εταιρια ανακτησης δεδομενων..και εκει τιποτα...πανε 250 gb formula 1
    OS1: Windows 10,MoBo:Gigabyte Aorus 7 X299, CPU:Ι9-7900X,RAM:G.Skill DDR4 64GB,GPU:MSI 3080 RTX ,PSU:Corsair HX1500i ,SSD1:Samsung 970PRO 512GB SSD 2: Sandisk Ultra 2 960GB,HDD:21 TB W/D, Case:CoolerMaster Cosmos 2,CPU Cooler:Corsair H150i Pro, Monitor: Samsung Odyssey G7 32',Various: Logitech Z550,Keyboard:Logi G915

  7. #307
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    baudtec
    Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το φορητό μου υπολογιστή δεν διαβάζει από τον σκληρό εσωτερικό του δίσκο. Ενώ έχει ρεύμα δείχνει ότι δεν διαβάζει το σκληρό. Δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη. Δεν μπορεί να διαβάσει από το dvd . τι να κάνω?

  8. #308
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    φίλη είχε πρόβλημα με το pc,το Nod32 βρήκε κάτι ιούς και δοκίμασε να τους βγάλει.
    μετά την επανεκκίνηση τα windows(XP) δεν φορτώνουν.
    μόλις πάνε να φορτώσουν το pc κάνει επανεκκίνηση κάθε φορά.
    τον πήγε σε γνωστή αλυσίδα καταστημάτων και της είπαν ότι έχει πρόβλημα ο σκληρός και δεν μπορούν να ανακτήσουν τα δεδομένα.
    μήπως γνωρίζουμε κάποιες εταιρίες για ανάκτηση δεδομένων;

    ευχαριστώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dpa2006 : 31-10-09 στις 22:02.

  9. #309
    Εγγραφή
    28-05-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    baudtec
    Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το φορητό μου υπολογιστή δεν διαβάζει από τον σκληρό εσωτερικό του δίσκο. Ενώ έχει ρεύμα δείχνει ότι δεν διαβάζει το σκληρό. Δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη. Δεν μπορεί να διαβάσει από το dvd . τι να κάνω?

  10. #310
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpa2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φίλη είχε πρόβλημα με το pc,το Nod32 βρήκε κάτι ιούς και δοκίμασε να τους βγάλει.
    μετά την επανεκκίνηση τα windows(XP) δεν φορτώνουν.
    μόλις πάνε να φορτώσουν το pc κάνει επανεκκίνηση κάθε φορά.
    τον πήγε σε γνωστή αλυσίδα καταστημάτων και της είπαν ότι έχει πρόβλημα ο σκληρός και δεν μπορούν να ανακτήσουν τα δεδομένα.
    μήπως γνωρίζουμε κάποιες εταιρίες για ανάκτηση δεδομένων;

    ευχαριστώ.
    Μπορεί να βιάστηκε ο υπάλληλος με τη «διάγνωση», κάντε μια προσπάθεια με ένα live CD, π.χ. του Ubuntu.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasaras1234 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το φορητό μου υπολογιστή δεν διαβάζει από τον σκληρό εσωτερικό του δίσκο. Ενώ έχει ρεύμα δείχνει ότι δεν διαβάζει το σκληρό. Δεν ανοίγει καθόλου η οθόνη. Δεν μπορεί να διαβάσει από το dvd . τι να κάνω?
    Το μοτέρ του δίσκου ακούγεται; Κάνει κάποιο θόρυβο; Το ανεμιστηράκι και τα λαμπάκια του laptop ανάβουν;
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  11. #311
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να βιάστηκε ο υπάλληλος με τη «διάγνωση», κάντε μια προσπάθεια με ένα live CD, π.χ. του Ubuntu.

    Το μοτέρ του δίσκου ακούγεται; Κάνει κάποιο θόρυβο; Το ανεμιστηράκι και τα λαμπάκια του laptop ανάβουν;
    το μοτέρ ακούγεται,ιδιαίτερο θόρυβο για ανησυχία δεν κάνει.
    κάνει συνεχώς restart μόλις πάει να φορτώσει XP,δηλαδή μετά τη γνωστή εικόνα για είσοδο στο λειτουργικό,κάνει restart.
    από τον Monomaxo v3.0 πήρα ένα mount error για το ntfs file system επίσης σε μερικά reboot έβλεπε τον HDD ως usb stick.
    Edit: [ παράλειψη μου: είναι dekstop και σκέφτηκα να βγάλω το σκληρό και να πάει σε άλλο pc. ]

  12. #312
    Εγγραφή
    03-12-2003
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.523
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    9.447 / 1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    SpeedTouch ST780WL
    SNR / Attn
    12.5(dB) / 25.5(dB)
    Καλησπέρα. Εβαλα σε ένα Compaq notebook να κάνω recovery. Ο δίσκος αποτελούταν από δύο partition. Εκανα το recovery και τα δεδομενα του δευτερου partition χαθηκαν καθώς τα δύο partition ενώθηκαν. Τι μπορούμε να κάνουμε;

  13. #313
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτά:
    Active@ Partition Recovery
    DiskInternals Partition Recovery

    δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ίσως σε βοηθήσουν.

  14. #314
    Εγγραφή
    03-12-2003
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.523
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    9.447 / 1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    SpeedTouch ST780WL
    SNR / Attn
    12.5(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpa2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα αυτά:
    Active@ Partition Recovery
    DiskInternals Partition Recovery

    δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ίσως σε βοηθήσουν.
    To DiskInternals Partition Recovery αψογο πρόγραμμα. Βρήκε τα πάντα. Ομως, πάνω στον ενθουσιασμό μου, δεν βρήκα πρώτα τα πιο σημαντικά και γράφτηκαν άλλα από πάνω και τώρα την πάτησα...

  15. #315
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cacofonix Εμφάνιση μηνυμάτων
    To DiskInternals Partition Recovery αψογο πρόγραμμα. Βρήκε τα πάντα. Ομως, πάνω στον ενθουσιασμό μου, δεν βρήκα πρώτα τα πιο σημαντικά και γράφτηκαν άλλα από πάνω και τώρα την πάτησα...
    αν δοκίμαζες να επαναφέρεις το partition με το active partition recovery;
    το δοκίμασες;

Σελ. 21 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανάκτηση δεδομένων από κατεστραμένο σκληρό
    Από yannis28 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-17, 18:19
  2. Ανάκτηση δεδομένων από πρώην εξωτερικό σκληρό...
    Από axinosgr στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-12, 20:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας