Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 32
  1. #1
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα γνωριζει κανενας για την hrs ; Hellenic Radio Services S.A.
    εχει πιο οικονομικα προγραματα συμβολαιου απο την vodafone διοτι απο την αρχη σου δινει εκπτωση παγιου τα συμβολαια ειναι για 12 μηνες και χρησιμοποιει το δικτυο της vodafone ειδα και λογαριασμο της εταιρειας δεν εχει αναλυτικα τις κλησεις αλλα συγκεντρωτικα.
    ενας γνωστος μου που το εκανε , ειχε ενα συλλογο συνταξιουχων και τους ειπε με 17 ευρω τον μηνα θα εχεται 350 ωρες προς ολους 1000 λεπτα προς αστικα και υπεραστικα και λιγα mb ιντερνετ και το εβαλε ,
    παντως μπορεις να βαλεις και σταθερο τηλεφωνο απο την vodafone προφανως hol , με 17,89 ευρω τελικη τιμη με ολα μεσα!
    και να εχεις 300 λεπτα προς κινητα , 1500 προς αστικα και υπεραστικα και 1000 λεπτα προς hrs κινητα και απεριοστο ιντερνετ .
    δειτε εδω http://www.hrsmobile.gr/plans.asp?cid=5
    καταλαβαινω για την τιμη να γραφει οτι θελει αλλα πηρα τηλεφωνο και μου ειπανε τις νεες

    ξεχασα να αναφερω οτι η εταιρεια υπαρχει αρκετα χρονια και τα προγραμματα δεν αφουρουνε μονο εταιρειες αλλα δινονται κανονικα και σε ιδιωτες.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Δηλαδη για το δικτυο πληρωνει και την vodafone και τον οτε??και με 17,89 σου δινει ενα προιον που ειναι πιο φθηνο και απο την τιμη των ''διαχειρηστων'' δικτυου??

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    η σελίδα τους πάντως δεν σε κάνει να θέλεις να κάνεις σύνδεση μαζί τους.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δεν γνωριζω , παντως εξυπηρετηση πελατων εχει απο το hrs τηλεφωνο και οχι απο το 13830 τις vodafone.
    επισης σε νεα συνδεση γραφει οτι ειναι δωρεαν το κοστος φορητοτητας , και 25 ευρω μου ειπανε οτι εχει το ρουτερ της vodafone ( hol) .
    ενω σε πολλα δικτυα πληρωνεις και την φορητοτα .
    εχω ηδη ξεκινησει και το προτεινω σε γνωστους και φιλους μονο και μονο απο την τιμη του πακετου .

  5. #5
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    http://www.hrsmobile.gr/downloads/application.pdf
    Άρθρο 2
    Τυχόν λύση της σύμβασης ή διακοπή της λόγω οποιασδήποτε αιτίας, συνεπάγεται αυτοδίκαια αναμεταβίβαση στην HRS του δικαιώματος χρήσεως του αριθμού του Συνδρομητή που έχει στη διάθεσή του ο Συνδρομητής καθώς και κάθε άλλου δικαιώματος σε σχέση με τον ίδιο αυτό Αριθμό Συνδρομητή. Η αναμεταβίβαση αυτή συντελείται αυτοδικαίως χωρίς ανάγκη ανακοίνωσης ή άλλης έγγραφης δήλωσης από οποιοδήποτε συμβαλλόμενο μέλος.
    Αυτοί σου παίρνουν προφανώς τον αριθμό στα στοιχεία τους! Δηλαδή ο αριθμός παύει να σου ανήκει.
    ΠΡΟΣΟΧΗ...

  6. #6
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Δεν είμαστε καλά... κάνεις διακοπή για να πας σε άλλον πάροχο και σου παίρνουν αυτοί το νούμερο σου?
    Άκου εκεί τι σε βάζουν να υπογράψεις.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    418
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είμαστε καλά... κάνεις διακοπή για να πας σε άλλον πάροχο και σου παίρνουν αυτοί το νούμερο σου?
    Άκου εκεί τι σε βάζουν να υπογράψεις.
    Και μετα θα στο μοσχοπολήσουν...

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    «Αυτοδίκαια», σημαίνει «έτσι ορίζω εγώ».
    Η ΕΕΤΤ, δεν τους πιάνει αυτούς ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  9. #9
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Επειδή ρώτησα δεν έχεις πρόβλημα... Παίρνεις κανονικά τη γραμμή. Απλά εκπρόσωπος της γραμμής στη vodafone είναι η hrs...

    - - - Updated - - -

    Επίσης με 17,90 μου είπαν για απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 5 ώρες κινητά και 1000 λεπτά προς hrs και 24άρι (χωρίς δυνατότητα ΚΑΦΑΟ) μόνο voip τηλεφωνία με 25 ευρώ για να πάρεις υποχρεωτικά το router τους και με δυνατότητα να δεις κανονικά τα στοιχεία της voip και του internet ώστε να μπορέσεις να βάλεις δικό σου router (fritz!box εγώ)

    Εγώ απλά θα έλεγα προσοχή γιατί αν θες δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση σε vdsl.... Δεν δίνουν τέτοια δυνατότητα...
    Πάντως το 1 χρόνο συμβόλαιο σε συνδυασμό με την τιμή και την μέχρι τώρα αίσθησή μου για αρκετά ανοικτές δυνατότητες (voip στοιχεία του κανονικού σου αριθμού) είναι καλές.
    Θα δείξει πως θα πηγαίνει η τηλεφωνία και το internet... Και η εξυπηρέτηση αν χρειαστεί.

    Πάντως ο ΟΤΕ μου έκανε προσφορά να μείνω με 21.07 για 250 σταθερά και 30 κινητά χωρίς επιλογή για χωρίς χρόνο κλπ και με 25+ για απεριόριστα σταθερά... Έδινα και κάτι έτοιμα προγράμματα για what's up και δωροεπιταγή 30 ευρώ για γερμανό. Δηλαδή αν σε νοιάζουν στο ελάχιστο τα τηλέφωνα σαφώς χειρότερος... Στα + του ότι μου είπαν αν έρθει καφάο μπορώ να πάρω dsl από εκεί και η εξυπηρέτηση ΟΤΕ που βέβαια δεν είναι όπως άλλοτε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimger : 01-09-16 στις 11:50.

  10. #10
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ρώτησα δεν έχεις πρόβλημα... Παίρνεις κανονικά τη γραμμή. Απλά εκπρόσωπος της γραμμής στη vodafone είναι η hrs...
    Ε αμα στο είπαν προφορικά, μένω ήσυχος.
    Μη δίνεις βάσει στη σύμβαση που θα υπογράψεις.

  11. #11
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Το τηλέφωνο ανήκει στον κάτοχο του αφμ. Τελος. Αν ο κάτοχος είμαι εγώ τότε το τηλέφωνο ανήκει σε εμένα μέχρις να μου κόψουν τη γραμμή λόγω οφειλών. Τότε περνάει στην εταιρία και αν είναι με φορητότητα πάει στον αρχικό πάροχο.

    Εδώ το τηλέφωνο ανήκει στην hrs. Όχι στον χρήστη. Άρα κάνει ότι γουσταρει. Το αφμ είναι δικό της και εσύ στην ουσία θα μεταβιβάσεις το τηλέφωνο σου σε αυτούς. Είσαι στο έλεος τους. Δε λέω αν είναι σωστό ή λάθος. Αλλά έτσι είναι. Αν είσαι σωστός προς τη Vodafone με τους λογαριασμούς δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

  12. #12
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι σωστός προς τη Vodafone με τους λογαριασμούς δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.
    Για την Vodafone δεν υπάρχεις.
    Πληρώνεις την HRS...

  13. #13
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την Vodafone δεν υπάρχεις.
    Πληρώνεις την HRS...
    Λάθος. Πληρώνεις κανονικά σε κατάστημα Vodafone. Με μητρώο και τα συναφή. Από τη στιγμή που είσαι οκ προς την εταιρία Vodafone δεν έχεις να φοβάσαι σχεδον τίποτα.

  14. #14
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθος. Πληρώνεις κανονικά σε κατάστημα Vodafone. Με μητρώο και τα συναφή. Από τη στιγμή που είσαι οκ προς την εταιρία Vodafone δεν έχεις να φοβάσαι σχεδον τίποτα.
    Άρθρο 3
    ΤΡΟΠΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ
    α) Ο Συνδρομητής υποχρεούται να πληρώσει στην HRS, είτε προκαταβολικά είτε με την παροχή Υπηρεσιών.
    Ι) το Τέλος Σύνδεσης, ΙΙ) το Πάγιο Μηνιαίο Τέλος, ΙΙΙ) τα τέλη για όλες τις κλήσεις ΙV) την τιμή κάρτας Συνδρομητή καθώς και τα μέλη για τις πρόσθετες υπηρεσίες που παρέχει η HRS μετά από συμφωνία με το Συνδρομητή σε σχέση με την παροχή υπηρεσιών του Συστήματος σύμφωνα με τον ισχύοντα Τιμοκατάλογο. Οι λογαριασμού της HRS εκδίδονται μηνιαία ή κατά επιλογή της HRS σε συντομότερο χρονικό διάστημα εάν το οφειλόμενο ποσό υπερβεί το πιστωτικό όριο του Συνδρομητή. Η HRS δικαιούται να καθορίσει για κάθε Συνδρομητή ένα ανώτατο πιστωτικό όριο και διατηρεί το δικαίωμα αναπροσαρμογής του ορίου αυτού κατά την ελεύθερη κρίση της. Οποιαδήποτε αλλαγή του πιστωτικού ορίου θα κοινοποιείται στο Συνδρομητή με ιδιαίτερο έγγραφο. Σε περίπτωση υπερβάσεως του ανωτέρω ορίου από το Συνδρομητή η HRS δικαιούται κατά την απόλυτη κρίση της να διακόψει την παροχή υπηρεσιών είτε να περιορίσει τη χρήση της. Ο Συνδρομητής υποχρεούται να εξοφλήσει το λογαριασμό μέσα σε δέκα (10) ημέρες από την ημερομηνία εκδόσεώς του, είτε μετρητοίς είτε με άμεση χρέωση μέσω τραπεζικής κάρτας ή άλλο παρόμοιο τρόπο όπως η HRS καθορίζει.
    β) Σε περίπτωση, που το παραπάνω ποσό παραμείνει ανεξόφλητο για περισσότερες από δέκα (10) ημέρες η HRS δικαιούται να περιορίζει τις παρεχόμενες υπηρεσίες και εάν παρέλθουν 30 ημέρες από την κοινοποίηση του λογαριασμού, η HRS δύναται να διακόπτει τη σύνδεση του Συνδρομητή με το Σύστημα και να καταγγείλει αμέσως και αζημίως την παρούσα με έγγραφη ειδοποίηση, οπότε επέρχονται επιπρόσθετα και οι συνέπειες του 6ου όρου παρ. 6. Όλα τα ποσά που οφείλονται στην HRS και παραμένουν ανεξόφλητα για περισσότερες από δέκα (10) ημέρες, καθίστανται τοκοφόρα με το νόμιμο επιτόκιο υπερημερίας υπολογιζόμενου από την ημερομηνία που το ποσό κατέστη ληξιπρόθεσμα μέχρι την ημερομηνία καταβολής του. γ) Ο Φ.Π.Α. στο οποίο υπόκεινται τα παραπάνω ποσά επιβαρύνει το Συνδρομητή. Δ) Ρητώς συμφωνείται ότι σε περίπτωση κατά την οποία ο Συνδρομητής είναι εταιρεία, ο υπογράφων την παρούσα σύμβαση, είτε ως διαχειριστής είτε ως νόμιμος εκπρόσωπος αυτής, κατά τη δήλωσή του ευθύνεται ατομικά αλληλεγγύως και εις ολόκληρο με την εταιρεία για την πληρωμή των οφειλών του έναντι στην HRS, εγγυώμενος ταύτην και παραιτούμενος των ενστάσεων της διαιρέσεως και της διζήσεως.

  15. #15
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρθρο 3
    ΤΡΟΠΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ
    Ο τελικός αποδέκτης είναι η Vodafone. Έγραψα πως αν είσαι εντάξει με τις πληρωμές δε θα έχεις πρόβλημα. Το ίδιο ακριβώς ισχύει και με το αν έχεις το τηλέφωνο στο δικό σου ΑΦΜ. Δεν έχει καμία διαφορά. Αν είσαι @@ θα σου πάρουν τη γραμμή. Καμία διαφορά. Απλά εδώ η HRS επειδή είναι ο μεσολαβητής είναι πιο αυστηρή στο κομμάτι των πληρωμών. Δε νομίζω να θέλει ξαφνικά 5000 συνδρομητές της να πιστολιάσουν τη Vodafone. Γι' αυτό είναι και πιο αυστηρή σε σχέση με την ίδια τη Vodafone που σου λέει 20 μέρες για φραγή και όχι 10. Το ίδιο πράγμα είναι.

    - - - Updated - - -

    Για να μην κουράζουμε το θέμα. Αν μπορείς να πληρώνεις το πάγιό σου, σε καλύπτουν τα προγράμματα και έχεις καλό σήμα κάντο. Αν όμως δεν σε ικανοποιεί μη το σκέφτεσαι.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 285
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-20, 10:54
  2. Μηνύματα: 82
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-17, 22:23
  3. Dell C2duo με 17' οθόνη
    Από jimn στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-16, 19:00
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-15, 17:48
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-15, 00:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας