Σελ. 52 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 766-780 από 1749
  1. #766
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    32€ για 100ρι είναι πολύ καλό νούμερο, αν το βρεις το χτυπάς. Προτίμησα κοσμοτέ γιατί αν και τόσα χρόνια η ταχύτητα ήταν άθλια, είχα ελάχιστες αποσυνδέσεις τις οποίες την επόμενη μέρα τις είχαν διορθώσει, επιπλέον εδώ και 2 χρόνια δεν είχα αποσυνδέσεις μόνο κάτι πτώσεις συγχρονισμού σε χαμηλώτερα νούμερα που με ένα restart έφτιαξαν. Ναι τα 42 είναι λίγο πολλά αλλά δεν με ένοιαξε μετά απο 10 χρόνια adsl κοίταξα πολύ στην άβυσσο.

  2. #767
    Εγγραφή
    06-02-2020
    Μηνύματα
    602
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    15(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είχε και στα 32€ ο ΟΤΕ νομίζω ρε συ

    Ακυρο ηταν τα 50 Mbps. LOL!

    Η Νοβα το δινει στα 30 :P
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TheTiesThatBind : 11-04-20 στις 19:48.

  3. #768
    Εγγραφή
    24-04-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    32€ για 100ρι είναι πολύ καλό νούμερο, αν το βρεις το χτυπάς. Προτίμησα κοσμοτέ γιατί αν και τόσα χρόνια η ταχύτητα ήταν άθλια, είχα ελάχιστες αποσυνδέσεις τις οποίες την επόμενη μέρα τις είχαν διορθώσει, επιπλέον εδώ και 2 χρόνια δεν είχα αποσυνδέσεις μόνο κάτι πτώσεις συγχρονισμού σε χαμηλώτερα νούμερα που με ένα restart έφτιαξαν. Ναι τα 42 είναι λίγο πολλά αλλά δεν με ένοιαξε μετά απο 10 χρόνια adsl κοίταξα πολύ στην άβυσσο.
    Είπα ότι είναι ακριβό σε σχέση ας πουμε με nova που έχει τώρα 3ple play με αθλητικά 49.90 και 100αρι....βέβαια δεν είπα ότι δε θα σε ακολουθήσω...:-D:-D:-D

  4. #769
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheTiesThatBind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχε και στα 32€ ο ΟΤΕ νομίζω ρε συ

    Ακυρο ηταν τα 50 Mbps. LOL!

    Η Νοβα το δινει στα 30 :P
    Και για τα 100 οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyzit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα ότι είναι ακριβό σε σχέση ας πουμε με nova που έχει τώρα 3ple play με αθλητικά 49.90 και 100αρι....βέβαια δεν είπα ότι δε θα σε ακολουθήσω...:-D:-D:-D
    Έλα έλα. Θα πήγαινα σε 200ρι αλλά δεν μας έκαναν τη χάρη . Στο μέλλον ίσως με άλλη τεχνολογία.

  5. #770
    Εγγραφή
    30-05-2019
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200↓ 20↑ Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A & Deco M5
    Εγώ μόλις έκανα έλεγχο στη Cosmote με τον τηλεφωνικό μου αριθμό και με βγάζει γενικά πρώτη φορα διαθεσιμότητα, για εώς και 100 δίνει, η Vodafone δε με βγάζει. Η Καμπίνα μου ειναι Σπύρου Λάμπρου για Q2/2020. Έργα ρευματοδότησης έγιναν τέλη Φλεβάρη. Επίσης η εφαρμογή του MyCosmote στο account μου ακόμα δε μου έβγαλε πακέτο διαθέσιμο για αναβάθμιση. Λέτε Δευτέρα να πάρω 13888 μπας και μου κάνουν αίτηση ή ξέρουν τίποτα παραπάνω;

  6. #771
    Εγγραφή
    18-08-2009
    Περιοχή
    Ν.Ψυχικό
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    COSMOTE
    Router
    TP-LINK DECO X60
    Καλησπέρα σε όλους έκανα μια αναζήτηση μεσω της cosmote σε διάφορες περιοχές στα γιάννενα και είδα σε πολλές περιπτώσεις να έχει γίνει ενεργοποίηση είναι δεν είναι προφανώς Q1/Q2. Οπότε όσοι ενδιαφέρονται ας δοκιμάσουνε να κάνουνε έναν έλεγχο.
    Φαίνεται να πήραν φόρα οι ενεγοποιήσεις με διαδικασίες express.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimtsiap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ μόλις έκανα έλεγχο στη Cosmote με τον τηλεφωνικό μου αριθμό και με βγάζει γενικά πρώτη φορα διαθεσιμότητα, για εώς και 100 δίνει, η Vodafone δε με βγάζει. Η Καμπίνα μου ειναι Σπύρου Λάμπρου για Q2/2020. Έργα ρευματοδότησης έγιναν τέλη Φλεβάρη. Επίσης η εφαρμογή του MyCosmote στο account μου ακόμα δε μου έβγαλε πακέτο διαθέσιμο για αναβάθμιση. Λέτε Δευτέρα να πάρω 13888 μπας και μου κάνουν αίτηση ή ξέρουν τίποτα παραπάνω;
    Ναι το καλύτερο είναι να επικοινωνήσεις να σου πούνε και οι ίδιοι τι προσφορές υπάρχουν αφού έχεις διαθεσιμότητα το μόνο έυκολο πλέον.

  7. #772
    Εγγραφή
    26-04-2007
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ξαφνικα εγιναν πολλες ενεργοποιησεις και στην Ανατολη - Γιαννιωτικο Σαλονι υπαρχει διαθεσιμοτητα
    Πηρε κανεις καλυτερη προσφορά απο τα 32 ευρω /μηνα για την 50αρα απο Cosmote?

  8. #773
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    xaker τελικά σου βγάζει διαθεσιμότητα άρα έχει πάρει ρεύμα, δε πιστεύω να έκαναν λάθος, άρα τόσο καιρό κοιτούσες λάθος καλώδιο;
    Και ναι γενικά η βόνταφον αργεί στο site να βγάλει διαθεσιμότητα, όταν αυτό δουλεύει.

  9. #774
    Εγγραφή
    18-06-2007
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    16
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Hwawei HA35
    SNR / Attn
    (dB) / 6.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yansta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαφνικα εγιναν πολλες ενεργοποιησεις και στην Ανατολη - Γιαννιωτικο Σαλονι υπαρχει διαθεσιμοτητα
    Πηρε κανεις καλυτερη προσφορά απο τα 32 ευρω /μηνα για την 50αρα απο Cosmote?
    Δεν έχουμε κάποια προσφορά για Κάτι καλύτερο. Εγω γυρισα την 24 σε 50αρα με 32 ευρω.

  10. #775
    Εγγραφή
    11-06-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ote
    Η Nova υποτίθεται έχει hot deal με 100Mbps + απεριόριστη τηλεφωνία με 29.90/μήνα

    Ενδιαφέρον... και πολύ καλύτερα απο την 50αρα στα 32 ευρώ του ΟΤΕ

    Αναρωτιέμαι αν δίνει διαθεσιμοτητα στην Ανατολή βέβαια...

  11. #776
    Εγγραφή
    14-03-2020
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ασύρματο
    Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πώς μπορώ να δω για ποιο τρίμηνο είναι προγραμματισμένη να ενεργοποιηθεί η δική μου περιοχή; Τι χρειάζεται δηλαδή για να το ψάξω; Βρίσκομαι στην αρχή της 3ης Σεπτεμβρίου στην Ανατολή.

  12. #777
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasospas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Nova υποτίθεται έχει hot deal με 100Mbps + απεριόριστη τηλεφωνία με 29.90/μήνα

    Ενδιαφέρον... και πολύ καλύτερα απο την 50αρα στα 32 ευρώ του ΟΤΕ

    Αναρωτιέμαι αν δίνει διαθεσιμοτητα στην Ανατολή βέβαια...
    Δεν θα έμπλεκα με Nova, αν και το deal αυτό φαίνεται δελεαστικό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gartzos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πώς μπορώ να δω για ποιο τρίμηνο είναι προγραμματισμένη να ενεργοποιηθεί η δική μου περιοχή; Τι χρειάζεται δηλαδή για να το ψάξω; Βρίσκομαι στην αρχή της 3ης Σεπτεμβρίου στην Ανατολή.
    Γενικά και αόριστα μιλάμε για αυτό το τρίμηνο όπως είναι σχεδόν όλη η Ανατολή. Πιο συγκεκριμένα χρειάζεσαι: τον αριθμό του ADSL-KV που σου δίνει τώρα ADSL, αυτό είναι ένα νούμερο το οποίο το βλέπεις στον κατανεμητή της οικοδομής για πολυκατοικίες, ενώ για μονοκατοικίες υπάρχει μικρό κουτάκι εξωτερικό το οποίο μπορεί να βρίσκεται είτε στην οικοδομή σου είτε και αλλού, όπου θα πρέπει να ακολουθήσεις το καλώδιο που σου φέρνει τηλεφωνία για να βρεις το κουτάκι. Σε περίπτωση που δεν μπορείς να βρεις τον αριθμό υπάρχει η λίστα της EETT η οποία αντιστοιχεί αριθμούς ADSL-KV με τις οδούς που εξυπηρετούν οπότε βρίσκεις τον αριθμό από αυτήν. Εφ`όσον βρεις αυτό τον αριθμό υπάρχει μια λίστα στην οποία αναφέρουν πότε θεωρητικά θα έχουν ολοκληρώσει τα έργα. Μην ξεχνάς οτι δεν εγγυάται τίποτα καθώς έχουν μείνει πίσω μερικές καμπίνες από το 1ο τρίμηνο και έχουν ενεργοποιηθεί αρκετές από το 2ο, οπότε σίγουρα δεν μπορεί να σου πει κανείς, αλλά θα πάρεις μια γενική ιδέα.

    Σαν εναλλακτική μπορείς να κάνεις έλεγχο στις σελίδες των παρόχων, κυρίως κοσμοτέ και βόνταφον, οι οποίες αν και αναξιόπιστες ίσως βοηθήσουν. Εάν δεις διαθεσιμότητα στην κοσμοτέ τότε είσαι ΟΚ.

    _v01-2018.zip

    Appendix2.zip

    Για να μην είμαι τόσο αόριστος και να σου γλιτώσω λίγο χρόνο μιας και ο ιστότοπος της ΕΕΤΤ είναι για γέλια (ή κλάματα), βρήκα τις λίστες και τις επισυνάπτω. Στην «v01_2018.xlsx» θα βρεις τις αντιστοιχίες οδών με ADSL-KV και στην «Appendix2.xlsx» το τρίμηνο ενεργοποίησης. Άνοιξέ τες (την πρώτη κυρίως που είναι γύρω στα 6ΜΒ) με κάποιο software και ψάξε για τα ΑΚ που υπάρχουν στα Ιωάννινα τα οποία είναι δύο, το 28ης Οκτωβρίου με αριθμό 495 και το περιβλέπτου με αριθμό 1218, έπειτα ψάχνεις τον αριθμό των ADSL-KV.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BeyondMAD : 12-04-20 στις 14:47. Αιτία: Οι λίστες σε zip.

  13. #778
    καλησπερα, στη παρακατω εικονα σημαινει οτι εχω διαθεσημοτητα vdsl;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.jpg 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  64,0 KB 
ID: 213776

  14. #779
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariss22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα, στη παρακατω εικονα σημαινει οτι εχω διαθεσημοτητα vdsl;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.jpg 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  64,0 KB 
ID: 213776
    Όχι ακόμα αλλά «σύντομα». Δοκίμασες με αριθμό τηλεφώνου ή διεύθυνση; Εμένα με διεύθυνση έβγαζε το ίδιο με την εικόνα σου εδώ και 2 μήνες, αλλά προ ολίγων ημερών με τηλέφωνο έβγαλε διαθεσιμότητα.

  15. #780
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ακόμα αλλά «σύντομα». Δοκίμασες με αριθμό τηλεφώνου ή διεύθυνση; Εμένα με διεύθυνση έβγαζε το ίδιο με την εικόνα σου εδώ και 2 μήνες, αλλά προ ολίγων ημερών με τηλέφωνο έβγαλε διαθεσιμότητα.
    κοιτα απλα εγω στην vodafone ειμαι πελατης αλλα τσεκαρα και στην vodafone και μου λεει οτι εχω διαθεσημοτητα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.jpg 
Εμφανίσεις:  33 
Μέγεθος:  130,5 KB 
ID: 213778

Σελ. 52 από 117 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. έχει κανείς VDSL απο το κέντρο ΚΑΡΟΛΟΥ;
    Από Koumooo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-20, 13:16
  2. VDSL στο Κέντρο (Κολωνός)
    Από Codehack στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-16, 00:22
  3. VDSL Ιωάννινα
    Από lunatic στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-16, 14:44
  4. vdsl στο κέντρο ερμού, θεσσαλονίκη
    Από tsapi στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-16, 18:00
  5. Vdsl Ιωάννινα
    Από mikempell στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 21:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας