Σελ. 21 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 111619202122 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 318
  1. #301
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ πως παίρνετε κινητά χωρίς sd.
    Πραγματικά.
    Επειδή έτσι θέλει κανείς, όπως είπε και άλλος παραπάνω από πίτα που δεν τρως τι σε μέλει κι αν έχει γίνει λύσσα από το αλάτι;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #302
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορώ πως παίρνετε κινητά χωρίς sd.
    Πραγματικά.
    Γιατί απορεις? Ούτε εμένα με ενδιαφέρει
    VAMOS ARIS

  3. #303
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έτσι θέλει κανείς, όπως είπε και άλλος παραπάνω από πίτα που δεν τρως τι σε μέλει κι αν έχει γίνει λύσσα από το αλάτι;
    Όχι μόνο παραφράζεις αυτά που λέει ο θυμόσοφος λαός μας αλλά ον τοπ με αποκαλείς ΑΛΛΟΣ! Πόσα να αντέξω ο ΧΟ σε μία μέρα;

    ΥΓ. Όλοι αξίζουν μια 2η ευκαιρία, αρκεί να μη δίνεται 3η και 4η!
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  4. #304
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί απορεις? Ούτε εμένα με ενδιαφέρει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έτσι θέλει κανείς, όπως είπε και άλλος παραπάνω από πίτα που δεν τρως τι σε μέλει κι αν έχει γίνει λύσσα από το αλάτι;
    Ναι ρε παιδί μου δεν λέω περί ορέξεως, ο καθένας ότι θέλει κάνει με τα λεφτά του δεν μου πέφτει λόγος.
    Αλλά πλέον το να παίρνεις κινητό που τραβάει 4k, 20mb per photo, ένα σκασμό apps δεν ξέρω τι άλλο δεν μπορεί να μην σε ενδιαφέρει ο expandable χώρος.
    Αν δε σε ενδιαφέρει να τραβάς βίντεο και φωτογραφίες γιατί να πάρεις ναυαρχίδα και όχι κάποιο mid-range.

    Περί ορέξεως λέω ξανά, ίσως τα βλέπω λίγο διαφορετικά γιατί τώρα με δύο παιδιά αδειάζω την 64gb κάθε 15 μέρες
    The world can change by your actions not by your opinions

  5. #305
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Revolution Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ρε παιδί μου δεν λέω περί ορέξεως, ο καθένας ότι θέλει κάνει με τα λεφτά του δεν μου πέφτει λόγος.
    Αλλά πλέον το να παίρνεις κινητό που τραβάει 4k, 20mb per photo, ένα σκασμό apps δεν ξέρω τι άλλο δεν μπορεί να μην σε ενδιαφέρει ο expandable χώρος.
    Αν δε σε ενδιαφέρει να τραβάς βίντεο και φωτογραφίες γιατί να πάρεις ναυαρχίδα και όχι κάποιο mid-range.

    Περί ορέξεως λέω ξανά, ίσως τα βλέπω λίγο διαφορετικά γιατί τώρα με δύο παιδιά αδειάζω την 64gb κάθε 15 μέρες
    Google photos

    Το απενεγοποιω μόνο στα πονηρά βίντεο
    VAMOS ARIS

  6. #306
    Εγγραφή
    27-04-2008
    Περιοχή
    Πάρος
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΟΣ
    Καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για τις ευχές σας.
    Όταν το πρωτοάνοιξα και το είδα μου φάνηκε πολύ μεγάλο. Συνηθισμένος με το 5, το 7 plus μου φαίνεται ipad mini. Όλη την μέρα εχτές το κρατούσα και με τα δυο χέρια. Θα μου πάρει καιρό να το συνηθίσω πιστεύω. Για να πω την αλήθεια αν έβγαινε κάποιο μοντέλο σε μια ενδιάμεση διάσταση και με τις 2 κάμερες του plus σίγουρα εκείνο θα έπαιρνα. Εδώ είναι δίπλα στο phone 5 που είχα μέχρι εχθές.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC00458.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  469,0 KB 
ID: 175527

    Το jet black το χρώμα είναι τόσο γυαλιστερό σαν την οθόνη. Το effect που κάνει είναι να νομίζεις πως ολόκληρο το κινητό είναι μια οθόνη. Εμπρός και πίσω. Έχοντας αυτό στο νου σας μπορείτε να καταλάβετε τι προσοχή θέλει. Θα πρέπει να πιάνεις το κινητό σαν να ήταν ολόκληρο μια οθόνη. Είναι ο καλύτερος τρόπος που μπορώ να σας το περιγράψω. Όσο για το θέμα με τις δαχτυλιές πάλι το ίδιο συμβαίνει όπως και με τις γρατζουνιές . Με το πίσω μέρος του jet black ξυρίζεσαι άνετα. Κάνει δαχτυλιές όπως σαν να έπιανες το μπροστινό μέρος του κινητού. Την οθόνη δηλαδή. Τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο σε προσοχή δεν χρειάζεται να δώσεις. Το να μιλάμε για δαχτυλιές άλλωστε σε τηλέφωνα με touch screens είναι και λίγο αστείο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC00462.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  602,5 KB 
ID: 175524

    Το κουμπί "Home" που έχει δεν πατιέται και στην πραγματικότητα δεν είναι κουμπί. Απλά έχει αισθητήρα και σε ειδοποιεί κατά κάποιο τρόπο ότι το αντιλήφθηκε παράγοντας μια δόνηση σε κείνο το σημείο. Την ίση της δόνησης μπορείς να την διαλέξεις εσύ από το 1 έως το 3 (η δυνατότερη και είναι αυτή που επέλεξα). Εδώ να πω πως αν και προκατειλημμένος με το finger ID, Χριστιανός γαρ αλλά το σετάρισα για να το δοκιμάσω μιας και δεν είχα ποτέ μου συσκευή με finger ID και είναι κάτι που δεν μπορείς να δοκιμάσεις σε συσκευή φίλου ας πούμε. Με χαροποίησε το γεγονός πως είναι optional και δεν στο επιβάλει καθώς και το γεγονός ότι το δαχτυλικό αποτύπωμα αποθηκεύεται σε ένα αρχείο profile που μπορείς να σβήσεις όποτε θες ή να βάλεις νέο. Εναλλακτικά μπορείς να μην το χρησιμοποιήσεις καθόλου και να κλειδώνεις με το κλασικό 4 pin code.

    Το 3D touch είναι καταπληκτικό για γρήγορα previews. Έχει κι ένα νέο setting το CarPlay . To οποίο είναι για αυτοκίνητα. Με το που το άνοιξα έψαχνε να βρει αυτοκίνητο με CarPlay τριγύρω. Φυσικά δεν εντόπισε κι έτσι δεν το κοίταξα.

    Το hissing που λένε ότι ακούγεται όταν ακουμπάς το αυτί σου στο μήλο στην πίσω πλευρά που λέγανε δεν το άκουσα στο youtube. Τα ηχεία του είναι ακριβώς αυτό που ζητούσα. Δεν μπορείς να διοργανώσεις beach party αλλά αντικαθιστούν άνετα το φορητό στερεοφωνικό. Για να πιεις μια μπίρα με την παρέα σου ή κάτι τέτοιο. Μια χαρά δηλαδή.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  DSC00487.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  524,8 KB 
ID: 175525

    Τα ακουστικά μαζί με τον αντάπτορα δεν τα χρησιμοποίησα καθόλου μιας και δεν θέλω να κολλήσω με ακουστικά επειδή οδηγάω πολύ συχνά καθημερινά και ξέρω πως αν συνηθίσω τα ακουστικά μετά θα τα παίρνω και στην οδήγηση και είναι επικίνδυνο. Άλλωστε ένας από τους λόγους που αγόρασα αυτό το κινητό ήταν τα ηχεία του. Στερεοφωνικός δυνατός (όσο γίνεται για κινητό) ήχος. Δεν με απογοήτευσε.

    Δοκίμασα το πρωί και την κάμερα του με το ζουμ. Έβγαλα μια φωτογραφία στα γρήγορα.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_0680.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  577,7 KB 
ID: 175526

    Ο επεξεργαστής του πάει σφαίρα. Βλέπω σου δίνει μαζί και το iMovie (που φτάσαμε) κι όλο το office και τις εφαρμογές που δίνει στα iPad.
    Μέχρι και το GarageBand ! Μέσω icloud μεταφέρθηκαν όλα τα αρχεία και οι ρυθμίσεις μου από το προηγούμενο iphone πανεύκολα.
    Για την μπαταρία δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη μιας κι ακόμα δεν έχει αδειάσει τελείως (11% είναι τώρα).

  7. #307
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απορώ πως παίρνετε κινητά χωρίς sd.
    Πραγματικά.
    με 128gb που έχει το Jet Black δεν νομίζω να χρειάζεται sd

  8. #308
    Εγγραφή
    27-04-2008
    Περιοχή
    Πάρος
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΡΟΣ
    Πράγματι όταν αγοράζεις μια συσκευή Apple πρέπει από πριν να διαλέξεις τον δίσκο που θα έχει. Αυτό δεν νομίζω να είναι κακό. Ποιος την σήμερον όταν αγοράζει ένα smartphone ή παρόμοια συσκευή δεν γνωρίζει ποια χωρητικότητα τον καλύπτει και ποια τον υπερκαλύπτει;
    Το ότι δεν δέχεται SD Card σαν επέκταση δίσκου εξασφαλίζει συμβατότητα, αξιοπιστία και Σταθερότητα. Δηλαδή αυτό που θέλει το σύνολο των Apple users. Από την άλλη την εποχή του CLOUD να μιλάμε για CD CARDS επέκτασης είναι λίγο ντεμοντέ.

  9. #309
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kriosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι όταν αγοράζεις μια συσκευή Apple πρέπει από πριν να διαλέξεις τον δίσκο που θα έχει. Αυτό δεν νομίζω να είναι κακό. Ποιος την σήμερον όταν αγοράζει ένα smartphone ή παρόμοια συσκευή δεν γνωρίζει ποια χωρητικότητα τον καλύπτει και ποια τον υπερκαλύπτει;
    Το ότι δεν δέχεται SD Card σαν επέκταση δίσκου εξασφαλίζει συμβατότητα, αξιοπιστία και Σταθερότητα. Δηλαδή αυτό που θέλει το σύνολο των Apple users. Από την άλλη την εποχή του CLOUD να μιλάμε για CD CARDS επέκτασης είναι λίγο ντεμοντέ.
    Τρέ μπανάλ ε; Ωφούυυυυ, δε θέμε τα κλάουντ ρε μάναμ... You cant teach an old dog new tricks! Εγώ θέλω τις SD καρτούλες μου, ααααα... ενοχλώ δεν ενοχλώ.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  10. #310
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Το ότι δεν δέχεται SD Card σαν επέκταση δίσκου εξασφαλίζει >120€ στον κατασκευαστή του.

  11. #311
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι δεν δέχεται SD Card σαν επέκταση δίσκου εξασφαλίζει >120€ στον κατασκευαστή του.

    Και -120€ στον πελάτη
    The world can change by your actions not by your opinions

  12. #312
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Τουλάχιστον τα βήματα πήγαν 32-128-256GB.

  13. #313
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Πραγματικά αθλιο, και το κινητό και το χρώμα.

    Το κοίταζα σε ένα μαγαζί τις προαλλες μαζί με κάτοχο 6s.

    Καταρχάς, το 5χ έβγαζε καλύτερες φωτό.
    Μικρή διαφορα μεν, ορατή δε. Δηλαδή με δυο κάμερες, έπιασε το iPhone την ποιότητα των περσινων Nexus.

    Το χρώμα είναι το λιγότερο αστείο, ο φίλος έδωσε 1000+ για ένα τηλέφωνο που ή ίδια ή apple λέει να του βάλετε θήκη. Σε κάποιο unboxing το κινητό έπαθε γρατσουνιές πάνω στο τραπέζι (lol)

    Την ίδια στιγμή που ή xiaomi έχει δώσει το άριστο ceramic black.

    Το τραγελαφικο όμως είναι ή χρέωση.

    Δηλαδή αν είχε 2k οθόνη, edge οθόνη, 4000mah μπαταρία πόσο θα τα χρεωνε; 2000€;

    Καλό τηλέφωνο αλλά όχι για πάνω από 600€ που κάνει αυτή τη στιγμή το s7 edge.

  14. #314
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά αθλιο, και το κινητό και το χρώμα.

    Το κοίταζα σε ένα μαγαζί τις προαλλες μαζί με κάτοχο 6s.

    Καταρχάς, το 5χ έβγαζε καλύτερες φωτό.
    Μικρή διαφορα μεν, ορατή δε. Δηλαδή με δυο κάμερες, έπιασε το iPhone την ποιότητα των περσινων Nexus.

    Το χρώμα είναι το λιγότερο αστείο, ο φίλος έδωσε 1000+ για ένα τηλέφωνο που ή ίδια ή apple λέει να του βάλετε θήκη. Σε κάποιο unboxing το κινητό έπαθε γρατσουνιές πάνω στο τραπέζι (lol)

    Την ίδια στιγμή που ή xiaomi έχει δώσει το άριστο ceramic black.

    Το τραγελαφικο όμως είναι ή χρέωση.

    Δηλαδή αν είχε 2k οθόνη, edge οθόνη, 4000mah μπαταρία πόσο θα τα χρεωνε; 2000€;

    Καλό τηλέφωνο αλλά όχι για πάνω από 600€ που κάνει αυτή τη στιγμή το s7 edge.
    Τελικά είναι άθλιο όπως λες στην αρχή ή καλό όπως λες στο τέλος;

  15. #315
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Όσα δεν πιάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια...
    Λυσσάξατε με τον άνθρωπο. Αφήστε τον να το χαρεί.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

Σελ. 21 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 111619202122 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Στα καταστήματα Wind τα νέα Huawei P9 και P9 lite
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 17:06
  2. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-16, 11:36
  3. Παρουσιάστηκαν τα νέα Samsung Galaxy S7 και S7 Edge
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 14:15
  4. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-15, 19:57
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-15, 11:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας