Σελ. 6 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 318
  1. #76
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα android έχεις επιλογές, στην apple όχι
    Βασικά σε αυτήν την πρόταση είναι και η ουσία.

    Android *και οι ανάλογες εταιρείες* : δεν σου αρέσει κάτι? το αλλάζεις (καστομιές) ή πας αλλού (άλλη εταιρεία). Επίσης αν φάμε κράξιμο θα γίνει προσπάθεια να αλλάξουν τα πράγματα

    iOS *Apple* : δεν σου αρέσει κάτι? θα το φας στην μάπα θες δεν θες. Φέρνεις αντίρρηση? ε τότε δεν το κρατάς σωστά, να μην το βάζεις στην κωλότσεπη γιατί θα σπάσει, να βάλεις θήκη και γενικά ότι σου λέω εγώ είναι σωστό. Και δεν σηκώνω κουβέντα. Α, και σκάσε μπόλικα φράγκα αφού με δοξάζεις συνεχώς. (Και να βάλεις το αυτοκολλητάκι μου πίσω στο αμάξι σου)

  2. #77
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είμαστε σε παρόμοια φάση (βασικά οι συσκευές αλλάζουν), συμφωνώ. Η συνολικά απροβλημάτιστη εμπειρία χρήσης στο iOS μακράν καλύτερη. Παρόλα αυτά, κατέληξα να έχω iOS στο tablet και Android OS στο κινητό με τα όποια μικρά μικρά θέματα.
    OK, δεκτό. Αλλά δεν συγχρονίζονται/συνεργάζονται.
    Ένα καλό στο iOS - OSX οικοσύστημα είναι ότι όλα συγχρονίζονται & συνεργάζονται μεταξύ τους.
    Αν δεν σε πειράζει αυτό, πάσο.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #78
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Macgneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    λίγο ειρωνικό το σχόλιο αλλά θα απαντήσω.

    Εφόσον κάνενας μας εδώ μέσα δεν είναι αναλυτής δεδομένων και δεν έχει τις γνώσεις εκείνες για να χακάρει ένα τηλέφωνο μπορώ να πώ με σιγουριά οτι θα πρέπει να αρκεστούμε στα πορίσματα των ειδικών αναλυτών για την ασφάλεια των λειτουργικών συστημάτων των κινητών τηλεφώνων.

    Είναι ευρέως γνωστό ότι το android είναι "τρύπιο" και το iOS πιο ασφαλές. Αν κάποιοι γελάνε με αυτό τότε τί να πώ? Νομίζω οτι και η υπόθεση με το FBI και γενικά η πορεία της Apple μέχρι τώρα έχει αποδείξει ότι τα προσωπικά δεδομένα και η ασφάλειά τους έχουν προταιρεότητα.

    Οπότε παρακαλώ αν κάποιος θέλει να απαντήσει να το κάνει με επιχειρήματα και χωρίς ειρωνία αλλιώς αποδεικνύει οτι τα λεγόμενά μου ευσταθούν.

    - - - Updated - - -




    !!!!!!
    Εαν χρησιμοποιείς κινητό ή tablet ( συγκεκριμμένα ios, android, win phone) και δίνεις ευαίσθητα δεδομένα kai πιστεύεις ότι είσαι ασφαλής, είσαι απλά αφελής.
    Και επειδή πιστεύεις και αρκείσαι στα "πορίσματα ειδικών αναλυτών", ψάξε και βρες πορίσματα για τα τρύπια λειτουργικά συστήματα.

    Ευκολία ναί, αλλά συνοδεύεται από ανασφάλεια.

    Μήπως δεν τόχεις ψάξει αρκετά το android, επειδή βολεύεσαι με το ios?

    Anyway, μόνο και μόνο επειδή δεν έχει επιλογές, από εμένα άκυρο το δαγκωμένο μήλο Το προτιμάω ολόκληρο και δαγκώνω από την άλλη

    ΥΓ Και η αδερφή μου και οι ανηψιές μου ανήκουν στο οικοσύστημα με laptops, smartfones, ipads. Μόνο που είναι ψιλοάσχετες και όταν χρειαστούνε κάτι φωνάζουνε εμένα. Ενα από τα αποφθέγματα Wantilles στο οποίο συνφωνώ απόλυτα " Εχει apple, αρα εξ ορισμού άσχετος"

    Βλέπεις τα παιδιά του linux, μερικά πράγματα δεν τα συγχωρούν.

    ΥΓ2. Οσο για την ιστορία του FBI, χαίρομαι που είσαι εύπιστος και εγώ καχύποπτος, ιδιαίτερα όταν μιλάμε για εταιρεία που νοίκιαζε ηθοποιούς να κάθονται έξω από κλειστά καταστήματα περιμένοντας να αγοράσουν το νέο iphone.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 08-09-16 στις 20:29.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #79
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Macgneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    4. Φοβερή υποστήριξη (όχι μόνο σε φυσικό επίπεδο αλλά και σε επίπεδο λειτουργικού και αναβαθμίσεων). Βγαίνει το iOS 10 και εκτός αν έχεις συσκευή 5ετίας ξέρεις ότι θα πάρεις την αναβάθμιση. Εσύ με το android που φέτος βγαίνει το android 7 και ακόμα δεν έχει μπεί το android 6 σε πλειάδα συσκευών τι κάνεις?

    όταν η εταιρεία σου ανακαλύπτει 10 σοβαρά κενά ασφαλείας πώς σε ασφαλίζει εσένα τον καταναλωτή???? Λέγοντάς σου να περιμένεις κανα εξάμηνο μήπως και τυχόν είσαι τυχερός και η συσκευή σου ανήκει σε εκείνες που θα πάρουν την αναβάθμιση αν και όταν?????
    Αυτό το θέμα πονάει το Αντρόιντ. Να σου πω τι μου είπε εμένα η Samsung όταν βγήκε καινούρια έκδοση του λειτουργικού και εγώ είχα συσκευή 26 μηνών παλιά αλλά ναυαρχίδα ;
    Πάρε την επόμενη συσκευή...

    Ή θα πρέπει να μπώ στο κάθε xda να αρχίζω μόνος μου τις ματσακονιές λες και άλλη δουλειά δεν είχα ή λες και μου αρέσει να πειραματίζομαι με την συσκευή μου και την μία να μην δουλεύει η κάμερα σωστά ή το wifi.

    Android-ας είμαι και παραμείνω λόγω των κλειστών προτύπων της Apple, αλλά δεν είμαστε και τυφλοί, ούτε μετοχές της Samsung έχουμε.

  5. #80
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το θέμα πονάει το Αντρόιντ. Να σου πω τι μου είπε εμένα η Samsung όταν βγήκε καινούρια έκδοση του λειτουργικού και εγώ είχα συσκευή 26 μηνών παλιά αλλά ναυαρχίδα ;
    Πάρε την επόμενη συσκευή...

    Ή θα πρέπει να μπώ στο κάθε xda να αρχίζω μόνος μου τις ματσακονιές λες και άλλη δουλειά δεν είχα ή λες και μου αρέσει να πειραματίζομαι με την συσκευή μου και την μία να μην δουλεύει η κάμερα σωστά ή το wifi.

    Android-ας είμαι και παραμείνω λόγω των κλειστών προτύπων της Apple, αλλά δεν είμαστε και τυφλοί, ούτε μετοχές της Samsung έχουμε.
    Κάποτε πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι τα κινητά (κυρίως οι ναυαρχίδες) είναι για 2 χρόνια, 24 μήνες και ήδη το κινητό σου είναι 26 μηνών.
    Είτε πουλάς αυτό και ξαναγοράζεις ναυ-αρχίδα, είτε αγοράζεις low, mid κινητά που παρεπιπτόντως έχουν δυναμώσει πολύ.

    Τα low, mid κινητά τα κρατάει ο κόσμος λίγο παραπάνω, γιατί δεν τα ξεσκίζει και καλύπτουν τις ανάγκες τους

    Και η lenovo και η huawei και η xiaomi βγάζουν πλέον καλά low, mid κινητά.
    Αν βέβαια ψοφάς για κάμερα, πάρε ναυαρχίδα για 2 χρόνια, μετά θα βγάλουν κινητά με 5 κάμερες
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #81
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το θέμα πονάει το Αντρόιντ. Να σου πω τι μου είπε εμένα η Samsung όταν βγήκε καινούρια έκδοση του λειτουργικού και εγώ είχα συσκευή 26 μηνών παλιά αλλά ναυαρχίδα ;
    Πάρε την επόμενη συσκευή...
    Εεε ναι. Ακριβώς. Ενώ τα iphone κρατάνε 5 χρόνια (που έχουν τιμές πολύ κοντά).
    Και η απάντηση σε αυτό είναι, πάρε κινέζικο (που έχει πραγματικά καλό κόστος για το hardware). Και όταν λες ότι είναι bloated και η ασφάλεια (η πραγματική όχι τι κάνει monitor η apple ή η google) μπορεί να είναι για τα μπάζα, σου λένε βάλε τη Rom του Μπάμπη που έχει κοινότητα την κάτω Μαγούλα και θα έχει δει το exploit.

    Και όταν λες ότι ούτε την κάτω Μαγούλα εμπιστεύεσαι ότι θα εντοπίσει όλα τα backdoors αλλά ούτε και εσύ θες να κάνεις τη δουλειά άλλων (ψήνωντας Roms και κινητά) σε λένε φανμπόι και το παίζουν ψαγμένοι χάκερζζζζζ

    Βυσσινί θύελλα σούζα τ' αλογάκι. Ίχαα!

    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  7. #82
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Μηνύματα
    512
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Νομιζω οτι πλεον οσοι αγοραζουν iphone για τις δυνατοτητες του, θα εχουν και ενα android για να καλυπτουν τις αναγκες τους.
    Η απάτη ΔΝΤ και τραπεζών:
    http://www.youtube.com/watch?v=bhJZN96hw5A

  8. #83
    Εγγραφή
    05-02-2009
    Περιοχή
    In the Stargate Universe...
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16699/985
    ISP
    OTEnet
    Router
    Huawei EchoLife 520c
    SNR / Attn
    4.1(dB) / 20.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Macgneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    4. Φοβερή υποστήριξη (όχι μόνο σε φυσικό επίπεδο αλλά και σε επίπεδο λειτουργικού και αναβαθμίσεων). Βγαίνει το iOS 10 και εκτός αν έχεις συσκευή 5ετίας ξέρεις ότι θα πάρεις την αναβάθμιση. Εσύ με το android που φέτος βγαίνει το android 7 και ακόμα δεν έχει μπεί το android 6 σε πλειάδα συσκευών τι κάνεις?
    Sorry αλλά είσαι λάθος.

    Σε φυσικό επίπεδο η υποστήριξη της Apple μπάζει από παντού. Να μιλήσουμε για το bendgate? Για το 6άρι με το Touch Disease που η Apple αρνείται να αναγνωρίσει και να αντικαταστήσει? Για τη χρήση μη-standard ports που σε αναγκάζουν να αγοράζεις ειδικά accessories?

    Σε επίπεδο λειτουργικού και αναβαθμίσεων επίσης υπερβάλλεις. Το μόνο που λείπει σε κάποιον με KitKat είναι οι αναβαθμίσεις ασφαλείας γιατί κατα τα άλλα ακόμα και το KitKat που είναι 3 major εκδόσεις πίσω τρέχει τα πάντα.

    PS, όσοι πάρετε το jet black ετοιμαστείτε για θήκη, είχα παρόμοιες συσκευές στο παρελθόν και αρκεί να το κοιτάξεις στραβά για να κάνει δαχτυλιές
    >> James Randi <<--- A man to admire, a man to respect

    Linux4Coffee
    You'll never know what you're missing until you try Arch

    "Next time you want to buy a computer, consider buying a mac (and installing Windows/Linux on it). Even after five years, when it's cheap chinese hardware is obsolete there will be someone ignorant enough to buy it for ten times the price."

  9. #84
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DreamAxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που λείπει σε κάποιον με KitKat είναι οι αναβαθμίσεις ασφαλείας
    Το πιο σημαντικό δλδ

    - - - Updated - - -

    Αλλά νομίζω ότι ο mrsaccess ­θα συμπληρώσει ότι βρήκαν λύση κλείνοντας την πρόσβαση στα bugs αναβαθμίζοντας τις εφαρμογές που ελέγχουν την επικοινωνία του android με τον έξω κόσμο.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #85
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DreamAxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε επίπεδο λειτουργικού και αναβαθμίσεων επίσης υπερβάλλεις. Το μόνο που λείπει σε κάποιον με KitKat είναι οι αναβαθμίσεις ασφαλείας γιατί κατα τα άλλα ακόμα και το KitKat που είναι 3 major εκδόσεις πίσω τρέχει τα πάντα.
    Όντως τα τρέχει, αλλά την Microsoft που υποστηρίζει (με αναβαθμίσεις ασφαλείας) λειτουργικό 7 ετών γιατί την λοιδωρείτε κάποιοι Linuxάδες ενώ θεωρείται λογικό να μην αποστέλλονται ενημερώσεις ασφαλείας απ΄τους κατασκευαστές για λειτουργικό μόλις 2 ετών ;

  11. #86
    Εγγραφή
    23-06-2011
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    254
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    Thomson TG585 v7
    Απολαμβάνω τον πόλεμο σας για το ποιο os είναι καλύτερο, αλλά πείτε μου ότι δεν ειμαι ο μόνος που δεν έχει δει πιο άσχημα ακουστικά από τα AirPods.
    And when I could only see the floor, you made my window a door,
    So when they say they don't believe, I hope that they see you in me,
    After all the lights go down, I'm just the words, you are the sound,
    A strange type of chemistry, how you've become a part of me...

  12. #87
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Macgneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις το ίδιο λάθος που κάνουν όλοι. Αδυνατείτε να δείτε τη μεγαλύτερη εικόνα. Δεν θα μπω στον κόπο να σε πείσω αφού έτσι και αλλιώς ο κάθε ένας εντυπωσιάζεται με διαφορετικά πράγματα. Αυτό που ξέρω εγώ είναι οτι επειδή δουλεύω και android και apple ξέρω να τα συγκρίνω και τα 2 μπροστά στα μάτια μου. Έχω ένα κινητό android, ένα iphone 6, ένα tablet sony και ένα ipad. Οπότε τα χρησιμοποιώ όλα και βλέπω τις διαφορές στην καθημερινότητα μου αφού η δουλειά μου έχει να κάνει με την τεχνολογία. Και οι δύο πλατφόρμες είναι καλές αλλά θεωρώ σαν συνολική ολοκληρωμένη απροβληματιστη εμπειρία το οικοσύστημα της Apple.

    Εννοείται οτι υπάρχει το αντίστοιχο τίμημα.

    Υπάρχουν πολλά που ζηλευεις στην Apple και δεν θές να το παραδεχτείς.

    1. Design

    2. Ταχύτητα και αξιοπιστία

    3. Ασφάλεια προσωπικών δεδομένων

    4. Φοβερή υποστήριξη (όχι μόνο σε φυσικό επίπεδο αλλά και σε επίπεδο λειτουργικού και αναβαθμίσεων). Βγαίνει το iOS 10 και εκτός αν έχεις συσκευή 5ετίας ξέρεις ότι θα πάρεις την αναβάθμιση. Εσύ με το android που φέτος βγαίνει το android 7 και ακόμα δεν έχει μπεί το android 6 σε πλειάδα συσκευών τι κάνεις?

    όταν η εταιρεία σου ανακαλύπτει 10 σοβαρά κενά ασφαλείας πώς σε ασφαλίζει εσένα τον καταναλωτή???? Λέγοντάς σου να περιμένεις κανα εξάμηνο μήπως και τυχόν είσαι τυχερός και η συσκευή σου ανήκει σε εκείνες που θα πάρουν την αναβάθμιση αν και όταν?????

    Ας σοβαρευτούμε.... ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του αλλά είναι ανώφελο να προσπαθείτε να κράξετε την apple έτσι για να έχετε κάτι να λέτε....γιατί δεν βγαίνετε να πείτε τα προταιρήματα του android?

    Σε κάθε topic με θέμα την apple αντί να κάνουμε μια σοβαρή κουβέντα μπαίνουν όλοι οι haters και το θέμα ξεφεύγει...φτιάχτε ένα δικό σας topic και κράξτε εκεί όσο θέλετε...ούτε ένας απο εμάς που χρησιμοποιεί apple δεν θα μπεί να σας κράξει....αυτή είναι η διαφορά μας....εσείς ασχολείστε μαζί μας....εμείς δεν ασχολούμαστε με τους άλλους...τόσο απλά.

    - - - Updated - - -



    εμπειρία χρήσης είναι να χρησιμοποιείς μία συσκευή στην καθημερινότητα σου και να κάνεις ευχαριστα τη δουλειά σου. Εφόσον έχω δοκιμάσει και τις 2 πλατφόρμες (iOS - Android) έχω μέτρο σύγκρισης. Στην καθημερινότητα μου χρησιμοποιώ 2 tablets , ένα sony και ένα ipad καθώς και 2 κινητά, το ένα εταιρικό και το άλλο προσωπικό, το ένα είναι iPhone 6 και το άλλο Galaxy S7 Edge.

    Η δουλειά μου γίνεται καλά και με τα 2 ΑΛΛΑ η εμπειρία χρήσης του iOS ξεπερνάει το android. Κάποιος μπορεί να έχει αντίθετη άποψη και είναι απολύτως σεβαστή. Στην τελική ο ανταγωνισμός εμάς εξυπηρετεί.

    Όσο για το value for money και mercedes και ferrari να πάρεις παίρνεις 2 φοβερα αυτοκίνητα. Αλλά άλλο mercedes και άλλο ferrari. Είναι αυτό το κάτι που κάνει κάποιες εταιρείες να ξεχωρίζουν κατα μισό σκαλάκι.
    Επειδή όπως εσύ ο ίδιος ανέφερες ασχολείσαι με την τεχνολογία ΕΙΔΙΚΑ το θέμα ασφάλειας προσωπικών δεδομένων θα έπρεπε να μην το ακουμπήσεις ΚΑΝ! Μια και μοναδική πλατφόρμα (όχι οικοσύστημα) μέχρι στιγμής έχει γίνει παγκοσμίως αποδέκτη για την ασφάλεια και την κρυπτογράφηση των προσωπικών δεδομένων των χρηστών της απο την εποχή που δεν υπήρχε ούτε στα σχέδια το μηλόφωνο. Και αναφέρομαι στα Blackberry.

    Όσο για τη σύγκριση που κάνεις αναφερόμενος στο value for money νομίζω οτι η αξία μιας Mercedes και μιας Ferrari απεχουν πάρα πολύ μεταξυ τους. Κι επειδή μπορεί να μην διατύπωσα σωστά το ερώτημα εννουσα το προιόν που αγοράζεις να αξιζει τα λεφτά που δίνεις γι αυτό που σου προσφέρει.

    Φυσικά το να πουλάνε μούρη οι κάτοχοι του (pool moor) επιδεικνύοντας το απόκτημα τους σε κάθε ευκαιρία απο την καφετερια και τη δουλειά μέχρι το σούπερ μαρκετ ειναι αξία ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ!
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  13. #88
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Comicfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απολαμβάνω τον πόλεμο σας για το ποιο os είναι καλύτερο, αλλά πείτε μου ότι δεν ειμαι ο μόνος που δεν έχει δει πιο άσχημα ακουστικά από τα AirPods.
    Εγώ πάντως δεν έχει δει πιο άνετα και έχουν και αξιοπρεπέστατο ήχο. Δεν είναι κακά για επώνυμα των 20 ευρώ.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  14. #89
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Macgneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    λίγο ειρωνικό το σχόλιο αλλά θα απαντήσω.

    Εφόσον κάνενας μας εδώ μέσα δεν είναι αναλυτής δεδομένων και δεν έχει τις γνώσεις εκείνες για να χακάρει ένα τηλέφωνο μπορώ να πώ με σιγουριά οτι θα πρέπει να αρκεστούμε στα πορίσματα των ειδικών αναλυτών για την ασφάλεια των λειτουργικών συστημάτων των κινητών τηλεφώνων.

    Είναι ευρέως γνωστό ότι το android είναι "τρύπιο" και το iOS πιο ασφαλές. Αν κάποιοι γελάνε με αυτό τότε τί να πώ? Νομίζω οτι και η υπόθεση με το FBI και γενικά η πορεία της Apple μέχρι τώρα έχει αποδείξει ότι τα προσωπικά δεδομένα και η ασφάλειά τους έχουν προταιρεότητα.

    Οπότε παρακαλώ αν κάποιος θέλει να απαντήσει να το κάνει με επιχειρήματα και χωρίς ειρωνία αλλιώς αποδεικνύει οτι τα λεγόμενά μου ευσταθούν.


    !!!!!!
    Το όποιο τελικά το σπάσανε και πήρανε τα δεδομένα, όποτε για ποια ασφάλεια μιλάμε; το ότι και καλά δεν τους έδωσε η apple το κλειδί; ούτε η google πχ θα έδινε το κλειδί.
    Αν το iOS όπως λες είναι ασφαλές δεν θα υπήρχε και το Jailbrake που στην ουσία πατάει σε κενό ασφαλείας του λειτουργικού για να δουλέψει, μην κάνεις αυτό που λες οτι κάνουν οι άλλοι


    ΥΓ το τελευταίο τελευταία φορά το είπαμε στο δημοτικό

  15. #90
    Εγγραφή
    23-06-2011
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    254
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως δεν έχει δει πιο άνετα και έχουν και αξιοπρεπέστατο ήχο. Δεν είναι κακά για επώνυμα των 20 ευρώ.
    Για τα AirPods των 170€ μιλάω εγώ, τα οποία ως design δεν πιάνουν μία μπροστά σε χαμηλότερης τιμής JBL, τα υψηλότερης τιμής iconX της Samsung αλλά και τα Powerbeats της ίδιας της Apple. Εξάλλου δεν αμφισβήτησα καν την λειτουργικότητα τους, απλά το ντιζάιν τους.
    And when I could only see the floor, you made my window a door,
    So when they say they don't believe, I hope that they see you in me,
    After all the lights go down, I'm just the words, you are the sound,
    A strange type of chemistry, how you've become a part of me...

Σελ. 6 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Στα καταστήματα Wind τα νέα Huawei P9 και P9 lite
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 17:06
  2. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-16, 11:36
  3. Παρουσιάστηκαν τα νέα Samsung Galaxy S7 και S7 Edge
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-16, 14:15
  4. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-15, 19:57
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-15, 11:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας