Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 101
  1. #76
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Η COSMOTE ανεβάζει τις τιμές. Το καρτέλ λειτουργεί κανονικά
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  2. #77
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αυτή που έχεις τώρα Φολ(α)νετ είναι...
    Πάντως είναι καλύτερη από την Wind... Είμαι σε αυτήν από το 2008 και ποτέ δεν είχα σοβαρό πρόβλημα...

    Και επειδή είχα δοκιμάσει και έναν χρόνο την HOL μπορώ να σου πω ότι και από αυτήν είναι καλύτερη

    Πάντως ΟΛΕΣ οι εταιρίες στην Ελλάδα είναι για τα πανηγύρια... Ούτε την Forthnet γουστάρω ( εξού και το "Φολανετ"), οπότε κοιτάω πρώτα την τσέπη μου, οπότε με 25 ευρώ και 720 λεπτά προς κινητά το μηνα, είμαι ικανοποιημένος προς το παρόν και από την τιμή αλλά και από ποιότητα τηλεφωνίας και internet. Αργότερα βλέπουμε...

    Επίσης αν γίνει ποτέ η εξαγορά της από την wind όπως ακούγεται τότε αναγκαστικά θα πάω στον ΟΤΕ...

    Και μην πεις για cyta, γιατί όταν τους είχα ρωτήσει αν μπορώ να βάλω vdsl μου έλεγαν ότι μπορείς και θα πιάνεις και 30 μόνο και μόνο για να με πάρουν πελάτη... Και πως είστε τόσο σίγουροι τους λέω; Το βλέπουμε στο σύστημα μας και αυτό είναι το μόνο που λέει αλήθεια μου είχαν πει...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosLarissa : 22-11-16 στις 14:55.

  3. #78
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό που λές το έχω σκεφτεί και εγώ. Άν εξαγοραστεί και η CYTA από τη WIND θα επιστρέψω στον ΟΤΕ κι ας πληρώνω περισσότερα....

  4. #79
    Το avatar του μέλους MitsosLarissa
    MitsosLarissa Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λές το έχω σκεφτεί και εγώ. Άν εξαγοραστεί και η CYTA από τη WIND θα επιστρέψω στον ΟΤΕ κι ας πληρώνω περισσότερα....
    Πάντως εγώ στο κινητό έχω κάνει ήδη αίτηση φορητότητας στην Cosmote... Αφού πλέον όλοι θέλουν τουλάχιστον 5 ευρώ το τρίμηνο, ας πάω σε αυτόν που λένε ότι έχει το καλύτερο σήμα...

    Τελικά αυτήν την wind δεν πρέπει να την χωνεύει κανένας...

  5. #80
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosLarissa Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΡΕ ΟΥΣΤ!!!

    Θέλει και τρίμηνα η χειρότερη εταιρία κινητής και σταθερής τηλεφωνίας!!!

    Κάποιο επιχείρημα για αυτό;

    Γιατί στην σταθερή και internet δεν βλέπω καμία διαφορά με την Vodafone, στο κινητό βλέπω καλύτερο σήμα και τιμές έτη φωτός καλύτερες, και γενικά όλη η εξυπηρέτηση, online billing κτλ είναι πολύ καλύτερες και από τις άλλες 2.

  6. #81
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποιο επιχείρημα για αυτό;

    Γιατί στην σταθερή και internet δεν βλέπω καμία διαφορά με την Vodafone, στο κινητό βλέπω καλύτερο σήμα και τιμές έτη φωτός καλύτερες, και γενικά όλη η εξυπηρέτηση, online billing κτλ είναι πολύ καλύτερες και από τις άλλες 2.
    Σε εξυπηρέτηση όχι, σε σταθερή τα ίδια... Μόνο σε κινητή η WIND είναι καλύτερη από τη Voda, σε σήμα και σε ταχύτητες 3G/4G. Όλα καλά, μέχρι ν' αποκτήσεις κάποιο πρόβλημα, που ζήτημα είναι αν θα λυθεί ποτέ...

  7. #82
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    όλα είναι σχετικά μη τσακώνεστε. Εξαρτάτε από την περιοχή που μένει και κινείται κάποιος. Αν στο σπίτι σου πιάνει η φτηνότερη (Q/wind) ακόμα καλύτερα επιλέγεις αυτήν. Τόσο απλό. Προσωπικά επιλέγω την φτηνότερη (q/wind) και ας μην έχει το καλύτερο 4g για παράδειγμα, αρκεί βέβαια να κάνω την δουλειά μου (που την κάνω δλδ). Δεν συζητάμε να μην πιάνει στο σπίτι σου ή στο χωριό σου..

    Υ.Γ. Προσωπική γνώμη είναι ότι wind/voda είναι το ίδιο σε τηλεφωνία με την cosmote καλύτερη σε Data (4g/3g). Σε σταθερή θεωρώ καλύτερη την wind από hol αλλά όχι θεαματικά που όμως τελικά χάρη στα καλύτερα πακέτα προσφοράς out of the box (όχι τηλεφωνικές προσφορές) την κάνει προτιμητέα (την wind).
    There is nothing like 127.0.0.1

  8. #83
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εξυπηρέτηση όχι, σε σταθερή τα ίδια... Μόνο σε κινητή η WIND είναι καλύτερη από τη Voda, σε σήμα και σε ταχύτητες 3G/4G. Όλα καλά, μέχρι ν' αποκτήσεις κάποιο πρόβλημα, που ζήτημα είναι αν θα λυθεί ποτέ...
    καλα μη λες και οτι θες...
    Τωρα η Wind αποκτα προσβαση στο δικτυο της Vodafone και οι συνδρομητες της κανουν παρτυ...
    Δεν εχω δει πουθενα στο internet τοσους παναγυηρισμους για την καλυψη της Wind που βελτιωνεται.
    mac rulez

  9. #84
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα μη λες και οτι θες...
    Τωρα η Wind αποκτα προσβαση στο δικτυο της Vodafone και οι συνδρομητες της κανουν παρτυ...
    Δεν εχω δει πουθενα στο internet τοσους παναγυηρισμους για την καλυψη της Wind που βελτιωνεται.
    Άλλος λέει ότι θέλει... από πότε η Wind απέκτησε πρόσβαση στο δίκτυο της κόκκινης?
    από όσο ξέρω και οι δυο έχουν πρόσβαση η μια στο δίκτυο της άλλης.... και αν αυτό δεν συνέφερε την κόκκινη δεν φαντάζομαι να νομίζεις ότι θα το έκανε?
    εξάλλου μόνο σε 2g&3g παίζει η συνεργασία....

  10. #85
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα μη λες και οτι θες...
    Τωρα η Wind αποκτα προσβαση στο δικτυο της Vodafone και οι συνδρομητες της κανουν παρτυ...
    Δεν εχω δει πουθενα στο internet τοσους παναγυηρισμους για την καλυψη της Wind που βελτιωνεται.
    Αυτό που ξέρω εγώ, είναι ότι η μία απέκτησε πρόσβαση στα σημεία που είχε ήδη κεραία η άλλη και έβαλαν και οι δύο μαζί, γλιτώνοντας χρόνο από τις άδειες και την αναζήτηση σημείων. Οπότε όσα κενά υπήρχαν σε 2G και 3G (η WIND κυρίως στο 3G), τώρα σε πολλούς νομούς έχουν καλυφθεί και πληρώνουν το μισό ενοίκιο για τον κάθε σταθμό, οπότε δεν "χάλασε" καμία.

    Λογικό είναι να πανηγυρίζουν οι συνδρομητές της WIND, που ενώ τόσα χρόνια είχαν με το ζόρι σήμα για ομιλία, τώρα έχουν 3G/4G σε ερημιες...

  11. #86
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα μη λες και οτι θες...
    Τωρα η Wind αποκτα προσβαση στο δικτυο της Vodafone και οι συνδρομητες της κανουν παρτυ...
    Δεν εχω δει πουθενα στο internet τοσους παναγυηρισμους για την καλυψη της Wind που βελτιωνεται.
    Ειναι η κοινόχρηστη εταιρία , όχι η βοντα που πάτησε πάνω ο άνεμος και Ούτε δίκτυο του ανεμου που πατάει η βοντα πανω.

  12. #87
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλος λέει ότι θέλει... από πότε η Wind απέκτησε πρόσβαση στο δίκτυο της κόκκινης?
    από όσο ξέρω και οι δυο έχουν πρόσβαση η μια στο δίκτυο της άλλης.... και αν αυτό δεν συνέφερε την κόκκινη δεν φαντάζομαι να νομίζεις ότι θα το έκανε?
    εξάλλου μόνο σε 2g&3g παίζει η συνεργασία....
    Αποκτουν και οι 2 προσβαση στη Victus με μισο ενοικιο και για τους 2.
    Οποτε θες να μου πεις οτι η Victus κτιζει στις θεσεις της Wind ή στη Vodafone?
    Μαλλον και στις 2 αλλα οι θεσεις της VF ειναι πολυ παραπανω σε αριθμο. Εξαλλου η Vodafone ειχε ηδη 3G στις περιοχες αυτες.

    Οποτε για να λεμε το τι ισχυει, αν δεν υπηρχε η συνεργασια θα περιμεναμε ακομα τον Πιου.... που ξεκινησε με τυμπανοκρουσιες και σταματησε εκει.
    mac rulez

  13. #88
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν στέκει ακριβώς αυτό που γράφετε ότι η voda έσωσε το σήμα της wind μέσω victus. Το 4G δίκτυο είναι καθαρά επένδυση και αναβάθμιση της WIND. Μόνο η κάλυψη 3G και τηλεφωνίας 2G έχουν βελτιωθεί και για τις 2 μέσω αυτού του σχήματος πετυχαίνοντας οικονομίες κλίμακος.Παρακάτω ο χάρτης Οκτωβρίου του 4G δικτύου wind
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  4g-out-greece-Oct16.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  99,4 KB 
ID: 177013

  14. #89
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν στέκει ακριβώς αυτό που γράφετε ότι η voda έσωσε το σήμα της wind μέσω victus. Το 4G δίκτυο είναι καθαρά επένδυση και αναβάθμιση της WIND. Μόνο η κάλυψη 3G και τηλεφωνίας 2G έχουν βελτιωθεί και για τις 2 μέσω αυτού του σχήματος πετυχαίνοντας οικονομίες κλίμακος.Παρακάτω ο χάρτης Οκτωβρίου του 4G δικτύου wind
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  4g-out-greece-Oct16.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  99,4 KB 
ID: 177013
    Τα είπες όλα. Όμως η WIND κέρδισε περισσότερα από αυτή τη συνεργασία. Γλίτωσε πολύτιμο χρόνο (και χρήμα) βάζοντας 3G εκεί που δεν υπήρχε. Ωστόσο, κάποιοι νομίζουν πως η WIND χρησιμοποιεί τις κεραίες της Voda...

    Το 4G είναι έργο της κάθε εταιρίας ξεχωριστά. Η WIND πάει και βάζει 800άρες πάνω στα βουνά, με αποτέλεσμα να έχει 4G σε σημεία που οι άλλες 2, "παίζει" να μην έχουν ούτε 3G. Όμως οι ταχύτητες εντός πόλης θέλουν βελτίωση. Ακόμα και στην Αθήνα, βλέπω κάτι 5-10 Mbps με 4G και γελάω... Περισσότερη χρήση της 2600 μπάντας, θα βοηθούσε. Ίσως το κάνει αργότερα. Προς το παρόν την ενδιαφέρει η κάλυψη και όχι η ταχύτητα...

  15. #90
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν στέκει ακριβώς αυτό που γράφετε ότι η voda έσωσε το σήμα της wind μέσω victus. Το 4G δίκτυο είναι καθαρά επένδυση και αναβάθμιση της WIND. Μόνο η κάλυψη 3G και τηλεφωνίας 2G έχουν βελτιωθεί και για τις 2 μέσω αυτού του σχήματος πετυχαίνοντας οικονομίες κλίμακος.Παρακάτω ο χάρτης Οκτωβρίου του 4G δικτύου wind
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  4g-out-greece-Oct16.jpg 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  99,4 KB 
ID: 177013
    Σκεψου δηλαδη να ειχε να πληρωνει και τα 3G/2G ... ποσο budget θα ειχε για να βάλει 4G... ή να σκαβει για να παρει θεσεις σε περιοχες που εχει η Vodafone (το αναποδο προφανως δεν ισχυει)

    Παντως για το χαρτη το εχει παρακανει στο βαψιμο...
    mac rulez

Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. οτε tv?του χρονου...
    Από pitola στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-16, 21:15
  2. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-16, 18:54
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-16, 09:39
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας