Σελ. 11 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 311
  1. #151
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Στο καζάνι που βράζουμε όλοι..
    Μηνύματα
    1.297
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Technicolor TD5136V2
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 8.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι όμως για τον λογαριασμό του κινητού ή του σταθερού.
    Το καθαρό κούτελο δεν το έβαλα εγώ στην κουβέντα.
    * Όταν ακούς «τάξη» ανθρώπινο κρέας μυρίζει.
    * Μες την έρμη κι άδεια πολιτεία μένει, το χέρι που μονάχα, με μπογιά θα γράψει στους μεγάλους τοίχους, ΨΩΜΙ ΚΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.

    Οδυσσέας Ελύτης

    οδηγός δικαιωμάτων μισθωτών εκπαιδευτικών

  2. #152
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καθαρό κούτελο δεν το έβαλα εγώ στην κουβέντα.
    Ναι εσύ έβαλες όλα τα άσχετα με τους λογαριασμούς κινητής για να μας πεις γιατί κάποιος δεν θα πληρώσει το κινητό, συγνώμη αλλά είναι δικαιολογίες.
    Εκτός αν θέλεις να πεις οτι θα πρέπει να έχουν πρόσβαση και σε εκείνα τα δεδομένα, ώστε να ξέρουν αν άλλου δεν πληρώνεις

  3. #153
    Εγγραφή
    18-11-2014
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109955/10996
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 2.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πραγματικά ο τηλετειρεσιας δε με νοιάζει καθόλου, αφού μπορούν ας τον κάνουν, δηλαδή ειλικρινά τι θα αλλάξει στη καθημερινότητα μου; Τι, μη με φακελωσουν; Ανάθεμα και αν μπορώ πλέον να θυμηθώ ποιοι δε με έχουν φακελωμενο! Όσο για αυτούς που δεν μπορούν, άσχετα με το ότι είναι καρτέλ η τηλεφωνία (μέχρι και ο αέρας που αναπνέουμε σε λίγο θα ειναι) να κάνουν διακοπή, ούτε νέα συσκευή ούτε κάρτα ούτε τίποτα αν δε μπορείς, κόψτο!

  4. #154
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καποια φορα , οταν το ιντερνετ ηταν με τηλεφωνο κλησης και μοναδες χρεωσης ανα ωρα (καπως ετσι ) , ειχα καποιον λογαριασμο απληρωτο καπου στις 80 χιλιαδες (250 ευρω ) και μου κοψαν το σταθερο τηλεφωνο στον μοναδικο οργανισμο τηλεφωνικων συνδεσεων που υπηρχε τοτε στον οτε, και τερμα το ιντερνετ. επειτα απο λιγο καιρο , οταν βρηκα τα λεφτα , το πληρωσα .
    μετα απο κανα 3αρι χρονια παω να κανω συνδεση συμβολαιου για κινητο στην τοτε κοσμοτε μεσω του πλαισιου ( το καταστημα ) και μου ζητησαν εγγυηση 150 ευρω γιατι ειχα στο παρελθον αυτην την συμπεριφορα .πληρωσα την εγγυηση , περασαν αλλα 5 -10 χρονια και εκοψα την συνδεση συμβολαιου με την κοσμοτε .
    την εγγυηση την γυρεψα στο πλαισιο , μου ειπαν ειναι θεμα του οτε , στον οτε που πηγα , με παρεπεμψαν στο καταστημα που μου ειχε χορηγησει το συμβολαιο . με αποτελεσμα να χασω τα λεφτα της εγγυησης αλλα και τους τοκους των τοσων ετων .

    ε τωρα με τις ποικιλες συγκλισεις των και καλα ανταγωνιστων προβλεπω ενα αναλογου τυπου μονοπωλιο απλως του λειπει το νομικο θεσμικο πλαισιο που καλυπτε τον οτε ως μονοπωλιακη δημοσια υπηρεσια ,και αυτο μαλον θελουν να φτιαξουν . το πλαισιο της υποταγης σε μονοπωλιακες συμπραξεις .

    και στις τραπεζες που ειχαν φτιαξει τον τειρεσια , τι πετυχανε ; να ταλαιπωρησουν πολυ κοσμο τρομο-κρατωντας τους και να δημιουργησουν μια εικονικη καστα υγιους συνεργασιας που αφορα εμας αλλα οχι τους ακριβους συνεργατες τους . (ας μην ξεχναμε και περιπτωσεις συνεργασιων που καταπιανε ολοκληρες τραπεζες και ασφαλιστικα συστηματα ).
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #155
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν αυτοί που δίνουν τις υπηρεσίες είναι μεγαλύτερα λαμόγια και από αυτούς που τους πιστολιάζουν, αυτό που χρειάζεται είναι ένα καλό νομικό πλαίσιο και μία ρυθμιστική αρχή που να το τηρεί. Σας το λέω από εμπειρία: ποτέ μην εμπιστεύεστε εταιρεία κινητής τηλεφωνίας, κρατάτε πάντα τις αποδείξεις και τους λογαριασμούς τους και λοιπά.

    Δεν έχω κάτι ενάντια στη δημιουργία αντίστοιχου "Τειρεσία" για την κινητή, αλλά η ασυδοσία θα παραμείνει.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  6. #156
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Στο καζάνι που βράζουμε όλοι..
    Μηνύματα
    1.297
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Technicolor TD5136V2
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 8.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εσύ έβαλες όλα τα άσχετα με τους λογαριασμούς κινητής για να μας πεις γιατί κάποιος δεν θα πληρώσει το κινητό, συγνώμη αλλά είναι δικαιολογίες.
    Εκτός αν θέλεις να πεις οτι θα πρέπει να έχουν πρόσβαση και σε εκείνα τα δεδομένα, ώστε να ξέρουν αν άλλου δεν πληρώνεις
    Δεν θα παίξω την κολοκυθιά. Χώρια ότι δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι λες. Μπορείς να πεις με απλά λόγια γιατί χαίρεσαι για τον τηλετειρεσία;
    * Όταν ακούς «τάξη» ανθρώπινο κρέας μυρίζει.
    * Μες την έρμη κι άδεια πολιτεία μένει, το χέρι που μονάχα, με μπογιά θα γράψει στους μεγάλους τοίχους, ΨΩΜΙ ΚΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.

    Οδυσσέας Ελύτης

    οδηγός δικαιωμάτων μισθωτών εκπαιδευτικών

  7. #157
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα παίξω την κολοκυθιά. Χώρια ότι δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι λες. Μπορείς να πεις με απλά λόγια γιατί χαίρεσαι για τον τηλετειρεσία;
    Δεν χαίρομαι, ούτε χαλιέμαι, είναι κάτι το φυσιολογικό απο την στιγμή που κάποιοι δεν πληρώνουν τον λογαριασμό τους.

  8. #158
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πλεον την βγαζεις ανετα με €10/μηνα σε καρτοκινητο... δεν υπαρχει δικαιολογια να εχει συμβολαιο καποιος που δεν αντεχει το κοστος.

  9. #159
    Εγγραφή
    30-11-2012
    Μηνύματα
    1.060
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλεον την βγαζεις ανετα με €10/μηνα σε καρτοκινητο... δεν υπαρχει δικαιολογια να εχει συμβολαιο καποιος που δεν αντεχει το κοστος.
    Ακριβώς έτσι. Ισως και ακόμα χαμηλότερα από 10€

  10. #160
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανον πολύ προσωπικό το κάνεις το θέμα. Οκ εσύ πληρώνεις κι η γνωστή σου πιστολιάζει και κάνει ζωάρα. Κι εγώ πληρώνω κι έχω γνωστούς που πιστολιάζουν γιατί δεν έχουν να πληρώσουν. Και τι άκρη βγάζουμε τώρα;

    Επιμένω το καρτέλ αποφάσισε πως κάτι πρέπει να κάνει με αυτούς που δεν πληρώνουν. Το καρτέλ χέστηκε αν ο άλλος δεν πληρώνει γιατί δεν έχει ή γιατί κάνει ζωάρα. Μέχρι πρόσφατα που έβγαζε ικανοποιητικά κέρδη δεν το ένοιαζε και το πιστόλιασμα γενικά. Τώρα πέφτουν οι τζίροι και τα κέρδη και συστήνει τηλετειρεσία γιατί προφανώς δεν τον σώνουν οι φιξαρισμένες τιμές. Οι τυμπανοκρουσίες περί δικαιοσύνης που κολλάνε;

    - - - Updated - - -



    Όποιος θριαμβολογεί για τηλετειρεσίες σε περίοδο κρίσης και τεράστιας κρίσης ναι βρωμοκοπά περισσότερο από τη γνωστή του ανον.
    Σύμφωνα λοιπόν με την δικιά σου άποψη εγώ που το γύρισα από συμβόλαιο σε κάρτα γιατί δεν ήθελα να πληρώνω .... βρωμοκοπάω ...
    Δηλαδή κατά την δικιά σου άποψη θα έπρεπε να συνεχίσω να παίρνω υπηρεσίες χωρίς να πληρώνω βέβαια τσαμπέ δηλαδή ..επειδή είμαι ωραίος.... θα έπρεπε να ζώ εις βάρος των άλλων σε αυτό το θέμα ! Προφανώς επειδή έχω αξιοπρέπεια (κούτελο καθαρό) δεν το κάνω ...για αυτό και γύρισα σε κάρτα...

    Ε μπας συ περιπτώσει θα σου πρότεινα να δεις τα πρώτα μηνύματα που έχω γράψει σε αυτό το θέμα ...και ελπίζω να καταλάβεις γιατί ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από techgirl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς έτσι. Ισως και ακόμα χαμηλότερα από 10€
    Βασικά πλέον μπορείς να δουλέψεις με voip ...Το wifi παίζει σχεδόν παντού...... Τα ίδια λεφτά που έδινα σε κινητό τα δίνω σε voip και έχω και περισσότερο χρόνο !

  11. #161
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα θελα πολύ μια επιχειρηματολογία για το μπολντ. Επίσης αν έκλεβαν τόσα χρόνια οι τουφεκάδες κινητά και υπηρεσίες γιατί μετά από 20 χρόνια κινητής τηλεφωνίας αποφάσισαν τώρα να πάρουν μέτρα;

    - - - Updated - - -



    Αφιερωμένο...

    - - - Updated - - -



    Άσε γεμίσαμε καθαρά κούτελα. Το καλοκαίρι ήμουν χωρίς ευρώ αλλά πλήρωσα Ε1, ΕΝΦΙΑ και στεγαστικό του πατέρα καθότι δεν μπορεί να το αποπληρώσει. Ξέρω πήγαν στους δανειστές που τα έχουν τόσο ανάγκη γιατί έσωσαν τις ελληνικές τράπεζες και το λένε και με καθαρό κούτελο πάντα σώζουν την DB τώρα αλλά δεν το λένε.
    Ασε γεμισαμε θεωρίες περί καθαρού κούτελου εδώ μέσα φίλε, αλλά το γέλιο χρειάζεται ειδικά αυτές τις εποχές. Εκείνο πάντως που μου προξενεί εντύπωση είναι αυτή ή τάση...συμμόρφωσης του νεοέλληνα προς...κάθε "αρχή κι εξουσία" ειδικά κάτι νεόκοπες αρχές κάθε είδους. Είναι φρέσκο χαρακτηριστικό του αυτό...της εποχής πράμα.

  12. #162
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -


    Ασε γεμισαμε θεωρίες περί καθαρού κούτελου εδώ μέσα φίλε, αλλά το γέλιο χρειάζεται ειδικά αυτές τις εποχές. Εκείνο πάντως που μου προξενεί εντύπωση είναι αυτή ή τάση...συμμόρφωσης του νεοέλληνα προς...κάθε "αρχή κι εξουσία" ειδικά κάτι νεόκοπες αρχές κάθε είδους. Είναι φρέσκο χαρακτηριστικό του αυτό...της εποχής πράμα.
    Αυτό το αρχή και εξουσία πως το εννοείς ...? Δεν το έπιασα.....Μάλλον κάτι σκέφτηκα για κάντο ποιό λιανά ....

    - - - Updated - - -

    Γενικά να ενημερώσω ότι σε παλιότερες εποχές που λεφτά υπήρχαν .... κανείς δεν σκεφτόταν αν υπήρχαν τουφεκάδες....γιατί αφενός ήταν ποιό λίγοι και αφετέρου δεν τους ένοιαζε γιατί ο κόσμος πλήρωνε σταθερούς λογαριασμούς.... ενώ τώρα που πάνε σε κάρτα πολλοί δυσκολεύουν πολλοί τα πράγματα και ψάχνονται ...για τους τουφεκάδες που αυξάνονται ....

  13. #163
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -- - - Updated - - -
    Ασε γεμισαμε θεωρίες περί καθαρού κούτελου εδώ μέσα φίλε, αλλά το γέλιο χρειάζεται ειδικά αυτές τις εποχές. Εκείνο πάντως που μου προξενεί εντύπωση είναι αυτή ή τάση...συμμόρφωσης του νεοέλληνα προς...κάθε "αρχή κι εξουσία" ειδικά κάτι νεόκοπες αρχές κάθε είδους. Είναι φρέσκο χαρακτηριστικό του αυτό...της εποχής πράμα.
    Ενώ η τάση του νεοέλληνα για δανεικά και αγύριστα είναι περισσότερο σωστή;

  14. #164
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Στο καζάνι που βράζουμε όλοι..
    Μηνύματα
    1.297
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    Technicolor TD5136V2
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 8.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χαίρομαι, ούτε χαλιέμαι, είναι κάτι το φυσιολογικό απο την στιγμή που κάποιοι δεν πληρώνουν τον λογαριασμό τους.
    Τα "μπράβο" και τα "επιτέλους" δεν τα είδες στο παρόν θρεντ; Για αυτά έχεις να πεις τίποτα; Γιατί προσωπικά για αυτά μίλησα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα λοιπόν με την δικιά σου άποψη εγώ που το γύρισα από συμβόλαιο σε κάρτα γιατί δεν ήθελα να πληρώνω .... βρωμοκοπάω ...
    Δηλαδή κατά την δικιά σου άποψη θα έπρεπε να συνεχίσω να παίρνω υπηρεσίες χωρίς να πληρώνω βέβαια τσαμπέ δηλαδή ..επειδή είμαι ωραίος.... θα έπρεπε να ζώ εις βάρος των άλλων σε αυτό το θέμα ! Προφανώς επειδή έχω αξιοπρέπεια (κούτελο καθαρό) δεν το κάνω ...για αυτό και γύρισα σε κάρτα...

    Ε μπας συ περιπτώσει θα σου πρότεινα να δεις τα πρώτα μηνύματα που έχω γράψει σε αυτό το θέμα ...και ελπίζω να καταλάβεις γιατί ...
    Ακριβώς το ίδιο θα συνιστούσα και σε εσένα. Η κατανόηση κειμένου αποτελεί στοιχειώδης εκπαίδευση μεν, δύσκολη δε. Θα ήθελα πολύ να μάθω πως ακριβώς έγραψα ότι βρωμοκοπάει αυτός που έχει κάρτα και δεν έχει συμβόλαιο.
    * Όταν ακούς «τάξη» ανθρώπινο κρέας μυρίζει.
    * Μες την έρμη κι άδεια πολιτεία μένει, το χέρι που μονάχα, με μπογιά θα γράψει στους μεγάλους τοίχους, ΨΩΜΙ ΚΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ.

    Οδυσσέας Ελύτης

    οδηγός δικαιωμάτων μισθωτών εκπαιδευτικών

  15. #165
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.449
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από odd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα "μπράβο" και τα "επιτέλους" δεν τα είδες στο παρόν θρεντ; Για αυτά έχεις να πεις τίποτα; Γιατί προσωπικά για αυτά μίλησα.

    - - - Updated - - -



    Ακριβώς το ίδιο θα συνιστούσα και σε εσένα. Η κατανόηση κειμένου αποτελεί στοιχειώδης εκπαίδευση μεν, δύσκολη δε. Θα ήθελα πολύ να μάθω πως ακριβώς έγραψα ότι βρωμοκοπάει αυτός που έχει κάρτα και δεν έχει συμβόλαιο.
    "Όποιος θριαμβολογεί για τηλετειρεσίες σε περίοδο κρίσης και τεράστιας κρίσης ναι βρωμοκοπά περισσότερο από τη γνωστή του ανον."

    Και επειδή είμαι ένας από αυτούς που θριαμβολογούν ....άρα βρωμύλος...

    Προφανώς δεν διαβάζεις όλα τα μυνήματα...αλλά μόνο τα τελευταία !

Σελ. 11 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-15, 12:34
  2. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-15, 22:10
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-15, 02:37
  4. Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-15, 16:01
  5. Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-15, 00:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας