Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    24-10-2016
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπερα. Ειχα εναν λογαριασμο στο Ταχυδρομικο Ταμιευτηριο και πηγα να το διαγραψω και να κανω ενα καινουργιο (ο παλιος ειχε ενα δευτερο ονομα που ηθελε να βγει απο τον λογαριασμο). Μου το καναν αυτο και μου συνδεσαν την τρεχουσα καρτα με τον καινουργιο λογαριασμο. Πηγα σπιτι και αποφασισα να αγορασω ενα προιον απο το ιντερνετ και δεν μπορουσα με τιποτα (και φυσικα δεν ελεγε και τον λογο). Εβγαλα την καρτα απο το Paypal και την ξαναεκανα link αλλα δεν την δεχοταν. Εψαξα λιγο και απο οτι φαινεται αυτο που φταιει ειναι οτι δεν βρησκει λεφτα να τραβηξει. Ετσι μπηκα στην ιστοσελιδα του ebanking της Eurobank και μπηκα στον λογαριασμο μου και ειδα οτι ο παλιος μου λογαριασμος δεν διαγραφτηκε, απλα υπαρχει εκει και εχει 0 ευρω. Ο καινουργιος ειναι μια χαρα. Απλα αυτο που καταλαβα ειναι οτι οταν θελω να αγορασω κατι, η καρτα τραβαει απο τον πρωτο λογαριασμο και δεν κοιταει τον δευτερο (δηλαδη τον καινουργιο με τα λεφτα).

    Ξερει κανεις τι μπορω να κανω;

    Πηρα αδεια απο την δουλεια για να παω να κανω τα περι του λογαριασμου και δεν νομιζω να μπορεσω να ξαναπαρω αδεια συντομα (κλασικα 2 η ωρα εχει κλησει η τραπεζα..). Παντως απορω γιατι δεν διαγραψαν τον παλιο λογαριασμο ενω αυτο ηθελα εξ αρχης...

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΔΕΝ διαγράφονται ποτέ λογαριασμοί (τουάχιστον όχι για κάποια χρόνια)! Σκέψου ότι αν διαγραφεί ο λογαριασμός, διαγράφονται και όλες οι κινήσεις που έχουν γίνει, οπότε δημιουργούνται πολλαπλά προβλήματα μετά, τόσο εσωτερικά στην τράπεζα, όσο και εξωτερικά - σε σχέση με τυχόν διεκδικήσεις οποιουδήποτε. Απλό παράδειγμα, εσύ πλήρωσες τη ΔΕΗ από το λογαριασμό αυτό, και η ΔΕΗ λέει ότι είναι απλήρωτος. Τϊ κάνεις;

    Αυτό που δεν έγινε, και πρέπει να ζητήσεις να γίνει, είναι να συνδεθεί η κάρτα με το νέο λογαριασμό. Δοκίμασε να πάρεις τηλέφωνο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση καρτών, μήπως και σταθείς τυχερός και στο κάνουν τηλεφωνικά. Αν σου πουν σου-μου-του, ζήτα και αριθμό fax να τους το στείλεις γραπτώς (με e-mail δεν ξέρω αν καλύπτονται, δεν είμαι σίγουρος ότι έχουν π[εράσει στον 21° αιώνα).

  3. #3
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Ας διέγραφες απλά τον συνδικαιούχο από τον υφιστάμενο λογαριασμό. Δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε σώνει και καλά να κάνεις καινούριο.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Στο ebanking αν πας πάνω στο κάρτες, μετά αριστερά στο υπηρεσίες, έχει επιλογή συνδεμένοι λογαριασμοί, απο εκεί μπορείς να αλλάξεις ποιος θα είναι ο 1ο λογαριασμός

  5. #5
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας διέγραφες απλά τον συνδικαιούχο από τον υφιστάμενο λογαριασμό. Δεν κατάλαβα γιατί έπρεπε σώνει και καλά να κάνεις καινούριο.
    Δεν γίνεται ούτε να προσθέσεις ούτε να διαγράψεις λόγω cc

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8761
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-24, 14:33
  2. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-16, 16:39
  3. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 10:33
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-16, 20:40
  5. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-15, 00:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας