Σελ. 128 από 602 ΠρώτηΠρώτη ... 108118123126127128129130133138148 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.906-1.920 από 9023
  1. #1906
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Ενα (?) αρνητικο του 7 plus ειναι οτι δεν εχει notification led.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  2. #1907
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Νομιζω πως κανενα nokia δεν εχει notification led. Το 5 μου δεν εχει, ουτε το 6 του ανηψιου μου εχει.

    Πειτε καμια ιδεα για το παρακατω.
    Εδω και 3 μηνες, σε καθε μηνιαια ενημερωση, παιρνω το σφαλμα στην εικονα. Καθε φορα κατεβαινει η ενημερωση κανονικα, ζηταει επανεκκινηση για να την εγκαταστησει, την κανω, εμφανιζεται η "οθονη" που λεει οτι ενημερωνει το κινητο, τελειωνει, ξεκιναει κανονικα και μολις ξαναμπει, πετιεται το σφαλμα. Ξαναπαταω να την κατεβασει, την ξανακατεβαζει, κανω την ιδια διαδικασια και τοτε μπαινει κανονικα. Τζαμπα χαμενος χρονος, καταναλωση bw και μπαταριας δηλαδη :P
    Γιατι? Τι μπορει να κανω λαθος?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20180708-075800.png  

    ديميتريس

  3. #1908
    Εγγραφή
    06-12-2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.731
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Οτι του ΟΤΕ
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω πως κανενα nokia δεν εχει notification led. Το 5 μου δεν εχει, ουτε το 6 του ανηψιου μου εχει.

    Πειτε καμια ιδεα για το παρακατω.
    Εδω και 3 μηνες, σε καθε μηνιαια ενημερωση, παιρνω το σφαλμα στην εικονα. Καθε φορα κατεβαινει η ενημερωση κανονικα, ζηταει επανεκκινηση για να την εγκαταστησει, την κανω, εμφανιζεται η "οθονη" που λεει οτι ενημερωνει το κινητο, τελειωνει, ξεκιναει κανονικα και μολις ξαναμπει, πετιεται το σφαλμα. Ξαναπαταω να την κατεβασει, την ξανακατεβαζει, κανω την ιδια διαδικασια και τοτε μπαινει κανονικα. Τζαμπα χαμενος χρονος, καταναλωση bw και μπαταριας δηλαδη :P
    Γιατι? Τι μπορει να κανω λαθος?
    Το εχεις rootαρει? Το λογισμικο είναι μαμα?
    Asus P5Q3-Intel Core2Quad Q9550 @ 3792 MHz- L2-12MB - Patriot 2x4096 - ASUS 9800GT@690/1Gb-SSD Samsung EVO 850 250GB-WD katram 640GB - Seagate 320gb-WD 1.5TB - WD 2.0TB
    The truth is out there.

  4. #1909
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οχι δεν ειναι root. Βασικα, δεν μπορει καν να γινει root απο την 8.0 και μετα.
    Το λογισμικο ειναι στοκ, απλα εχω αλλαξει τον launcher, το πληκτρολογιο και εχω απενεργοποιησει ολη τη σαπιλα της google (gdrive, youtube, chrome, περιπτερο, βιβλια κλπ) εκτος απο το play store και τα play services (και τις εφαρμογες για τις κλησεις, τις επαφες και τα μηνυματα που ειναι και αυτες της google, μιας και δεν εχω βρει αξιολογες εναλλακτικες).

    Ενα ιδιο nokia 5 (ta-1024), μιας γειτονισσας, κανει τις ενημερωσεις χωρις προβλημα.
    ديميتريس

  5. #1910
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πειραγμένο αρχείο, πειραγμένος bootloader.custom recovery
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #1911
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν ειναι root. Βασικα, δεν μπορει καν να γινει root απο την 8.0 και μετα.
    Το λογισμικο ειναι στοκ, απλα εχω αλλαξει τον launcher, το πληκτρολογιο και εχω απενεργοποιησει ολη τη σαπιλα της google (gdrive, youtube, chrome, περιπτερο, βιβλια κλπ) εκτος απο το play store και τα play services (και τις εφαρμογες για τις κλησεις, τις επαφες και τα μηνυματα που ειναι και αυτες της google, μιας και δεν εχω βρει αξιολογες εναλλακτικες).

    Ενα ιδιο nokia 5 (ta-1024), μιας γειτονισσας, κανει τις ενημερωσεις χωρις προβλημα.
    Βάλε τον μαμίσιο launcher
    Κάνε τα updates
    ξαναγύρνα στον δικό σου launcher

    YΓ Μην συγκρίνεσαι με την γειτόνισσα, είναι πιό όμορφη, έχει και updates
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #1912
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @nnn
    Δεν εχω κατι απο αυτα που αναφερεις. Ουτε καν το oem unlock δεν εχω ενεργο στο developer options!

    @dimitri_ns
    Θα το κανω, αν και δεν νομιζω να εχει σημασια.
    Η γειτονισσα ειναι 60+ btw :P
    ديميتريس

  8. #1913
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Υποψιάζομαι πως έχεις κόψει κάποιο απαραίτητο Google service.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #1914
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.527
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πως μπορω με το adb να κανω μια λιστα να φαινεται τι εχω κοψει?

    - - - Updated - - -

    Πατησα να το ξανακατεβασει, δεν κατεβασε τιποτα μιας και τελειωσε ακαριαια η ληψη, εκανα επανεκκινηση, δεν εμφανιστηκε το μηνυμα της ενημερωσης και οταν ανοιξε, ελεγε στο σχετικο μενου οτι ειναι ενημερωμενο με την ενημερωση της 1ης Ιουλιου 2018.
    Αυτο στο bold νομιζω το κανει πρωτη φορα.
    ديميتريس

  10. #1915
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπορω με το adb να κανω μια λιστα να φαινεται τι εχω κοψει?

    - - - Updated - - -

    Πατησα να το ξανακατεβασει, δεν κατεβασε τιποτα μιας και τελειωσε ακαριαια η ληψη, εκανα επανεκκινηση, δεν εμφανιστηκε το μηνυμα της ενημερωσης και οταν ανοιξε, ελεγε στο σχετικο μενου οτι ειναι ενημερωμενο με την ενημερωση της 1ης Ιουλιου 2018.
    Αυτο στο bold νομιζω το κανει πρωτη φορα.
    Μερικές φορές, όπως και στους υπολογιστές, το complete shutdown, λίγη υπομονή, boot είναι καλύτερο από το restart, για κάποια επόμενη φορά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @nnn
    Δεν εχω κατι απο αυτα που αναφερεις. Ουτε καν το oem unlock δεν εχω ενεργο στο developer options!

    @dimitri_ns
    Θα το κανω, αν και δεν νομιζω να εχει σημασια.
    Η γειτονισσα ειναι 60+ btw :P
    Πολλοί έχουν αναφέρει ότι δεν μπορούσαν να βάλουν από themes, wallpaper μέχρι οτιδήποτε άλλο και η επιστροφή στον μαμίσιο launcher τα διόρθωνε όλα.

    Επίσης επειδή η ΕΕ έχει περιορίσει διάφορα στα κινητά όπως μέγιστο volume, themes and wallpapers, face unlock κλπ, επιλέγοντας region Ελβετία ή Ινδία απελευθερώνονται διάφορα μεταξύ των οποίων και η ώρα
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #1916
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Αυτό με τα θέματα και την Εε δεν το έχω καταλάβει. Το στο καλό παίζει; έχουμε νέα Δικτατορία;

  12. #1917
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με τα θέματα και την Εε δεν το έχω καταλάβει. Το στο καλό παίζει; έχουμε νέα Δικτατορία;

    Πάρε και για τον ήχο
    Μιλάει για το xiami note 5 global edition

    "Καλημέρα, ευτυχισμένος κάτοχος του κινητού εδώ και πέντε μέρες και πρέπει να ομολογήσω ότι, αν και πρώτη φορά που αγοράζω Xiaomi, δεν περίμενα τόσο value for money συσκευή. Δουλεύει άψογα, με μεγάλη αυτονομία, χωρίς να ζεσταίνεται και έχω καλύτερο σήμα 4G από άλλες συσκευές Samsunγ και Lg που είχα. Εντυπωσιάστηκα από την πληθώρα ρυθμίσεων και τις ευκολίες που παρέχει όταν σε άλλα κινητά πρέπει να κατεβάζεις εφαρμογές για να τις έχεις. Το μόνο που με χάλασε, ευτυχώς για λίγο, ήταν η μειωμένη ένταση που παρατήρησα στην έξοδο των ακουστικών τόσο στο ραδιόφωνο όσο και στην αναπαρωγή ψηφιακής μουσικής (mp3, video) ενώ στο ηχείο είναι κανονικότατη και δυνατή μέχρι και παραμόρφωσης στο τέρμα. Υποψιάστηκα κάποιο περιορισμό μέσω λογισμικού και όχι υλικού αφού το DAC της συσκευής είναι πολύ ποιοτικό λόγω Snapdragon 636. Με λίγο ψάξιμο λόγω της δουλειάς μου στην Νομοθεσία, ανακάλυψα ότι υπάρχει Ευρωπαική οδηγία - περιορισμός της έντασης στα 85db σε όλα τα players που διατίθενται στην Ευρώπη. Κάποιες εταιρίες smartphones ακολουθούν αυτόν τον περιορισμό προκειμένου να πάρουν πιστοποίηση, εν προκειμένω και η Xiaomi, ενώ άλλες το αφήνουν ελεύθερο. Ετσι λοιπόν αν παρατηρήσατε το ίδιο πρόβλημα ή λύση είναι πολύ απλή και μπράβο στην Xiaomi που άφησε αυτήν την δυνατότητα στον χρήστη (τουλάχιστον στην Global Version). Αλλάξτε την περιοχή από Ελλάδα και Ευρώπη, σε όποια άλλη θέλετε και bingo.!!! η ένταση επανέρχεται "μαγικά" στο μέγιστο και απολαμβάνεται στα ακουστικά σας τα πάντα τέλεια. Το μόνο που έχετε να κάνετε επιπλέον είναι να επιλέξετε χειροκίνητη ρύθμιση της ώρας του ρολογιού της συσκευής και όχι αυτόματα μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας.
    Καλές ακροάσεις και προσοχή στα αυτιά σας τώρα γιατί η Ευρώπη δεν σας προστατεύει από το να.... κουφαθείτε.!!!
    Οχι πως μας έχει προστατέψει σε όλα τα άλλα που τραβάμε τόσα χρόνια κρίσης αλλά λέμε τώρα..."
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #1918
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με τα θέματα και την Εε δεν το έχω καταλάβει. Το στο καλό παίζει; έχουμε νέα Δικτατορία;
    Τα περισσότερα έχουν να κάνουν με διάφορες προστασίες (πχ προστασία από σωματική βλάβη, ή προστασία προσωπικών δεδομένων).

  14. #1919
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Θέλω να απενεργοποιήσω το κλείδωμα pin στο τηλέφωνο αλλά η επιλογή είναι απενεργοποιημένη.
    Λεει Απεργοποιημενο λόγω διαχείρισης πολιτικής κρυπτογράφησης ή χώρου αποθήκευσης διαπιστευτηρίων.
    Επίσης έχει εξαφανιστεί το smart lock από την ασφάλεια.
    Πώς τα επαναφέρω;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2018-07-09-12-30-42.png  


  15. #1920
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να απενεργοποιήσω το κλείδωμα pin στο τηλέφωνο αλλά η επιλογή είναι απενεργοποιημένη.
    Λεει Απεργοποιημενο λόγω διαχείρισης πολιτικής κρυπτογράφησης ή χώρου αποθήκευσης διαπιστευτηρίων.
    Επίσης έχει εξαφανιστεί το smart lock από την ασφάλεια.
    Πώς τα επαναφέρω;
    Μήπως έχεις τίποτα εταιρικούς λογαριασμούς στη συσκευή; Πχ Exchange ή Gsuite. Συνήθως αυτά απαιτούν μόνιμο κλείδωμα.

    Όσο για την οδηγία της ΕΕ. Σε τι διαφέρουν τα θέματα της Xiaomi με τα σετ εικονιδίων των launcher; Κάνουν σχεδόν την ίδια δουλειά και τα πρώτα τα έχει απαγορεύσει ενώ τα δεύτερα υπάρχουν κανονικά στο play store.

Σελ. 128 από 602 ΠρώτηΠρώτη ... 108118123126127128129130133138148 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9750
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-24, 13:14
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας