Σελ. 453 από 602 ΠρώτηΠρώτη ... 433443448451452453454455458463473 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.781-6.795 από 9021
  1. #6781
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.525
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τα pin για τη φορτιση πιανουν κανονικα, ακομα και στο pc που το ρευμα εινια κλαϊν. 1-2 φορες δεν εχουν πιασει τα pin για τα data οταν το συνδεσα στο pc, οποτε το εβαλα σε αλλη usb και την επομενη φορα που το εκανε, εκανα δουλεια με adb over wifi.
    ديميتريس

  2. #6782
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεσα επεσες! Samsung με exynos ειναι και με lineage 14 rom του 19. Τρελη κινεζια! Καταπονημενο μεν απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη του, αλλα οχι σε τραγικο βαθμο. Για τα προφιλ φορτισης δεν ξερω, ο φορτιστης ειναι της samsung και το καλωδιο της blitzwolf. Δικα μου και τα 2, τα ειχα παρει για το pi zero αποκλειστικα.
    Οταν ειπα οτι εβγαλα το φορτιστη και τον ξαναβαλα εννοω αυτο ακριβως: χωρις να μετακινηθει τιποτα, χωρις να βγαλω τιποτα, εβγαλα και ξαναβαλα το φορτιστη στην πριζα. Και στην ιδια θεση στο πολυπριζο μαλιστα.

    Ακουω την επομενη δικαιολογια που θα σκεφτειτε...
    Δεν έχω ανάγκη για δικαιολογίες.
    Αν ψάχνεις για τέτοιες, τότε μην ρωτάς εδώ που θέλουμε να δώσουμε απαντήσεις χωρίς προκαταλήψεις.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  3. #6783
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα pin για τη φορτιση πιανουν κανονικα, ακομα και στο pc που το ρευμα εινια κλαϊν. 1-2 φορες δεν εχουν πιασει τα pin για τα data οταν το συνδεσα στο pc, οποτε το εβαλα σε αλλη usb και την επομενη φορα που το εκανε, εκανα δουλεια με adb over wifi.

    Μόνος σου λες λοιπον πως έχει θέμα το καλώδιο
    Για να δουλέψει λοιπόν το qc ή το Pd, θέλει να δουλεύουν σωστά τα data pin, αν δεν δουλεύουν δεν μπορεί να κάνει handshake με τον φορτιστή

  4. #6784
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.525
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το ιδιο καλωδιο δουλευει κανονικα στο κινητο μου, που δεν γινεται εκει να κανω adb over wifi. Και δεν ειπα οτι το κανει παντα, ειπα οτι το εκανε 1-2 φορες στο ταμπλετ.

    Το pd τι ειναι? Qc (quick charge) σιγουρα δεν εχει, εινια παλιο. Κανενα απο τα 2 δεν εχει βασικα.
    ديميتريس

  5. #6785
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29(dB) / 4,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ιδιο καλωδιο δουλευει κανονικα στο κινητο μου, που δεν γινεται εκει να κανω adb over wifi. Και δεν ειπα οτι το κανει παντα, ειπα οτι το εκανε 1-2 φορες στο ταμπλετ.

    Το pd τι ειναι? Qc (quick charge) σιγουρα δεν εχει, εινια παλιο. Κανενα απο τα 2 δεν εχει βασικα.
    αδερφέ σε καμαρώνω Είσαι κορυφή έχεις ένα πρόβλημα Για κάθε λύση
    VARAJOHN

  6. #6786
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.525
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ευχαριστω!
    ديميتريس

  7. #6787
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων



    Θέλει επικοινωνία συσκευής με τον φορτιστή και τα καλώδια έχουν ολοκληρωμένο πλέον που στέλνει δεδομένα το τι υποστηρίζει, δεν είναι όλα τα καλώδια ίδια και δεν παραμένουν για πάντα ίδια, έχουν φθορές, έχω αλλάξει ως τώρα αρκετές φορές καλώδιο που με τον καιρό δεν μπορουσε να υποστήριξη παραπάνω Α απο το 500ma
    Εμένα πάντως το έκανε χωρίς να αλλάξεις τίποτα. Και το περίεργο ήταν ότι δεν έδινε καν την ισχύ για την παλιά αρχή φόρτιση καθώς με κλειστά όλα λόγω νύχτα, δεν ανέβαζε την αποθηκευμένη ενέργεια.
    Σχεδόν σίγουρα, αποσύνδεση και σύνδεση έλυνε το πρόβλημα. Γιαυτό και το βρίσκω περίεργο και το κυριοτερο δεν μπορούσες να βασιστείς πάνω του. Το ίδιο ακριβώς καλώδιο φορτίζει τώρα το 1+9

    Ευτυχώς, τα xiaomi φορτίζουν αρκετά γρήγορα έτσι ώστε μέχρι να ετοιμαστείς το πρωί να έχει πάρει τουλάχιστον 40-50% και το πέταγες στο φορτιστή του λάπτοπ για 10 λεπτά και όλα κομπλέ. Ακόμα και στο αυτοκινητο φορτίζουν γρήγορα με ένα μετατροπέας 10 χρόνων. Έτσι και αλλιώς όμως είχα μπαταρία μαζί γιατί δεν άντεχε και μικρό το κακό.

    Μερικές φορές όμως που δεν είχε κουμπώσει το A52, ήταν θέμα λόγω αργής φόρτισης και ένας λόγος που τα έχω με την samsung. Eν έτη 2022 το A52 με 5g soc φορτίζει λες και γυρνάει ο νερόμυλος στην ντουζιέρα ακριβώς με τον ίδιο φορτιστή και υλικά. Δεν ξέρω αλλά με όλα τα στραβά τους, οι κινέζουν έχουν πολύ πρακτικά και λειτουργικά feature στις χαμηλές τιμές. Ίσως σχετίζεται με την κινεζική κουλτούρα και αγορά τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chat1978 : 25-01-23 στις 16:06.

  8. #6788
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως το έκανε χωρίς να αλλάξεις τίποτα. Και το περίεργο ήταν ότι δεν έδινε καν την ισχύ για την παλιά αρχή φόρτιση καθώς με κλειστά όλα λόγω νύχτα, δεν ανέβαζε τίποτα.
    Σχεδόν σίγουρα, αποσύνδεση και σύνδεση έλυνε το πρόβλημα. Γιαυτό και το βρίσκω περίεργο και το κυριοτερο δεν μπορούσες να βασιστείς πάνω του.
    Ευτυχώς, τα xiaomi φορτίζουν αρκετά γρήγορα έτσι ώστε μέχρι να ετοιμαστείς το πρωί να έχει πάρει τουλάχιστον 40-50% και το πέταγες στο φορτιστή του λάπτοπ για 10 λεπτά και όλα κομπλέ. Ακόμα και στο αυτοκινητο φορτίζουν γρήγορα με ένα μετατροπέας 10 χρόνων. Έτσι και αλλιώς όμως είχα μπαταρία μαζί γιατί δεν άντεχε και μικρό το κακό.

    Μερικές φορές όμως που δεν είχε κουμπώσει το A52, ήταν θέμα λόγω αργής φόρτισης και ένας λόγος που τα έχω με την samsung. Eν έτη 2022 το A52 με 5g soc φορτίζει λες και γυρνάει ο νερόμυλος στην ντουζιέρα ακριβώς με τον ίδιο φορτιστή και υλικά. Δεν ξέρω αλλά με όλα τα στραβά τους, οι κινέζουν έχουν πολύ πρακτικά και λειτουργικά feature στις χαμηλές τιμές. Ίσως σχετίζεται με την κινεζική κουλτούρα και αγορά τους.
    Που να δεις και τα νέα που πλέον το βράδυ δεν φορτίζουν, πάνε μέχρι το 50% και συνεχίζουν μετά λίγο πριν ξυπνήσεις

    Αν σε ενδιαφέρει να δεις φορτίσεις κλπ παίρνεις εναν μετρητή που μετράει τα V και τα A και βλέπεις τι κάνει το κάθε τι.
    Πχ έχω φορτιστή 67W που με το Μαμα καλώδιο δίνει τα 67W ενώ με άλλο καλώδιο πού είναι qc3 πάει εως τα 30, με καλώδιο Blitzwolf δίνει μόνο 15w (5v*3A)
    Το καλώδιο qc3 σε φορτιστή qc3 δίνει 20W, ενώ σε PD δίνει 15W
    Ακόμα για να δουλέψει η γρήγορη φόρτιση τις πιο πολλές φορές θέλει να είναι ανοιχτό το κινητό, ακόμα άλλο ρεύμα κάνουν Handshake όταν η μπαταρία είναι στο 20% άλλο όταν είναι πάνω απο 80% (Και άλλο όταν είναι βράδυ με τα νέα)

    Στο ali για παράδειγμα αν δεις έχει καλώδια που αναφέρει και σε ποιες συσκευές δουλεύουν σαν fast charge ενώ σε άλλες συσκευές δίνουν μόνο 5V 2A (10W)

  9. #6789
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που να δεις και τα νέα που πλέον το βράδυ δεν φορτίζουν, πάνε μέχρι το 50% και συνεχίζουν μετά λίγο πριν ξυπνήσεις

    Αν σε ενδιαφέρει να δεις φορτίσεις κλπ παίρνεις εναν μετρητή που μετράει τα V και τα A και βλέπεις τι κάνει το κάθε τι.
    Πχ έχω φορτιστή 67W που με το Μαμα καλώδιο δίνει τα 67W ενώ με άλλο καλώδιο πού είναι qc3 πάει εως τα 30, με καλώδιο Blitzwolf δίνει μόνο 15w (5v*3A)
    Το καλώδιο qc3 σε φορτιστή qc3 δίνει 20W, ενώ σε PD δίνει 15W
    Ακόμα για να δουλέψει η γρήγορη φόρτιση τις πιο πολλές φορές θέλει να είναι ανοιχτό το κινητό, ακόμα άλλο ρεύμα κάνουν Handshake όταν η μπαταρία είναι στο 20% άλλο όταν είναι πάνω απο 80% (Και άλλο όταν είναι βράδυ με τα νέα)

    Στο ali για παράδειγμα αν δεις έχει καλώδια που αναφέρει και σε ποιες συσκευές δουλεύουν σαν fast charge ενώ σε άλλες συσκευές δίνουν μόνο 5V 2A (10W)
    Τα καταλαβαίνω όλα αυτά. Εγώ το έγραψα ως ένα παράδειγμα που γίνονται περίεργα. Ακραίο μέν αλλά μου τυχγαινε αρκετά συχνά, δηλαδή μια φορά το μήνα. Θα μπορούσε πχ να εξηγήσει αυτό το jim αν όλα τα ενδιάμεσα μέσα ήταν οκει. Πχ το δικό μου καλώδιο ήταν καινούργιο αλλά το κινητό είχε λίγα χρόνια στην μπαταρία. Αλλά πολύ μικρό το κακό τελικά, τουλάχιστον για τις συνήθειες μου που φορτίζω το βράδυ. Αν θα πήγαινα ταξίδι, έριχνα ένα φλέφαρο παραπάνω.

  10. #6790
    Εγγραφή
    22-11-2007
    Περιοχή
    Άγιος Πέτρος/Ευρωπός (Πολύκαστρο)
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Down19268kbps/Up1023kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    ZXV10 W300
    SNR / Attn
    8.1(dB) / 10.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που να δεις και τα νέα που πλέον το βράδυ δεν φορτίζουν, πάνε μέχρι το 50% και συνεχίζουν μετά λίγο πριν ξυπνήσεις

    Αν σε ενδιαφέρει να δεις φορτίσεις κλπ παίρνεις εναν μετρητή που μετράει τα V και τα A και βλέπεις τι κάνει το κάθε τι.
    Πχ έχω φορτιστή 67W που με το Μαμα καλώδιο δίνει τα 67W ενώ με άλλο καλώδιο πού είναι qc3 πάει εως τα 30, με καλώδιο Blitzwolf δίνει μόνο 15w (5v*3A)
    Το καλώδιο qc3 σε φορτιστή qc3 δίνει 20W, ενώ σε PD δίνει 15W
    Ακόμα για να δουλέψει η γρήγορη φόρτιση τις πιο πολλές φορές θέλει να είναι ανοιχτό το κινητό, ακόμα άλλο ρεύμα κάνουν Handshake όταν η μπαταρία είναι στο 20% άλλο όταν είναι πάνω απο 80% (Και άλλο όταν είναι βράδυ με τα νέα)

    Στο ali για παράδειγμα αν δεις έχει καλώδια που αναφέρει και σε ποιες συσκευές δουλεύουν σαν fast charge ενώ σε άλλες συσκευές δίνουν μόνο 5V 2A (10W)
    Realme gt master edition, όπως τα περιγράφεις, απλά αυτό που λες με την διακοπή της φόρτισης και την συνέχεια το πρωί, δε ξέρω πότε και κάτω από τι συνθήκες το κάνει...

  11. #6791
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ANDREASOMAGEIRAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Realme gt master edition, όπως τα περιγράφεις, απλά αυτό που λες με την διακοπή της φόρτισης και την συνέχεια το πρωί, δε ξέρω πότε και κάτω από τι συνθήκες το κάνει...
    Κάπου μέσα στις ρυθμίσεις θάναι.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #6792
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Ολοκαίνουριος φορτιστής γυναίκας μου με Motorola Edge Neo 30 68W με δικό του καλώδιο ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΚΑΝ το mi 8 μου. (Πάει να ξεκινήσει και κάνει fail)
    Το συμβατό της Xiaomi το φορτίζει RAPIDLY και σωστά.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  13. #6793
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Από το 2024, όλα θα είναι συμβατά υπομονή

  14. #6794
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοκαίνουριος φορτιστής γυναίκας μου με Motorola Edge Neo 30 68W με δικό του καλώδιο ΔΕΝ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΚΑΝ το mi 8 μου. (Πάει να ξεκινήσει και κάνει fail)
    Το συμβατό της Xiaomi το φορτίζει RAPIDLY και σωστά.
    Xiaomάκιας κι εσύ
    Εχει μιά ποιότητα αυτή η εταιρεία
    Πρόσφατα αγοράστηκαν 2, το ένα θα πάει Ολλανδία.
    https://www.skroutz.gr/s/35316585/Xi...5GL.html#specs

    ΥΓ
    Φορτίζει και laptop
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #6795
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το 2024, όλα θα είναι συμβατά υπομονή
    Αυτό πάει να γίνει με το PD πλέον, αλλά δεν το υποστηρίζουν ακόμα όλες οι συσκευές.
    Όσες για παράδειγμα είναι qc3,3+ δεν δουλεύουν, αλλά όσες είναι PD ή qc4 δουλεύουν

Σελ. 453 από 602 ΠρώτηΠρώτη ... 433443448451452453454455458463473 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αεροπορικές εταιρίες, αεροδρόμια και αεροπορικά ταξίδια: γενική συζήτηση
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 9748
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-24, 16:44
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 13:58
  3. Bash on Ubuntu on Windows - γενική συζήτηση
    Από tsigarid στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-16, 11:28
  4. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-16, 22:05
  5. Μηνύματα: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-16, 00:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας