Σελ. 57 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 37475255565758596267 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 841-855 από 1086
  1. #841
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Αργυρούπολη, Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    25(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με κόβω να φτιάχνω μόνος μου καλώδιο και θέλω κάτι έτοιμο.Αυτό το καλώδιο θα ήταν λάθος να το πάρω;
    Θέλω ενα jack to rca των 15 μέτρων και μόνες επιλογές που βρίσκω είναι ενα των 12 ευρώ και ενα των 160.Είναι good enough των 12 ευρώ;
    €160 καλώδιο μην πάρεις με τίποτα. Πάρε το φθηνό και άλλαξέ το όταν θα βρεις πιο χοντρό. 18 AWG (American Wire Gauge) είναι το στάνταρ για κάτω από 10 μέτρα, 16 ή 14 AWG για πιο μακριά. (Χαμηλότερο wire gauge σημαίνει παχύτερο καλώδιο)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περι DAC μη με κράξετε γιατί είμαι άσχετος αλλά διάβασα και ένα άρθρο που λέει ''Anything Above $2 Buys More Features, Not Better Quality''.
    Φυσικά και ο νόμος της φθίνουσας οριακής απόδοσης (law of diminishing returns) ισχύει, αλλά υπάρχει sweet spot μεταξύ της Realtek των $2 και της Xonar των $200, γι'αυτό πρότεινα την Xonar των $40.
    Είχα για χρόνια την Xonar DS των €25 με aftermarket LM4562 opamp (€4 αντί του μαμίσιου NE5532 των 30 cents) μέχρι που μου κάηκε. Εκεί άκουγα τις διαφορές με EQ-corrected Superlux HD668B ακουστικά των €20 που δεν άκουγα με την on-board Realtek.

    Αλλά ok δεν είναι και απαραίτητη αγορά, εφόσον θα δεις σίγουρα βελτίωση λόγω του ενισχυτή και των ηχείων.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί κάρτας ήχου μάλλον στο μέλλον θα θέλω να ηχογραφήσω κιθάρα αλλά μιλάμε σε καμιά διετία αυτό.Θα ήθελα κάτι πιο καλούτσικο μιας και έχω εναν ωραίο λαμπάτο ενισχυτή αλλά δεν είναι επι του παρόντος.Θέλω να το κάνω οταν δημιουργηθεί η ανάγκη.
    Πάνω από €50, όλες οι εξωτερικές κάρτες που υποστηρίζουν 24-bit έχουν αρκετό dynamic range για άριστη ηχογράφηση.
    Αλλά για να ηχογραφήσεις ενισχυτή είναι λίγο μπελάς. Χρειάζεσαι μικρόφωνο, σταντ, και χρόνο για να το στήσεις και να βρεις την κατάλληλη θέση.
    Ενώ αν βάλεις την κιθάρα καρφί σε εξωτερική κάρτα που έχει instrument input με υψηλή εμπέδηση (1 MΩ συνήθως), τότε παίζεις με άπειρα amp sims και έτοιμα presets χωρίς χάσιμο χρόνου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erebos : 26-03-22 στις 20:33.
    1. i5-750 @ 3.33 GHz Gigabyte GA-P55M-UD2 16GB DDR3 1666MHz MSI Radeon HD 7870 Gigabyte Radeon HD 5750 NZXT Hush Dell U2412m Sony Bravia KDL-40S2530
    2. Pentium G645 2.9GHz MSI B75MA-P45 8GB DDR3 1333MHz Gigabyte Nvidia GTX 950 Thermaltake ArmorJr. VC3000
    3. Xiaomi Redmi Note 4X crDroid Android 11 2022-02-20 GCam MGC_8.1.101_A9_GV1zfix_ENG by BSG

  2. #842
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Ντάξ,κάθε τι στην ώρα του.

    https://www.amazon.co.uk/Adapter-J%E...17&sr=8-3&th=1

    Μάλλον οτι πρέπει για μένα ειναι αυτό το καλώδιο.

  3. #843
    Εγγραφή
    19-04-2006
    Μηνύματα
    1.003
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Asus N17U
    Path Level
    Fastpath
    Από Γερμανία πάρε κάτι να μην ασχολείσαι και με λίρα<->ευρώ

    https://www.amazon.de/-/en/deleyCON-...98&sr=8-9&th=1

  4. #844
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Στο PA SOLUTIONS μπορείς να παραγγείλεις να φτιάξουν τα καλώδια που θέλεις, με τα βύσματα που θέλεις κλπ.
    Έχουν και έτοιμα.
    https://www.pasolutions.gr/el/%CE%BA...AF%CF%89%CE%BD

  5. #845
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Επειδή είμαι σκράπας μπορώ να τους πω ''θέλω να μου φτιάξετε ενα 15μετρο jack to rca καλώδιο που θα κοστίζει ~25 ευρώ'';

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Γερμανία πάρε κάτι να μην ασχολείσαι και με λίρα<->ευρώ

    https://www.amazon.de/-/en/deleyCON-...98&sr=8-9&th=1
    Σωστό και αυτό.

  6. #846
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είμαι σκράπας μπορώ να τους πω ''θέλω να μου φτιάξετε ενα 15μετρο jack to rca καλώδιο που θα κοστίζει ~25 ευρώ'';

    - - - Updated - - -



    Σωστό και αυτό.
    Μπορείς να ζητήσεις ότι θέλεις και στις τιμές που θέλεις.

  7. #847
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι το αλλοιώνει γιατί το μετατρέπει, το έχεις γράψει και μόνος σου.

    Τα υπόλοιπα δεν θα τα πάρω σοβαρά γιατί δεν αξίζει τον κόπο, απλά επειδή ουσιαστικά με έχεις βρίσει με αυτά που έχεις πει θα ήθελα να μην ασχοληθείς ξανά μαζί μου σεβόμενος τους όρους του forum.
    Ουδεμία όρεξη έχω να ασχολούμαι με τις ανακρίβειες (είδες, δεν βρίζω ) που λες, επειδή όμως διαβάζουν και άλλοι και μπορεί να τα πιστέψουν, υποχρεούμαι να απαντήσω.

    Η συμπίεση που κάνει το flac είναι ΜΗ ΑΠΩΛΕΣΤΙΚΗ (lossless). Τι σημαίνει μη απωλεστική; Σημαίνει πως όταν αποσυμπιέζουμε το αρχείο για να το αναπαράξουμε, δεν έχει χαθεί απολύτως τίποτα από την αρχική πληροφορία. Παίρνουμε ένα αρχείο, το συμπιέζουμε και όταν το αποσυμπιέσουμε έχουμε ακριβώς το ίδιο αρχείο με το οποίο ξεκινήσαμε.

    Το να λέει κάποιος ότι η αποθήκευση σε flac επηρεάζει τον ήχο, είναι σαν να λέει πως αν ζιπάρουμε μια φωτογραφία, τότε όταν την ξεζιπάρουμε θα έχει χάσει σε ποιότητα σε σχέση με το αρχικό αρχείο.

    Δεν είναι κακό να μην ξέρουμε τα (απολύτως) βασικά, αλλά σε αυτή την περίπτωση καλό είναι (βασικά επιβάλλεται) να μην δίνουμε και συμβουλές.

  8. #848
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.625
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουδεμία όρεξη έχω να ασχολούμαι με τις ανακρίβειες (είδες, δεν βρίζω ) που λες, επειδή όμως διαβάζουν και άλλοι και μπορεί να τα πιστέψουν, υποχρεούμαι να απαντήσω.

    Η συμπίεση που κάνει το flac είναι ΜΗ ΑΠΩΛΕΣΤΙΚΗ (lossless). Τι σημαίνει μη απωλεστική; Σημαίνει πως όταν αποσυμπιέζουμε το αρχείο για να το αναπαράξουμε, δεν έχει χαθεί απολύτως τίποτα από την αρχική πληροφορία. Παίρνουμε ένα αρχείο, το συμπιέζουμε και όταν το αποσυμπιέσουμε έχουμε ακριβώς το ίδιο αρχείο με το οποίο ξεκινήσαμε.

    Το να λέει κάποιος ότι η αποθήκευση σε flac επηρεάζει τον ήχο, είναι σαν να λέει πως αν ζιπάρουμε μια φωτογραφία, τότε όταν την ξεζιπάρουμε θα έχει χάσει σε ποιότητα σε σχέση με το αρχικό αρχείο.

    Δεν είναι κακό να μην ξέρουμε τα (απολύτως) βασικά, αλλά σε αυτή την περίπτωση καλό είναι (βασικά επιβάλλεται) να μην δίνουμε και συμβουλές.
    βασικά το flac αντιγράφει bit per bit AUDIO bit και μάλιστα έβαλα και λινκ. Δεν έχει σχέση με bit αποθήκευσης
    Δεν υπάρχει λόγος να μπερδεύουμε έναν νεοεισερχόμενο με θεωρητικές αρλούμπες και ανούσιους όρους. Αν αποκτήσει τρέλα θα τα αναζητήσει και βρει μονος του στην πορεία. Σοβαρά λάθη πρέπει να τον βοηθήσουμε να μην κάνει, όπως η αγορά του πανάκριβου καλωδίου που σκεφτόταν η η αποθήκευση σε mp3

    https://www.headphonesty.com/2019/07...epth-bit-rate/

  9. #849
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συμπίεση που κάνει το flac είναι ΜΗ ΑΠΩΛΕΣΤΙΚΗ (lossless).
    Έχεις μάθει να διαφωνείς βρίζοντας και απαντάω μόνο και μόνο επειδή κάνεις παράθεση και όχι επειδή θέλω να συζητάω μαζί σου.
    Θα μου κάνεις μεγάλη χάρη από δω και πέρα να γράφεις ότι θέλεις χωρίς να κάνεις παράθεση.

    Το lossless δεν σημαίνει ότι δεν υφίσταται επεξεργασία και εφόσον γίνεται αυτό έχουμε να παλέψουμε και το πρόγραμμα που θα κάνει την επεξεργασία και πόσο καλά γραμμένο είναι.
    Έχω βάλει σε προηγούμενο post τα προβλήματα που μπορεί να παρουσιαστούν από αυτή την επεξεργασία, μπορείς να γυρίσεις πίσω και να το διαβάσεις ή να βρεις άλλο άρθρο ανεβασμένο, υπάρχουν αρκετά.
    Σε κάποιο άλλο διαβάζουμε τα βήματα
    How FLAC files are encoded
    FLAC files are encoded in 3 stages.
    First, the audio data is broken up into separate blocks.
    Then each block is referenced with a mathematical prediction.
    And lastly, the signal is reconstructed using the mathematical prediction.
    Από εκεί και πέρα είναι τραγικό να έχουμε αρχεία σε WAV και αντί να τα αποθηκεύσουμε αυτούσια, να τα μετατρέπουμε ώστε το μόνο κέρδος που θα έχουμε να είναι ο χώρος στον δίσκο.
    Τα αποθηκεύουμε όπως είναι χωρίς επεξεργασία συμπίεσης και μετά τα κάνουμε ότι θέλουμε.
    Θέλεις εσύ ή κάποιος άλλος να κάνει το αντίθετο?? δεν σε μαλώνει κανένας, απλά μην λες ανακρίβειες.
    Δεν θέλω πάλι να λέω τα ίδια που λέγαμε και πιο παλιά, γράψε ότι θέλεις και ο καθένας μπορεί να τα διαβάσει και μόνος του και να κρίνει τι θα κάνει.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #850
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Το flac μπορεί να ξαναμετατραπεί σε WAV όποτε θέλουμε και το WAV που θα προκύψει θα είναι 100% πανομοιότυπο με το πρωτότυπο, σε επίπεδο bit.
    H μόνη περίπτωση να μην παίζει το ίδιο σαν το WAV ένα flac είναι σε ασθενικό μηχάνημα που να μην προλαβαίνει επεξεργασικά να αποκωδικοποιήσει, πράγμα που σημάινει μηχάνημα πάνω από 10 χρόνια παλιό.
    Στην κωδικοποίηση (και όχι επεξεργασία) σε flac δεν είναι δυνατόν να γίνει λάθος. (Ενώ στο ριπάρισμα του CD δεν αποκλείεται).
    Όσο για το bit depth και τη συχνότητα δειγματοληψίας, το flac υποστηρίζει παραπάνω και από 24-bit/352.8kHz.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gcf : 27-03-22 στις 21:33.

  11. #851
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλλον δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε...................
    Δηλαδή έχουμε ένα αρχείο ασυμπίεστο, θα το συμπιέσουμε για να το αποθηκεύσουμε, θα το αποσυμπιέσουμε(ο player) για να το παίξουμε και κάποια στιγμή που θα χρειαστεί, να το αποσυμπιέσουμε πάλι για να φέρουμε στην αρχική του μορφή?? ΟΚ, δεν υπάρχει πρόβλημα, αν θέλεις εσύ το κάνεις.
    Υπάρχουν και άλλοι που από την στιγμή που έχουν αρχεία ασυμπίεστα τα θέλουν έτσι αποθηκευμένα, χωρίς συμπίεση και να παίζουν χωρίς να χρειάζονται αποσυμπίεση, απλό δεν είναι??

    Υπάρχει πάνω σε ενισχυτές(π.χ. YAMAHA) επιλογή για Pure Direct mode για κάποιον που δεν θέλει να μπερδεύονται διάφορα στην πορεία του ήχου, κάτι ανάλογο θέλουν και για τα αρχεία τους, να μην επεμβαίνουν converters, κ.λ.π. αλλά να παίζουν κατευθείαν και χωρίς μετατροπές, δεν είναι δύσκολο να κατανοηθεί φαντάζομαι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #852
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Πέρα απο εσάς μίλησα και με τον φίλο και καταλήξαμε να πάρω αυτό που πρότεινε ο wnet στα 12.5μέτρα.
    Δεν κοιτούσα τόσο καιρό απο εξωτερικό γιατί είμαι φάση αντικαταβολή χωρίς κάρτες.Τα βόλεψα με τον φίλο,θα το παραγγείλει για μένα και θα του τα δώσω στο χέρι.

    Περι 320kbps mp3 δεν αμφισβητώ οτι δεν είναι καλύτερο το flac.Aμφισβητώ το αν μπορώ να το αντιληφθώ και δεν είμαι ο μόνος διαβάζοντας απο εδω και εκεί.Παίζει και ρόλο που είμαι με 2.1 των 80 ευρώ απ'οτι καταλαβαίνω.Το ''νέο'' σύστημα θα το στήσω και θα το ακούσω κάπου τον Μάιο.

    On board Realtek sound card 12 ετών+pioneer ενισχυτής απο το 2000+DALI SPEKTOR 2

    Έτσι θα είμαι και δεν ξέρω αν θα πιάνω πραγματάκια μεταξύ 320kbps mp3 και flac.Ειλικρινά δεν ξέρω.


    Ένας φίλος φίλου έχει 3000 ευρώ καλώδια για να συνδέσει ενισχυτή με ηχεία....
    Ρε δεν πάτε καλά εσείς οι audiophiles

  13. #853
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή έχουμε ένα αρχείο ασυμπίεστο, θα το συμπιέσουμε για να το αποθηκεύσουμε, θα το αποσυμπιέσουμε(ο player) για να το παίξουμε και κάποια στιγμή που θα χρειαστεί, να το αποσυμπιέσουμε πάλι για να φέρουμε στην αρχική του μορφή??
    Δεν το κάνει κανείς αυτό γιατί δεν του χρειάζεται, αλλά αν το κάνει το αρχείο που θα πάρει θα είναι ολόιδιο με το αρχικό. Δεν υπάρχει απώλεια. (Το ίδιο και όταν αναπαράγεται το flac)
    πχ πολύ απλοϊκό παράδειγμα:
    ΑΑΑΑΑΒΒΒΒΒΒΒΑΑΑΑΑΑ ή 5Α7Β6Α η ίδια πληροφορία υπάρχει, από τη μια μορφή φτιάχνεται η άλλη, απλώς λιγότερος χώρος.

  14. #854
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.734
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα απο εσάς μίλησα και με τον φίλο και καταλήξαμε να πάρω αυτό που πρότεινε ο wnet στα 12.5μέτρα.
    Δεν κοιτούσα τόσο καιρό απο εξωτερικό γιατί είμαι φάση αντικαταβολή χωρίς κάρτες.Τα βόλεψα με τον φίλο,θα το παραγγείλει για μένα και θα του τα δώσω στο χέρι.

    Περι 320kbps mp3 δεν αμφισβητώ οτι δεν είναι καλύτερο το flac.Aμφισβητώ το αν μπορώ να το αντιληφθώ και δεν είμαι ο μόνος διαβάζοντας απο εδω και εκεί.Παίζει και ρόλο που είμαι με 2.1 των 80 ευρώ απ'οτι καταλαβαίνω.Το ''νέο'' σύστημα θα το στήσω και θα το ακούσω κάπου τον Μάιο.

    On board Realtek sound card 12 ετών+pioneer ενισχυτής απο το 2000+DALI SPEKTOR 2

    Έτσι θα είμαι και δεν ξέρω αν θα πιάνω πραγματάκια μεταξύ 320kbps mp3 και flac.Ειλικρινά δεν ξέρω.


    Ένας φίλος φίλου έχει 3000 ευρώ καλώδια για να συνδέσει ενισχυτή με ηχεία....
    Ρε δεν πάτε καλά εσείς οι audiophiles
    Μουσική ακούει
    ή
    απλά αγόρασε τα καλώδια ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #855
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από G.F.D Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας φίλος φίλου έχει 3000 ευρώ καλώδια για να συνδέσει ενισχυτή με ηχεία....
    Ρε δεν πάτε καλά εσείς οι audiophiles
    Καλό αυτό για
    Spoiler:
    το κατάστημα που τα πούλησε

Σελ. 57 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 37475255565758596267 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 519
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-16, 20:09
  2. Το καζάνι των Βαλκανίων: η Σρεμπρένιτσα των Ελλήνων
    Από no_logo στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 197
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-16, 14:20
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-16, 21:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας