Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    20-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    Αν κάνω νέα αίτηση στη Voda για νέα γραμμή , η αίτηση της voda προς τον ΟΤΕ γίνεται στο όνομά μου ή στο όνομα της vodafone?

    Ρωτάω γιατι υπάρχει μια παλια (εδω και 4-5 χρόνια) διαμάχη με τον ΟΤΕ όσον αφορά κάποια υποτιθέμενα χρωστούμενα
    απο εμένα προς αυτόν.
    (Όταν έφυγα από τον ΟΤΕ με φορητότητα πριν απο 5 χρόνια προς εναλλακτικό ενω πλήρωσα κανονικά και με "αφησε" να φύγω έβγαλε
    μετά από 4-5 μήνες νέο λογαριασμό με λάθος υπέρογκες χρεώσεις της τάξης των 150€) . Προσπαθησα να βγάλω άκρη τότε αλλά με πήγαιναν
    από τον Αννα στον Καιάφα και δεδομένου οτι είχα κανονικά παροχή από τον εναλλακτικο σταμάτησα να τους παρακαλάω να διορθώσουν
    τα λάθη τους και δεν ασχολήθηκα.
    Η γραμμή στο μεταξύ καταργήθηκε λόγω αναχώρησης μου στο εξωτερικό.
    Προσπάθησα πρόσφατα να το ρυθμίσω ξανα στέλνοντας αναλυτικές καταστάσεις που αποδεικνύουν το λάθος του λογαριασμού αλλά μετά
    από αλλεπάλληλες επικοινωνίες και δύο φορές αιτήματα στα κεντρικα κλπ κλπ μου είπαν εν ολίγοις(απο τα κεντρικά) οτι έχουν περάσει τόσα
    χρόνια και δεν μπαίνουν στην ουσία να δουν αν χρωστάω ή όχι και πρέπει να πληρώσω αλλιώς θα με πάνε δικαστικά κλπ

    Για το άδικο και την ταλαιπωρία που έχω φάει δε θέλω να πληρώσω τα κερατιάτικα του ΟΤΕ .

    Θέλω όμως πλέον να κάνω αίτηση για ΝΕΑ ΓΡΑΜΜΗ στη VODA για VDSL μέσω καμπίνας και αναρωτιέμαι αν πάνε τα στοιχεία μου και βρει ο ΟΤΕ
    οτι (δήθεν) χρωστάω μήπως μπλέξω.

    Έχεις κανείς εικόνα αν στις αιτήσεις από VODA προς ΟΤΕ πάει μόνο η διευθυνση ή όλα τα πλήρη στοιχεία μου ?

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Από την στιγμή που ζητάς νέα γραμμή και προφανώς αριθμοδότηση από Vodafone, δεν φαίνεσαι πουθενά στον ΟΤΕ.

    Όμως για μένα πρέπει να λύσεις την διαφορά που έχεις με τον ΟΤΕ. Ζητάς εγγράφως από αυτόν να σου εξηγήσουν (πάλι εγγράφως) από που προκύπτουν οι χρεώσεις και αν έχεις αρνητική απάντηση, ξεκινάς με αίτημα/καταγγελία σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    Εγγράφως μου απάντησαν οτι:
    "Συμφωνα με το συμαβτικό μας πλαίσιο .....
    σε περίπτωση που αμφισβητεί την ορθότητα του λογαριασμού του δικαιούται να υποβάλλει αίτημα αμφισβήτησης
    μέσα σε ένα (1) μήνα από την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού αλλώς παραιτείται από το δικαίωμα προσβολής/
    αμφισβήτησης του λογαριασμού. Η απρακτη παρέλευση της προθεσμίας αυτής , η μερική ή η ολική εξόφληση
    του λογαριασμού , αποτελούν απαδοχή και αναγνώριση εκ μέρους του συνδρομητη της οφειλής"

    !!!!!

    Εγω δεν έκανα εγγράφως το αίτημα αμφισβήτησης μέσα σε 1 μήνα (ούτε πλήρωσα
    το λογαριασμό) παρά μόνο προσπάθησα να βγάλω άκρη από την εξυπηρέτηση
    πελατών .
    Συνεπώς "λέει ο ΟΤΕ" οτι συμφωνα με τη συμβαση μας αποδεχτηκα όλες τις τρελες
    χρεώσεις
    (μαλιστα οι χρεώσεις δεν αφορούν τηλεφωνήματα που είναι ίσως δύσκολο
    να βρεθούν μετα από καιρό) αλλά παγια και τέλη τα οποία έχουν ξαναπληρωθει
    και προκύπτει αυτό από τους λογαριασμους.
    Επίσης έχω χρεωθεί τέλη και πάγια για χρόνο που έχω ήδη μεταφερθεί στο νέο
    πάροχο και έχω λογαριασμούς από αυτόν ....

  4. #4
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...σε περίπτωση που αμφισβητεί την ορθότητα του λογαριασμού του δικαιούται να υποβάλλει αίτημα αμφισβήτησης
    μέσα σε ένα (1) μήνα από την ημερομηνία λήξης του λογαριασμού αλλώς παραιτείται από το δικαίωμα προσβολής/
    αμφισβήτησης του λογαριασμού. Η απρακτη παρέλευση της προθεσμίας αυτής , η μερική ή η ολική εξόφληση
    του λογαριασμού , αποτελούν απαδοχή και αναγνώριση εκ μέρους του συνδρομητη της οφειλής...
    Μα έτσι τα έχουν φτιάξει για να βγαίνουν πάντα αυτοί από πάνω.

    Ενώ από την άλλη αν κάποια στιγμή μετά από 5-6 χρόνια ανακαλύψουν πως έκαναν οι ίδιοι κάποιο λάθος σε κάποιον λογαριασμό και χάνουν χρήματα, μπορεί να κυνηγάνε τον άλλον μέχρι το 2030 για να πληρώσει.

    Εγω δεν έκανα εγγράφως το αίτημα αμφισβήτησης μέσα σε 1 μήνα
    Και αυτό θα στο "χτυπάνε" μέχρι την δευτέρα παρουσία.
    Άσχετα που δεν σε ενημέρωσαν πως έτσι πρέπει να γίνει (αυτό μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και εσύ) όλοι αυτοί ένα μικρό πάτημα θέλουν και μετά μας το χτυπάνε ξανά και ξανά.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Γράφεις:
    Όταν έφυγα από τον ΟΤΕ με φορητότητα πριν απο 5 χρόνια προς εναλλακτικό ενω πλήρωσα κανονικά και με "αφησε" να φύγω έβγαλε μετά από 4-5 μήνες νέο λογαριασμό με λάθος υπέρογκες χρεώσεις της τάξης των 50€
    α. Την εννοείς με το "άφησε"; Αν είχε λήξει η χρονική περίοδος δέσμευσης του συμβολαίου, φεύγεις όποτε θέλεις χωρίς πρόβλημα. Αν όμως δεν είχε λήξει, τότε υπάρχει εφάπαξ τέλος πρόωρης διακοπής.
    β. Πως είναι δυνατόν να βγήκε λογαριασμός 4-5 μετά την διακοπή του συμβολαίου; Ενδιάμεσα δεν είχε έρθει άλλος;
    γ. Πως γίνεται να έχεις στην ίδια γραμμή, σύνδεση και παροχή υπηρεσιών από 2 διαφορετικούς παρόχους, στο ίδιο χρονικό διάστημα;

    Αν ισχύουν τα παρακάτω, έχεις δίκιο 100% και κάνεις αναφορά στις Αρχές που σου ανέφερα.
    α. Έληξε το συμβόλαιο, χωρίς δέσμευση και εξοφλήθηκε πλήρως ο τελευταίος εκκαθαριστικός λογαριασμός. Δεν αναφέρομαι σε άλλον που εκδόθηκε πολύ αργότερα.
    β. Έγινε κατάργηση της γραμμής ή φορητότητα σε άλλον πάροχο.
    γ. Να έχεις τα αποδεικτικά εξόφλησης των λογαριασμών, εκτός του επίμαχου.

    Αυτό που αναφέρουν ότι έπρεπε να αμφισβητήσεις εγγράφως τον λογαριασμό, ισχύει στο ακέραιο αλλά μόνο για όσο διάστημα έχεις υπηρεσία από τον πάροχο. Δεν ισχύει όμως αν ανακάλυψαν εκ των υστέρων κάποια χρέωση και σ' ενημέρωσαν 4-5 μήνες αργότερα κι εφόσον προηγουμένως είχε εκδοθεί εκκαθαριστικός λογαριασμός, τον οποίο μάλιστα έχεις εξοφλήσει.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    α. Την εννοείς με το "άφησε";
    Απ' ό,τι κατάλαβα : ακόμα κι' αν έχει λήξει το συμβόλαιό σου, ο τωρινός πάροχος δεν παραχωρεί την γραμμή σου στον νέο, αν δεν έχεις ξοφλήσει τους λογαριασμούς σου.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
    α) Εννοώ οτι αν είχα ανεξόφλητα δε θα με άφηνε να φύγω.
    Είχα αορίστου οποτε δεν έπαιζε τέλος διακοπής.

    β)Ενδιάμεσα (κάπου 1 μήνα μετα τη φορητότητα ) ήρθε λογαριασμός ΟΤΕ που τον πλήρωσα
    Ο επίμαχος λογαριασμός βγήκε έπειτα από 3-4 μήνες από τον παραπάνω(σύνολο 4-5 μήνες μετά τη
    φορητότητα) και υποτίθεται οτι τον διόρθωνε ή κάτι τέτοιο. Είχε ένα σωρο ακαταλαβίστικα
    νούμερα + , - από τα οποία δεν έβγαινε νόημα και κανείς δεν ήξερε να μου εξηγήσει.
    Εκ των υστέρων κάθισα και υπολόγισα εγω ΄τα ποσά +, - (μιση σελίδα πράξεις) για να τους αποδείξω
    οτι έκαναν λάθος .Οπως είπα όμως δεν ασχολήθηκαν καθόλου με τους υπολογισμούς και ουτε κανεις
    ποτε μου εξήγησε τι υπολογιζαν στον λογαριασμό.Ουτε τότε, ούτε πρόσφατα που το έκανα μεγάλο θέμα
    με γραπτές αναφορές, δικους μου υπολογισμούς κλπ

    Υποθέτω οτι υπολόγισαν πάγια και για όταν ήμουν ήδη στον άλλο πάροχο.

    Το θέμα μου δεν έιναι να ξαναρχίσω να τους κυνηγάω να με σβήσουν από τους
    οφειλέτες(βαρέθηκα και κουράστηκα).

    Το θέμα μου είναι αν μπορώ με τα στοιχεία μου να πάρω νέα γραμμή
    από εναλλακτικό πάροχο ή θα με μπλοκάρει ο πΟΤΕ


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις:

    α. Την εννοείς με το "άφησε"; Αν είχε λήξει η χρονική περίοδος δέσμευσης του συμβολαίου, φεύγεις όποτε θέλεις χωρίς πρόβλημα. Αν όμως δεν είχε λήξει, τότε υπάρχει εφάπαξ τέλος πρόωρης διακοπής.
    β. Πως είναι δυνατόν να βγήκε λογαριασμός 4-5 μετά την διακοπή του συμβολαίου; Ενδιάμεσα δεν είχε έρθει άλλος;
    γ. Πως γίνεται να έχεις στην ίδια γραμμή, σύνδεση και παροχή υπηρεσιών από 2 διαφορετικούς παρόχους, στο ίδιο χρονικό διάστημα;

    Αν ισχύουν τα παρακάτω, έχεις δίκιο 100% και κάνεις αναφορά στις Αρχές που σου ανέφερα.
    α. Έληξε το συμβόλαιο, χωρίς δέσμευση και εξοφλήθηκε πλήρως ο τελευταίος εκκαθαριστικός λογαριασμός. Δεν αναφέρομαι σε άλλον που εκδόθηκε πολύ αργότερα.
    β. Έγινε κατάργηση της γραμμής ή φορητότητα σε άλλον πάροχο.
    γ. Να έχεις τα αποδεικτικά εξόφλησης των λογαριασμών, εκτός του επίμαχου.

    Αυτό που αναφέρουν ότι έπρεπε να αμφισβητήσεις εγγράφως τον λογαριασμό, ισχύει στο ακέραιο αλλά μόνο για όσο διάστημα έχεις υπηρεσία από τον πάροχο. Δεν ισχύει όμως αν ανακάλυψαν εκ των υστέρων κάποια χρέωση και σ' ενημέρωσαν 4-5 μήνες αργότερα κι εφόσον προηγουμένως είχε εκδοθεί εκκαθαριστικός λογαριασμός, τον οποίο μάλιστα έχεις εξοφλήσει.

  8. #8
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ό,τι κατάλαβα : ακόμα κι' αν έχει λήξει το συμβόλαιό σου, ο τωρινός πάροχος δεν παραχωρεί την γραμμή σου στον νέο, αν δεν έχεις ξοφλήσει τους λογαριασμούς σου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Εννοώ οτι αν είχα ανεξόφλητα δε θα με άφηνε να φύγω.
    Είχα αορίστου οποτε δεν έπαιζε τέλος διακοπής.
    O κανονισμός αναφέρει ότι ο πάροχος δότης υποχρεούται να αρνηθεί την φορητότητα για συγκεκριμένους λόγους (μεταξύ αυτών για προηγούμενα ληξιπρόθεσμα), εντός 6 εργάσιμων ωρών ή την επόμενη εργάσιμη. Διαφορετικά ξεκινά η αυτόματα διαδικασία φορητότητας. Εφόσον δηλαδή είχες πληρώσει εγκαίρως τον τελευταίο λογαριασμό και δεν είχε εκδοθεί ο επόμενος, δεν δικαιούται άρνηση φορητότητας.
    Αργότερα θα εκδοθεί ο τελικός εκκαθαριστικός λογαριασμός, των οφειλών μέχρι την ημέρα που θα ολοκληρωθεί η φορητότητα, άσχετα αν φύγεις πριν ή μετά τον χρόνο δέσμευσης. Απλά στην πρώτη περίπτωση θα υπάρχει στις οφειλές και το τέλος πρόωρης διακοπής του συμβολαίου.

    Υποθέτω οτι υπολόγισαν πάγια και για όταν ήμουν ήδη στον άλλο πάροχο.
    Είναι εντελώς παράνομο, εκτός κι αν έκανες σύνδεση σε νέα γραμμή με τον άλλο πάροχο.
    Κάνουμε φορητότητα την τηλεφωνική γραμμή και τις υπηρεσίες που παρέχονται μέσω αυτής. Αν έκανες φορητότητα, δεν μπορεί να υπάρχουν για το ίδιο διάστημα χρεώσεις από 2 παρόχους. Την μια μέρα είσαι στον παλαιό και την άλλη στον νέο πάροχο.

    Το θέμα μου δεν έιναι να ξαναρχίσω να τους κυνηγάω να με σβήσουν από τους
    οφειλέτες(βαρέθηκα και κουράστηκα).
    Απλά να γνωρίζεις ότι με τα δικά σου στοιχεία, δεν θα μπορέσεις ποτέ στο μέλλον να κάνεις σύνδεση στον ΟΤΕ, εκτός αν εξοφλήσεις αυτά που ζητάνε ή ρυθμίσεις το θέμα.

    Το θέμα μου είναι αν μπορώ με τα στοιχεία μου να πάρω νέα γραμμή
    από εναλλακτικό πάροχο ή θα με μπλοκάρει ο πΟΤΕ
    Όπως έγραψα και προηγουμένως, δεν θα έχεις πρόβλημα.

  9. #9
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    O κανονισμός αναφέρει ότι ο πάροχος δότης υποχρεούται να αρνηθεί την φορητότητα για συγκεκριμένους λόγους (μεταξύ αυτών για προηγούμενα ληξιπρόθεσμα), εντός 6 εργάσιμων ωρών ή την επόμενη εργάσιμη.
    Έχει αλλάξει ο κανονισμός φορητότητας; Θυμάμαι ότι σ' αυτόν που ίσχυε μέχρι πρότινος (696/115/2013 απόφαση ΕΕΤΤ), κάπου στο άρθρο 7, όριζε μόνο έναν-δύο λόγους απόρριψης της αίτησης φορητότητας και σ' αυτούς δεν συμπεριλαμβάνεται η ύπαρξη οφειλών.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis_sougias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει αλλάξει ο κανονισμός φορητότητας; Θυμάμαι ότι σ' αυτόν που ίσχυε μέχρι πρότινος (696/115/2013 απόφαση ΕΕΤΤ), κάπου στο άρθρο 7, όριζε μόνο έναν-δύο λόγους απόρριψης της αίτησης φορητότητας και σ' αυτούς δεν συμπεριλαμβάνεται η ύπαρξη οφειλών.
    Όπως το είπες ο κανονισμός φορητότητας, εδώ λένε για νέα γραμμή

  11. #11
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως το είπες ο κανονισμός φορητότητας, εδώ λένε για νέα γραμμή
    Ναι αλλά ο φίλος nkar είχε φύγει από τον ΟΤΕ με φορητότητα και φαίνεται να θεωρεί ότι ο ΟΤΕ μπορούσε να του σταματήσει τη φορητότητα λόγω οφειλών. Πάνω σ' αυτό σχολίασε και ο jkoukos και για αυτό είπα να το διευκρινίσουμε.

  12. #12
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis_sougias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει αλλάξει ο κανονισμός φορητότητας; Θυμάμαι ότι σ' αυτόν που ίσχυε μέχρι πρότινος (696/115/2013 απόφαση ΕΕΤΤ), κάπου στο άρθρο 7, όριζε μόνο έναν-δύο λόγους απόρριψης της αίτησης φορητότητας και σ' αυτούς δεν συμπεριλαμβάνεται η ύπαρξη οφειλών.
    Εμμέσως ναι. Είναι η περίπτωση μη ενεργής γραμμής που μπορεί να γίνει όταν περάσει το χρονικό διάστημα που αναφέρεται στο συμβόλαιο.
    Π.χ. στη HOL, 15 μέρες μετά την προθεσμία εξόφλησης των οφειλών γίνεται φραγή υπηρεσιών και 60 μέρες μετά πλήρης διακοπή. Στην περίπτωση αυτή δεν γίνεται φορητότητα εκτός κι αν εξοφληθεί η οφειλή.

  13. #13
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Plus 2
    Στην πράξη, τι γίνεται όταν κάνουν οριστική διακοπή; Εννοώ, εκτός του ότι δεν σου παρέχουν υπηρεσία και πλέον δεν σε χρεώνουν, τι συμβαίνει με τον αριθμό; Τον χάνεις; Ο βρόχος τι γίνεται; Γιατί η λογική λέει ότι οριστική διακοπή σημαίνει λύση της σύμβασης και άρα, αν δεν κάνεις νέα σύμβαση εξ αρχής, δεν θα σε ξανασυνδέσουν ακόμα και αν πληρώσεις τις παλιές οφειλές.

  14. #14
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο αριθμός επιστρέφει στον πάροχο που ανήκει η συγκεκριμένη αριθμοσειρά. Π.χ. αν είναι 210ΧΧΧΧΧΧΧ στον ΟΤΕ, 213ΧΧΧΧΧΧΧ στη Vodafone κλπ.
    Μέχρι 6 μήνες μετά δεν μπορεί να δοθεί αλλού και ο κάτοχος έχει δυνατότητα να τον ενεργοποιήσει πάλι, ειδάλλως μετά το 6μηνο, ο πάροχος έχει δυνατότητα να τον παραχωρήσει σε νέο πελάτη.

  15. #15
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkar Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Εννοώ οτι αν είχα ανεξόφλητα δε θα με άφηνε να φύγω.
    Είχα αορίστου οποτε δεν έπαιζε τέλος διακοπής.

    β)Ενδιάμεσα (κάπου 1 μήνα μετα τη φορητότητα ) ήρθε λογαριασμός ΟΤΕ που τον πλήρωσα
    Ο επίμαχος λογαριασμός βγήκε έπειτα από 3-4 μήνες από τον παραπάνω(σύνολο 4-5 μήνες μετά τη
    φορητότητα) και υποτίθεται οτι τον διόρθωνε ή κάτι τέτοιο. Είχε ένα σωρο ακαταλαβίστικα
    νούμερα + , - από τα οποία δεν έβγαινε νόημα και κανείς δεν ήξερε να μου εξηγήσει.
    Εκ των υστέρων κάθισα και υπολόγισα εγω ΄τα ποσά +, - (μιση σελίδα πράξεις) για να τους αποδείξω
    οτι έκαναν λάθος .Οπως είπα όμως δεν ασχολήθηκαν καθόλου με τους υπολογισμούς και ουτε κανεις
    ποτε μου εξήγησε τι υπολογιζαν στον λογαριασμό.Ουτε τότε, ούτε πρόσφατα που το έκανα μεγάλο θέμα
    με γραπτές αναφορές, δικους μου υπολογισμούς κλπ
    Χωρίς παρεξήγηση, επειδή εμένα κάποια πράγματα δεν μου κολλάνε καλά στα γραφόμενα σου και επειδή έχω την διάθεση να βοηθήσω αν μπορώ, θα σου ήταν εύκολο να ανεβάσεις screenshot του λογαριασμού που ήρθε 4-5 μήνες μετά, "μαυρίζοντας" φυσικά όλα τα προσωπικά σου στοιχεία;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-16, 17:25
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-16, 09:07
  3. ADSL σύνδεση "χάνει" την IP
    Από johnthegeeks στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-15, 18:27
  4. Ιός μέσω fb με δήθεν "χριστουγεννιάτικη" επέκταση [solved]
    Από JHRoss στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-15, 21:58
  5. νεα συνδεση vodafone home
    Από beez στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-15, 16:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας