Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 25
  1. #1
    Εγγραφή
    11-01-2017
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 37(dB)
    OTE
    Καλησπέρα παίδες , καταρχήν ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποια βοήθεια σας .

    Βασικα θελω την γνωμη σας στο συγκεκριμενο θεμα . Έχω εδω και περιπου 6-7 μηνες αγανακτησει με το θεμα ιντερνετ στο σπιτι μου , και για να γραφω και σε φορουμ εχω πια φτασει στα ορια μου . Στον οτε ειμαι περιπου 1 χρονο . Πριν αλλαξω και ερθω στον οτε ημουν στην forthnet και εκει ειχα θεματα με το ιντερνετ , αλλα ειπα να αλλαξω να παω οτε μπας και λυθει το θεμα . Τους πρωτους μηνες συνδεσης με τον οτε , περιπου 4-5 μηνες , το ιντερνετ πηγαινε καλα χωρις καμια αποσυνδεση .

    Ειμαι σε περιοχη που ειμαι αρκετα μακρια απο τον κατανεμητη , Θεσσαλονικη περιοχη πυλαια - πανοραμα . Που σημαινει οτι ξερω οτι ειναι λογικο να εχω χαμηλη ταχυτητα εως γελοια ταχυτητα για αυτα που τους πληρωνω , εχω down 6100kbit/sec , up 970kb/sec . Τελος παντων , το θεμα ειναι οτι εστω αυτην την ρημαδα την ταχυτητα δεν την εχω σταθερη γιατι εχω αποσυνδεσεις .

    Τις απογευματινες ωρες συνηθως μετα τις 7 μεχρι τις 2 το βραδυ περιπου εχω συχνες αποσυνδεσεις . τις υπολοιπες ωρες ειναι σπανιο να εχω αποσυνδεσεις . οταν γινονται οι αποσυνδεσεις αναβοσβηνουν δυο λαμπακια το dsl και το internet . μου εχουν δωσει το ρουτερ Speedport W 724V . Τι το κανω restart τι το βγαζω απο την μπριζα το αφηνω 10 λεπτα και μετα το ξαναβαζω , αυτο τον χαβα του .

    Παιρνω τηλ στον οτε , με στελνουν τεχνικο τον οποιον τον γνωριζα επειδη ειχα κανει την πρακτικη μου στον οτε σαν τεχνικος για 6 μηνες . Αυτος με λεει οτι το ιντερνετ ερχεται καλα μεχρι το μποξακι , μπαινει σπιτι το μετραει βλεπει οτι εχει μια μικρη διαφορα σε σχεση με εξω και με λεει οτι εχει θεμα η καλωδιωση του σπιτιου . Ειχα τις αμφιβολιες μου , αλλα αντε λεω ας την αλλαξω μπας και ηρεμησω . Αλλαζω λοιπον το καλωδιο που συνδεει την κεντρικη μπριζα του σπιτιου με το εξωτερικο μποξακι εξω απο το σπιτι . Υποψιν μενω σε μονοκατοικια με κηπο . Το μποξακι ειναι εξω απο το οικοπεδο , και η αρχικη καλωδιωση πηγαινε υπογειως απο το μποξακι και εμπαινε στο σπιτι στην κεντρικη μπριζα . Τωρα , η νεα καλωδιωση ειναι εναεριως απο το κουτακι του οτε σε μια κεντρικη μπριζα στο σπιτι (διαφορετικη απο την προηγουμενη) . Με το που αλλαξα καλωδιο εστρωσε και ειχα συνεχομενη συνδεση πρωι βραδυ για περιπου 10 μερες . Μετα απο αυτο το διαστημα αρχισανε παλι τα ιδια , αποσυνδεσεις τις βραδινες ωρες .

    Ξαναφωναζω τεχνικο του οτε , ερχεται αλλος τον οποιον δεν ηξερα , τον οποιον μονο που δεν τον πλακωσα στο ξυλο . Με αφησε για 2 μερες χωρις καν τηλεφωνο και εννοειται ουτε ιντερνετ , δηλαδη το εκανε χειροτερα απο οτι ηταν , μαλλον συνδεσε αλλα καλωδια σε μενα τα οποια ηταν στον αερα (μιλαμε για Τ-ρομπα τεχνικο) . Το θεμα ειναι οτι αφοτου εφυγε μετα απο ωρα μπηκα στο ιντερνετ για να τσεκαρω αν εχει ή οχι . Τεσπα , τον παιρνω τηλ στο κιν του , και με λεει θα ερθω , ηρθε και απλα με αφησε εκει που ημουν , δλδ τηλεφωνο οκ , βραδινες ωρες αποσυνδεσεις . Οταν τον ξαναρωτησα τι προβλημα εχω μου λεει οι καλωδιωσεις σου . ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΝ ΛΕΩ , τραβηξα ολοκληρο καλωδιο απο το μποξακι εξω στο κεντρικο μεσα . Με λεει να δω και την εσωτερικη καλωδιωση . Εγω ημουν σιγουρος οτι και στις εσωτερικες καλωδιωσεις ειμαι οκ . Αλλα λεω , ας φωναξω και εναν δικο μου να τελειωνουμε επιτελους και αν εχω δικιο θα τους πρηξω στα τηλεφωνα .

    Φωναζω , λοιπον εναν δικο μου τεχνικο τηλεπικοινωνιων ο οποιος μετρησε και ειδε τα παντα , μεχρι και τι αποχρωση εχει ο χαλκος που χρησιμοποιω , που λεει ο λογος . 3ωρες ηταν σπιτι μου . Το μετρησε με argus , το ιδιο μηχανημα που χρησιμοποιουνε οι τεχνικοι του οτε . Ολη η καλωδιωση του σπιτιου ειναι οκ χωρις κανενα λαθος . Μια πιθανη αιτια μου ειπε οτι ισως να ειναι οτι τα φωτα και γενικα τα καλωδια ρευματος μπορει να κανουν παρεμβολες στο καλωδιο του ιντερνετ σε καποιο σημειο . Του εχει ξανατυχει λεει 2-3 φορες τετοια περιπτωση , και εγω το εχω ακουσει . Αλλη πιθανη αιτια ειναι το ρουτερ να ειναι προβληματικο , αλλα δεν στεκει ακριβως γιατι πεφτει συγκεκριμενες ωρες και οχι ολη την ημερα , τεσπα ακομα δεν αλλαξα ρουτερ γιατι δεν εχω .

    Επειδη εχω σιχαθει και εχω βαρεθει να μιλαω με τους οτετζηδες που δεν ξερουν που πανε τα 4 (οι περισσοτεροι) , θελω και την δικια σας γνωμη . Εννοειται πως θα τους ξαναπαρω τηλ και θα τους τριψω τις μετρησεις που εκανε ο δικος μου στην μουρη γιατι τις εβγαλα φωτο , και θα τους παιρνω καθε μερα τηλ μεχρι να με μαθουν . βαρεθηκα πλεον να φωναζω τον εναν τον αλλον , να με λενε γνωμες , να μην αλλαζει τπτ , και εν τελη να φταιει κατα 99% ο π-οτέ .

    Σας ανεβαζω και τις μετρησεις του ρουτερ μπας και βγαλετε καμια ακρη εσεις. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι αλλαζει το SNR (down) οταν πεφτει , μια παει -5 , μια -17 , ενω οταν εχω κανονικα συνδεση ειναι σταθερο στο 9με9,5 ή καμια φορα στο 17με19 . Eπισης μαζευει πολλα λαθη , και crc και fec , οταν λεω πολλα το εννοω .

    Σας κουρασα , το ξερω , αλλα εχω αγανακτησει .

    Ευχαριστω εκ των προτερων για οποιαδηποτε γνωμη .

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  02;55.png 
Εμφανίσεις:  53 
Μέγεθος:  55,5 KB 
ID: 178660Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11;31.png 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  60,7 KB 
ID: 178661Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11;37.png 
Εμφανίσεις:  39 
Μέγεθος:  119,3 KB 
ID: 178662Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11;39.png 
Εμφανίσεις:  39 
Μέγεθος:  60,2 KB 
ID: 178663Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11;55.png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  57,0 KB 
ID: 178664Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  11;57.png 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  53,9 KB 
ID: 178665
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sparta : 11-01-17 στις 04:14.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Οπως λες, κάτι απο κάποια ώρα σου κάνει το πρόβλημα, 7 με 2 το βράδυ λογικά δεν είναι ο φωτισμός αλλα κάτι που ξεκινάει εκείνη την ώρα. (καμιά ταβέρνα, μπαράκι, θερμανση πχ)
    Δύσκολα θα βρεις λύση απο την στιγμή που το πρόβλημα δεν το κάνει όταν θα έρθει ο τεχνικός να κάνει το έλεγχο

  3. #3
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και εγω νομιζω καποια παρεμβολη απο καποια ηλεκτρικη συσκευη, απο την στιγμη που γινεται σε συγκεκριμενες ωρες ... εγω το ξερω σαν REIN
    https://support.zen.co.uk/kb/knowled...rein-and-shine
    Αφου σου λενε ολα καλα απο την μερια τους ... μπορει να ειναι καποιο μηχανημα σε μαγαζι που ειναι κοντα σε κολωνα η καλωδιο οτε
    Απο την μερια σου σιγουρεψου οτι το modem δεν ειναι κοντα σε τηλεοραση, ηχεια κλπ καθως και το καλωδιο να μην ειναι κοντα σε ηλεκτρικο
    Στην Αγγλια που ημουν ειχαν ειδικη ομαδα για τετοια θεματα και οχι οι απλοι τεχνικοι, δυστυχως εδω δεν ξερω, αλλα θα σε παιδεψει πολυ αν ειναι αυτο

    Βαλε 2 φιλτρα σε σειρα (απο την μερια του τηλεφωνου) δεν νομιζω να φταει το modem ειναι απο τα καλυτερα με γραμμες οτε

    Μια ερωτηση, το συγκεκριμενο στο τροφοδοτικο εχει γειωση ενεργη? (εκει που το βαζεις μεσα στην πριζα)

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με το που αλλαξα καλωδιο εστρωσε και ειχα συνεχομενη συνδεση πρωι βραδυ για περιπου 10 μερες . Μετα απο αυτο το διαστημα αρχισανε παλι τα ιδια , αποσυνδεσεις τις βραδινες ωρες .
    Aυτές τις 10 μέρες τι κακό μπορεί να "μην" συνέβαινε και ήταν εντάξει ή γραμμή;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    11-01-2017
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως λες, κάτι απο κάποια ώρα σου κάνει το πρόβλημα, 7 με 2 το βράδυ λογικά δεν είναι ο φωτισμός αλλα κάτι που ξεκινάει εκείνη την ώρα. (καμιά ταβέρνα, μπαράκι, θερμανση πχ)
    Δύσκολα θα βρεις λύση απο την στιγμή που το πρόβλημα δεν το κάνει όταν θα έρθει ο τεχνικός να κάνει το έλεγχο
    το σπιτι ειναι σε μονοκατοικια σε οικοπεδο....γενικα η περιοχη ειναι αραιωκατοικημενη , εδω δεν εχει και πολλα σπιτια τριγυρω...το θεμα ειναι αυτο που λες , οταν ερχεται ο τεχνικος εχω ιντερνετ κανονικα ....τελος παντων....ευχαριστω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω νομιζω καποια παρεμβολη απο καποια ηλεκτρικη συσκευη, απο την στιγμη που γινεται σε συγκεκριμενες ωρες ... εγω το ξερω σαν REIN
    https://support.zen.co.uk/kb/knowled...rein-and-shine
    Αφου σου λενε ολα καλα απο την μερια τους ... μπορει να ειναι καποιο μηχανημα σε μαγαζι που ειναι κοντα σε κολωνα η καλωδιο οτε
    Απο την μερια σου σιγουρεψου οτι το modem δεν ειναι κοντα σε τηλεοραση, ηχεια κλπ καθως και το καλωδιο να μην ειναι κοντα σε ηλεκτρικο
    Στην Αγγλια που ημουν ειχαν ειδικη ομαδα για τετοια θεματα και οχι οι απλοι τεχνικοι, δυστυχως εδω δεν ξερω, αλλα θα σε παιδεψει πολυ αν ειναι αυτο

    Βαλε 2 φιλτρα σε σειρα (απο την μερια του τηλεφωνου) δεν νομιζω να φταει το modem ειναι απο τα καλυτερα με γραμμες οτε

    Μια ερωτηση, το συγκεκριμενο στο τροφοδοτικο εχει γειωση ενεργη? (εκει που το βαζεις μεσα στην πριζα)

    Ωραιο το λινκ που μου εδωσες , θα το εχω υποψιν μου....το σπιτι ειναι σε αραιωκατοικημενη περιοχη , δεν εχει ουτε μαγαζια-μπαρακια-ταβερνες....δεν παιζει να ειναι η παρεμβολη εξω απο το σπιτι....πιθανον μεσα στο σπιτι κατι παρεμβαλει , αλλα δεν ξερω τι...

    τα δυο φιλτρα στα τηλεφωνα θα το δοκιμασω...

    εννοεις του ρουτερ το τροφοδοτικο αν εκει που το βαζω εχει ενεργη γειωση....δεν το γνωριζω αυτο....αυτο που ξερω και στο αναφερω , ειναι οτι το ρουτερ το ειχα δοκιμασει και σε αλλη μπριζα τηλεφωνου το οποιο σημαινει και σε αλλη μπριζα ρευματος , αλλα παλι αποσυνδεσεις τα βραδια....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτές τις 10 μέρες τι κακό μπορεί να "μην" συνέβαινε και ήταν εντάξει ή γραμμή;;
    Αντε ντε , και εγω παραξενευομαι και σπαω το κεφαλι μου....! Θα κανω εξορκισμο στο σπιτι μου φαινεται :P

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To εναέριο καλώδιο που έχεις βάλει τι είναι και πόσα μέτρα;; στις άκρες πως έχει δεθεί;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sparta Εμφάνιση μηνυμάτων
    εννοεις του ρουτερ το τροφοδοτικο αν εκει που το βαζω εχει ενεργη γειωση....δεν το γνωριζω αυτο....αυτο που ξερω και στο αναφερω , ειναι οτι το ρουτερ το ειχα δοκιμασει και σε αλλη μπριζα τηλεφωνου το οποιο σημαινει και σε αλλη μπριζα ρευματος , αλλα παλι αποσυνδεσεις τα βραδια....
    πχ σαν τη φωτο εδω? με 2 pins, δεν εχει ενεργη γειωση
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...a27950b83a.jpg
    η εχει 3 pins?

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν υπάρχει γείωση σ' αυτούς τους φορτιστές.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sparta Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σπιτι ειναι σε μονοκατοικια σε οικοπεδο....γενικα η περιοχη ειναι αραιωκατοικημενη , εδω δεν εχει και πολλα σπιτια τριγυρω...το θεμα ειναι αυτο που λες , οταν ερχεται ο τεχνικος εχω ιντερνετ κανονικα ....τελος παντων....ευχαριστω

    - - - Updated - - -




    Ωραιο το λινκ που μου εδωσες , θα το εχω υποψιν μου....το σπιτι ειναι σε αραιωκατοικημενη περιοχη , δεν εχει ουτε μαγαζια-μπαρακια-ταβερνες....δεν παιζει να ειναι η παρεμβολη εξω απο το σπιτι....πιθανον μεσα στο σπιτι κατι παρεμβαλει , αλλα δεν ξερω τι...

    τα δυο φιλτρα στα τηλεφωνα θα το δοκιμασω...

    εννοεις του ρουτερ το τροφοδοτικο αν εκει που το βαζω εχει ενεργη γειωση....δεν το γνωριζω αυτο....αυτο που ξερω και στο αναφερω , ειναι οτι το ρουτερ το ειχα δοκιμασει και σε αλλη μπριζα τηλεφωνου το οποιο σημαινει και σε αλλη μπριζα ρευματος , αλλα παλι αποσυνδεσεις τα βραδια....

    - - - Updated - - -



    Αντε ντε , και εγω παραξενευομαι και σπαω το κεφαλι μου....! Θα κανω εξορκισμο στο σπιτι μου φαινεται :P

    Στην περιοχή έχεις άλλους γείτονες, ξέρεις αν έχουν και εκείνοι πρόβλημα;
    Δεν είναι απαραίτητο να είναι κοντά σου το πρόβλημα, μπορεί να είναι κάπου στην διαδρομή προς το κέντρο του ΟΤΕ.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει γείωση σ' αυτούς τους φορτιστές.
    ευχαριστω

  11. #11
    Εγγραφή
    11-01-2017
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To εναέριο καλώδιο που έχεις βάλει τι είναι και πόσα μέτρα;; στις άκρες πως έχει δεθεί;;
    εχει δεθει σωστα με συρματοσχοινο και γαντζακια σε καθε κολωνα , δεν κουνιεται με τιποτα...

    τα μετρα του ειναι περιπου 20 αν θυμαμαι καλα...

    τι ειδους καλωδιο ειναι δεν ξερω , εννοω ακριβως τον τυπο του....ειναι ενα μαυρο καλωδιο το οποιο ειχα ρωτησει 5-6 διαφορους σχετικους τεχνικους τηλεπικοινωνιων σχετικα με τι να βαλω και ολοι καταληξανε σε αυτο το συγκεκριμενο (σχεση τιμης-ποιοτητας κτλ)....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    πχ σαν τη φωτο εδω? με 2 pins, δεν εχει ενεργη γειωση
    https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...a27950b83a.jpg
    η εχει 3 pins?
    δυο πινακια εχει , ενα μεσα , ενα εξωτερικο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχή έχεις άλλους γείτονες, ξέρεις αν έχουν και εκείνοι πρόβλημα;
    Δεν είναι απαραίτητο να είναι κοντά σου το πρόβλημα, μπορεί να είναι κάπου στην διαδρομή προς το κέντρο του ΟΤΕ.
    κοιτα , η επομενη κινηση μου ισως να ειναι να βγαινω με ντουντουκα και να φωναζω στην γειτονια ποιος αλλος εχει θεμα με τον ΟΤΕ :P χαχαχα...

    ο ξαδερφος της κοπελας μου που μενει στο διπλα ακριβως οικοπεδο , εχει και αυτος θεματα με το ιντερνετ οσο καιρο εχω και εγω περιπου....τους υπολοιπους δεν τους πετυχαινω κιολας εστω τυχαια να τους ρωτησω

  12. #12
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sparta Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...., εχει και αυτος θεματα με το ιντερνετ οσο καιρο εχω και εγω περιπου...
    Στον ίδιο πάροχο ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  13. #13
    Εγγραφή
    10-05-2015
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Ο ξάδερφος της κοπέλας σου όταν λείπει κλείνει το ρούτερ και το ανοίγει όταν επιστρέφει σπίτι; (έχει τύχει περίπτωση να έχει τροφοδοτικό από ρουτερ θέμα και μόλις έμπαινε στην πρίζα δημιουργούσε πρόβλημα σε όλο KV, χαμηλούς συγχρονισμούς, λάθη, αποσυνδέσεις κλπ).

  14. #14
    Το avatar του μέλους ubuntubu
    ubuntubu Guest
    Το πρόβλημα σου είναι τα CRC errors.
    Βάλε τον τεχνικό σου να ψάξει την αιτία τους.

  15. #15
    Εγγραφή
    11-01-2017
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον ίδιο πάροχο ;
    ε ναι , στον ιδιο , αλλιως δεν θα το ανεφερα ...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostakislarisa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ξάδερφος της κοπέλας σου όταν λείπει κλείνει το ρούτερ και το ανοίγει όταν επιστρέφει σπίτι; (έχει τύχει περίπτωση να έχει τροφοδοτικό από ρουτερ θέμα και μόλις έμπαινε στην πρίζα δημιουργούσε πρόβλημα σε όλο KV, χαμηλούς συγχρονισμούς, λάθη, αποσυνδέσεις κλπ).
    οχι το εχει μονιμως ανοιχτο , οπως και εγω μονιμως ανοιχτο....που και που το βγαζουμε απο την μπριζα για κανενα δεκαλεπτο....αλλα δουλευει οκ , καταλαβα τι θελεις να πεις .... στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν παιζει ρολο αυτο...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ubuntubu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα σου είναι τα CRC errors.
    Βάλε τον τεχνικό σου να ψάξει την αιτία τους.
    τα crc errors μπορει να εχουν ενα σκασμο διαφορετικες αιτιες τις οποιες μου ανεφερε , τις ξερω , τις εχω υποψιν μου

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Windows 7 Πρόβλημα με το wifi [solved]
    Από ecatodarcus στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-17, 03:44
  2. TD-W8970 Πρόβλημα με ιντερνετ
    Από vasim στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-16, 10:40
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-16, 11:24
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-16, 12:15
  5. Πρόβλημα με λογαριασμούς ΟΤΕ ΤV
    Από kasi στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-16, 20:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας