Σελ. 220 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 200210215218219220221222225230240 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.286-3.300 από 8895
  1. #3286
    Εγγραφή
    15-12-2007
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΑ
    Router
    AVM FRITZBOX 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκλεισα παραλαβή αύριο τελικά από κατάστημα Γερμανού στα 229,9€.
    Btw, πήρα τηλ. στα κεντρικά τους και μου είπε κάμποσα καταστήματα που έχουν από ένα τεμάχιο (Mall, Πειραιάς, Golden Hall, Central Νέα Ιωνία, κτλ.).

    Μετά την δουλειά λοιπόν άυριο έχει setτάρισμα
    Ελπίζω να ξαναβρώ την ψυχική μου ηρεμία μετά το μαρτύριο με το Asus..
    Θα βρεις σίγουρα την υγειά σου και εγώ απο εκει προέρχομαι (ασους)

    - - - Updated - - -

    Πολυ καλη τιμη το ειχα παρει απο eBay 216€ μαζι με μεταφορικα international version.
    Βαλε και την lab version έχουν διορθώσει αρκετά πραγματάκια.

    - - - Updated - - -

    Σήμερα το πρωι κανει restart και συγχρονιζει 216 απο 220.
    Κοιταω μέγιστα στη καμπινα απο 265 που ειχε ειχε παει στα 216.
    Βαζω το plus πανω 204.
    Βλεπω λοιπον οτι το fritz συχρονιζει πολύ παραπανω απ οτι το speedport plus.
    ψαχνω να βρω τωρα τι να εχει συμβει στη καμπινα ξαφνικα και επεσε τοσο πολυ.
    CASE:Phanteks Evolv X/PSU:Super-Flower leadex Titanium 1000W /CPU: i7-10700K/CPU COOLER:Κraken Z63/MOBO: Gigabyte Aurus Z490 master/RAM:G skill trident Z 32Gb DDR4-4000/GPU:EVGA FTW3 ULTRA 3080Ti/SSD:M.2:Samsung 970 evo plus 1Tb/UPS:CYBERPOWER CP1500EPFCLCD 1500VA/900W/MONITOR: ASUS PG279Q.

  2. #3287
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Νέο FRITZ!OS 07.19-79768 Labor


    Further Improvements of FRITZ!OS 7.19-79773/79768 (within FRITZ!Labor)

    Internet:
    Fixed After import of a VPN configuration, the changed configuration was not enabled
    Fixed Corrected details for “Expanded Failover Protection”
    Fixed In certain operation modes, the Online Monitor showed no upload traffic

    DSL:
    Fixed VDSL synchronization problems at Keymile remote sites (7490 only)
    Fixed Synchronization problems for Telefonica ADSL lines (7490 only)

    Wireless:
    Improved Better stability
    Fixed For FRITZ!Box models set to use “Existing connection over Wi-Fi”: Encryption of uplink can once more be set to WPA2
    Fixed Wi-Fi channel for Zero Wait DFS in the 5-GHZ band set correctly when all channels can be used without restriction (7590)
    Fixed Correct display of channel bandwidth for 160-MHz channel bandwidth (VHT160) connections to repeaters with QCA chipsets

    Mesh:
    Fixed Data rates of FRITZ!Repeaters’ LAN connections were not displayed

    Telephony:
    Fixed Corrections for the telephony provider profiles “Vodafone zuhause” and “A1 SIP-Trunk”

    Home Network:
    Fixed Graphics error for certain options in the device details

    System:
    Improved Corrected details in the user interface

  3. #3288
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Καλησπέρα,

    Προσπαθώ να συνδεθώ με 4G απο το my fritz σε android απομακρυσμένα στο router και μου βγάζει οτι δεν εχω Public IPV4,ούτε μπορώ να κάνω "connect σε Home network "όπως εκανα παλιά,δεν ξέρω τι άλλαξε...
    Είδα και μερικά Post πίσω ότι ένας χρήστης είχε παρόμοιο πρόβλημα.Μπήκα στο Myfritz μου βγάζει και έμενα IPv4 (cannot be accessed from the internet)

    Πήρα στη cosmote τηλέφωνο και μου είπε μια τηλεφωνήτρια οτι δεν γίνεται να κάνεις public ipv4 και οτι κανείς δεν το εχει ζητήσει ποτέ και ούτε γίνεται ,και ειδικα για καμερες!
    Την ρώτησα άσχετα με τις κάμερες μπορείτε να το κάνετε και μου είπε οχι,
    Ξέρει κανείς τι παίζει?

  4. #3289
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κοιτάς στο Fritz ποια δημόσια ΙΡ έχει πάρει από τον πάροχο και μετά κάνεις έλεγχο εδώ. Αν είναι ίδια, τότε αλλού είναι το πρόβλημά σου.
    Αν είναι διαφορετική, τότε σε έχουν πίσω από SGNAT και ζητάς να σε βγάλουν ώστε να πάρεις κανονική δημόσια ΙΡ, αναφέροντας ότι τρέχεις δικές σου υπηρεσίες και δεν έχεις πρόσβαση απ' έξω.

  5. #3290
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτάς στο Fritz ποια δημόσια ΙΡ έχει πάρει από τον πάροχο και μετά κάνεις έλεγχο εδώ. Αν είναι ίδια, τότε αλλού είναι το πρόβλημά σου.
    Αν είναι διαφορετική, τότε σε έχουν πίσω από SGNAT και ζητάς να σε βγάλουν ώστε να πάρεις κανονική δημόσια ΙΡ, αναφέροντας ότι τρέχεις δικές σου υπηρεσίες και δεν έχεις πρόσβαση απ' έξω.
    Κοιταξα στο Myfritz.net και η ipv4 είναι διαφορετική.Οπότε ισχύει μάλλον αυτό που λες.
    Τι είναι το GSNAT,γιατί με βάλανε εκεί? και αν μπορείς πες μου τι ακριβώς τι και πως να ζητήσω γιατί η τηλεφωνήτρια μου έλεγε ότι δεν γίνεται να γίνει δημόσια IP οτι δεν το έχει κάνει κανείς ποτέ και δεν ήξερα και τι να της απαντήσω....

    EDIT; Μπορω να κανω κατι απο το fritz η μονο ο ISP μπορει?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TheLost : 24-06-20 στις 23:04.

  6. #3291
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσέκαρε να μην είναι τίποτα εκθεσιακά κομμάτια.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φθηνότερο και από τα skroutzομάγαζα.
    Κάτι παίζει εδώ...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmakro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα βρεις σίγουρα την υγειά σου και εγώ απο εκει προέρχομαι (ασους)

    - - - Updated - - -

    Πολυ καλη τιμη το ειχα παρει απο eBay 216€ μαζι με μεταφορικα international version.
    Βαλε και την lab version έχουν διορθώσει αρκετά πραγματάκια.

    - - - Updated - - -

    Καλήμέρα παιδιά,
    Όλα καλά τελικά, το παρέλαβα σφραγισμένο χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Κούμπωσα επάνω και η τηλεφωνία ήρθε αμέσως χωρίς παρατράγουδα

    2-3 μικροθεματάκια θέλω να λύσω που ίσως μπορείτε να με βοηθήσετε:

    Παρατηρώ ότι στην LAN4 δεν παίζει τίποτα (κούμπωσα εκεί το pc να φανταστείτε και έφαγα κάνα 20λεπτο να καταλάβω γιατί δεν βλέπω καν το interface του modem).
    Ακολούθησα και το guide της AVM για guset access configure στην LAN4 αλλά δεν κατάφερα κάτι. Ένα Somfy Connexoon θέλω να κουμπώσω επάνω όλο και όλο αλλά μου σπάει λίγο τα νεύρα που δεν με αφήνει.
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να την χρησιμοποιήσω;

    Προσπάθω να πιάσω και την φιλοσοφία του DHCP για reservation αλλά ακόμη δεν το κατάφερα (συνήθισα στο Asus φαίνεται).
    Δυσκολεύομαι ας πούμε πολύ να βγάλω ένα reservation για μία συγκεκριμένη mac address ή να κάνω γενικά αλλάγές, ειδικά για devices που τα έχω configurάρει να είναι από guest access (με άλλο SSID δλδ.)

    Γενικά θετικότατες εντυπώσεις. Ξελάφρωσα απίστευτα με την τηλεφωνία που απλά δουλεύει. Αυτό με την LAN4 θέλω να δω πως μπορώ να το κάνω να δουλέψει.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  7. #3292
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλήμέρα παιδιά,
    Όλα καλά τελικά, το παρέλαβα σφραγισμένο χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Κούμπωσα επάνω και η τηλεφωνία ήρθε αμέσως χωρίς παρατράγουδα

    2-3 μικροθεματάκια θέλω να λύσω που ίσως μπορείτε να με βοηθήσετε:

    Παρατηρώ ότι στην LAN4 δεν παίζει τίποτα (κούμπωσα εκεί το pc να φανταστείτε και έφαγα κάνα 20λεπτο να καταλάβω γιατί δεν βλέπω καν το interface του modem).
    Ακολούθησα και το guide της AVM για guset access configure στην LAN4 αλλά δεν κατάφερα κάτι. Ένα Somfy Connexoon θέλω να κουμπώσω επάνω όλο και όλο αλλά μου σπάει λίγο τα νεύρα που δεν με αφήνει.
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορέσω να την χρησιμοποιήσω;

    Προσπάθω να πιάσω και την φιλοσοφία του DHCP για reservation αλλά ακόμη δεν το κατάφερα (συνήθισα στο Asus φαίνεται).
    Δυσκολεύομαι ας πούμε πολύ να βγάλω ένα reservation για μία συγκεκριμένη mac address ή να κάνω γενικά αλλάγές, ειδικά για devices που τα έχω configurάρει να είναι από guest access (με άλλο SSID δλδ.)

    Γενικά θετικότατες εντυπώσεις. Ξελάφρωσα απίστευτα με την τηλεφωνία που απλά δουλεύει. Αυτό με την LAN4 θέλω να δω πως μπορώ να το κάνω να δουλέψει.
    Σε όλα τα μόντεμ cosmote (και στο Fritz με προφιλ cosmote) η LAN4 EINAI ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ (ΟteTv).
    Yπάρχει τρόπος να την ξανακάνεις lan

    Τα παιδιά θα σου δώσουνε το link
    Εγώ προτίμησα να βάλω switch αν και δεν έχω ΟΤΕtv

    Me το reservation δεν κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #3293
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TheLost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιταξα στο Myfritz.net και η ipv4 είναι διαφορετική.Οπότε ισχύει μάλλον αυτό που λες.
    Τι είναι το GSNAT,γιατί με βάλανε εκεί? και αν μπορείς πες μου τι ακριβώς τι και πως να ζητήσω γιατί η τηλεφωνήτρια μου έλεγε ότι δεν γίνεται να γίνει δημόσια IP οτι δεν το έχει κάνει κανείς ποτέ και δεν ήξερα και τι να της απαντήσω....

    EDIT; Μπορω να κανω κατι απο το fritz η μονο ο ISP μπορει?
    Εδώ και 4 χρόνια το εφαρμόζει. Και γίνεται λόγω έλλειψης (παγκοσμίως) πλέον διαθέσιμων IPv4 δημόσιων ΙΡ,
    Δες εδώ για περισσότερες πληροφορίες και σχετικά link. Πάλι καλά που ακόμη στη χώρα μας, σε βγάζουν με ένα απλό τηλέφωνο, όταν στις περισσότερες χώρε σου λένε πλήρωσε έξτρα για σταθερή ΙΡ.

    Όχι δεν γίνεται τίποτα εκ μέρος μας. Μόνο από τον πάροχο. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις με συνεχόμενες επανεκκινήσεις μπας και στην τύχη πάρεις πάλι κανονική ΙΡ.
    Στο Fritz πας Internet > Online Monitor και πατάς το "Reconnect".

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρατηρώ ότι στην LAN4 δεν παίζει τίποτα (κούμπωσα εκεί το pc να φανταστείτε και έφαγα κάνα 20λεπτο να καταλάβω γιατί δεν βλέπω καν το interface του modem).
    Ακολούθησα και το guide της AVM για guset access configure στην LAN4 αλλά δεν κατάφερα κάτι.
    Όπως έγραψε ο Δημήτρης, με το προφίλ της Cosmote αυτόματα η LAN4 παίρνει ρυθμίσεις για το IPTV. Για να την γυρίσεις σε κανονική LAN θύρα, δεν γίνεται από το μενού, αλλά τροποποιώντας αρχείο της συσκευή.
    Οπότε οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνεις είναι αυτές, ακολουθώντας τις σχετικές οδηγίες.

  9. #3294
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Όπως έγραψε ο Δημήτρης, με το προφίλ της Cosmote αυτόματα η LAN4 παίρνει ρυθμίσεις για το IPTV. Για να την γυρίσεις σε κανονική LAN θύρα, δεν γίνεται από το μενού, αλλά τροποποιώντας αρχείο της συσκευή.
    Οπότε οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνεις είναι αυτές, ακολουθώντας τις σχετικές οδηγίες.
    Άψογα, σε ευχαριστώ πολύ, δούλεψε κανονικότατα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλα τα μόντεμ cosmote (και στο Fritz με προφιλ cosmote) η LAN4 EINAI ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ (ΟteTv).
    Yπάρχει τρόπος να την ξανακάνεις lan

    Τα παιδιά θα σου δώσουνε το link
    Εγώ προτίμησα να βάλω switch αν και δεν έχω ΟΤΕtv

    Me το reservation δεν κατάλαβα τι θέλεις να κάνεις.
    Το σενάριο που είχα στο μυαλό μου έιναι το εξής:
    Guest δίκτυο όπου πάνω του θα κάθονται συγκεριμένα devices (shelly, κλιματισμός και γενικά Smart Home) με mac filtering και dhcp reservation.
    Τα devices αυτά θα πρέπει να μιλάνε με τα υπόλοιπα devices, πχ. το Synology που κάθεται στις LAN1&2 ώστε να υποστηρίζονται τα διάφορα actions που υλοποιούνται από το Home Assistant μέσω MQTT.

    Στο Asus που το είχα υλοποίησει έτσι έπαιζε, εδώ δεν ξέρω αν θα παίξει λόγω του guest access και της μη επιλογής για πρόσβαση των guest devices στο υπόλοιπο δίκτυο.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  10. #3295
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άψογα, σε ευχαριστώ πολύ, δούλεψε κανονικότατα.



    Το σενάριο που είχα στο μυαλό μου έιναι το εξής:
    Guest δίκτυο όπου πάνω του θα κάθονται συγκεριμένα devices (shelly, κλιματισμός και γενικά Smart Home) με mac filtering και dhcp reservation.
    Τα devices αυτά θα πρέπει να μιλάνε με τα υπόλοιπα devices, πχ. το Synology που κάθεται στις LAN1&2 ώστε να υποστηρίζονται τα διάφορα actions που υλοποιούνται από το Home Assistant μέσω MQTT.

    Στο Asus που το είχα υλοποίησει έτσι έπαιζε, εδώ δεν ξέρω αν θα παίξει λόγω του guest access και της μη επιλογής για πρόσβαση των guest devices στο υπόλοιπο δίκτυο.
    Δεν το ξέρω το asus, καλό θα ήτανε να είχε διακόπτη και να αποφασίζεις εσύ, αλλά αυτή η προεπιλογή μου φαίνεται πιό ασφαλής από του asus

    Mπορεις να γκρουπάρεις τα devices
    https://en.avm.de/service/fritzbox/f...-home-devices/
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #3296
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Βασικά αν κατάλαβα σωστά, στο Asus γίνεται η δουλειά μέσω πολλαπλών διαφορετικών SSID σε κάθε μπάντα.
    Στα Fritz δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Εδώ είτε θα έχουμε 1 κοινό SSID για τις 2 μπάντες, είτε από ένα σε κάθε μπάντα. Και στις 2 περιπτώσεις επικοινωνία υπάρχει.
    Πέραν αυτών υπάρχει και το Guest (Wifi ή LAN4) αλλά δεν συνδέεται με άλλες συσκευές του κανονικού LAN.

  12. #3297
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο από τον πάροχο. Μπορείς βέβαια να δοκιμάσεις με συνεχόμενες επανεκκινήσεις μπας και στην τύχη πάρεις πάλι κανονική ΙΡ.
    Στο Fritz πας Internet > Online Monitor και πατάς το "Reconnect".
    Εκανα χθες reset το PON και το fritzbox μαζι και μου εδωσε Public, και τωρα ειμαι μια χαρα!
    Περιεργο... ελπιζω να μεινει ετσι λολ

  13. #3298
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το PON δεν έχει καμία σχέση με την ΙΡ. Αυτή δίνεται στον Router όταν αυτός (και μόνο αυτός) κάνει την κλήση ΡΡΡ.
    Για την ακρίβεια το ΡΟΝ δεν έχει καμία σύνδεση με το Internet και δεν παίρνει δημόσια ΙΡ.

    Περίεργο δεν είναι καθόλου. Πάλι καλά που πήρες κανονική ΙΡ μετά από επανεκκίνηση. Τυχερός ήσουν.

  14. #3299
    Εγγραφή
    13-03-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    12(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε χαμηλή τιμή για international εκδοσή είναι να βρείτε κάποιο στο ebay απο Ιταλία (Το δίνει η TIM) ή απο Αγγλία. Παίζουν κοντά στα 150€ + μεταφορικά. εχω πάρει παντως ενα απο Ιταλία οταν ο γερμανος-οτε το έδινε στα 270€.
    Πάντως τα 230€ που το προσφέρουν τώρα ειναι απο τις χαμηλότερες τιμές στην Ευρωπη

  15. #3300
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα παιδιά,

    Αρχίζω και πειραματίζομαι λίγο και με το σταθερό τηλέφωνο.
    Θα με ενδιέφερε να γίνονται divert όλα τα εισερχόμενα τηλέφωνα σε ένα κινητό.

    Προσπαθώ μέσω του call diversion αλλά καμία επιλογή δεν φαίνεται να μου δουλεύει σωστά. Ακόμη και με options του στυλ delayed ή parallel call, δεν αλλάζει κάτι.

    Πρέπει να κάνω κάτι από ΟΤΕ μεριά μήπως;

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

Σελ. 220 από 593 ΠρώτηΠρώτη ... 200210215218219220221222225230240 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Γερμανικο AVM Fritz!Box 7490 (20002584)
    Από The Byte Healer στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 210
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-22, 05:36
  2. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56
  3. Fritz!Box 7170 σύνδεση σε OTE ISDN
    Από Panagioths στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 02:54
  4. FRITZ!BOX 7340 και αδυναμία πρόσβασής του από IP telephone apk
    Από aprilmaria στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-16, 19:44

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας