Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 153
  1. #106
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο εξωτερικό έχω δει φτιάχνουν δικές τους sim και στήνουν το δικό τους 2g δίκτυο.

    Εμείς δεν μπορούμε να φτιάξουμε το δικό μας μη κερδοσκοπικό δίκτυο κινητής ;
    Μια φορα εγινε το πειραμα με WiFi (AWMN) και απετυχε.

    Δεν κανει ο Ελληνας για αυτα. Φαγωμαρες κλπ κλπ. Τουλαχιστον οι Cote/Voda/Wind δεν κατεβαζουν διακοπτες επειδη ξυπνησαν στραβα.

    ~

    Οσο για την ειδηση, δεν ειναι προβλημα για πρωτευοντα νουμερα, αλλα για δευτερευοντα σιγουρα ειναι.

    Τελος, για οποιον θελει να εχει φθηνο/προσιτο καρτοκινητο*, ας μου στειλει PM για λεπτομερειες να του πω τι εχω κανει προσωπικα. Δεν θα ειχα προβλημα να το γραψω και δημοσια, αλλα οι εταιριες διαβαζουν και αλλαζουν/καταργουν πολιτικες συνεχως.

    * €10 ανα 3 μηνες (€3,33/μηνας) και εχεις 400 λεπτα καθε μηνα (τα οποια αθροιζονται/μαζευονται αν δεν τα ξοδευεις ολα -> εχω μαζεψει 5ψηφιο αριθμο λεπτων). Internet εχεις χωρις επιπλεον χρεωση (με περιορισμο στον ογκο σαφως, αλλα αρκει για περιστασιακη χρηση). SMS πακετο δεν βαζω, αλλα δεν χρειαζεται κιολας (ελεω Viber/Whatsapp).

  2. #107
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ειλικρινα αναρωτιεμαι, πως το σκεφτονται; Ειναι αυτος τροπος αυξησης εσοδων;
    Εγω θα πω το εξης.
    Μεχρι τωρα συντηρουσα 3 καρτες, η μια βασικη, των αλλων δυο εταιριων επικουρικες.
    Τωρα ηδη εχω κοψει την μια επικουρικη καρτα. Και αν πιεστω κι αλλο, θα κοψω και την εναπομεινασα.
    Αναλογικα επειδη θα κανουν και αλλοι-εξ'αναγκης-οτι εκανα κι εγω, ολες οι εταιριες χαμενες θα βγουνε!
    Γιατι εστω και για λογους συντηρησης, ενα 5ευρω-10ευρω το χρονο, οι δευτερευουσες καρτες μου, το παιρνανε!
    Τωρα με αυτα που κανουν, απλα δεν θα τα παρουν! Για να μην πω τι θα παρουν....
    Αρα; Κερδιζουν;
    Ο καθενας θα ταμπουρωθει σε μια και μονο καρτουλα, και thats' all.
    Αν αυτο ειναι στρατηγικη αυξησης εσοδων, πραγματικα απορω κι εξισταμαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cool11 : 16-06-17 στις 14:55.

  3. #108
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αυτο ειναι στρατηγικη αυξησης εσοδων, πραγματικα απορω κι εξισταμαι.
    Εγώ για σπάσιμο δεν θα πετάξω απλά την κάρτα, θα πάω σε κατάστημα για να τους υποχρεώσω να μου κόψουν το νούμερο....τα νούμερα !!!

  4. #109
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ για σπάσιμο δεν θα πετάξω απλά την κάρτα, θα πάω σε κατάστημα για να τους υποχρεώσω να μου κόψουν το νούμερο....τα νούμερα !!!
    το σπασιμο που ειναι ???
    Ευχαριστος θα στο κόψει το νουμερο αφου του δεσμεύεις γραμμη που δεν εχει κερδος γιατι δεν χρησιμοποιείς
    Αυτο που θελουν ειναι οταν πουλανε κατι να εχουν κερδος Λογικο ειναι
    Αν βαζεις μοναδες καθε 4 μηνες τουλαχιστον εχουν κερδος αρα ολα οκ
    Αν δε βαζεις εχουν ζημεια αρα δε σε θελουν για πελατη ουτε εσυ θες την υπηρεσια

  5. #110
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    το σπασιμο που ειναι ???
    Ευχαριστος θα στο κόψει το νουμερο αφου του δεσμεύεις γραμμη που δεν εχει κερδος γιατι δεν χρησιμοποιείς
    Αυτο που θελουν ειναι οταν πουλανε κατι να εχουν κερδος Λογικο ειναι
    Αν βαζεις μοναδες καθε 4 μηνες τουλαχιστον εχουν κερδος αρα ολα οκ
    Αν δε βαζεις εχουν ζημεια αρα δε σε θελουν για πελατη ουτε εσυ θες την υπηρεσια
    Θέλω ένα δεύτερο νούμερο για κάθε ενδεχόμενο...αλλά απο ότι φαίνεται, καλά είμαι με τους ασυρμάτους μου που δεν θέλουν πάγια και χαζομάρες σε φάση έκτακτης ανάγκης...θα γυρίσω εκεί και αν θέλει η cosmote και η κάθε cosmote να πάρει χρήματα, να σκεφτεί άλλο τρόπο...και όχι ξαφνικά μετά απο 2-3 δεκαετίες να ανεβάζει τα πάγια για να μου δείχνει διαφημίσεις στο ίντερνετ και στην τηλεόραση (που δεν έχω).

  6. #111
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω ένα δεύτερο νούμερο για κάθε ενδεχόμενο...αλλά απο ότι φαίνεται, καλά είμαι με τους ασυρμάτους μου που δεν θέλουν πάγια και χαζομάρες σε φάση έκτακτης ανάγκης...θα γυρίσω εκεί και αν θέλει η cosmote και η κάθε cosmote να πάρει χρήματα, να σκεφτεί άλλο τρόπο...και όχι ξαφνικά μετά απο 2-3 δεκαετίες να ανεβάζει τα πάγια για να μου δείχνει διαφημίσεις στο ίντερνετ και στην τηλεόραση (που δεν έχω).
    και αν φυγεις οπως λες για σπάσιμο γιατι να στεναχωρηθούν (να σπαστουν) που εφυγες απο πελατης αφου δεν εισπράττουν τιποτα απο εσενα?
    Χάρη τους κανεις αν φυγεις οπως λες γιατι ελευθερώνεις γραμμες

    Για περιπτωσεις με ελαχιστη χρηση εως καθολου εχουν το προγραμμα με μηδεν παγιο οπως αναφερθηκε πριν Λογικα καποια στιγμη θα το κοψουν και αυτο αν εχουν περισσοτερα εξοδα απο εσοδα (ηδη δεν υπαρχει ηλεκρονικα η επιλογη αγορας του πακετου οπως ολα τα αλλα, αλλα μονο ο τιμοκαταλογος. Αν ρωτησεις σε καταστημα θα στο δωσουν ομως)

  7. #112
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για περιπτωσεις με ελαχιστη χρηση εως καθολου εχουν το προγραμμα με μηδεν παγιο οπως αναφερθηκε πριν Λογικα καποια στιγμη θα το κοψουν και αυτο αν εχουν περισσοτερα εξοδα απο εσοδα (ηδη δεν υπαρχει ηλεκρονικα η επιλογη αγορας του πακετου οπως ολα τα αλλα, αλλα μονο ο τιμοκαταλογος. Αν ρωτησεις σε καταστημα θα στο δωσουν ομως)
    Αν γίνεται δωρεάν μεταφορά σε αυτό, μπορεί και να το κάνω μηδενικό πάγιο...δεν την έβρισκα και εγώ την επιλογή...θα δείξει...

  8. #113
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν γίνεται δωρεάν μεταφορά σε αυτό, μπορεί και να το κάνω μηδενικό πάγιο...δεν την έβρισκα και εγώ την επιλογή...θα δείξει...
    Και εγώ όταν ανέβηκε το θέμα εδώ και το είδα είπα πως δεν θα ανανεώσω, οπότε θα έχανα το νούμερο που το έχω καμιά 20ετία.

    Δεν γνώριζα ότι υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα, το έκανα ήδη προχθές και σαφώς και είναι δωρεάν.

    Μην το πολυσκέφτεσαι όμως, στο μέλλον μπορεί να αλλάξουν γνώμη και να μην το δίνουν πλέον.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  9. #114
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ όταν ανέβηκε το θέμα εδώ και το είδα είπα πως δεν θα ανανεώσω, οπότε θα έχανα το νούμερο που το έχω καμιά 20ετία.Δεν γνώριζα ότι υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα, το έκανα ήδη προχθές και σαφώς και είναι δωρεάν.
    Μην το πολυσκέφτεσαι όμως, στο μέλλον μπορεί να αλλάξουν γνώμη και να μην το δίνουν πλέον.
    Όχι δεν το πολυ-σκέφτομαι...είναι η μοναδική λύση προφανώς για να έχω 2ο νούμερο στο κινητό μου για τυχόν ανάγκη (απώλεια σήματος) απο το βασικό f2g μου.

  10. #115
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199.999/19.999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport 724V
    SNR / Attn
    31(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να ρωτήσω κάτι μιας και γνωρίζετε πρόσωπα και πράγματα.
    Αν βάζω κάποιο ποσόν αλλά δεν ενεργοποιήσω πακέτο καρτοκινητής υπάρχει πρόβλημα;

    Αν τελικά σταυρώνανε τον Βαραβά;

  11. #116
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUTSIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω κάτι μιας και γνωρίζετε πρόσωπα και πράγματα.
    Αν βάζω κάποιο ποσόν αλλά δεν ενεργοποιήσω πακέτο καρτοκινητής υπάρχει πρόβλημα;
    Αν το κάνεις μόνο για να κρατήσεις τον αριθμό, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

  12. #117
    Εγγραφή
    09-06-2016
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    pending
    Μηδενικο παγιο τωρα παντου και παντα, ετσι αντεπιθεση

  13. #118
    Εγγραφή
    22-06-2017
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazskg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορείς 5 ευρω online. Απλά τώρα δε θα χρειάζεται να ψάχνουμε κατάστημα για ανανέωση.
    Ισχύει αυτό; Σε δύο καταστήματα της cosmote, που μου επιβεβαίωσαν ότι από 1/7 η ελάχιστη ανανέωση γίνεται 10 ευρώ, δεν μου ανέφεραν αυτή την εξαίρεση.

    Όπως αντιλαμβάνομαι εγώ το συγκεκριμένο θέμα, τζογάρουν για διπλά ή τίποτα στους συνδρομητές με το πιο χαμηλό εισόδημα, που διατηρούν απλώς το νούμερο για να μπορούν να τους βρίσκουν οι άλλοι, και σε όσους έχουν εφεδρικές κάρτες τις οποίες χρησιμοποιούν σπανίως. Και, δεδομένου ότι η φορητότητα στοιχίζει 30 ευρώ και δε συμφέρει σε αυτές τις περιπτώσεις, ποντάρουν στο ενδεχόμενο περισσότεροι από τους μισούς συνδρομητές να αποφασίσουν να δώσουν τα διπλά, παρά να αφήσουν τα νούμερα να ακυρωθούν.

    Επιπλέον -και αυτό σίγουρα αφορά περισσότερους συνδρομητές, αν τελικά ισχύσει- μου είπαν ότι από την ίδια ημερομηνία θα καταργηθούν τα μηνιαία πακέτα ομιλίας και θα γίνουν δεκαπενθήμερα. Δεν ήξεραν να μου πουν πώς ακριβώς θα γίνει αυτό, ποιο θα είναι το κόστος των πακέτων κλπ, ήθελαν απλώς να με πείσουν ότι δε θα συμφέρει πλέον η καρτοκινητή έναντι της δέσμευσης. Κι ενώ απομένει μόλις κάτι παραπάνω από μια εβδομάδα μέχρι τότε, δεν υπάρχει καμιά επίσημη ανακοίνωση. Αναρωτιέμαι κατά πόσο μπορεί να "στέκει" οικονομικά μια τέτοια κίνηση της εταιρίας, αν δεν έχει γνώση ότι και οι υπόλοιπες θα πράξουν κάτι αντίστοιχο.

  14. #119
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andfree Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει αυτό; Σε δύο καταστήματα της cosmote, που μου επιβεβαίωσαν ότι από 1/7 η ελάχιστη ανανέωση γίνεται 10 ευρώ, δεν μου ανέφεραν αυτή την εξαίρεση.
    Αυτό ακριβώς ισχύει για τις 2 άλλες εταιρείες. Επίσης, στα συνεργαζόμενα καταστήματα cosmote δυνατότητα για ταληράκι ανανέωση δεν υπάρχει, μόνο η cyta διαφημίζει ότι κάνεις ανανέωση 5 ευρώ από όλα τα κανάλια.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andfree Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιπλέον -και αυτό σίγουρα αφορά περισσότερους συνδρομητές, αν τελικά ισχύσει- μου είπαν ότι από την ίδια ημερομηνία θα καταργηθούν τα μηνιαία πακέτα ομιλίας και θα γίνουν δεκαπενθήμερα.
    Αν αυτό είναι αλήθεια (ισχύει σε εταιρείες το εξωτερικού, κοίταξα τιμολόγια, μόνο που δεν γίνεται φορητότητα σε άλλη χώρα ) θα είναι για πολλές κλωτσιές.
    hnesne

  15. #120
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Κλωτσιές; ΑΝ γίνει κάτι τέτοιο, για κλωτσιές θα είμαστε εμείς, αν δεν προβούμε σε μαζικές ακυρώσεις.

Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-17, 20:29
  2. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-17, 20:45
  3. Μηνύματα: 188
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-17, 17:33
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-17, 19:47
  5. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-16, 16:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας