Σελ. 56 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 3646515455565758616676 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 826-840 από 2004
  1. #826
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω να ψάξω κάτι, ο ισχυρισμός είναι δικός σου. Το chargeback γίνεται στις κάρτες των τραπεζών είτε αυτή είναι debit είτε credit. Το chargeback γίνεται με μια απλή φόρμα που συμπληρώνεις στο κατάστημα της τράπεζας. Αν ο πωλητής απαντήσει με αποδεικτικά στοιχεία, σε καλούν πίσω.


    Φυσικά και έχει. Το εξήγησα παραπάνω. Αυτό που δεν έχει είναι το παράδειγμα σου με το μετρο
    Δεν γίνεται σε χρεωστικές, μπορείς αν θέλεις να το ψάξεις παραπάνω, είναι άλλη η προστασία στις πιστωτικές άλλη στις χρεωστικές

    Μια χαρά είναι σχετικό το μετρό, είναι αυτός που παρέχει το δίκτυο, είναι σαν να λες πως ο Isp είναι υπεύθυνος που σου κλέψανε την πιστωτική Online.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα edit για να είναι σαφές τι γράφω. Για την ταμπακιέρα τίποτα;
    Αντέ πάλι
    Για ποια ταμπακιέρα μιλάς;

  2. #827
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται σε χρεωστικές, μπορείς αν θέλεις να το ψάξεις παραπάνω, είναι άλλη η προστασία στις πιστωτικές άλλη στις χρεωστικές

    Μια χαρά είναι το μετρό, είναι αυτός που παρέχει το δίκτυο, είναι σαν να λες πως ο Isp είναι υπεύθυνος που σου κλέψανε την πιστωτική Online.
    Επιμένεις και δυσπιστείς. Δεν συνεχίζω. Οι υπόλοιποι φαντάζομαι κατάλαβαν.

  3. #828
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    9.000
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται σε χρεωστικές, μπορείς αν θέλεις να το ψάξεις παραπάνω, είναι άλλη η προστασία στις πιστωτικές άλλη στις χρεωστικές

    Μια χαρά είναι σχετικό το μετρό, είναι αυτός που παρέχει το δίκτυο, είναι σαν να λες πως ο Isp είναι υπεύθυνος που σου κλέψανε την πιστωτική Online.

    - - - Updated - - -



    Αντέ πάλι
    Για ποια ταμπακιέρα μιλάς;
    Η ταμπακιέρα είναι πως δεν έχει καμία σχέση το παράδειγμα. Παρόμοια περίπτωση είναι οι τράπεζες και το paypal.

  4. #829
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιμένεις και δυσπιστείς. Δεν συνεχίζω. Οι υπόλοιποι φαντάζομαι κατάλαβαν.
    βλεπω αυτό με τον isp σου ξέφυγε......

  5. #830
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    9.000
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιμένεις και δυσπιστείς. Δεν συνεχίζω. Οι υπόλοιποι φαντάζομαι κατάλαβαν.
    Και εγώ έτσι πιστεύω.

  6. #831
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ταμπακιέρα είναι πως δεν έχει καμία σχέση το παράδειγμα. Παρόμοια περίπτωση είναι οι τράπεζες και το paypal.
    Δεν είναι, υπάρχουν πολλές αναφορές πως το Paypal είναι υπέρ του αγοραστή, ελπίζω να μην μου πείτε πως όχι και για αυτό

  7. #832
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    9.000
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι
    Σίγουρα πιο σχετική σε σχεση με το μετρό που χρησιμοποίησαν οι κλέφτες για να μετακινηθούν από το σημείο Α στο σημείο Β. Μήπως είναι ανάλογο παράδειγμα με τους παρόχους και το σούπερ μάρκετ που τους πούλησε τροφή για να έχουν ενέργεια να πραγματοποιήσουν την κλοπή;

  8. #833
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα πιο σχετική με το μετρό που χρησιμοποίησαν οι κλέφτες για να μετακινηθούν από το σημείο Α στο σημείο Β. Μήπως είναι ανάλογο παράδειγμα με τους παρόχους και το σούπερ μάρκετ που τους πούλησε τροφή για να έχουν ενέργεια να πραγματοποιήσουν την κλοπή;
    Το ΜΕΤΡΟ είναι το δίκτυο, το δίκτυο του παρόχου είναι το ..... ναι το μαντέψατε είναι το δίκτυο, δεν εγράψα πουθενά για σουπερμαρκετ,

    Πάμε παρακάτω λοιπόν

  9. #834
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γράφεις επώνυμα, ούτε έχουμε πρόσβαση σε κατι παραπάνω, ούτε θέλω να λάβω πμ με τα στοιχεία σου, μην μου τα στείλεις γιατί τότε θα τα θεωρήσω σπαμινγ και θα σου κάνω καταγγελία λόγω GPDR

    - - - Updated - - -

    Οχι με χρεωστική
    Λυπάμαι αλλά γράφω επώνυμα καθώς δεν κρύβω την ταυτότητα μου

    πρόσβαση στο ADSLgr.com έχω από το σπίτι μου και από την εργασία μου (δύο συνδέσεις/δύο ip address)

    αν θες αλλάζω και την υπογραφή μου και μπορώ να βάλω το πλήρες όνομα και επώνυμο μου δεν έχω κανένα πρόβλημα.

    Ως μέλος της ΣΟ έχεις πρόσβαση στην IP Address η οποία αντιστοιχεί σε εμένα

    δεν θεωρείται SPAM ούτε παραβιάζω κανένα GDPR αγαπητέ μου φίλε sdikr αν σου δώσω οικειοθελώς τα στοιχεία μου (όνομα/επώνυμο/διεύθυνση/τηλέφωνο)

    άλλωστε αν κάνεις μια απλή αναζήτηση στο google θα σου βγάλει ποιος είμαι και που μένω. (όχι μόνο εσύ αλλά οποιοσδήποτε)

  10. #835
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    βλεπω αυτό με τον isp σου ξέφυγε......
    Δεν κάθομαι να αναλύσω ένα παράδειγμα που σου λένε τόσοι ότι είναι άσχετο.

  11. #836
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κάθομαι να αναλύσω ένα παράδειγμα που σου λένε τόσοι ότι είναι άσχετο.
    Τόσοι και τόσοι, εσύ και ο άλλος
    Οκ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι αλλά γράφω επώνυμα καθώς δεν κρύβω την ταυτότητα μου

    πρόσβαση στο ADSLgr.com έχω από το σπίτι μου και από την εργασία μου (δύο συνδέσεις/δύο ip address)

    αν θες αλλάζω και την υπογραφή μου και μπορώ να βάλω το πλήρες όνομα και επώνυμο μου δεν έχω κανένα πρόβλημα.

    Ως μέλος της ΣΟ έχεις πρόσβαση στην IP Address η οποία αντιστοιχεί σε εμένα

    δεν θεωρείται SPAM ούτε παραβιάζω κανένα GDPR αγαπητέ μου φίλε sdikr αν σου δώσω οικειοθελώς τα στοιχεία μου (όνομα/επώνυμο/διεύθυνση/τηλέφωνο)

    άλλωστε αν κάνεις μια απλή αναζήτηση στο google θα σου βγάλει ποιος είμαι και που μένω. (όχι μόνο εσύ αλλά οποιοσδήποτε)
    Δεν τα θέλω τα στοιχεία σου, unwanted communication λοιπόν

  12. #837
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    9.000
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΜΕΤΡΟ είναι το δίκτυο, το δίκτυο του παρόχου είναι το ..... ναι το μαντέψατε είναι το δίκτυο, δεν εγράψα πουθενά για σουπερμαρκετ,

    Πάμε παρακάτω λοιπόν
    Για δίκτυο σούπερ μάρκετ μιλάω.

    Τώρα στα (πιο) σοβαρά το δίκτυο των παροχών αποσπά τα λεφτά της απάτης, το δίκτυο του Μετρό όχι. Χωρίς το δίκτυο των παρόχων δεν γίνεται η απάτη, χωρίς δίκτυο Μέτρο γίνεται η κλοπή.

  13. #838
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσοι και τόσοι, εσύ και ο άλλος
    Οκ

    - - - Updated - - -


    Δεν τα θέλω τα στοιχεία σου, unwanted communication λοιπόν
    έτσι όπως το θέτεις το σέβομαι και το εκτιμώ

    κανένα πρόβλημα.

  14. #839
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.886
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Νομίζω παρασχοληθήκαμε ξανά με το δέντρο και χάσαμε το δάσος στις τελευταίες σελίδες.
    Το προσχέδιο που είναι σε δημόσια διαβούλευση είναι βήμα προς την σωστή κατεύθυνση, και πλησιάζει αυτό που οι περισσότεροι ζητούσαμε τόσον καιρό.
    Προσωπικά θα γράψω τη γνώμη μου, και ελπίζω να υιοθετηθούν οι φιλικές προς τους καταναλωτές αλλαγές.

    Πολλοί βρεθήκαμε σε δυσμενή θέση εξαιτίας της μέχρι τώρα ισχύουσας κατάστασης, αλλά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο αυτές οι περιπτώσεις έχουν πάρει το δρόμο τους.
    Νομίζω ότι θα είναι πιο παραγωγικό να βάλουμε την ενέργειά μας στην διαβούλευση, παρά να ξαναρχίσουμε τον ίδιο κύκλο συζήτησης εδώ.

  15. #840
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω παρασχοληθήκαμε ξανά με το δέντρο και χάσαμε το δάσος στις τελευταίες σελίδες.
    Το προσχέδιο που είναι σε δημόσια διαβούλευση είναι βήμα προς την σωστή κατεύθυνση, και πλησιάζει αυτό που οι περισσότεροι ζητούσαμε τόσον καιρό.
    Προσωπικά θα γράψω τη γνώμη μου, και ελπίζω να υιοθετηθούν οι φιλικές προς τους καταναλωτές αλλαγές.

    Πολλοί βρεθήκαμε σε δυσμενή θέση εξαιτίας της μέχρι τώρα ισχύουσας κατάστασης, αλλά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο αυτές οι περιπτώσεις έχουν πάρει το δρόμο τους.
    Νομίζω ότι θα είναι πιο παραγωγικό να βάλουμε την ενέργειά μας στην διαβούλευση, παρά να ξαναρχίσουμε τον ίδιο κύκλο συζήτησης εδώ.
    εγώ προσωπικά συμφωνώ με το παραπάνω σχόλιο/άποψη

    θα χαρώ να συμμετέχει στην δημόσια διαβούλευση της ΕΕΤΤ το ADSLgr.com (μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές δημόσιες κοινότητες) και κυρίως γιατί έθιξε το θέμα με την "χρέωση στα πενταψήφια" αλλά να συμμετέχουν επίσης το insomnia.gr και το myphone.gr αντίστοιχα καθώς υπάρχουν αρκετοί αξιόλογοι άνθρωποι σε αυτές τις ελληνικές δημόσιες κοινότητες που κατά την προσωπική μου άποψη μπορούν να φέρουν χρήσιμες αλλαγές στον κανονισμό ώστε να εξαλειφτεί αυτό το φαινόμενο και αν δεν μπορούν οι εταιρείες ΥΠΠ να συμβαδίσουν με το νέο κανονισμό της ΕΕΤΤ και να δουλεύουν νόμιμα τότε ας κλείσουν το μαγαζάκι τους.

Σελ. 56 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 3646515455565758616676 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας