Σελ. 11 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 775
  1. #151
    Εγγραφή
    25-05-2002
    Περιοχή
    Greece.gif
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΣΤΡΙ
    σφίξανε οι πισινοί; γιατι ειμαι για ανανέωση στην βοντα και μου δινουν τιμες καταλόγου το ιδιο και ο οτε! (και μαλιστα πολλοι αγενείς οι του οτε ...ξαφνιάστηκα)

  2. #152
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.943
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    31,5 για την 50αρα; Είναι πολλά, αν έχεις ήδη συμβόλαιο σε ισχύ στη Vodafone ζητα ανανέωση και οχι απλώς αναβάθμιση.
    Νόμιζα, δεν πρόσεξα το quote και νόμιζα πως εννοούσε 100αρα.

    Ναι σίγουρα είναι πολλά πλέον τα 31.5 για 50αρα, πάνω κάτω τόσο είναι η τηλεφωνική προσφορά της για 100αρα.

  3. #153
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Σήμερα μετά από αίτημα φορητότητας που έστειλε το πρωί η Modulus, τηλέφωνο από τη Voda για προσφορά.
    -"Είναι οικονομικό το θέμα σας;" (με εμφανή στον τόνο της φωνής απογοήτευση)
    -"'Οχι απλά έχω πλέον υπηρεσίες που δεν μπορείτε να μου παρέχετε εσείς, 100/100 ίντερνετ οπότε με τη φορητότητα του αριθμού μου στη Modulus έχω πακέτο που δεν μπορείτε να συναγωνιστείτε".
    -"Θέλαμε να σας κάνουμε προσφορά στα 22€ για τις ίδιες παροχές" (50/5, απεριόριστα σταθερά εντός και 360 λεπτά προς κινητά και διεθνή σε 45 χώρες). (Μέχρι σήμερα πλήρωνα 27 -1€ της online πληρωμής).
    -"Όπως ήδη σας είπα δεν με καλύπτει ό,τι και να μου δώσετε, προχωρήστε τη φορητότητα άμεσα".
    Μέχρι πριν κανένα μήνα στην τελευταία ενόχληση που μου έκαναν και τους πρότεινα εγώ 23€ για 50άρα ή 25€ για 100άρα "δεν γίνεται αυτό κύριε". Τώρα ξαφνικά ...γίνεται και μάλιστα ακόμα καλύτερο. Δεν πειράζει. Επεκτείνεται η Inalan, θα προκύψει ίσως και καμιά άλλη παρόμοια για FTTH, αν έρθουν και καναδυό σοβαροί πάροχοι wireless internet καθίστε να δείτε με τι ρυθμό θα μετράτε απώλειες όλοι οι "μεγάλοι" πάροχοι που μας εμπαίζετε επί τόσα χρόνια με κάτι 10:1 down/up και "φταίει ο χαλκός, ο ΟΤΕ, είναι μακριά η καμπίνα και ο Ερμής ανάδρομος".
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theopan : 29-07-20 στις 02:31.

  4. #154
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.079
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μετά από αίτημα φορητότητας που έστειλε το πρωί η Modulus, τηλέφωνο από τη Voda για προσφορά.
    -"Είναι οικονομικό το θέμα σας;" (με εμφανή στον τόνο της φωνής απογοήτευση)
    -"'Οχι απλά έχω πλέον υπηρεσίες που δεν μπορείτε να μου παρέχετε εσείς, 100/100 ίντερνετ οπότε με τη φορητότητα του αριθμού μου στη Modulus έχω πακέτο που δεν μπορείτε να συναγωνιστείτε".
    -"Θέλαμε να σας κάνουμε προσφορά στα 22€ για τις ίδιες παροχές" (50/5, απεριόριστα σταθερά εντός και 360 λεπτά προς κινητά και διεθνή σε 45 χώρες). (Μέχρι σήμερα πλήρωνα 27 -1€ της online πληρωμής).
    -"Όπως ήδη σας είπα δεν με καλύπτει ό,τι και να μου δώσετε, προχωρήστε τη φορητότητα άμεσα".
    Μέχρι πριν κανένα μήνα στην τελευταία ενόχληση που μου έκαναν και τους πρότεινα εγώ 23€ για 50άρα ή 25€ για 100άρα "δεν γίνεται αυτό κύριε". Τώρα ξαφνικά ...γίνεται και μάλιστα ακόμα καλύτερο. Δεν πειράζει. Επεκτείνεται η Inalan, θα προκύψει ίσως και καμιά άλλη παρόμοια για FTTH, αν έρθουν και καναδυό σοβαροί πάροχοι wireless internet καθίστε να δείτε με τι ρυθμό θα μετράτε απώλειες όλοι οι "μεγάλοι" πάροχοι που μας εμπαίζετε επί τόσα χρόνια με κάτι 10:1 down/up και "φταίει ο χαλκός, ο ΟΤΕ, είναι μακριά η καμπίνα και ο Ερμής ανάδρομος".
    Άσε που να μπρούσες να πάρεις γραμμή και απο FTTH που αυτοί δεν υποστηρίζουν στις υποδομές των άλλων. Θα σου έλεγαν, μα γιατι καλέ κύριε σας βάζω σε πρόγραμμα 15€ ADSL, μα εγώ θέλω 100Mbps μανταμ, δεν μου το προσφέρεις, φεύγω...
    Θα χάσει πολλούς πελάτες η Voda τώρα με το FTTH που δεν υποστηρίζει...
    Scuderia Ferrari

  5. #155
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει καποιος ποιο μοντεμ δινουν με την 200άρα? Και ενα δεύτερο. 35.5 που μου ειπαν νομιζω ειναι καλη τιμη?

    Τωρα εχω 50/5 με 26.5 και το H267A που ΔΕΝ θελω να χάσω..
    Προχωρησες τελικα με αυτο; ισχυει η τιμη των 35,50 ευρω;
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  6. #156
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.543
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχωρησες τελικα με αυτο; ισχυει η τιμη των 35,50 ευρω;
    Σε λιγες μέρες το τελειωνω. Ναι ισχυει και θα προσπαθησω και για λιγοτερο. Υπαρχει μια εκπτωση μικρη οταν η 200άρα δεν τερματιζει που δεν ειναι στα 35.5. Θα δείξει

  7. #157
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωραια, κράτα μας ενήμερους. Μπορείς να ποστάρεις τα στατιστικά της γραμμής σου με τον τρέχοντα συγχρονισμο;
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  8. #158
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.543
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια, κράτα μας ενήμερους. Μπορείς να ποστάρεις τα στατιστικά της γραμμής σου με τον τρέχοντα συγχρονισμο;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2020-07-30_09-40-52.png 
Εμφανίσεις:  81 
Μέγεθος:  50,6 KB 
ID: 217443

    Bridge mode - Fast path.

  9. #159
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.033
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2020-07-30_09-40-52.png 
Εμφανίσεις:  81 
Μέγεθος:  50,6 KB 
ID: 217443

    Bridge mode - Fast path.
    Έχω να δω 30αρια snr margin από τις εποχές που είχαμε απλό adsl..
    Τα crc είναι λίγο τσιμπημένα η είναι η ιδέα μου; ~300 την ώρα η ~8000 τη μέρα..
    Αν το υπολόγισα καλά.. (Πρόχειρα). Δλδ γύρω στις ~5 ημέρες uptime..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #160
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.543
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω να δω 30αρια snr margin από τις εποχές που είχαμε απλό adsl..
    Κακο αυτο ?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα crc είναι λίγο τσιμπημένα η είναι η ιδέα μου; ~300 την ώρα η ~8000 τη μέρα..
    Αν το υπολόγισα καλά.. (Πρόχειρα). Δλδ γύρω στις ~5 ημέρες uptime..

    Ειναι fast path δεν τα διορθωνει αλλα δεν εχω αποσυνδεσεις ουτε σκαμπανεσβαματα

  11. #161
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.033
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακο αυτο ?

    - - - Updated - - -


    Ειναι fast path δεν τα διορθωνει αλλα δεν εχω αποσυνδεσεις ουτε σκαμπανεσβαματα
    Το snr πολύ καλό.. Όσο ψηλότερο σημαίνει ότι η γραμμή έχει ψωμί να δώσει.. Εσένα είναι ψηλό επειδή είσαι στα 50 ακόμα.. Αν πας στα 100/200 θα χαμηλώσει κοντά στο 10αρι θεωρώ το snr..
    Έτσι έγινε και παλιά που ξεκινήσαμε από τα 384 και όσο πηγαίναμε σταδιακά προς τα υποτιθέμενα 24, το snr έπεφτε..

    Fastpath μεν αλλά και πάλι τα crc δεν μου αρέσουν..
    Σε κάθε άλλη περίπτωση αν δεν σε ενοχλεί κάτι.. Nevermind..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #162
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μετά από αίτημα φορητότητας που έστειλε το πρωί η Modulus, τηλέφωνο από τη Voda για προσφορά.
    -"Είναι οικονομικό το θέμα σας;" (με εμφανή στον τόνο της φωνής απογοήτευση)
    -"'Οχι απλά έχω πλέον υπηρεσίες που δεν μπορείτε να μου παρέχετε εσείς, 100/100 ίντερνετ οπότε με τη φορητότητα του αριθμού μου στη Modulus έχω πακέτο που δεν μπορείτε να συναγωνιστείτε".
    -"Θέλαμε να σας κάνουμε προσφορά στα 22€ για τις ίδιες παροχές" (50/5, απεριόριστα σταθερά εντός και 360 λεπτά προς κινητά και διεθνή σε 45 χώρες). (Μέχρι σήμερα πλήρωνα 27 -1€ της online πληρωμής).
    -"Όπως ήδη σας είπα δεν με καλύπτει ό,τι και να μου δώσετε, προχωρήστε τη φορητότητα άμεσα".
    Μέχρι πριν κανένα μήνα στην τελευταία ενόχληση που μου έκαναν και τους πρότεινα εγώ 23€ για 50άρα ή 25€ για 100άρα "δεν γίνεται αυτό κύριε". Τώρα ξαφνικά ...γίνεται και μάλιστα ακόμα καλύτερο. Δεν πειράζει. Επεκτείνεται η Inalan, θα προκύψει ίσως και καμιά άλλη παρόμοια για FTTH, αν έρθουν και καναδυό σοβαροί πάροχοι wireless internet καθίστε να δείτε με τι ρυθμό θα μετράτε απώλειες όλοι οι "μεγάλοι" πάροχοι που μας εμπαίζετε επί τόσα χρόνια με κάτι 10:1 down/up και "φταίει ο χαλκός, ο ΟΤΕ, είναι μακριά η καμπίνα και ο Ερμής ανάδρομος".
    Πραγματικά αυτό τους αξίζει. Λουκέτο. 10% upload τόσα χρόνια που δεν τους κοστίζει τίποτα μεταξύ άλλων...

  13. #163
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.543
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fastpath μεν αλλά και πάλι τα crc δεν μου αρέσουν..
    Οσο την ειχα interleaved ειχα ελαχιστα λαθη και ειπα να το δοκιμασω και αν βγει βγηκε. Δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα εδω και 1 μηνα που το εχω γυρισει (κατι που να το καταλαβαινω δηλαδη)
    Οταν γινει 200αρα με το καλο θα το ξανακοιταξω να δω τι θα παρουσιασει

  14. #164
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.033
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BeyondMAD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά αυτό τους αξίζει. Λουκέτο. 10% upload τόσα χρόνια που δεν τους κοστίζει τίποτα μεταξύ άλλων...
    Παλαιότερα τους εμπόδιζε η τεχνολογία πες.. Με το adsl.. Αλλά τώρα..
    Πάντως δεν βλέπεις; Και το annex-m (2αρι upload) με σταγονόμετρο το δίνουν & πανάκριβα.. Αν εξαιρέσεις τη βόντα και μπράβο της..
    Σε όσες adsl γραμμές το υποστηρίζουν φυσικά..
    Θεωρητικά το annex-a πήγαινε νομίζω μέχρι 1.4/24 αντί για 1/24.. Εκεί όμως, να κόψουν τα 400.. Αν και γίνεται σε όλες τις χώρες νομίζω αυτό.. Δεν ξέρω.. Ίσως και να μην μπορεί να το πιάσει το 1.4.. Αλλά σε όλες τις γραμμές μου με 1Μ up βλέπω snr9+ (στο up) που σημαίνει ότι μάλλον μπορούσε να τερματίσει..
    Από την άλλη η βόντα παλιά στα adsl dslam της είχε θέμα και έκοβε και το 1024 upload, έδινε 700-900.. Και άλλοι πάροχοι πιο παλιά νομίζω.. Μετά μάλλον έκαναν fw update στα dslam και ίσιωσε το up στο 1..
    Αχ, αυτό το up τι μας κάνει.. Στο adsl πες είναι ψίχουλα, αλλά στις άλλες γραμμές σήμερα, ναι, έχει διαφορά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #165
    Εγγραφή
    24-03-2020
    Περιοχή
    πρώην Ιωάννινα
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Κανένας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλαιότερα τους εμπόδιζε η τεχνολογία πες.. Με το adsl.. Αλλά τώρα..
    Πάντως δεν βλέπεις; Και το annex-m (2αρι upload) με σταγονόμετρο το δίνουν & πανάκριβα.. Αν εξαιρέσεις τη βόντα και μπράβο της..
    Σε όσες adsl γραμμές το υποστηρίζουν φυσικά..
    Θεωρητικά το annex-a πήγαινε νομίζω μέχρι 1.4/24 αντί για 1/24.. Εκεί όμως, να κόψουν τα 400.. Αν και γίνεται σε όλες τις χώρες νομίζω αυτό.. Δεν ξέρω.. Ίσως και να μην μπορεί να το πιάσει το 1.4.. Αλλά σε όλες τις γραμμές μου με 1Μ up βλέπω snr9+ (στο up) που σημαίνει ότι μάλλον μπορούσε να τερματίσει..
    Από την άλλη η βόντα παλιά στα adsl dslam της είχε θέμα και έκοβε και το 1024 upload, έδινε 700-900.. Και άλλοι πάροχοι πιο παλιά νομίζω.. Μετά μάλλον έκαναν fw update στα dslam και ίσιωσε το up στο 1..
    Αχ, αυτό το up τι μας κάνει.. Στο adsl πες είναι ψίχουλα, αλλά στις άλλες γραμμές σήμερα, ναι, έχει διαφορά..
    Αναφερόμουν στις FTTx που μπορούν να δώσουν πολύ περισσότερο από το μίζερο 10% λες και έχουμε κατοχή ή/και δεν επαρκούν οι πόροι. Αν και το κάνουν όλοι πάροχοι, η βόνταφον κάνει και άλλα πολλά απαράδεκτα για αυτό τα βάζω με αυτούς κυρίως. Πραγματικά δε μπορούν να έρθουν άλλοι πάροχοι αρκετά γρήγορα.

Σελ. 11 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας