Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Θέλετε να παραμείνει ή όχι το ΗΒ στην ΕΕ;

Ψήφισαν
208. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Θέλω να παραμείνει επειδή φοβάμαι ότι η έξοδος του θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που δεν επιθυμώ).

    25 12,02%
  • Θέλω να παραμείνει επειδή λειτουργεί ως αντίβαρο στους ακραίους φεντεραλιστές.

    18 8,65%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί θεωρώ ότι αυτό θα οδηγήσει στη διάλυση της ΕΕ (που επιθυμώ).

    50 24,04%
  • Θέλω να αποχωρήσει για να συνεχιστεί η ευρωπαϊκή ολοκλήρωση χωρίς την αντίδραση των Βρετανών.

    21 10,10%
  • Θέλω να αποχωρήσει γιατί ελπίζω ότι το σοκ θα οδηγήσει στη βελτίωση του τρόπου λειτουργίας της ΕΕ.

    61 29,33%
  • Βρίσκω το ερώτημα αδιάφορο.

    33 15,87%
Σελ. 366 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 346356361364365366367368371376386 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.476-5.490 από 6070
  1. #5476
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.174
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνονόματε αν είναι αντιρωσικό το περιστατικό μπορεί να θεωρηθεί ως προσωρινό. Απαράδεκτο και εξοργιστικό μεν, αλλά προσωρινό.
    Αν είναι αντι-μεσογειακό ή αντι-νότιο γενικά (go back home) τότε είναι μέρος της γενικότερης ρατσιστικής στροφής της κοινωνίας.

    Τι να πω και εγώ που συστήνομαι ως Dima εδώ και πολλά χρόνια και στη δουλειά και αλλού, γιατί οι Γερμανοί έχουν την τάση να κόβουν το Dimitris σε Dimi (το ίδιο μου έκαναν και οι Ισπανοί όταν έμενα Μαδρίτη) και δε μου αρέσει.
    Πρόσφατα ξεκίνησα σε νέο Crossfit Box και συστήθηκα σε πολύ νέο κόσμο ως Dima, και κανείς δε σχολίασε τίποτα για τον πόλεμο και είχα προετοιμαστεί να εξηγήσω ότι το όνομα είναι ελληνικό και οι κ...-Ρώσοι το έκλεψαν από εμάς.
    Ο ρατσισμός στην Αγγλία πάει με τις περιοχές και είναι και αρκετά επιλεκτικός. Εδώ που έχω σπίτι, είναι φωλιά συνταξιούχων. Οι περισσότεροι είναι κύριοι-κυρίες με Κ κεφαλαίο. Αλλά είναι και κάποιοι, που ας μη σχολιάσω καλύτερα...

    Είναι θέμα upbringing, walk of life και άλλα πολλά. Και υπάρχει και ο mild ρατσισμός, μου έχει τύχει πχ άσχετα από αυτό να έρθει στο σπίτι επισκέπτρια υγείας για να ελέγξει το παιδί, και ρώταγε τη γυναίκα μου για μένα, για να συμπληρώσει στη φόρμα, στη συζήτηση που εγώ ήμουν μπροστά.

    Ή να σου μιλάνε αργά και συλλαβιστά όταν έχεις αντίρρηση με κάτι γιατί μπορεί να μην καταλαβαίνεις.

    Πλέον χρησιμοποιώ το πρόθεμα-τίτλο μου του Dr. παντού γιατί οι περισσότεροι αλλάζουν στάση άμεσα και κάνω τις δουλειές μου πιο γρήγορα.

    Εγώ ως αγνό βοδινό σε κοινωνικά exchanges δεν τα πρόσεχα αυτά, η γυναίκα μου ως Βρετανίδα που γνωρίζει απείρως καλύτερα την κουλτούρα, μου το κάνει point out όταν γίνεται, για να εκπαιδεύομαι σε συμπεριφορές.

  2. #5477
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ρατσισμός στην Αγγλία πάει με τις περιοχές και είναι και αρκετά επιλεκτικός. Εδώ που έχω σπίτι, είναι φωλιά συνταξιούχων. Οι περισσότεροι είναι κύριοι-κυρίες με Κ κεφαλαίο. Αλλά είναι και κάποιοι, που ας μη σχολιάσω καλύτερα...

    Είναι θέμα upbringing, walk of life και άλλα πολλά. Και υπάρχει και ο mild ρατσισμός, μου έχει τύχει πχ άσχετα από αυτό να έρθει στο σπίτι επισκέπτρια υγείας για να ελέγξει το παιδί, και ρώταγε τη γυναίκα μου για μένα, για να συμπληρώσει στη φόρμα, στη συζήτηση που εγώ ήμουν μπροστά.

    Ή να σου μιλάνε αργά και συλλαβιστά όταν έχεις αντίρρηση με κάτι γιατί μπορεί να μην καταλαβαίνεις.

    Πλέον χρησιμοποιώ το πρόθεμα-τίτλο μου του Dr. παντού γιατί οι περισσότεροι αλλάζουν στάση άμεσα και κάνω τις δουλειές μου πιο γρήγορα.

    Εγώ ως αγνό βοδινό σε κοινωνικά exchanges δεν τα πρόσεχα αυτά, η γυναίκα μου ως Βρετανίδα που γνωρίζει απείρως καλύτερα την κουλτούρα, μου το κάνει point out όταν γίνεται, για να εκπαιδεύομαι σε συμπεριφορές.
    Αυτό με τον κατά τόπους ρατσισμό ισχύει παντού.
    Εγώ στη Γερμανία δεν έχω βιώσει ρατσισμό αλλά ξέρω ότι αλλού υπάρχει, απλά εγώ κινούμαι σε καλά μέρη.

    Επίσης οι Γερμανοί δεν μου έχουν κάνει ποτέ αυτό που λες ότι σου μιλούν συλλαβιστά.
    By default ο Γερμανός αν δεν καταλάβεις τι σου λέει αρχίζει να το λέει φωναχτά, οπότε μια από τις πρώτες φράσεις που έμαθα να λέω όταν ήρθα εδώ ήταν «όχι πιο δυνατά, πιο αργά παρακαλώ».
    Στο επίπεδο που ήταν τα Γερμανικά μου στην αρχή, δε θα με χαλούσε να μου το συλλάβιζαν, αλλά καταλαβαίνω ότι όταν στο κάνουν στα Αγγλικά είναι εκνευριστικό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lewton : 14-04-22 στις 17:55.

  3. #5478
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.999
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο. Την τελευταία εβδομάδα, έχω δεχθεί 2 φορές ρατσιστική συμπεριφορά. Ευτυχώς μας κάνει πλάτες το πανεπιστήμιο σε τέτοια περιστατικά, οπότε όλα έχουν πάρει το δρόμο τους.

    Αλλά απορώ και θλίβομαι για όποιον είναι είτε μόνος του, είτε δεν έχει τέτοιες άμεσες λύσεις. Υπάρχει ψυχολογικός πόλεμος από thick ανθρώπους. Αυτές είναι οι παρενέργειες του πολιτικού λόγου.

    Στη μια από τις 2 περιπτώσεις, νόμιζαν πως είμαι Ρώσος από το όνομα (Δημήτρης=Dimitrios). Και αυτό το κάνει οκ ας πούμε.
    Δε μιλάω για ρατσιστικές συμπεριφορές, τουλάχιστον όχι απροκάλυτα. Μιλώντας για αντιεπαγγελματικές συμπεριφορές εννοώ το εξής: Να κάνεις συνεντεύξεις και να μην ακούς τίποτα για μήνες. Να ζητάς feedback και να σε κοροϊδεύουν μες τα μούτρα λες και είσαι κάνας βλάκας. Και αυτά από μεγάλους και αξιοσέβαστους οργανισμούς ή εταιρείες.

    Και δεν είναι η απόρριψη που με ενοχλεί (δεν είναι δυνατόν να είμαστε αρεστοί σε όλους). Και φυσικά καταλαβαίνω ότι σε κάθε εταιρεία/οργανισμό πολλά παίζουν που ως υποψήφιος δεν είναι ποτέ δυνατόν να τα μάθεις. Επίσης έχοντας βρεθεί στην αντίθετη μεριά του τραπεζιού όντας αυτός που παίρνει συνέντευξη από τον υποψήφιο, καταλαβαίνω ότι πολλές φορές χρυσώνεις το χάπι όταν απορρίπτεις κάποιον. Άλλο όμως αυτό και άλλο η κοροϊδία και το γράψιμο. Ρε φίλε έχασα χρόνο να προετοιμαστώ, να κάνουμε τη συνέντευξη, κτλ, κτλ.

    Δηλαδή δεν είναι δυνατόν να βρήκα την πρώτη μου δουλειά μέσα σε 2-3 μήνες ως φρέσκος απόφοιτος, τη δεύτερη σε 4-5 και έναν ολόκληρο χρόνο να ακούω βλακείες από τους Βρετανούς. Ναι, σε κάποιες περιπτώσεις κάπου έφταιγα εγώ (ιδιαίτερα στις πρώτες συνεντεύξεις, είχα χρόνια να κάνω συνεντεύξεις οπότε λογικό κάπου να είχα χάσει τη φόρμα μου ) και κατάλαβα απόλυτα γιατί απορρίφθηκα. Σε κάποιες περιπτώσεις όμως. Ειδικά σε μία ο recruiter το είχε σίγουρο ότι θα είχα job offer. Και ενώ άλλα μου είπαν και του είχαν πει (περί training του νεοπροσληφθέντα, κτλ) στο feedback που έδωσαν είπαν τα ακριβώς αντίθετα. Άστο, τι βλακείες μου έχουν πει εδώ κι ένα χρόνο δε λέγεται
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος megahead13 : 15-04-22 στις 00:30. Αιτία: typo
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  4. #5479
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.174
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με τον κατά τόπους ρατσισμό ισχύει παντού.
    Εγώ στη Γερμανία δεν έχω βιώσει ρατσισμό αλλά ξέρω ότι αλλού υπάρχει, απλά εγώ κινούμαι σε καλά μέρη.

    Επίσης οι Γερμανοί δεν μου έχουν κάνει ποτέ αυτό που λες ότι σου μιλούν συλλαβιστά.
    By default ο Γερμανός αν δεν καταλάβεις τι σου λέει αρχίζει να το λέει φωναχτά, οπότε μια από τις πρώτες φράσεις που έμαθα να λέω όταν ήρθα εδώ ήταν «όχι πιο δυνατά, πιο αργά παρακαλώ».
    Στο επίπεδο που ήταν τα Γερμανικά μου στην αρχή, δε θα με χαλούσε να μου το συλλάβιζαν, αλλά καταλαβαίνω ότι όταν στο κάνουν στα Αγγλικά είναι εκνευριστικό.
    Το αστείο/θλιβερό είναι που δε στο κάνουν επειδή δεν κατάλαβες, αλλά επειδή διαφωνείς με αυτό που σου λένε.

    @megahead13: Αυτό με τα interviews όταν γίνεται είναι τραγικό. Και συμβαίνει παντού. Στα job postings στο academia μερικά πανεπιστήμια γράφουν ένα ξερό πως αν δεν έχεις πάρει απάντηση σε 3 εβδομάδες, θεώρησε την αίτηση σου ανεπιτυχή. Και είναι χαζό από τη μια να κλαίγονται πως δε βρίσκουν κόσμο πλέον ούτε με το κυάλι, και από την άλλη να αντιμετωπίζουν τους υποψηφίους σα cattle.

    'Εχει υπάρξει γνωστό πανεπιστήμιο στο Λονδίνο, που δε μου πλήρωσε έξοδα μετακίνησης, που δε μου απάντησε ποτέ μετά από 2 μέρες συνεντεύξεων (και μου είπαν πως θα υπάρξει δεύτερη μέρα, την πρώτη μέρα στις 5 το απόγευμα ενώ ερχόμουν από 250 μίλια μακριά) και με έβαλαν να πληρώσω μέχρι και το παρκινγκ.

  5. #5480
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.999
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    @megahead13: Αυτό με τα interviews όταν γίνεται είναι τραγικό. Και συμβαίνει παντού. Στα job postings στο academia μερικά πανεπιστήμια γράφουν ένα ξερό πως αν δεν έχεις πάρει απάντηση σε 3 εβδομάδες, θεώρησε την αίτηση σου ανεπιτυχή. Και είναι χαζό από τη μια να κλαίγονται πως δε βρίσκουν κόσμο πλέον ούτε με το κυάλι, και από την άλλη να αντιμετωπίζουν τους υποψηφίους σα cattle.

    'Εχει υπάρξει γνωστό πανεπιστήμιο στο Λονδίνο, που δε μου πλήρωσε έξοδα μετακίνησης, που δε μου απάντησε ποτέ μετά από 2 μέρες συνεντεύξεων (και μου είπαν πως θα υπάρξει δεύτερη μέρα, την πρώτη μέρα στις 5 το απόγευμα ενώ ερχόμουν από 250 μίλια μακριά) και με έβαλαν να πληρώσω μέχρι και το παρκινγκ.
    Αυτές είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ συμπεριφορές!!! Στη δική μου περίπτωση ένας από τους οργανισμούς ήταν όχι απλώς γνωστό πανεπιστήμιο, αλλά μεγαλοπανεπιστήμιο παγκοσμίου βεληνεκούς (γκουχ William, γκουχ Kate ). Και για να τα λέμε όλα κι εγώ θα με απέρριπτα, ή θα με είχα δεύτερο ή τρίτο για job offer (ήταν από αυτές τις πολύ πρώτες συνεντεύξεις που έλεγα πριν), αλλά όχι για τις κοτσάνες που μου αράδιασαν. Και είναι κι άλλα πολλά. Πραγματικά δεν ξέρω τι σκατά γίνεται στο νησί. Δεν ήταν έτσι τα πράγματα ούτε όπως τα γνώρισα τα πρώτα χρόνια, ούτε και πρόσφατα (μιλάω για πριν καμιά τριετία).
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  6. #5481
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Veldrin από χθες μου έχει μείνει απορία για αυτό που λες ότι ρωτούσαν τη γυναίκα σου για εσένα.
    Όταν λες τη ρωτούσαν, εννοείς τη ρωτούσαν αν είσαι βίαιος κλπ; Ή απλές ερωτήσεις τύπου τι επαγγέλεσαι;

  7. #5482
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.174
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Ερωτήσεις δεύτερου τύπου (δουλειά, άφιξη στην Αγγλία κτλ) , για να συμπληρώνει στα χαρτιά της.

    Ασχετο, το NHS εδώ είναι σε αυτόματο πιλότο πλέον. Είναι πραγματικά σε ποια περιφέρεια θα πέσεις. Εδώ (fenland) παραμένει αποκλειστικά η τηλεφωνική επικοινωνία αν θες να δεις γιατρό.

    Σχεδόν 2 μήνες βασανιζομαι με αναπνευστικά από Long covid, και μ έχουν γράψει κανονικά. Από 1-2 το μεσημέρι κατεβάζουν και τα τηλέφωνα στο practice.

    Σε διαμαρτυρία μου, η απάντηση ήταν πως το επίπεδο εξυπηρέτησης είναι ακριβώς το ίδιο. Τους ρώτησα πως είναι δυνατόν να με ακροαζονται από το τηλέφωνο αλλά δεν ίδρωσε το αυτάκι τους.

    Θεούληδες

  8. #5483
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.572
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Οι περικοπές που γίνονται στα δημόσια συστήματα υγείας είναι τεράστιες δημιουργώντας προβλήματα στην στελέχωση τους.

    Η τάση που βλέπω είναι η προσπάθεια να αντικατασταθεί προσωπικό στην πρωτοβάθμια βαθμίδα που είναι και ο ρυθμιστής θυρωρός για την πρόσβαση στη δευτεροβάθμια με αυτατοποιημενες διαδικασίες και συστήματα τεχνητής νοημοσύνης όταν αυτά γίνουν διαθέσιμα.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #5484
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.789
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περικοπές που γίνονται στα δημόσια συστήματα υγείας είναι τεράστιες δημιουργώντας προβλήματα στην στελέχωση τους.

    Η τάση που βλέπω είναι η προσπάθεια να αντικατασταθεί προσωπικό στην πρωτοβάθμια βαθμίδα που είναι και ο ρυθμιστής θυρωρός για την πρόσβαση στη δευτεροβάθμια με αυτατοποιημενες διαδικασίες και συστήματα τεχνητής νοημοσύνης όταν αυτά γίνουν διαθέσιμα.
    ΟΙ gatekeepers στην πρωτοβάθμια της Ολλανδίας, κοντέψανε να στήλουνε μία 30χρονη Γαλλιδούλα, γιατί τηρούσε μόνο τις 2 από τις 3 ενδείξεις από στρεπτόκκοκο και δεν την βάζανε νοσοκομείο.
    Πήγε Γαλλία και την κρατήσανε μιά βδομάδα μέσα.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #5485
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    964
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Σε χώρες που η ιατρική εκπαίδευση είναι να βάζεις τα συμπτώματα σε εφαρμογή και να περιμένεις να σου πει ο υπολογιστής τι έχεις, έτσι γίνεται. Και στο ΗΒ και στην Ιρλανδία οι περισσότεροι GPs που έχω πάει, έτσι κάνουν δυστυχώς
    Υπογραφή

  11. #5486
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.572
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Δυστυχώς όλα αυτά ειναι συμπτώματα της πολιτικής περικοπων και μιας κακής νοουμενης ιατρικής βασιζομενης σε ενδείξεις που στην πραγματικότητα είναι ιατρική βασισμένη στο κόστος.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  12. #5487
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.483
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτήσεις δεύτερου τύπου (δουλειά, άφιξη στην Αγγλία κτλ) , για να συμπληρώνει στα χαρτιά της.

    Ασχετο, το NHS εδώ είναι σε αυτόματο πιλότο πλέον. Είναι πραγματικά σε ποια περιφέρεια θα πέσεις. Εδώ (fenland) παραμένει αποκλειστικά η τηλεφωνική επικοινωνία αν θες να δεις γιατρό.

    Σχεδόν 2 μήνες βασανιζομαι με αναπνευστικά από Long covid, και μ έχουν γράψει κανονικά. Από 1-2 το μεσημέρι κατεβάζουν και τα τηλέφωνα στο practice.

    Σε διαμαρτυρία μου, η απάντηση ήταν πως το επίπεδο εξυπηρέτησης είναι ακριβώς το ίδιο. Τους ρώτησα πως είναι δυνατόν να με ακροαζονται από το τηλέφωνο αλλά δεν ίδρωσε το αυτάκι τους.

    Θεούληδες
    Στο ΗΒ πρέπει να ματώνεις απο τα μάτια για να φτάσεις στο σημείο να σε δει σοβαρός γιατρός.
    Στο αφεντικό μου πήρε 2 χρόνια για να βρουν ότι το λεμφοιδημα που είχε, ήταν απόρροια καρκίνου του προστάτη. Μέχρι τότε, "πάρε παρακεταμόλη". Τον παρακαλαγα 2 χρόνια να πάει να δει εναν ιδιώτη αλλά...
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  13. #5488
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνία με τη Ρουάντα έκανε πρώτη η Δανία.
    Το άφησα αυτό για να το ψάξω το Σ-Κ και το ξέχασα.
    Η Δανία πρώτη μίλησε για τέτοια συμφωνία, δεν ξέρω αν έχει ήδη υπογράψει κάτι, πάντως όπως όλα δείχνουν η Αγγλία θα έχει πρώτη την τιμή να στείλει πρόσφυγες στη Ρουάντα.

    Εν τω μεταξύ είχαν την επιλογή να στήσουν κέντρο επεξεργασίας αιτημάτων προσφύγων στη Γαλλία και δεν το έκαναν.

  14. #5489
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Τον έπιασαν τον εγκληματία.
    https://www.theguardian.com/world/20...gration-centre

    Non-verbal black teenager who has never left UK detained at immigration centre
    Boy who went missing from hospital arrested and held at Gatwick facility after being wrongly recorded as Nigerian

  15. #5490
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    To Sinn Féin πάει για ιστορική νίκη στην Βόρεια Ιρλανδία.

Σελ. 366 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 346356361364365366367368371376386 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 12:36
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-14, 03:42
  3. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-14, 21:08
  4. ποιες οι επιλογες να δω 3d σε samsung
    Από ralfi στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-13, 21:17
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-13, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας