Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    Vodafone
    Question
    Φιλοι μου γεια σας... ειμαι μελος αρκετο καιρο αλλα δεν συμετεχω πολυ... ηρθε ομως η ωρα...

    Με απασχολει ενα θεμα επειδη μετακομιζω συντομα...

    Εμενα Κερατσινι που ειχα HOL και την ειχα πατησει πολυ χοντρα... Μετακομισα Καλλιθεα λογω γαμου και ειχα βαλει forthnet που ηταν αψογη εταιρια σε ολα της...
    Τωρα εχω Cyta 4αρα και ειμαι παλι πολυ ευχαριστημενος...

    Μετακομιζω ομως στην Ανατολικη Αττικη και πιο συγκεκριμενα λιγο εξω απο την Κερατεα (2 χλμ περιπου) και θα ηθελα να μαθω απο καποια παιδια που ισως μενουν εκει γυρω, τι εταιρια μπορω να βαλω και τι επιλογες εχω...

    Ελπιζω να μην σας κουρασα...
    Ευχαριστω προκαταβολικα

    Υ.Σ: Εαν το εγραψα σε λαθος ενοτητα παρακαλω ας μεταφερθει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος don p : 05-12-11 στις 13:28. Αιτία: Συπλήρωση φράσης

  2. #2
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    το καλό θα ήταν να ρωτήσεις κανέναν γείτον εκτός και αν φυσικά βρεις γείτονα μέσα από το forum
    η forthnet έχει φτιάξει πολυ τελευταία και διαθέτει κάποια πακέτα που ψιλοσυμφέρουν (με προπληρωμή.)
    η cyta δεν ξέρω τι παίζει στη κερατέα αλλά κλύτερα να μην βάλεις πάλι 4άρα αν μπορείς να πιάνεις πολλά περισσότερα, εκτός και αν έχεις κριτήριο οικονομικό.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pat122 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το καλό θα ήταν να ρωτήσεις κανέναν γείτον εκτός και αν φυσικά βρεις γείτονα μέσα από το forum
    η forthnet έχει φτιάξει πολυ τελευταία και διαθέτει κάποια πακέτα που ψιλοσυμφέρουν (με προπληρωμή.)
    η cyta δεν ξέρω τι παίζει στη κερατέα αλλά κλύτερα να μην βάλεις πάλι 4άρα αν μπορείς να πιάνεις πολλά περισσότερα, εκτός και αν έχεις κριτήριο οικονομικό.
    Φιλε ευχαριστω για την απαντηση...

    Για ονομαστικη 24 ενδιαφερομαι...

  4. #4
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημέρα. Μένω Κερατέα και μέχρι στιγμής οι επιλογές που έχεις είναι οι εξής: οτε (εως24Mbps), hol (εως 24Mbps αλλα εδω και καιρο δεν εχει διαθέσιμες θύρες) και forhnet (εως 8Mbps μεσω πάγιου οτε). Εγώ έχω βάλει αναγκαστικά οτε, έχω ταχύτητα στα 12Mbps και κατεβάζω μεχρι 1,2 ΜΒ/sec. Το περίεργο όμως είναι ότι ο κουνιάδος μου εχει forthnet αλλά κατεβάζει με 2 MB/sec δηλ. σαν να έχει 16αρα+ γραμμή .Όταν τον ρώτησα σε τι ταχύτητα κλειδώνει μου είπε 8Mbps

  5. #5
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasosfp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Μένω Κερατέα και μέχρι στιγμής οι επιλογές που έχεις είναι οι εξής: οτε (εως24Mbps), hol (εως 24Mbps αλλα εδω και καιρο δεν εχει διαθέσιμες θύρες) και forhnet (εως 8Mbps μεσω πάγιου οτε). Εγώ έχω βάλει αναγκαστικά οτε, έχω ταχύτητα στα 12Mbps και κατεβάζω μεχρι 1,2 ΜΒ/sec. Το περίεργο όμως είναι ότι ο κουνιάδος μου εχει forthnet αλλά κατεβάζει με 2 MB/sec δηλ. σαν να έχει 16αρα+ γραμμή .Όταν τον ρώτησα σε τι ταχύτητα κλειδώνει μου είπε 8Mbps
    Φιλε Αντρεα σε ευχαριστω για την απαντηση...
    Αν καταλαβα καλα ο Κουνιαδος σου εχει μεγαλυτερη ταχυτητα απο εσενα???

  6. #6
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημέρα. Ονομαστική ταχύτητα έχω εγώ μεγαλύτερη αφού κλειδώνω στα 12 ενώ ο κουνιάδος μου στα 8. Μήπως όμως επειδή πατάει πάνω σε γραμμή ΟΤΕ που θεωρητικά σηκώνει έως 24 και απλώς η Forthnet (που δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο) να το κλειδώνει στα 8 μόνο στα χαρτιά; Μόνο ένας ειδικός μπορεί να μας διαφωτίσει

  7. #7
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasosfp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Ονομαστική ταχύτητα έχω εγώ μεγαλύτερη αφού κλειδώνω στα 12 ενώ ο κουνιάδος μου στα 8. Μήπως όμως επειδή πατάει πάνω σε γραμμή ΟΤΕ που θεωρητικά σηκώνει έως 24 και απλώς η Forthnet (που δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο) να το κλειδώνει στα 8 μόνο στα χαρτιά; Μόνο ένας ειδικός μπορεί να μας διαφωτίσει
    Απο τη στιγμη που το ρουτερ δειχνει οτι εχει κλειδωσει στα 8 εχει κλειδωσει στα 8...
    Αδυνατο να κατεβαζει σα να ειναι 20αρα. Οποτε αν δε το δεις ο ιδιος με τα ματια σου και κανεις και 10 δοκιμες με πολυ μεγαλα αρχεια ωστε να εξασφαλισεις οτι δεν δειχνει οτι να ναι ταχυτητα για καποια ωρα μόνο,μη το πιστευεις .Εαν όντως υπάρχει τράβα κανα screenshot ανεβασε τα στο φορουμ..και βλεπουμε..

    2 χιλιομετρα απο Κερατέα οπως λες.Αρα 3 χιλιομετρα καλωδιο.Μη περιμενεις απο συγχρονισμο πολλά.Επισης υπαρχει παντα η περιπτωση να μη πεφτεις στο dslam Κερατεας...Μήπως εισαι προς Δασκαλειο μεριά?
    Τωρα σαν επιλογες αναμεσα σε Forthnet/Hol/Ote αυτη τη στιγμη η επιλογη ειναι Οτε/Forthnet/Hol...
    Αν δε θες Οτε βαζεις Φορθνετ που ειναι σε καλυτερη κατασταση απο τη Hol σημερα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος baskon : 12-12-11 στις 09:43.

  8. #8
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    To είδα με τα μάτια μου ότι κατάβαζε σχεδόν με 2 ΜΒ/δευτ. και κατέβαζε ταινίες, παιχνίδια κ.α. Πως γίνεται όμως αυτό όταν στο site η Fothnet λέει ότι στην περιοχή επειδή δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο προσφέρει έως 8 Mbps; Από ότι ξέρω 8Mbps ισούται με 1 MB/s στην καλύτερη περίπτωση πάντα. Τα 2 ΜΒ/s πως εξηγούνται; Απλώς το αναφέρω αυτό γιατί ο μόνος λόγος που διάλεξα ΟΤΕ ήταν για την ταχύτητα που θα μου πρόσφερε. Η απόσταση μου από το αστικό κέντρο είναι στα 500 μέτρα τελικά. Αρα και τα 12 που κλειδώνω λίγα είναι.

  9. #9
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Vodafone
    Εγώ θα προτείνω να βάλεις conn-x με τον μήνα και μια απλή pstn με χρονοχρέωση να δεις πως πάει και αν θες βάζεις απεριοριστα + ιντερνετ ή πας σε κάποιον άλλο πάροχο

  10. #10
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    Vodafone
    Σας ευχαριστω ολους παιδες!!! Καλη χρονια να εχετε!!!

  11. #11
    Εγγραφή
    02-04-2011
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    211
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα, για να μην κάνω άλλο θέμα. Υπάρχει κανείς με wind στην Κερατέα ? Αν ναι ευχαριστημένος ?

  12. #12
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kokopete Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, για να μην κάνω άλλο θέμα. Υπάρχει κανείς με wind στην Κερατέα ? Αν ναι ευχαριστημένος ?
    Φιλε γεια σου... τελικα εγω επελεξα ενα πακετο wind που ειναι broadband και ναι... ειμαι ευχαριστημενος...

    Εχω σιγουρα πολυ πιο γρηγορη ταχυτητα απο πριν με την 4αρα της cyta στην Καλλιθεα που εμενα...

  13. #13
    Εγγραφή
    02-04-2011
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    211
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Υπέροχα, μήπως πήρες και το πακέτο με την έκπτωση στο πάγιο του κινητού ?

  14. #14
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kokopete Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπέροχα, μήπως πήρες και το πακέτο με την έκπτωση στο πάγιο του κινητού ?
    Οχι Φιλε γιατι εχω καρτοτηλεφωνο και μονο για περιπτωσεις εκτακτης αναγκης...

  15. #15
    Εγγραφή
    02-04-2011
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    211
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου, μάλλον θα βάλω wind τελικά

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-10, 16:56
  2. Ποιός πάροχος για Αργυρούπολη?
    Από cu19x στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-09, 17:09
  3. Νεο Φαληρο ποιος παροχος;
    Από skont στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-09, 12:26
  4. Παροχος Vs Hoster? Ποιος φταιει?
    Από be1967 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-08, 02:10
  5. ποιός παροχος στην Κατερίνη
    Από ANDREASOMAGEIRAS στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-08, 15:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας