Σελ. 329 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 309319324327328329330331334 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.921-4.935 από 5080
  1. #4921
    Εγγραφή
    10-11-2003
    Περιοχή
    EU
    Μηνύματα
    3.808
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1 κόμμα κάτι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyrosn Εμφάνιση μηνυμάτων
    @lewton

    Υπουργείο Ειρήνης, Υπουργείο Αλήθειας και Υπουργείο Αγάπης δεν έχει η άσκηση επί χάρτου του ΓΑΠ;

    Edit: [
    Spoiler:
    Χούμορ κάνω ε, μη μου παρεξηγηθείς και αρχίσεις τα κλαδέματα στη μπάλα μετά!!!
    ]
    Χαχαχα... έχει "Σταδιο Ειρήνης και Φιλίας"

  2. #4922
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    sagem 1500WG F@ST
    SNR / Attn
    (dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδαμε όλοι τα αποτελέσματα των "αυτοδύναμων κυβερνήσεων". So απλά φτάνει πια...Το ίδιο υπεύθυνοι οι του δικομματισμού με τους οπαδούς των λευκών. Το ίδιο επικίνδυνοι και οι δύο.
    ".... και μια τελευταία ερώτηση για να αποχωρήσει και το όργανο,
    στο κριθαράκι βάζετε φρέσκια ντομάτα ή πελτέ ;"
    Απαράδεκτοι για πάντα........

  3. #4923
    Εγγραφή
    21-12-2005
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    ForthNet
    Router
    Jetspeed 520i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι φωτιές... χμ... ναι. Μέχρι τότε δεν είχαν οι "προοδευτικοί" τίποτα να πουν. Ευθύνες δεν έχει κανένας τους έτσι κι αλλιώς οπότε τι να πουν. Οι μισοί κυβερνούσαν 20 χρόνια (με ένα 3χρονο διάλειμμα) και οι άλλοι μισοί δεν θέλουν να κυβερνήσουν γιατί δεν μπορούν.

    Τώρα εσύ θες να με πείσεις ότι αυτοί είναι καλύτεροι από τούτους που φορτώθηκαν τα ξεσπάσματα προβλημάτων 30ετίας; Ε λοιπόν θα σου απαντήσω. Ναι είναι καλύτεροι. Ξέρουν πως θα τα αντιμετωπίσουν αντίθετα με τα ευχολόγια των "προοδευτικών".
    Είσαι άπαιχτος Vasperaki!

    "Ξέρουν Πώς να τα αντιμετωπίσουν;" Ε;

    Ναι ξέρουν! Ξέρουν ας πούμε ότι δεν ρίχνουν νερό στους πυλώνες στις υπώρειες της Πάρνηθας, κι ας είναι να σώσουν το δρυμό, μη τυχόν και καταρρεύσει η ΔΕΗ και ξεσηκωθεί ο κόσμος (που είχε ήδη αρχίσει τα φάσκελα από τις απανωτές διακοπές εν μέσω καύσωνα). Με άλλα λόγια ξέρουν να κυβρνούν με ΜΟΝΑΔΙΚΟ γνώμονα τις αντιδράσεις της κοινής γνώμης. Βέβαια, ως γνωστόν, τοτε δεν υπήρχε "ασύμμετρη απειλή" και ο Πολύδωράς σας είπε την πρώτη και τελευταία κουβέντα αυτοκριτικής: "Την πατήσαμε"

    Και χάσαμε σε μια μέρα και με 3 μποφόρ όλη την Πάρνηθα!

    Μετά, με τη μισή Ελλάδα στάχτη, ανακαλύφθηκαν οι αόρατοι εχθροί ή οι ΠΑΣΟΚΕΣ (χωρίς καν το αντρίκιο θάρρος να τους κατονομάσουν..). Ο έως τώρα απολογισμός των ερευνών για τρομοκράτες ή πολιτικούς αποσταθεροποιητές (κατά Χριστόδουλο - την ευλογία του να έχετε): μια γιαγιά με παϊδάκια, ένας τρελλός και οι προσωπικές του διαφορές στην Αρεόπολη, δύο εθελοντές που παρουσιάστηκαν ως εμπρηστές να... βολτάρουν δυο-δυο στην ανοιχτωσιά - ο ορισμός δηλαδή της ΑΣΥΜΜΕΤΡΗΣ απειλής - και ένα πλαστικό κινητό τύπου Motorolla του 1996!

    Και η Ελλάδα με καμμένα σε ένα καλοκαιράκι όσα στρέμματα κάηκαν επί ΠΑΣΟΚ σε μια 12ετία!

    Εντάξει ρε φίλε, να είσαι φανατικός, να έχεις συμφέροντα, να είσαι μειωμένης, όλα δικαιολογημένα.

    Αλλά πάψε να παίζεις με τα νεύρα και τη νοημοσύνη μας.

    Γιατί εγώ, αυτό που πάντα θα θυμάμαι από αυτήν την τριετία, τον Μπαϊραχτάρη της ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ τον στηρίζουν είναι ότι μου στέρησαν την Πάρνηθα και όλη την Πελλοπόνησο.

    Α, και την Ολυμπία....

    Αλλά ξέχασα...

    Εσείς πάντα είχατε το μικρόψυχο πρόβλημα με οτιδήποτε σχετίστηκε με τους Ολυμπιακούς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ianos7 : 15-09-07 στις 15:37.
    Ένας μικρός, ιδιωτικός Σεπτέμβρης περιμένει πότε θα τον αιφνιδιάσουν τα καινούρια κυκλάμινα.

  4. #4924
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Σε αυτους που λενε πως προτιμουν το δικοματισμο απο τις κυβερνησεις συνεργασιας γιατι ειναι πιο σταθερες ή δεν υπαρχει φοβος ακυβερνησιας εχω να πω το εξης:

    Προσωπικα δεν ειμαι φανατικα κατα του δικοματισμου.Εχει δουλεψει αυτο το συστημα και εχει αποτελεσματα.Ομως συγκεκριμενα στην Ελλαδα αυτη την περιοδο που διανύουμε το σχημα αυτο εχει βαλτωσει.Εχει κορεστει(αλλα δεν εχει κουραστει καθολου ).

    Φερνω ενα παραδειγμα.Εχω και φιλους και γνωστους που δουλεουν για το δημοσιο.Δεν θελω το κακκο τους.Ουτε αυριο να τους δω στο δρομο.Πολλοι απο αυτους κανουν καλα την δουλεια τους και προσφερουν,ειδικα στα πρωτα χρονια της καριερας τους...

    Ομως δεν ειναι δυνατον,ακομα και αυτοι,να πιστευουν πως αυτο το <<βολεμα>> συμπολιτων μας εις βαρος της πλειοψηφιας θα πρεπει να συνεχιστει.Δεν μπορει να συνεχιστει να πληρωνουμε,αμεσα ή εμμεσα τοσους υπεραριθμους Δ.Υ επειδη(και εδω ειναι ενας απο τους λογους που εχει <<βαλτωσει>> το συστημα) τα δυο κομματα εξουσιας θελουν την πελατεια τους ευχαριστημενη.

    Αυτο λοιπον που θα ηθελα να δω το βραδυ της Κυριακης,εκτος απο το κυπελλο στο μπασκετ,ειναι ενα εκλογικο αποτελεσμα που θα δειχνει πως οι πολιτες θελουν αλλαγη.Οχι ομως αλλαγη στους διαχειριστες του <<βαλτωμενου>> συστηματος.Αλλαγη,τουλαχιστον στη συσταση του πολιτικου προσωπικου και των δυο πολων.

    Αυτο μπορει να γινει μονο αν οι πολιτες δεν δωσουν αυτοδυναμια αυτη τη Κυριακη.Ας δωσουν στις επομενες εκλογες,αν γινουν.Μην τους δωσουμε το δικαιωμα να μας θεωρουνε δεδομενους....

  5. #4925
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Ianos7, φανατικός;

    Όχι.. απλά δεν είμαι βλάκας να ακολουθώ αυτούς που αλλάζουν θέσεις πιο γρήγορα και από υαλοκαθαριστήρα...

    Επίσης δεν είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι οι πυροσβέστες ξέχασαν να σβήνουν φωτιές γιατί... ο Πολύδωρας μιλάει καθαρεύουσα!!!!

    Θες να ρίξεις τις φωτιές στην Ν.Δ.; Τίποτα ποιο εύκολο. Να ρίξεις και το φαινόμενο του θερμοκηπίου... και το AIDS που θα θεραπεύσουν οι σοσιαλιστές!!!... άσε μας ρε φίλε...

    Τα προσωπικά σχόλια στα επιστρέφω. Διάβασε τι λες και παρεξηγήσου μόνος σου...!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasper : 15-09-07 στις 15:51.

  6. #4926
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι.. απλά δεν είμαι βλάκας να ακολουθώ αυτούς που αλλάζουν θέσεις πιο γρήγορα και από υαλοκαθαριστήρα... (αυτό πάει για πολιτικούς, όχι πολίτες).
    [ταβανόπροκα Mode on]
    Έτσι, έτσι! Να κρατάμε και καμία πισινή μην προσβάλλουμε κανένα ανεμοδούρα "πολίτη" ...

  7. #4927
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι, έτσι! Να κρατάμε και καμία πισινή μην προσβάλλουμε κανένα ανεμοδούρα "πολίτη" ...
    το έσβησα... γιατί θυμήθηκα ότι ακριβώς αυτό θέλω να κάνω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasper : 15-09-07 στις 15:53.

  8. #4928
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Διακρίνω εναν πανικό...(έχω ημέρες να μπώ και να δώ τι γίνεται εδώ)
    χαλαρώστε και απολάυστε πάιδες,μην σκοτώνεστε άδικα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος No-Name : 15-09-07 στις 15:56.

  9. #4929
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σωστος ο Νο-name.
    Αλλωστε απο Δευτερα θα ειμαστε οοοοοοολοι (και ολοιδιοι) εδω και πάλι.

    Ή μήπως, οχι...;;;;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nm96027 : 15-09-07 στις 15:59.

  10. #4930
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    [action=EvilHawk]σκέφτεται ότι θα ήθελε να δεί τα αποτελέσματα με Vasper, pelasgian, WAntilles & Νικαετό, αν βάλετε τις μπύρες θα φέρω κάμερα να καταγράφω αντιδράσεις πουλάκια μου ... [/action]


    disclaimer: δηλώνω ότι θα προστατέψουμε τα προσωπικά δεδομένα του WAn, θα του βάλουμε μόνιμα μια μαύρη ταινία ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EvilHawk : 15-09-07 στις 16:00.

  11. #4931
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από No-Name Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διακρίνω εναν πανικό...(έχω ημέρες να μπώ και να δώ τι γίνεται εδώ)
    χαλαρώστε και απολάυστε πάιδες,μην σκοτώνεστε άδικα
    Τελευταία γαβγίσματα πριν τις εκλογές. Μετά θα πάμε για μπύρες...

    evilhawk, καλή ιδέα. Εγώ τουλάχιστον θα ρίξω πολύ γέλιο... αλλά όχι με τις αντιδράσεις φίλων, με τις αντιδράσεις πολιτικών...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasper : 15-09-07 στις 16:02.

  12. #4932
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyrosn Εμφάνιση μηνυμάτων
    @lewton

    Υπουργείο Ειρήνης, Υπουργείο Αλήθειας και Υπουργείο Αγάπης δεν έχει η άσκηση επί χάρτου του ΓΑΠ;
    Kαι εμένα μου έκανε κάτι σε 1984, ειδικά αυτό το Υποργείο Δικαιοσύνης και Διαφάνειας.

    Κατα τα άλλα βλέπω οτι το υπουργείο παιδείας είναι ξεχωριστό απο το υπουργείο έρευνας. Δηλ που θα γίνει η έρευνα?

    Πλάκα έχει επίσης και το υπουργειο νησιών και πολιτισμού, σαν να λεει οτι βαριόταν να φανταστεί νεο όνομα και κολλησε 2-3 άσχεται για να τελείωνει.

  13. #4933
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    [action=EvilHawk]σκέφτεται ότι θα ήθελε να δεί τα αποτελέσματα με Vasper, pelasgian, WAntilles & Νικαετό, αν βάλετε τις μπύρες θα φέρω κάμερα να καταγράφω αντιδράσεις πουλάκια μου ... [/action]


    disclaimer: δηλώνω ότι θα προστατέψουμε τα προσωπικά δεδομένα του WAn, θα του βάλουμε μόνιμα μια μαύρη ταινία ....
    Ποσες DV εχεις;
    Θα χρειαστείς πολλές αυριο!

  14. #4934
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι εμένα μου έκανε κάτι σε 1984, ειδικά αυτό το Υποργείο Δικαιοσύνης και Διαφάνειας. :
    Είναι το ίδιο σχήμα που παρουσίαζε ο Αντρέας πριν πάρει για πρώτη φορά τις εκλογές. Και όλοι ξέρουμε με πόσα υπουργία καταλήξαμε. Καλές οι προθέσεις πάντως.

  15. #4935
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    156
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    sagem 1500WG F@ST
    SNR / Attn
    (dB) / 37(dB)
    Άλλο πάλι και αυτό, ο καθένας να αμολάει μερικά υπουργεία όπως και όταν του καπνίσει . Δε θα έπρεπε να είναι "σταθερά" τα υπουργεία σε ένα σοβαρό κράτος ? Σε λίγο θα μας πούνε για Υπουργείο Φωτεινούλιδων και Μικρών μου Πόνι.
    ".... και μια τελευταία ερώτηση για να αποχωρήσει και το όργανο,
    στο κριθαράκι βάζετε φρέσκια ντομάτα ή πελτέ ;"
    Απαράδεκτοι για πάντα........

Σελ. 329 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 309319324327328329330331334 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας